Drukarka

Komputerowe rady i porady, gadżety, programy.
Joregatsu
forumowy
forumowy

Drukarka

Postautor: Joregatsu » 06.05.2018 23:15:30

Mam problem z drukarką, a mianowicie z kartridżem. Problem dotyczy modelu HP Envy 5640. Gdy napełnię kartridż kolorowym atramentem, z głowicy wypływają tusze jest ok, gdy zaczynam drukować to albo drukuje z wykorzystaniem dwóch kolorów, albo jednego, czasami zaraz po napełnieniu idą wsztstkie kolory, nowy kartridż napełniam i to samo - strasznie mnie to wkurza bo zmarnowałem sporo papieru fotograficznego, a drukarka ładnie drukuje foty w kolorze. Zastanawiam się w czym może być problem. Z menu drukarki poziomu tuszu nie pokazuje, a w aplikacji na andku, że tusz nie oryginalny lub kartridż uzupełniany. Sam nie wiem czy to wina drukarki czy kartridży. Może ktoś zna problem i wie co można zrobić.
'Kiedy świat jest chory i umiera, ludzie powstaną jak Wojownicy Tęczy" - przysłowie Indian Cree

Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Re: Drukarka

Postautor: Leo » 07.05.2018 19:11:48

Być może musisz zrobić crack drukarki. Musiałem swojego lasera od samsunga tak potraktować, żeby napełnianymi tonerami chciał drukować.
Na bank stracisz gwarancję. Ponadto nie wiem, czy tak z HPkami się robi?

Joregatsu
forumowy
forumowy

Re: Drukarka

Postautor: Joregatsu » 08.05.2018 14:08:47

Z tego co wyczytałem było zamieszanie z HP. Firma blokowała wraz z uaktualnieniami oprogramowania drukarek inne niż HP kartridże. Mam oryginalne i zamienniki i problem jest z kolorowym. Tusz dopełnię a i tak po wydruku następne strony drukuje z użyciem 2 kolorów lub jednego - co jest dziwne bo napełnione na max, głowica przetarta płynem do udrażniania. Jedyne co mi na myśl przychodzi to, że powietrze (bąbelki) blokują napływ tuszu. Zamówiłem taki klips do odciągania tuszu i powietrza, jeżeli to nie pomoże to nie mam pojęcia co za przyczyna.
'Kiedy świat jest chory i umiera, ludzie powstaną jak Wojownicy Tęczy" - przysłowie Indian Cree

Wróć do „2.8. Komputery”