Forum portalu Gejowo.pl

Największe forum mniejszości LGBT w Polsce
Dzisiaj jest 23.01.2017 19:52

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 6

Z czego wolisz korzystać?
Z laptopa 62%  62%  [ 16 ]
Z komputera stacjonarnego 35%  35%  [ 9 ]
Komputer/laptop mi nie potrzebny, wystarcza mi smartfon lub tablet 4%  4%  [ 1 ]
Liczba głosów: 26
Autor Wiadomość
gejlord
gejlord
Awatar użytkownika

zaciera, znaczy oddala od dwukrotności i zbliża do 50%? bo na "podobne" ceny to mi to cały czas nie wygląda. Nie wiem czy mnie nie podkusi sklepać jakiegoś PC w ramach hobby.

forumowy
forumowy
Awatar użytkownika

seven_days pisze:
wiesz, nie wiem w sumie, bo patrzyłem na allegro - oferty ze sklepów stacjonarnych mnie zasadniczo nie interesują, bo tam sam szajs jest - ale jakby mi przysłali lusterko, a w opisie jak wół jest "matowa", to bym im odesłał,

To bardzo prawdopodobne, że jest błyszcząca, na Allegro tak piszą, sam się na to naciąłem kupując poprzedniego :evil: Też bym im odesłał... gdyby nie to że to był drugi (pierwszego odesłałem ale nie ze względu na ekran) i już miałem dość bujania się ze zwrotami... no nic, przeżyłem jakoś. A teraz świadomie wybrałem błyszczącego (ze względu na inne parametry), ale z folią matującą i da się żyć :D

wyjadacz
wyjadacz
Awatar użytkownika

Chciałem kupić laptopa na raty, ale nigdzie mi nie chcą dać :( Rata jak abonament za telefon i internet, a oni myślą, że ja nie podołam. Żebym jeszcze na jakiegoś uprzejmego człowieka trafił, to bym dostał. Znajomej naściemniali we wniosku i sobie wzięła lapka za 4 tysie. Też tak chcę, bo na tym złomie nie da się nic robić :/

jutrzenka
jutrzenka
Awatar użytkownika

Najpierw kup sobie jakiś czajnik za 3 stówy na raty, np. w trzech ratach, spłać, a potem spróbuj coś droższego. Najwidoczniej nie masz historii kredytowej, stałych dochodów albo jesteś za młody. Na niekorzyść działają też częste pytania do BIKu o twoją zdolność kredytową.

wyjadacz
wyjadacz
Awatar użytkownika

No historii nie mam, praca na umowę zlecenie i lat niewiele :P

Spróbuję z tym czajnikiem.

jutrzenka
jutrzenka
Awatar użytkownika

Jeżeli jeszcze to zlecenie będzie na czas dłuższy niż ewentualna spłata, to szanse rosną. Najlepsza to umowa o pracę na czas nieokreślony, wtedy raczej na pewno nie będą robić ci problemu, chyba, że masz szramy na BIKu.

A jeszcze lepiej, jakby ci twój bank na podstawie historii konta chciał zaoferować kartę kredytową, z której mógłbyś nie korzystać (jeżeli byś nie chciał), ale ją po prostu posiadać. Wtedy jest pewna blokada na BIKu (związana z zabezpieczeniem spłaty karty), ale twoja wiarygodność dla innych banków rośnie znacząco.

Musi być ktoś pierwszy, kto ci zaufa, a ty musisz postarać się sam o budowę tego zaufania. Potem już będzie łatwiej.
Nie wiem, może na dobry początek pewnym rozwiązaniem byłoby branie pożyczek z żyrowaniem (mama, tata, brat, siostra z dobrą historią BIK of koz), ale nie wiem, czy wtedy też nie wpadnie się w pułapkę wiecznych żyrantów przy kolejnych próbach.

Można też spróbować po nowym roku, jak niektórzy prowadzą akcje typu: kredyt na podstawie PIT za ubiegły rok. Byle nie w parabankach. ;)

Kredytowanie w sklepach z elektroniką zwykle jest dostępne od 300 zł tak więc miałem na myśli "czajnik", a nie czajnik (bo czajnik za 300zł to chyba coś trochę za drogiego).

wielki miś Gejowa
wielki miś Gejowa
Awatar użytkownika

SonGoku pisze:
Znajomej naściemniali we wniosku i sobie wzięła lapka za 4 tysie. Też tak chcę, bo na tym złomie nie da się nic robić :/

NIGDY nie rób czegoś takiego jak ściemnianie we wniosku. Możesz narobić sobie strasznych problemów. W wersji najłagodniejszej przesłucha cię policjant, wyjaśnisz i sprawę umorzą; w wersji ostrzejszej, ale bardzo prawdopodobnej, postawią ci zarzuty za jakąś próbę wyłudzenia kredytu czy coś takiego. To naprawdę nie są żarty!

Mój kumpel z pracy miał kartę czy kredyt odnawialny w banku, nie pamiętam, chciał to odnowić czy podwyższyć limit. W międzyczasie zmienił pracę. "Usłużny" konsultant poradził, by we wniosku nie wpisywał nowego pracodawcy, tylko poprzedniego. No i potem koleś latał na policję na przesłuchania. Uratowało go tylko to, że faktycznie miał tę nową (obecną) pracę i to dużo lepiej płatną od poprzedniej.

wyjadacz
wyjadacz
Awatar użytkownika

No ja na życzliwych nie trafiam, także nie ma problemu :P Ale słyszałem już kilka takich historii o życzliwych konsultantach, którzy ściemniają we wnioskach, jak tylko mogą...

Dzięki za ostrzeżenie :D

starszy gejowy
starszy gejowy
Awatar użytkownika

Bank i kredyty odnawialne, to nie to samo co jakieś banki, które istnieją głównie po to by ludziom kredytować sprzęt elektroniczny. Tam nikt nie sprawdza, co się podaje.
W każdym bądź razie już w pierwszej pracy wzięłam sobie na raty lapka za 6 tysi a wcześniej nie miałam żadnej historii kredytowej, bo skąd. Widać zależy, na kogo się trafi.

jutrzenka
jutrzenka
Awatar użytkownika

Zawsze można zapytać jaki bank albo jakie banki kredytują zakupy w danym sklepie. Zazwyczaj jest jeden albo dwa.

starszy gejowy
starszy gejowy
Awatar użytkownika

Gdy brałam swój pierwszy kredyt, był to Lukas, jakieś 2 lata temu dostałam listowną informację, że ww. wykupił Santander i coś tam chcieli odnośnie danych osobowych, ale nie wyraziłam na to zgody.

jutrzenka
jutrzenka
Awatar użytkownika

I dobrze. Moja siorka prawie od 20 lat nie używa panieńskiego nazwiska, a Lukas do niedawna ciągle słał listy z ofertami na nieaktualne nazwisko i na zły adres.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 6

Strefa czasowa UTC+01:00