Telefon z Androidem - nie mogę się zdecydować

Komputerowe rady i porady, gadżety, programy.
Awatar użytkownika
Haiko
supernowa
supernowa

Re: Telefon z Androidem - nie mogę się zdecydować

Postautor: Haiko » 21.10.2016 09:31:49

Szczerze, to nawet bawiąc się każdym nowszym telefonem który mi wpadnie w łapki nie zauważyłem większej różnicy w wydajności. W jakieś wymagające gry nie gram, głównie tyram Pokemony na emulatorze xD Telefon służy mi głównie do nołlajfienia na necie poza domem, lub w domu, kiedy to laptop jest użytkowany przez męża, do odtwarzania muzyki na słuchawkach i w samochodzie przez kabel AUX/Bluetooth, do robienia zdjęć i czasami do nagrania jakiegoś filmiku. I dlatego napisałem wcześniej, że nie ma na co zmienić mojego G3, bo oferuje to wszystko, czego oczekuję. Tylko żeby był mniejszy. Kiedyś może i patrzyłbym dokładniej na specyfikację techniczną danego telefonu, ale teraz patrzę tylko na ilość pamięci ram i dysku wewnętrznego, aparat i jakość zdjęć i jakość odtwarzanej muzyki.
seven a Ty jeśli nie jesteś w stanie pomóc i doradzić, to oszczędź sobie tego typu tekstów i idź sobie. Nie jesteś nerdem, nie zrozumiesz mojego "problemu".
Obrazek

seven_days

Postautor: seven_days » 21.10.2016 11:19:38

masz gorsze problemy od kobiet, chyba trzeba cie do Trudnych spraw zgłosić

Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Postautor: Leo » 21.10.2016 21:03:09

Mam ten sam problem co Haiko. Dla mnie wszystkie telefony z androidem są za duże. Póki co męczę się na starej Xperii Tipo Dual.
Myślę nawet nad rezygnacją z tego typu telefonów na rzecz prostych malutkich słuchawek służących jedynie do rozmowy i SMS.czytałem, że w Rosji jest moda na miniaturowy telefon, ale tutaj chyba bardziej chodzi o szpiegowską technologię androidów służącą do śledzenia i lokalizacji persony.

seven_days

Postautor: seven_days » 21.10.2016 21:24:28

ja tam nie narzekam na s5 neo, jest idealny, większego bym nie chciał, a na mniejszym miałbym kłopot z przeglądaniem internetu. Tylko ta tandetna chromowana obwódka mnie drażni, bo się wyskrobała po roku w 1/3, nie wspomnę już o klapce, która też nadaje się do wymiany.

Awatar użytkownika
Incertus
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: Incertus » 22.10.2016 08:35:21

Ja mam malutkiego Samsunga Galaxy 2 i w zupełności mi wystarcza. Trochę mały jeśli chodzi o przeglądanie Internetu, ale to kwestia przyzwyczajenia. Większego bym nie chciał.
Il corpo faccia quello che vuole. Io non sono il corpo. Io sono la mente.

seven_days

Postautor: seven_days » 22.10.2016 09:43:41

przy gabarytach 2 pokusiłbym się o alphę albo a3

Awatar użytkownika
Incertus
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: Incertus » 22.10.2016 09:47:29

Przyzwyczaiłem się, a zbytnio nie lubię zmian.
Il corpo faccia quello che vuole. Io non sono il corpo. Io sono la mente.

seven_days

Postautor: seven_days » 22.10.2016 09:52:14

pomyśleć.. ze kilka lat temu 2 robiła furorę :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Haiko
supernowa
supernowa

Postautor: Haiko » 23.10.2016 12:28:22

Wrzuciłem na G3 jakiś rom oparty na AOSP i mimo tej samej wersji systemu (Marshmallow) system działa zauważalnie szybciej, bateria trzyma dłużej i jedyne, czego brakuje, to kilku apek od LG, które jednak trochę ułatwiały życie. Oby Google Pixel okazał się faktycznie spoko, bo trochę o nim poczytałem i pooglądałem filmików na YouTube i jeśli chodzi o szybkość działania, to jest coś. Nawet jak na następcę serii Nexus. Teraz tylko pozostaje rozterka emocjonalna: Zostać z Androidem, poczekać na Google Pixel i go zakupić, czy jednak odpuścić i przerzucić się na iPhona.
seven Ty też masz problemy jak kobieta :P Moje G3 ma parę wgnieceń na ramce/korpusie i tylna klapka też jest porysowana. I jakoś nie płaczę z tego powodu :P
Obrazek

seven_days

Postautor: seven_days » 23.10.2016 12:57:17

Kłopot w tym, że ja nic strasznego z tym telefonem nie robię, a wygląda, jakby miał ciężkie życie. Wszystkie S-ki te same problemy miały chyba, nie wiem czy s6/s7 nie mają w końcu metalowej obwódki.

