Bieżączka polityczna

Komentujemy bieżące wydarzenia z kraju i ze świata.
Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Re: Bieżączka polityczna

Postautor: Hebius » 10.07.2018 16:18:00

I uważasz, że na stronach lewicowej Krytyki Politycznej mają głosić takie tezy?
    Hej! hej! mołodyciu ty hoża,
    Luli, luli, piękna królewno!
    Przyjdzie hrabia bogaty zza morza, hej!
    Utuli, utuli, na pewno, hej!

Awatar użytkownika
jordi
starszy forumowy
starszy forumowy

Postautor: jordi » 10.07.2018 16:19:27

Czy praca ma być wypoczynkiem? Mnie praca męczy i godzę się na to. Jestem naiwny?

Co jest nieprawdziwego w stwierdzeniu, że mu zwyczajnie nie chce się pracować?
ObrazekCzłowieka szukam
Ktoś chce mnie poznać?

Awatar użytkownika
jordi
starszy forumowy
starszy forumowy

Postautor: jordi » 10.07.2018 16:23:09

Ta dyskusja też mnie zmęczyła. Ból nasilił mi się na tyle by nie chcieć się dalej spierać
ObrazekCzłowieka szukam
Ktoś chce mnie poznać?

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 10.07.2018 16:25:21

Nie chcę wykonywać bezsensownej, wyczerpującej, do tego nisko płatnej pracy – i nie mam zamiaru się tego wstydzić. Chcę robić w życiu to, co sprawia mi przyjemność i chciałbym, żeby każdy miał możliwość takiego wyboru.

Nie, no doprawdy, macie rację. Przeczytałem to jeszcze raz, oburzające, co ten gnojek wypisuje.
Lewak nie lewak, ale jednak powinien uważać, że praca bezsensowna, wyczerpująca i nisko płatna jest OK, bo to przecież PRACA. A dla szarego robola tylko PRACA powinna się liczyć. Pan kapitalista już będzie wiedział lepiej, jak zagospodarować wypracowane, czy zaoszczędzone środki.

Awatar użytkownika
mike
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: mike » 10.07.2018 16:34:17

jordi pisze:Co jest nieprawdziwego w stwierdzeniu, że mu zwyczajnie nie chce się pracować?

On tego nigdzie nie stwierdził. Natomiast z powyższej dyskusji jasno wynika, że pojęcia pracy, pasożytnictwa oraz nieróbstwa są bardzo subiektywne i niejasne.
I walk alone

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 10.07.2018 16:37:13

Mi nie chodzi o cytowany przez Ciebie tekst bo to prawda pod którą każdy mógłby się podpisać, a o to że on uważa że państwo ma mu dać. Jak zgłodnieje to się weźmie do pracy.
"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Beniamin Franklin
V1, Rotate, V2, positive climb, gear up

Awatar użytkownika
jordi
starszy forumowy
starszy forumowy

Postautor: jordi » 10.07.2018 16:40:20

Nie cytujcie mnie. Macie rację
ObrazekCzłowieka szukam
Ktoś chce mnie poznać?

Awatar użytkownika
mike
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: mike » 10.07.2018 17:00:02

shane82 pisze:Mi nie chodzi o cytowany przez Ciebie tekst bo to prawda pod którą każdy mógłby się podpisać, a o to że on uważa że państwo ma mu dać. Jak zgłodnieje to się weźmie do pracy.

