Telefon dotykowy do 600 zł

Komputerowe rady i porady, gadżety, programy.
Awatar użytkownika
Radekk
Radzio
Radzio

Telefon dotykowy do 600 zł

Postautor: Radekk » 13.02.2011 18:00

Chcę kupić telefon dotykowy do 500 zł maks. 600 zł, ale zupełnie nie wiem, jak się do tego zabrać. Nawet nie wiem z czego wybierać. Nie mam wygórowanych wymagań, niepotrzebny mi multimedialny kombajn.
Chcę telefon, na którym będzie można szybko i wygodnie napisać SMS-a, z dobrym aparatem, baterią, dużym ekranem i ciekawym wyglądem.
Nie chcę fizycznej, wysuwanej klawiatury.

Myślałem o Samsungu Corby. Znalazłem też LG Cookie. Jakieś sugestie? Może jest jakaś ciekawa Nokia?

Mam ochotę na Samsunga Corby.
"Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do."
Rob Siltanen
Awatar użytkownika
Shadow_Man
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: Shadow_Man » 13.02.2011 19:42

SE Xperia x8, jest godna polecenia w tej cenie dostajesz telefon oparty na systemie android, co zwiększa przydatność telefonu, nie mówię tutaj o jakichś niepotrzebnych cudach,
ale np. synchronizacja z kontem google min. skrzynka email. Szybkie surfowanie po internecie, wraz z dostępem do wi-fi.Cała specyfikacja w porównaniu z Samsungiem Corby tutaj ( edit link z porównaniem już działa ;) )
Widać, że aparat trochę lepszy. Co do ceny to na allegro bardzo łatwo znaleźć nowy w granicach 600 zł.
Do tego na androida łatwo można doinstalować np. taką fajną klawiaturkę zwaną Swype, na której można bardzo szybko, wręcz ekspresowo pisać SMSy.
Awatar użytkownika
Zapatrzony
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: Zapatrzony » 13.02.2011 20:14

Ja bym się nie bawił w Androida w takiej cenie, a jeśli już to, moim skromnym zdaniem, tylko Samsung Spica daje radę.
Awatar użytkownika
Shadow_Man
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: Shadow_Man » 13.02.2011 20:18

Spica, w sumie jest do zabawy, zmiana romów itd. jeśli ktoś potrzebuje sprawnego telefonu do dzwonienia smsowania, plus możliwość skorzystania z funkcji androida, Xperia x8 jest dobrym wyborem.
Przy czym nawet do bawienia się androidem nie kupiłbym Samsunga Spicy, bo ma słabe sterowniki graficzne.
Awatar użytkownika
Zapatrzony
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: Zapatrzony » 13.02.2011 20:22

Wątpię, by Radekk kupował ten telefon, żeby grać na nim w gry :D
Tym bardziej, że te telefony za dobrych gier nie uciągną :-)

Oczywiście Android jest świetny, o ile będzie Ci się chciało bawić w customizację etc.
Awatar użytkownika
Shadow_Man
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: Shadow_Man » 13.02.2011 20:43

To już napisałem, jako o sobie, a nie o Radkku, ale każdy zawsze może z nudów w coś zagrać :D ,
a właśnie customizacja ect. nie jest tak strasznie wymagana w Xperii X8, dzięki w miarę porządnej nakładce od Sony Ericssona. Z resztą nie edytowany w żaden sposób android jest według mnie lepszym zakupem niż, Samsung Corby, którego możliwość modyfikacji jest bardzo mała, a w Androidzie, zawsze można coś zmienić jak się znudzi.
Awatar użytkownika
Radekk
Radzio
Radzio

Postautor: Radekk » 13.02.2011 20:48

W innym temacie napisałem, że nie wiem co android, więc chyba mi to niepotrzebne cokolwiek to jest. :shock:
"Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do."

Rob Siltanen
Awatar użytkownika
Zapatrzony
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: Zapatrzony » 13.02.2011 20:50

System operacyjny od Google :P
Główną zaletą takich systemów jest multum aplikacji pod nich tworzonych (dziesiątki/setki tysięcy).
No i Android ma chyba najlepszą przeglądarkę zaraz po iOs (system w iPhone, iPad).
Awatar użytkownika
Shadow_Man
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: Shadow_Man » 13.02.2011 20:55

To jest system operacyjny od google w telefonie, który daje dodatkowe możliwości dostęp do setek darmowych
( porządnych, bo takich mniej to są tysiące) aplikacji, synchronizacji emaila itd. Jako normalny użytkownik telefonu nie zauważysz znowu jakiegoś bóg wie jakiego cuda.
W sumie to interfejs Samsunga Corby to taka trochę imitacja interfejsu androida, bo na ekran też się dodaje różne pierdółki typu : zegarek, pogoda itp.
Nie jest on znowu jakiś bardzo potrzebny, ale na pewno łatwiej jest wtedy dostosować telefon do swoich wymagań np. dograć porządną klawiaturę ( co jest dużym problemem w telefonach na dotyk) do smsów itp. Według mnie nie opłaca się brać telefonu dotykowego bez androida, bo w większości przypadków mają narzucone wszytko odgórnie, a wiadomo oprogramowanie telefonu ( rozmieszczenie ikon, klawiatura itp. ) jest dużo bardziej ważne niż w przypadku zwykłego telefonu nie na dotyk i zwykłą klawiaturką.
Awatar użytkownika
Askold
ScoobyDoo

