Bezpieczeñstwo go¶ci. P³aciæ za wej¶cie czy wpuszczaæ bez?

Informacje o zbliżających się imprezach. Wszystko o klubach i o muzyce.. nie tylko klubowej.

Czy uwa¿asz ¿e kluby p³atne s± bezpieczniejsze?

Tak
5
26%
Nie
13
68%
Nie mam na ten temat zdania
1
5%

Liczba głosów: 19

Awatar użytkownika
rafik
starszy forumowy
starszy forumowy

Bezpieczeñstwo go¶ci. P³aciæ za wej¶cie czy wpuszczaæ bez?

Postautor: rafik » 23.06.2005 23:09:06

Czy coraz bardziej wycfaniona "warszawka" ulegnie rewolucji? Czy darmowe kluby, które s± pe³ne go¶ci za¶wiec± pustkami? Czy Kluby do których nikt nie przychodzi ze wzglêdu na p³atne wej¶cie zape³ni± siê t³umami go¶ci? Czy zaoszczêdzone 10 z³ bêdzie wiêcej warte ni¿ ludzkie ¿ycie i zdrowie?
Wypowidz sie

Wiêcej:http://gejowo.pl/teksty.php?id=682

Awatar użytkownika
harper
gejątko
gejątko

Postautor: harper » 23.06.2005 23:37:16

Zastanawiam sie, czy rzeczywiscie chodzi o bezpieczenstwo. Czy tez moze redakcja portalu postanowila "pocieszyc" zawiedzione wynikami finansowymi kierownictwo warszawskiego klubu... Nie jestem pewien, czy artykul ma na wzgledzie bezpieczenstwo, czy tez moze wywolanie poczucia zagrozenia wsrod gosci klubow z bezplatnym wstepem i sklonienie ich do imprezowania w "bezpiecznym" (bo przeciez platnym) klubie :?
Osobiscie uwazam, ze platny wstep nie zniechceci zadymiarzy do omijania takich klubow.
Kochamy się w zimie oraz w cieplym lecie,
Miłość jest na jesień i gdy kwiecień plecie.
Chcę Cię ściskać w święta oraz w juwenalia,
chociaż obaj mamy męskie genitalia.

Awatar użytkownika
rafik
starszy forumowy
starszy forumowy

Postautor: rafik » 23.06.2005 23:40:38

Widze ze dopatrujesz siê spisku. Otó¿ poinformuje Cie iz redakcja jak najbardziej wspolpracje z klubem TORO i nie ma zadnego celu w jednym ani drugim. Chodzi wy³±cznie o bezpieczeñstwo.

Natomiast z mojego punktu widzenia, ³a¿±c po klubach (nie tylko w Warszawie) gdzie jest platny wstep - nigdy nie zauwazylem podejrzanych typow oraz burd - dlatego powiedzenuie ze platne wejscie nie odstraszy ³obuzów - jako¶ mnie nie przekonuje

Awatar użytkownika
harper
gejątko
gejątko

Postautor: harper » 23.06.2005 23:47:28

No moze nie od razu spisek... ale zadziwiajacy zbieg okolicznosci. W komentarzach byliscie wyraznie rozgoryczeni, ze ludzie marudzili ze drogo... No a teraz ten topick i artykul na gejowie...
Ok zakladam, ze rzeczywiscie chodzi tylko o bezpieczenstwo gosci i juz nikogo o nic nie podejrzewam. :-D

Awatar użytkownika
rafik
starszy forumowy
starszy forumowy

Postautor: rafik » 23.06.2005 23:48:32

harper pisze:No moze nie od razu spisek... ale zadziwiajacy zbieg okolicznosci. W komentarzach byliscie wyraznie rozgoryczeni, ze ludzie marudzili ze drogo... No a teraz ten topick i artykul na gejowie...
Ok zakladam, ze rzeczywiscie chodzi tylko o bezpieczenstwo gosci i juz nikogo o nic nie podejrzewam. :-D

A co w tym temacie zatem masz do powiedzenia? Rozumiem ze dla ciebie nie ma to roznicy?

Awatar użytkownika
harper
gejątko
gejątko

Postautor: harper » 23.06.2005 23:53:47

rafik pisze:
harper pisze:No moze nie od razu spisek... ale zadziwiajacy zbieg okolicznosci. W komentarzach byliscie wyraznie rozgoryczeni, ze ludzie marudzili ze drogo... No a teraz ten topick i artykul na gejowie...

A co w tym temacie zatem masz do powiedzenia? Rozumiem ze dla ciebie nie ma to roznicy?

Ale w jakim temacie dokladnie? Jesli chodzi o bezpieczenstwo, to juz pisalem w pierwszym poscie, ze nie uwazam zeby platny wstep mial wplyw na bezpieczenstwo (w branzowym klubie nigdy nie bylem, wiec swoje teorie snuje w oparciu o doswiadczenia z "normalnych" klubow). Jesli chodzi o koszty, to wg mnie 10PLN to bardzo rozsadna cena.

Elendur

Postautor: Elendur » 24.06.2005 00:35:06

Nie chodzę do branżowych... Jeśli chodzi o niebranżowe - z daleka omijam lokale które pobierają za wjazd. Co więcej staram się omijać lokale, które naciągają także na płatne kible (dla klientów).
Nie sądzę by była przekładnia między płaceniem za wjazd a bezpieczeństwem. Swego czasu łaziłem dużo po klubach studenckich, za wjazd sie nie płaciło - a dzięki fachowej obsłudze panów "bezszyjnych" czyli bramkarzy - nigdy nie było problemu z bezpieczeństwem.
Po prostu trzeba umieć zatrudniać odpowiednich ludzi...
A opłata za wjazd jakoś nieprzyjemnie przypomina mi średniowieczne myto...

