Upadek Lewicy

Komentujemy bieżące wydarzenia z kraju i ze świata.
Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Re: Upadek Lewicy

Postautor: Hebius » 04.12.2016 14:06:41

Ale co w takim razie? Ma uznać, że te nacjonalistyczne i ksenofobiczne chamy nie myślą? To jak ich przekonać do zmiany poglądów? Do takich niemyślących trafia chyba tylko pocisk z kałasznikowa, a nie jakieś racjonalne argumenty.
    Hej! hej! mołodyciu ty hoża,
    Luli, luli, piękna królewno!
    Przyjdzie hrabia bogaty zza morza, hej!
    Utuli, utuli, na pewno, hej!

Awatar użytkownika
vanilla_riba_boi
gejlord
gejlord

Postautor: vanilla_riba_boi » 09.12.2016 16:15:17

Pinior pisze:Czyli rozmawiać z tym chamem i go wychować.

kolega żmija pisze:jest właśnie pogarda, którą aroganckie elity mają dla ludzi myślących inaczej niż one.

Kolega żmija i całe mnóstwo osób na lewicy oszukują sami siebie. Bo to nie jest żadna pogarda, tylko opis stanu faktycznego.
Nie pójdziesz do chama i nie nazwiesz go wprost chamem, bo cham ma chamską wrażliwość, wynikającą pewnie z tego, że wie, że jest chamem, a chciałby nim nie być. Co nie oznacza, że w gronie osób, które rozważają, jak tego chama podejść, nie należy chama nazywać chamem.
Hebius pisze:To jak ich przekonać do zmiany poglądów?

Nie przekonasz. Trzeba umiejętnie rozgrywać ich stan umysłu, szczególnie lęki. No i wychowywać. Dzieci chamów są może do uratowania.

Awatar użytkownika
żmij
puer aeternus
puer aeternus
Kontakt:

Postautor: żmij » 16.12.2016 21:31:51

Pogarda to w ogóle bardzo modne słowo na jedyniesłusznejlewicy ostatnio.

Podoba mi się, że ostatnio Razem współpracuje z Inicjatywą Polską i Zielonymi. Mam nadzieję, że zaowocuje to w przyszłych wyborach wspólną lewicową listą z jak najsensowniejszymi kandydatami. Główny trzon jednak powinna stanowić Razem, poza tym biorące miejsca oraz ważny głos w kampanii powinny mieć takie osoby jak Nowacka (byle nie odbiegała od lewicy) i Piechna-Więckiewicz (a niekoniecznie już Joński lub pseudolewicowa młodzież z IP, której nazwisk nawet nie będę wymieniał). Poszczególne organizacje mogą się w takim sojuszu ładnie uzupełniać w terenie - np. w Bydgoszczy Razem jest praktycznie niewidoczne, ale już Inicjatywa Polska jako tako działa. Trzeba tylko już za robotę u podstaw porządnie się zabrać. Sporo dobrego, na moje oko, zrobiło chyba to wspólne wyróżnienie Global Thinkers dla Dziemianowicz-Bąk i Nowackiej.

donald

Postautor: donald » 16.12.2016 22:31:27

Ja natomiast widzę u Zielonych postępującą degradację. Nie wierzę w Razem gdyż ugrupowanie to wielokrotnie pokazało, że nie jest w stanie prowadzić dialogu ani jako partia ani jako poszczególni reprezentanci. Dla mnie są to ludzie tak samo nieprzemakalni na odmienne poglądy jak PiS i p. Kuchciński.

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 16.12.2016 23:59:33

Jeśli powstanie wspólna lista z udziałem Razem, przysięgam że zagłosuję na Nowoczesną.

donald

Postautor: donald » 17.12.2016 01:43:06

Ciekawa rzecz. Jakoś wszystkie inne siły polityczne powstrzymały się od przyniesienia na manifestację pod sejmem flag partyjnych. Tylko jedna partia próbuje ten spontaniczny protest zawłaszczyć.

Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Postautor: Leo » 17.12.2016 01:51:10

Zawsze się znajdzie czarna owca.

Awatar użytkownika
Kawa
Arcybiszkopt
Arcybiszkopt

Postautor: Kawa » 17.12.2016 04:39:41

KOD i Nowoczesna też są z flagami (o co nie mam do nich pretensji), więc nie łżyj.
Ceterum censeo konserwa winna być zniszczona!

donald

Postautor: donald » 17.12.2016 08:31:53

KOD to nie partia. KOD jako apolityczny ruch społeczny ma pełne prawo być tam z flagami. Tak samo "Akcja Demokracja" i "Obywatele RP" i inne podobne stowarzyszenia.

Flag Nowoczesnej po prostu wcześniej nie widziałem. Prawdopodobnie pojawiła się na bardzo krótko.

Miarkuj słowa bo choć dotąd zachowywałeś się kulturalnie to tu pozwoliłeś sobie na chamstwo charakterystyczne dla ludzi z twojej partii (jak ktoś ciekaw co mam na myśli niech obejrzy występ p. Koniecznego w rozmowie z prof. Iwińskim). Przeproś.

Awatar użytkownika
żmij
puer aeternus
puer aeternus
Kontakt:

Postautor: żmij » 17.12.2016 09:40:54

KOD może być co najwyżej apartyjny, ale na pewno nie apolityczny.