Obawiam się, że to tak nie funkcjonuje. Człowiek głodny nie ma ani siły ani chęci szukać pracy zarobkowej. Nie jest też w stanie o siebie zadbać, bo jest zrezygnowany i bez środków, aby wyglądać czysto i schludnie, żeby go w ogóle gdziekolwiek przyjęli. Człowiek głodny w pierwszej kolejności szuka pomocy u partnera, rodziny, znajomych, darmowych jadłodalniach, a ostatecznie kradnie jedzenie ze sklepu. Z tego miejsca już krótka droga do więzienia, gdzie będzie utrzymywany za 2,5k miesięcznie (na koszt Shane'a :wink: ), a przy okazji chłopaka zepsują. Dlatego gwarantowane minimum socjalne jest wskazane jako polisa przeciw patologiom oraz po to, aby przeżyć, nie śmierdzieć, mieć chęci do życia i zadbać o siebie w tym podstawowym zakresie. Po to, żeby się w ogóle chciało wskoczyć na następny szczebelek piramidy Maslowa. Nie każdy jest takim megazardnym spryciulką jak Shane, odnajdującym się w realiach brutalnego kapitalizmu niczym ryba w wodzie.
I walk alone

Awatar użytkownika
Mazemi
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Mazemi » 10.07.2018 17:23:38

Jak autorowi tekstu nie chce się pracować za polskie stawki dla robotników fizycznych, to zawsze może wyjechać sobie na parę miesięcy na Zachód do pracy. Jest dorosły i ma trzy miesiące wolnego od studiów. Przez trzy miesiące pracy można naprawdę wiele zarobić, a potem wrócić do normalnego życia i studiować sobie dziennie i nie pracować. No chyba, że nie godzi się, żeby tak ważna persona kalała swoje rączki pracą, kiedy nicnierobienie daje tyle satysfakcji.
kotek91 pisze:Mazemi-jeśli chodzi o mnie to ja mam zawsze swoje zdanie bo jestem dowartościowany i ludzie w pracy i znajomi mnie lubią.Natomiast Ty w pracy jak i na forum jesteś tylko pionkiem ,także twoje zdanie się nie liczy..... 8)

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 10.07.2018 17:37:44

Dochód gwarantowany, rozumiem, że ja mam poświęcać swój czas, zdrowie, pieniądze na edukację, kursy itp. żeby jakiś leń miał coś za nic, bo już mu dochód gwarantowany wypracuje.
Każdy jest odpowiedzialny za swoje życie. Bycie bezrobotnym w tym czasie jest raczej ekhm no trzeba być wybitnie zdolnym żeby dziś nie pracować.

Mazemi w punkt.
Obrazek ✿ ✿ ✿ Natalka je bent mooi ✿ ✿ ✿

Awatar użytkownika
mike
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: mike » 10.07.2018 17:40:35

Dlaczego na wypadek ciężkiej choroby (odpukać) i leczenia na koszt państwa za 1 mln zł miałbyś za to nie zapłacić z własnej kieszeni? Czy nie będziesz wtedy leniem śmierdzącym? Dlaczego inni mają tyrać na twoje leczenie? Sam se zarób!
Ostatnio zmieniony 10.07.2018 17:45:48 przez mike, łącznie zmieniany 2 razy.
I walk alone

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 10.07.2018 17:43:06

Nieźle masz mylić socjal z państwową służba zdrowia.
Obrazek ✿ ✿ ✿ Natalka je bent mooi ✿ ✿ ✿

Awatar użytkownika
mike
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: mike » 10.07.2018 17:46:47

Zadajesz pytanie czemu masz się składać na jego świadczenia to ja się pytam czemu ja się mam składać na twoje leczenie za milion złotych? Wszyscy wiedzą, że twoje gówniane składki nie wystarczą i nie widzisz niczego złego w wyciąganiu łap po moje ciężko zarobione pieniądze. Żebraj po rodzinie i na patronite :diabel:

ps. nie wspominając o tym, że po takim leczeniu za milion złotych na koszt państwa, od tej chwili o ile nie zostaniesz milionerem, już do końca życia będziesz pasożytem w myśl logiki Shane :-)
I walk alone

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 10.07.2018 17:54:22

Leczenia za milion i tak nfz nie refunduje.
Masz się składać z dwóch powodów.
Raz że jesteś zwolennikiem tego systemu.
Dwa że skoro jestem zmuszony do uczestnictwa w tym systemie to bym użył Twoich składek.
Jeżeli bym nie musiał w tej piramidzie uczestniczyć to od nikogo bym pod przymusem kasy nie brał.
"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Beniamin Franklin

