Bieżączka niekoniecznie polityczna ze świata

Komentujemy bieżące wydarzenia z kraju i ze świata.
usuniety_nr1

Re: Bieżączka niekoniecznie polityczna ze świata

Postautor: usuniety_nr1 » 14.01.2018 12:18:54

Bla bla bla. Jest i ona, prozachodnia propaganda.
Ja nie przekonam ciebie, a ty nie przekonasz mnie. Ot różnica zdań i wpływy innych mediów. Z dwojga złego wolę mieć rosyjską inwazję niż pokojową interwencję Amerykanów.

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 14.01.2018 14:50:10

jezus_chytrus pisze:Bla bla bla. Jest i ona, prozachodnia propaganda.

Ale te stwierdzenia nie są nawet kontrowersyjne. Szara strefa bezpieczeństwa jest faktem wręcz namacalnym, a nie jest wcale trudno stwierdzić, że państwo o potencjale i położeniu Polski ma (albo raczej miało w latach 90., kiedy podejmowano decyzję) tylko dwie drogi poza tę strefę: przez NATO (i UE) albo przez Rosję. Nie jest też wcale trudnym wywodem to, że wartości do których dążą grupy pro-LGBT to wartości w tej części świata realizowane tylko przez państwa Europy Zachodniej. Zdecydowanie nie przez Rosję, WNP itd.

usuniety_nr1

Postautor: usuniety_nr1 » 14.01.2018 15:29:10

A neutralność militarna to mrzonka?
NATO to organizacja wojskowa, UE w zupełności by wystarczyła.
Przecież wiem, że gejom w Rosji żyje się okropnie.

Samo to, że PiS jest rusofobiczny powinno dać do myślenia jaki kierunek obrać w stosunkach z Rosjanami.

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 14.01.2018 15:46:31

No cóż organizacje pro LGBT popierając ostatnio odrzucony projekt o aborcji w sejmie poparły, chyba nie świadomie, ograniczenia wolności słowa, karanie więzieniem głoszenie sprzecznych z projektem poglądów oraz "inicjatorzy proponowali też zapis o zakazie demonstrowania przeciwko aborcji w promieniu 100 metrów od szkół, przedszkoli i placówek medycznych – nawet gabinetów stomatologicznych. To oznacza w praktyce, że w żadnym mieście taki protest nie mógłby się odbyć."
Giertych szydzi, że to PiS napisał opozycji ten projekt, a Kaczyński go popiera.

„Dla niego otwiera on furtkę do zakazów demonstracji lub krytyki w innych obszarach” – pisze Roman Giertych. –

„Kto będzie mógł zarzucić z opozycji projektom medialnym PiS, że łamią prawa człowieka i Konstytucję, gdy wprowadzą zakaz krytyki „prawdy smoleńskiej”, albo „bohaterów niepodległości” lub „interesów strategicznych Państwa”? Przecież poparty przez opozycję projekt dokładnie to samo wprowadza, tylko w innych obszarach.
"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Beniamin Franklin
V1, Rotate, V2, positive climb, gear up

Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Postautor: Leo » 14.01.2018 16:34:02

Jezusku, nie masz prawa pamiętać czasów sprzed 1989 roku, pamiętam, niewiele, ale do tego wpływu Kremla do tamtego czasu wracać nie chcę. Myśląc o bliskich sojusznikach, mam akurat na myśli Niemców, aby się na nich nie obrażać za drugą wojnę światową, a docenić, że są ważni i chcą z nami współpracować. Ameryka? Ameryka jest ok, ale daleko strasznie, za daleko aby nam w jakikolwiek sposób pomogła, gdyby zielone ludziki z kremla miały pojawić się i u nas, jak to się stało na Ukrainie. Dzięki polityce wstawania z kolan, zostajemy zupełnie sami. Wstanie z kolan nie sprawia, że jesteśmy więksi i ważniejsi, a wręcz przeciwnie.

Awatar użytkownika
CryBoy
gejlord
gejlord

Postautor: CryBoy » 14.01.2018 16:55:33

shane82 pisze:No cóż organizacje pro LGBT popierając ostatnio odrzucony projekt o aborcji w sejmie poparły, chyba nie świadomie, ograniczenia wolności słowa (...)

A jesteś w stanie wymienić te organizacje z nazwy czy raczej nie? ;)
shane82 pisze:
Przecież poparty przez opozycję projekt dokładnie to samo wprowadza, tylko w innych obszarach.

Bardzo słabo poparty jak się okazało no ale po co o tym wspominać c'nie?
Przekaz nie byłby wtedy taki prosty, jasny i klarowny a o to przecież chodzi. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 14.01.2018 17:25:15

Źle się wyraziłem. Organizacje popierają ratujmy kobiety wiec i pośrednio projekt. Strasznie czepiasz się ostatnio szczegółów a dobrze wiesz o co chodzi. Chyba że nie wiesz, ale to by o Tobie zbyt dobrze nie świadczyło.
"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Beniamin Franklin
V1, Rotate, V2, positive climb, gear up

Awatar użytkownika
CryBoy
gejlord
gejlord

Postautor: CryBoy » 14.01.2018 17:27:15

"Paradna jesteś moja Tereniu!" ;)

Hmmm... Z jednej strony SAM przyznajesz, że się źle wyraziłeś ale z drugiej to moja wina, że cię nie rozumiem. :D
Zajrzyj do słownika języka polskiego w wolnej chwili może? Jest tam takie hasło: "logika". :D
Ostatnio zmieniony 14.01.2018 18:08:14 przez CryBoy, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

usuniety_nr1

Postautor: usuniety_nr1 » 14.01.2018 17:43:12

Ty masz naprawdę problemy ze sobą. Szczypiesz się jak 13 latka. A na karku 4 dyszki.