Awatar użytkownika
Haiko
supernowa
supernowa

Postautor: Haiko » 24.10.2016 07:22:26

Plastik zawsze będzie tak wyglądał. Chyba, że będziesz nosił telefon w jakimś gumowym pokrowcu przez cały czas i delikatnie się z nim obchodził, żeby czasami nie wypadł z ręki i się bidulek nie poobijał xD
Kumpela ma S7 Edge. Upadł jej jak wyjmowała z kieszeni. Pękło szkło z tyłu obudowy. Dziękuję, dobranoc :lol:
Obrazek

seven_days

Postautor: seven_days » 24.10.2016 09:54:16

rzucać nim, to nie rzucam, chyba, że raz na ruski rok przypadkowo gdzieś spadnie, ale pokrowa nie nosze to fakt, bo telefon wkładam do kieszeni, a nie do torebki :P
i tak to już jest maksymalny rozmiar jaki toleruję, a z pokrowcem to się robi wielka krowa. <-- jakkolwiek to brzmi :x

Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Postautor: Leo » 24.10.2016 19:10:23

Byłem w saturnach i tym podobnych przybytkach. Pomocnicy na stoiskach nie potrafili mi zaoferować żadnego interesującego mnie fona do 4,5 cali. Bodajże EuroAgd miało taką słuchawkę, tyle że 0,5 Gb RAMu i 4 GB dysku. Tyle to ma moja stara Xperia. Zaletą miało być, że to czysty niebrandowany android, który się nie zapycha. Terefere morele...

Awatar użytkownika
Haiko
supernowa
supernowa

Postautor: Haiko » 26.10.2016 08:23:24

Tak. Telefon z 0,5GB ramu i 4GB dyskiem na pewno nie będzie się zapychał :lol:
To ja miałem dziką sytuację w iDream jak kiedyś z mężem byliśmy. Liczyłem na faktycznie profesjonalną pomoc, niestety jej nie dostałem. Zapytałem gościa w sklepie czym różni się taki iPhone od telefonu na Androidzie i dlaczego warto zmienić telefon z Androidem na iPhona. Liczyłem na to, że dostanę jakieś dobre informacje na temat systemu iOS, zastosowanego procesora, szybkości pamięci wewnętrznej, optymalizacji hardware - software i intuicyjności działania iOS. Gość niestety na żaden z tych tematów się nie wypowiedział, podał za to zajebisty argument, dla którego warto kupić iPhona - TouchID... Bo przecież tylko iPhone ma czytnik linii papilarnych. Oh well...
Obrazek

Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Postautor: Leo » 26.10.2016 17:47:16

Taa, to już Apple zbiera od ludzi odciski palców? niech że wprowadzą bankomaty na linie papilarne, a ktoś wyczyści konto bankowe. Zresztą pamiętać należy o tym, że hasło/pin da się zmienić, odcisku palca nie.

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 26.10.2016 20:23:05

Gdybym miał kupić iPhona to tylko ze względu na wygląd. Nie widzę innych atutów, na których by mi zależało, a których bym nie mógł dostać od innych producentów. Widzę za to sporo wad.

Awatar użytkownika
winshitxp
młodszy forumowy
młodszy forumowy

Postautor: winshitxp » 26.10.2016 22:27:14

Nie widzisz atutów? Masakra! XD
Ajfonik jest zajebiaszczym foniaczem. To prestiż sam w sobie. Kup koniecznie!

Awatar użytkownika
Haiko
supernowa
supernowa

Postautor: Haiko » 29.10.2016 09:32:37

Prestiż osobiście mam głęboko gdzieś. Patrzę na to przez pryzmat stabilności działania. Jak mi się taki iPhone nie spodoba, to zawsze mogę go sprzedać i wrócić do Androida. I tutaj jest zaleta - sprzęty Apple wolniej tracą na wartości.
Obrazek

usuniety_nr1

Postautor: usuniety_nr1 » 05.11.2016 18:50:38

Leo pisze:Byłem w saturnach i tym podobnych przybytkach. Pomocnicy na stoiskach nie potrafili mi zaoferować żadnego interesującego mnie fona do 4,5 cali. Bodajże EuroAgd miało taką słuchawkę, tyle że 0,5 Gb RAMu i 4 GB dysku. Tyle to ma moja stara Xperia. Zaletą miało być, że to czysty niebrandowany android, który się nie zapycha. Terefere morele...

a jaki problem wgać toto samemu? oO
leoś?

Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Postautor: Leo » 06.11.2016 02:21:42

Po co w ogóle zajmować sobie głowę przestarzałym sprzętem?

Wróć do „2.8. Komputery”