Rozbudowa starego komputera

Komputerowe rady i porady, gadżety, programy.
usuniety_nr02

Re: Rozbudowa starego komputera

Postautor: usuniety_nr02 » 27.05.2016 11:32:21

Zawezwijcie Mistrza Yodę
Obrazek
niech on celowość działań tych rozstrzygnie mądrością i doświadczeniem z Wami się dzieląc.

seven_days

Postautor: seven_days » 27.05.2016 11:46:18

Najprościej wydłubać i samemu sprawdzić, albo poszukać na allegro, czy w ogóle taka kieszeń jest do tego modelu. Ja tam bym się w to nie bawił, niech sobie napęd gnije, a dysk jest w miejscu dysku i tyle.

Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Postautor: Leo » 20.12.2017 23:03:03

Dobrałem się do starego komputera. Leżał sobie chyba z 5 lat, bo nie dawało się go załączyć. Podejrzenia padły na kartę graficzną. I faktycznie, 4 kondensatory były do wymiany. Nie sądziłem, że zadziała, bo używałem lutownicy transformatorowej, a ta może skutecznie zniszczyć układy elektroniczne.

Po odkurzeniu, po złożeniu do kupy, znalezieniu kabla zasilającego, podłączeniu do prądu nastał czas załączenia i..? Nic... Jeszcze zasilacz ma jakiś ból, ale z zasilaczem problem kiedyś już miałem i za którymś impulsem się załączał. I już prawie miałem odpuścić sobie, a tu pyk, zadziałało. Komputer się załącza i nic. Wyłączam, załączam drugi raz i słychać z głośniczka "pik". Jesteśmy w domu.

Podłączyłem monitor i co widzę? Naprawiona karta graficzna działa, bios działa, pamięć RAM działa. I tutaj koniec. Primary master: none, itd. też none. Jest dobrze, pozostał do odszukania i podłączenia dysk z systemem, ale to już innym razem.

Wróć do „2.8. Komputery”