Postautor: Askold » 13.02.2011 21:35

nokia c3-00 nedotykowy telefon. i czuesz co masz w rece. wygodna klawatura do tewo ;)
Maikeru

Postautor: Maikeru » 13.02.2011 21:55

Nokia 5800 XpressMusic. Miałem, korzystałem, byłem zadowolony :) Jednak pisanie smsów na telefonach dotykowych to dla mnie straszna rzecz. Do tego służy zwykła klawiatura, lub rozsuwana qwerty :)
Awatar użytkownika
Haiko
supernowa
supernowa

Postautor: Haiko » 21.02.2011 07:59

Bo Nokia 5800 ma oporowy ekran. Sony Ericsson Xperia x8 ma ekran pojemnościowy i bardzo wygodnie pisze mi się na niej smsy :) Ładnie wygląda i Android mimo wszystko jest jednym z lepszych systemów na komórki. Wszystko działa szybko, sprawnie, nie zacina się nic i szata graficzna też jest fajna :) Płynne animacje i efekty. Jako telefon do dzwonienia i smsowania nada się na pewno. Jakość rozmów dobra - dobrze słychać rozmówcę i rozmówca dobrze słyszy nas. Porównywałem moją Xperię z niemodowaną Spicą i mój telefon bije Samsunga na głowę jakością obrazu na ekranie. Jedyne co mi w Xperii przeszkadza to brak możliwości jakiegoś większego modowania typu zmiany romu (jest możliwość, ale z braku dostępu do Kernela sterowników nie da się zmienić i większość rzeczy nie działa) i takie tam. Co się dało to już zmodowałem :P
Obrazek
Awatar użytkownika
kuba_
starszy forumowy
starszy forumowy

Postautor: kuba_ » 21.02.2011 10:17

moja siostra ma samsunga corby i jest chyba zadowolona. aczkolwiek ja bym go chyba nie chcial. nie podoba mi sie to ze ma jedno wejscie na ladowarke i sluchawki, ktore pewnie po pewnym czasie sie wyrobi [jak to zwykle bywa]
no i jest malo 'wytrzymaly' , chodzi mi o to ze raz jej spadl i stlukla sie cala szybka
a co do smsow, to chyba musi sie na nim dobrze pisac, bo ona jak pisze to zap~~~~ala jak maly samochodzik ;)
Awatar użytkownika
Phan
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: Phan » 21.02.2011 11:01

Co do słuchawek to ja polecam SE MW600 (na bluetooth)
Wolność, nie jestem opętany kablem ;)

a co do MW600, to mają chyba wszystko i to za rozsądną cenę, nawet radio jest wbudowane, więc nie trzeba się martwić że nie będzie działać z telefonu bo wymaga anteny, do tego można jakiekolwiek inne słuchawki podpiąć, jak nam nie odpowiadają dołączone (które w sumie są całkiem niezłe, spodziewałem się gorszych)

http://www.sonyericsson.com/cws/products/accessories/overview/mw600?lc=pl&cc=pl#view=featuresnspecs

Do tego ładuje się to na microUSB, czyli tak samo jak wszystkie nowe telefony ;)
Awatar użytkownika
credo
młodszy gejowy
młodszy gejowy

Postautor: credo » 21.02.2011 14:45

Mialem niedawno do sprzedania LG GT540. Do 600zł go kupisz a wg mnie jest swietny. Jest na androidzie
Jestem śladem zagubionego wędrowca
Ostatnią sekundą przed śmiercią
Prosta drogą za zakrętem
Jestem twoim cieniem w mroku
i krokiem przed zycia przepaścią
Awatar użytkownika
Haiko
supernowa
supernowa

Postautor: Haiko » 21.02.2011 16:02

Mój kumpel z klasy chce sprzedać Spicę używaną parę tygodni przez niego w kuszącej cenie, więc chyba ją od niego odkupię :D Przyda mi się na drugi numer no i można w niej pogrzebać ^__^
Obrazek
Awatar użytkownika
Muerte
Hrabina
Hrabina

Postautor: Muerte » 21.02.2011 22:36

Avilka rządzi.
Jesteś tu, ale nie ma cię
Mijamy się
Przechodzisz obok lecz nie widzisz wcale mnie
Stoisz tu, nie słyszysz, że
Ktoś głośno woła cię
Jesteś za ścianą, ja nie mogę przebić się.
Awatar użytkownika
Radekk
Radzio
Radzio

Postautor: Radekk » 03.06.2011 14:24

No właśnie, podoba mi się Samsung Avila, ale nie ma WiFi, chociaż google mówi, że jest Avila z WiFi oznaczona jako 5230W, ale za cholerę nie mogę znaleźć go na allegro ani żadnych recenzji o nim.

Rob Siltanen
Awatar użytkownika
Haiko
supernowa
supernowa

Postautor: Haiko » 03.06.2011 15:35

Avila z Wi-Fi nie jest przeznaczona na rynek europejski. Mamy za to Samsunga Monte. Coś jak Avila tylko że z lepszym ekranem (dotyk pojemnościowy) i z Wi-Fi.
Obrazek
nigrivon

Postautor: nigrivon » 03.06.2011 16:01

Jeszcze nie kupiłeś? :shock:

Wróć do „2.8. Komputery”