Awatar użytkownika
rafik
starszy forumowy
starszy forumowy

Postautor: rafik » 28.06.2005 11:33:18

Enlil pisze:Nie chodzê do bran¿owych... Je¶li chodzi o niebran¿owe - z daleka omijam lokale które pobieraj± za wjazd. Co wiêcej staram siê omijaæ lokale, które naci±gaj± tak¿e na p³atne kible (dla klientów).
Nie s±dzê by by³a przek³adnia miêdzy p³aceniem za wjazd a bezpieczeñstwem. Swego czasu ³azi³em du¿o po klubach studenckich, za wjazd sie nie p³aci³o - a dziêki fachowej obs³udze panów "bezszyjnych" czyli bramkarzy - nigdy nie by³o problemu z bezpieczeñstwem.
Po prostu trzeba umieæ zatrudniaæ odpowiednich ludzi...
A op³ata za wjazd jako¶ nieprzyjemnie przypomina mi ¶redniowieczne myto...

Tzn tez zalezy co dany klub za wjazd ofertuje. Jezeli fajna zabawe to czemu nie, ale jezeli to zwyklu pubik - to nie powinien pobierac oplat.
Co do WC masz racje, zreszta jest takie prawo konsumenta ktore zabrania pobierania oplat za toalete w miejscu w ktorym sprzedawane sa napoje i alkohol.

pumex

Postautor: pumex » 28.06.2005 12:32:15

Czy ja dobrze rozumiem, że płatny wjazd(10 PLN) ma mi zagwarantować bezpieczeństwo w lokalu??? No fajna perspektywa, wychodzi na to, że bez opłaty należy mi sie od kogoś "w zęby" za friko, bo za friko. Ktos nad tym długo myslał. Następny sposób, jak wyciągnąć od "warszawskich ciotek" więcej grosza. A kto mi zagwarantuje wtedy, że jak zapłacę, to w zęby nie dostanę?
Poza tym, nie trzeba być matematykiem(akurat mam umysł ściśle humanistyczny :-D ), żeby policzyć, ile w ciągu jednego dnia(wieczoru/nocy) zarobi taki lokal na samej opłacie za "bezpieczeństwo gości". Nawet wynajmując profesjonalną firmę ochroniarską, która swoje i tak skasuje, pozostaje dla właściciela kupa szmalu. I chyba o to tak naprawdę chodzi.
Idąc na zakupy do Carrefour'a czy innego sklepu, nikt mi nie każe płacić za wejście, bo to ja jestem tam Panem i ja robię im łaskę, że zostawiam kasę robiąc zakupy. A ochrona też tam stoi i to na każdym rogu.

Awatar użytkownika
miguelito
gejątko
gejątko

Postautor: miguelito » 28.06.2005 13:32:10

Sporo łaziłem i łażę po klubach, również poza warszawą i naszym nieszczęsnym nadwiślańskim padołkiem. Nie zauważyłem żadnej różnicy w bezpiecześnstwie klubów płatnych i bezpłatnych. Co więcej - jak już pisałem gdzie indziej na tym portalu - moje kochanie oberwało od solidnie wstawionej panny i wzywało na pomoc ochronę a ta potem policję właśnie w płatnym warszawskim Paradise. Nigdy nie przytrafiło nam się nic takiego w żadnym innym branżowym (Toro, Kokon) czy pół-branżowym (jak Le Madame) lokalu.

Najbezpieczniej jest nie w miejscach płatnych czy bezpłatnych ale w tych, gdzie jest atmosfera i gdzie właściciele dbają o stałą klientelę... Z warszawskich lokali najlepiej czuję się w Rasko i nie ma to nic wspólnego z wielkością, ilością homo-hetero, płatnością, ceną piwa etc. etc.

Ja dziękuję za akcję na rzecz płatności warszawskich klubów. Nie widzę powodu dla którego Toro mieszczące 300-500 gości miałoby się stać bezpieczniejsze przez fakt zdzierania z nas o 5000zł dziennie więcej. Właściciele też najwyraźniej nie widzą związku i nie uważają takiej opłaty za opłacalną biznesowo. Proszę mnie szanowna redakcjo nie uszczęśliwiać na siłę odbierając możliwość chodzenia do bezpłatnych lokali. Jak już wszystkie lokale będą płątne to jaka będzie definicja bezpieczeństwa?
Większa opłata?
a potem co? pojawi się równie długa seria tekstó na temat wyższości klubu x nad klubem y bo tam przecież się płaci 25zł a tu tylko 10zł? Przecież to kompletny nonsens!

przemol

Postautor: przemol » 28.06.2005 14:09:12

rafik pisze:
Natomiast z mojego punktu widzenia, łażąc po klubach (nie tylko w Warszawie) gdzie jest platny wstep - nigdy nie zauwazylem podejrzanych typow oraz burd - dlatego powiedzenuie ze platne wejscie nie odstraszy łobuzów - jakoś mnie nie przekonuje

co więcej płatne wejście odstrasza nie tylko łobuzów, ale i klientów, np. mnie. policzmy: wejście 10 zeta, piwo powiedzmy 7, szatnia 2 - to już dwie dychy... a jakbym chciał dwa piwa albo trzy.... sorki nie stać mnie i omijam takie lokale... zresztą nie tylko ja... dla mnie ta dycha za wejście to cena zaporowa :!:

Wróć do „2.12. Clubbing”