Powiązanie konta youtube z kontem google

Komputerowe rady i porady, gadżety, programy.
Awatar użytkownika
Radekk
Radzio
Radzio

Powiązanie konta youtube z kontem google

Postautor: Radekk » 02.02.2011 16:16:25

Youtube zmusił mnie do powiązania mojego konta na tym serwisie z kontem google. Tyle że.. dla mnie to jakiś idiotyzm, bo dalej nie mogę się zalogować ani odzyskać hasła.
Chodzi o to, że nieopatrznie (a może i nie) zatwierdziłem powiązanie z kontem na o2. Co ciekawe system przyjął takie powiązanie, a teraz nie przyjmuje tamtego adresu z konta o2 jako loginu, bo to jest login google. :-o Nie wiem czy tak jest, bo już nic nie rozumiem. Czy ktoś miał podobny problem?
Chyba w ogóle usunę to konto, bo nie chcę robić żadnych powiązań.
"Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do."
Rob Siltanen

Awatar użytkownika
Phan
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: Phan » 02.02.2011 17:30:09

ja powiązałem już dawno z kontem Google i nie muszę się już specjalnie logować na youtuba, tak samo na androidzie od razu mnie loguje :)
hmm, trzeba było nie wiązać z kontem o2 :D
może napisz im na support jakiś, a co znaczy że nie możesz odzyskać hasła? Mail nie przychodzi?

Awatar użytkownika
Pathfinder
starszy forumowy
starszy forumowy

Postautor: Pathfinder » 02.02.2011 17:31:44

Ja powiązałem wszystkie inne konta poczty z kontem google, a potem yt podsunął mi propozycję nie do odrzucenia :) Takie powiązanie to fajna sprawa, ale niestety jeśli chodzi o przeciętnego użytkownika to mało praktyczna. Ale każdy woli co innego :) Takie życie :)

Awatar użytkownika
Radekk
Radzio
Radzio

Postautor: Radekk » 05.02.2011 09:05:24

Phan pisze:może napisz im na support jakiś, a co znaczy że nie możesz odzyskać hasła? Mail nie przychodzi?

To było tak, że kilka dni temu podczas logowania ukazała mi się informacja, że muszę powiązać konto na YT z kontem google, ponieważ tradycyjne logowanie (przez login YT) nie jest już obsługiwane.
W mojej przeglądarce mam zapamiętane loginy i hasła i tak się akurat złożyło, że autouzupełnienie wpisało mi login i hasło z konta o2. Kliknąłem, ukazała się informacja, że konta zostały powiązane. Tyle, że nie mogę się zalogować przez adres e-mail na o2 (bo mi mówi, że jest niepoprawny). Nie mogę utworzyć nowego powiązania z kontem na google, ponieważ wyskakuje informacja, że powiązanie już jest utworzone.
Wiem, przedziwna sytuacja, ale tak jest.
"Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do."

Rob Siltanen

Awatar użytkownika
Phan
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: Phan » 05.02.2011 10:01:27

Radekk pisze:muszę powiązać konto na YT z kontem google, ponieważ tradycyjne logowanie (przez login YT) nie jest już obsługiwane.

No to było do przewidzenia, ja powiązałem odkąd taka możliwość się pojawiła, a gdy Google kupiło youtube to stało się to jedną z ich usług, więc naturalne że jest do tego jeden login i hasło :)

A co do Twojej sytuacji to jak już mówiłem, pisz maila na support.

albo pogrzeb tu:
Cofanie powiązania konta YouTube z kontem Google

Awatar użytkownika
Radekk
Radzio
Radzio

Postautor: Radekk » 05.02.2011 10:18:18

Dzięki Phan, powiązanie usunięte, problem rozwiązany. Bardzo mi pomogłeś. :cmok1:
Jak to jest z kontem google? Czy konto google = konto gmail?

Aaa, już doczytałem utworzenie konta na gmail jest równoznaczne z utworzeniem konta google, ale nie odwrotnie. Gmail jest jedną z usług konta google, natomiast konto google można sobie utworzyć na podstawie dowolnego konta e-mail, dlatego mogło dojść do powiązania z moim kontem na o2.

Rob Siltanen

Wróć do „2.8. Komputery”