Btw widzę na zdjęciach sztandary PO.
https://www.facebook.com/sojusz/photos/ ... =3&theater

donald

Postautor: donald » 17.12.2016 10:13:33

KOD jest jedynie w takim stopniu polityczny, że domaga się przestrzegania ram konstytucyjnych w zakresie sprawowania władzy. Nic ponadto. To jest tak bardzo minimalny postulat, że aż ciężko rozpatrywać go jako coś co mogłoby politycznie różnić. W obrębie KOD zróżnicowanie polityczne jest bardzo duże. Są wszelkie opcje polityczne od lewej do prawej strony.

Swoją drogą to, że razemowcy postrzegają KOD jako partię i odcinają się od niego jest bardzo znamienne. Nie potrafią być naprawdę razem mimo różnic. Są monolityczni tak samo jak PiS.

Awatar użytkownika
żmij
puer aeternus
puer aeternus
Kontakt:

Postautor: żmij » 17.12.2016 10:17:55

KOD angażuje się choćby w protesty przeciw reformie edukacji, zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego itd., więc nie jest prawdą, że jego zainteresowania są tak wąskie.
A lewa strona KODu jest raczej niekoniecznie mile widziana. Małgorzata Marenin, feministka i antyklerykałka, ponoć została uznana za zbyt radykalną, aby przewodzić świętokrzyskiemu KODowi.

donald

Postautor: donald » 17.12.2016 10:20:18

"ponoć"...
Dziękuję bardzo. Nie mam więcej pytań.

KOD protestuje przeciw niedemokratycznemu sposobowi wprowadzania zmian z pominięciem konsultacji społecznych. To wciąż mieści się w ramach, o których pisałem.

Awatar użytkownika
żmij
puer aeternus
puer aeternus
Kontakt:

Postautor: żmij » 17.12.2016 10:27:07

donald pisze:"ponoć"...
Dziękuję bardzo. Nie mam więcej pytań.

Ciekawa rzecz. Jakoś wszystkie inne siły polityczne powstrzymały się od przyniesienia na manifestację pod sejmem flag partyjnych. Tylko jedna partia próbuje ten spontaniczny protest zawłaszczyć.

Widzisz, ja przynajmniej, jeśli nie jestem czegoś pewien, potrafię tę niepewność wyrazić.

donald

Postautor: donald » 17.12.2016 10:28:41

Śledziłem relacje uważnie. To, że czegoś nie mogłem zobaczyć bo było zbyt krótko obecne nie jest moją winą a już na pewno nie usprawiedliwia chamskich oskarżeń o kłamstwa.

Tam gdzie jest niepewność co do faktów, tam wyraźnie to zaznaczam i każdy może to sprawdzić w moich wypowiedziach.

Jakkolwiek zresztą by nie było, uważam, że obecność partyjnych flag (jakichkolwiek) była błędem. Daje to oręż do ręki pisowcom, którzy będą ustawiać całą sytuację jako protest inspirowany przez siły sb-ckie a nie jako spontaniczne zgromadzenie obywateli.

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 17.12.2016 17:28:15

Coś się stało. W Lublinie przed chwilą odbyła się manifestacja KOD + Razem + Nowoczesna.

BTW, to trzecia antyrządowa demonstracja w tym mieście w czasie 24 godzin :P

Awatar użytkownika
Palpatine
Argent Crusader
Argent Crusader

Postautor: Palpatine » 17.12.2016 17:29:27

Dzielenie włosa na czworo. Prawwda jest taka, że mnóstwo osób poszło pod sejm tak po prostu, bez żadnego wezwania z partyjnych central. Pisowcy o tym wiedzą, i myślę, że ich to przeraża. Edit pisałem to do donalda.

A swoją drogą to nie jest czas na kłótnie.

donald

Postautor: donald » 17.12.2016 17:40:03

Nie chcę się kłócić. Wskazuję na błędy, które nie powinny się powtarzać. Te protesty muszą być maksymalnie odpartyjnione.

Awatar użytkownika
żmij
puer aeternus
puer aeternus
Kontakt:

Postautor: żmij » 11.01.2017 20:59:49

O Remigiuszu Okrasce z Wikipedii:
Jego praca magisterska (nagrodzona przez katowicki oddział Polskiego Towarzystwa Socjologicznego), uznawana jest przez niektórych za pierwszą polską naukową monografię neopogaństwa; na jej bazie powstała książka, wydana przez narodowo-patriotyczne wyd. Rekonkwista („W kręgu Odyna i Trygława. Neopoganizm w Polsce i na świecie – wczoraj i dziś” (2001))
(...)
Opublikował ok. 500 artykułów w prasie wszystkich niemal opcji politycznych: anarchistycznej, lewicowej, prawicowej, konserwatywnej, ekologicznej i radykalnie nacjonalistycznej, oraz w czasopismach i pracach zbiorowych o charakterze publicystycznym.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Remigiusz_Okraska

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 11.01.2017 22:09:14

Akurat mam tę książkę, nie jest ideologiczna, chyba że ktoś przyjmuje taką optykę: każde neopogaństwo = umocowanie metapolityczne skrajnej prawicy.
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Wróć do „1.1. Wydarzenia”