Awatar użytkownika
CryBoy
gejlord
gejlord

Postautor: CryBoy » 14.01.2018 18:06:03

Ty masz większe. ;)
Np. natręctwo na tle zabierania głosu, chociaż nikt tego nie oczekuje. ;)
Obrazek

usuniety_nr1

Postautor: usuniety_nr1 » 14.01.2018 19:27:30

Lubisz wbijać szpilki, co pokazałeś w temacie o WOŚP. Bez weryfikacji newsa od Natusia.
Tak samo czepiasz się innych, nie odnosisz się kompletnie do meritum i zwinnie zmieniasz temat dodaj zdanie lub dwa kompletnie niezwiązane z tematem.

Co do mojego zabierania głosu- od tego jest forum.

Awatar użytkownika
CryBoy
gejlord
gejlord

Postautor: CryBoy » 14.01.2018 19:31:06

Avril pisze:Jezu, ogarnij. Coś się z Tobą dzieje ostatnio niedobrego.

Podpisuję się pod tym.
Przemyśl może swoje zachowanie bo jak widzisz podejrzenia, że masz jakiś problem zaczynają być popularne na tym forum. :?
Obrazek

usuniety_nr1

Postautor: usuniety_nr1 » 14.01.2018 19:34:10

Ja nawet nie muszę zbierać dowodów. Wszystko robisz za mnie.
Na tym forum są tylko i wyłącznie ludzie z problemami.

Awatar użytkownika
w300
gejlord
gejlord

Postautor: w300 » 14.01.2018 19:36:49

Najlepiej w tym temacie jak i innym o polityce wcale sie nie wypowiadać i tu nie wchodzic gdy ma sie inne zdanie jak inni bo zaraz na ciebie siada . \kiedyś tez juz tu tego doświadczyłem
Obrazek

Awatar użytkownika
Incertus
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: Incertus » 14.01.2018 20:04:08

W takim razie najlepiej w ogóle się nie wypowiadać w żadnym temacie. Ryzyko "siadania" spadnie do zera :D
Il corpo faccia quello che vuole. Io non sono il corpo. Io sono la mente.

Awatar użytkownika
w300
gejlord
gejlord

Postautor: w300 » 14.01.2018 20:08:32

Tak tylko ze tematy polityczne tak działają na ludzi ze staja się agresywni .
Obrazek

Awatar użytkownika
CryBoy
gejlord
gejlord

Postautor: CryBoy » 14.01.2018 20:11:57

w300 pisze:Najlepiej w tym temacie jak i innym o polityce wcale sie nie wypowiadać i tu nie wchodzic gdy ma sie inne zdanie jak inni bo zaraz na ciebie siada . \kiedyś tez juz tu tego doświadczyłem

Gdy ma się "zdanie" ale i argumenty to można przeciwnika łatwo tymi argumentami przygwoździć. :P
Gdy ma się tylko "zdanie" poparte co najwyżej głębokim przekonaniem to faktycznie pozostaje tylko "siąść" na przeciwnika. ;)
Tego drugiego doświadczam tu regularnie. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
w300
gejlord
gejlord

Postautor: w300 » 14.01.2018 20:15:29

hm właśnie ale dla mnie najważniejsze jest moje głębokie przekonanie i doswiadczenie.A z faktami można dyskutować tym bardziej ze każdy daje swoje
Obrazek

Awatar użytkownika
CryBoy
gejlord
gejlord

Postautor: CryBoy » 14.01.2018 20:24:18

Co kto woli. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 14.01.2018 23:47:26

jezus_chytrus pisze:A neutralność militarna to mrzonka?

W naszym przypadku niestety tak. W latach 90. była mrzonką tak samo, jak potencjalna neutralność ukraińska, którą oni rozważali. Państwo neutralne, aby mogło pozwolić sobie na bycie neutralnym, musi mieć odpowiedni potencjał - oczywiście odpowiedni w kontekście swojej sytuacji geopolitycznej -
aby tę neutralność wyegzekwować. To nie jest tak, że to jest jakieś magiczne zaklęcie i my powiemy "Ej, wiecie co... My się nie chcemy w to bawić, my dziękujemy bardzo, jesteśmy neutralni" i w zamian nikt nas nie zaatakuje, bo przecież my jesteśmy neutralni. Przypominam także, że o ile nawet UE można dzisiaj postrzegać jako pewną gwarancję suwerenności i integralności terytorialnej, to jednak w momencie kiedy nasze dążenie do akcesji do NATO doszło do, powiedzmy z języka lotniczego, "szybkości decyzji" (ok. 1996), po pierwsze UE była słabszą gwarancją niż dzisiaj (mniejszy stopień integracji i jeszcze bardziej niż dzisiaj raczkujący komponent militarny), a po drugie - nasza akcesja nie tylko była niepewna, ale też trudny do określenia był jej ewentualny termin (prawda jest taka, że w rozszerzenie z 2004 weszliśmy rzutem na taśmę, a negocjacje domykano w ostatniej chwili; zresztą nasza dyplomacja umiejętnie wtedy wykorzystała presję czasu przeciwko drugiej stronie). W kontekście stanu ówczesnego środowiska w regionie, wejście do NATO było jedyną rozsądną możliwością.
No, a na koniec: wątpię, żeby dało się dzisiaj utrzymać neutralność militarną w naszej sytuacji w połączeniu z członkostwem w UE. UE nie jest neutralną organizacją.

Wróć do „1.1. Wydarzenia”