Awatar użytkownika
mike
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: mike » 10.07.2018 17:59:54

Bingo! A teraz to samo kopiuj-wklej jako uzasadnienie dochodu gwarantowanego :-)
I walk alone

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 10.07.2018 21:05:54

Ty faktycznie jesteś niekumaty i nie potrafisz liczyć że na każdy socjal ktoś musi zarobić? Że taki leser jak autor tego artykułu gdy dostanie dochód gwarantowany to w życiu juz do żadnej pracy nie pójdzie? Bogactwo pochodzi z pracy a nie z zasiłków. Nie ma najmniejszej różnicy między bandytą który okrada strasząc bronią a państwem które okrada strasząc sankcjami finansowymi lub więzieniem.

Awatar użytkownika
mike
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: mike » 10.07.2018 21:23:47

Co znowu za głupoty wciskasz o straszeniu bronią jak to się ma do tego co napisałem? W ogóle się nie odniosłeś do argumentów (mam tu na myśli kilka ostatnich postów), jedynie radosną propagandę monologu uprawiasz. Twoja wizja wobec ludzi bez zarobków to traktowanie ich jak śmieci, degeneratów, skończonych debili, którzy powinni zmarnieć i zdechnąć. Podejście oparte na dochodzie gwarantowanym opiera się na humanizmie, świadomości defektów systemu kapitalistycznego oraz stworzeniu ludziom warunków właśnie do tego, aby w sytuacji trudnej chcieli szukać dla siebie zajęcia zarobkowego, bo tylko w takich warunkach rośnie zadowolenie z życia, pracują efektywniej, bo tam gdzie faktycznie mają talent i pasję, a gospodarka się lepiej rozwija. Współcześnie jest nadmiar żarcia, zwłaszcza w krajach rozwiniętych, natomiast ty wychodzisz z założenia, że zaspokojenie głodu powinno być efektem ciężkiej pracy. Stawiasz absurdalne argumenty oderwane od rzeczywiści, których nie potrafisz obronić, a zaprowadzony w kozi róg stosujesz ad personam.
I walk alone

Awatar użytkownika
Renly Baratheon
jutrzenka
jutrzenka

Postautor: Renly Baratheon » 10.07.2018 22:01:02

A nie mówiłem. Feudalizm ostatnią nadzieją ludzkości.
Chwała Amonowi Re
Niechaj będzie pochwalona Grota Antinousa zawsze chętna i Priap Hadriana wiecznie stojący

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 11.07.2018 01:22:39

mike pisze:Podejście oparte na dochodzie gwarantowanym opiera się na humanizmie, świadomości defektów systemu kapitalistycznego oraz stworzeniu ludziom warunków właśnie do tego, aby w sytuacji trudnej chcieli szukać dla siebie zajęcia zarobkowego, bo tylko w takich warunkach rośnie zadowolenie z życia, pracują efektywniej, bo tam gdzie faktycznie mają talent i pasję, a gospodarka się lepiej rozwija. Współcześnie jest nadmiar żarcia, zwłaszcza w krajach rozwiniętych, natomiast ty wychodzisz z założenia, że zaspokojenie głodu powinno być efektem ciężkiej pracy.

Podaj mi jeden powód, dla którego ktoś, kto miałby zagwarantowany dochód, miałby pójść do pracy? Może on woli chodzić sobie protestować przeciwko protestom, bo to jest jego talent i pasja? :lol:
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 11.07.2018 01:49:14

Bo ludziom zawsze mało?
Weźmy na przykład takich lekarzy-rezydentów. Ledwo toto studia pokończy, a już by chcieli po 7 tysięcy na rękę!

Wróć do „1.1. Wydarzenia”