Upadek Lewicy

Komentujemy bieżące wydarzenia z kraju i ze świata.
antypapież

Upadek Lewicy

Postautor: antypapież » 19.04.2008 17:22:00

Borowski poszedł do demokratów, nie chce budowac lewicy, LiD ostatecznie się roztrzaskał. Ja już wybrałem - głosuję na SLD, na partie Napieralskiego, Senyszyn, Jarugi-Nowackiej, a nie na Platforme BiS frustratów, którzy wierzą w prezydenture Borowskiego i urojone zepsucie SLD (rzekomo wieksze niz u innych).

NIGDY WIECEJ MARNOWANIA GŁOSÓW NA SDPL !

http://napieralski.blog.onet.pl/2,ID311 ... index.html

conte

Postautor: conte » 19.04.2008 17:38:17

A ja podejrzewam, ze niestety SLD za niedlugo zniknie ze sceny politycznej, dzielac los Samoobrony. Nie ma nic do zaoferowania. Wypalila sie. Popyt na "lewice"w Polsce powoli sie konczy. I nie ma co liczyc na powstanie nowoczesnej lewicy, podobnej do tej hiszpanskiej. U nas jest to nierealne.

antypapież

Postautor: antypapież » 19.04.2008 18:01:50

Ta, do zaoferowania ma coś tylko PO i kościół łagiewnicki.

Awatar użytkownika
Palpatine
Argent Crusader
Argent Crusader

Postautor: Palpatine » 19.04.2008 20:44:48

niestety zgadzam się chyba z antypapą. W tej chwili rozdrabnianie lewicy to samobójstwo. Borowski (którego bardzo lubię) niestety tworzy zwykłą kanapę i tyle. I pewnie też bym zagłosował na SLD.
Chyba, że wróci Józio Oleksy i zacznie opowiadać o katechizmie... Wtedy chyba pozostanie mi oddanie głosu nieważnego.

conte

Postautor: conte » 19.04.2008 21:00:36

Tez mam lewicowe poglady. Nie znajduje jednak na polskiej scenie politycznej powaznego ugrupowania lewicowego. I w tym momencie dalbym szanse wykazania sie PO.

Awatar użytkownika
target
gejlord
gejlord

Postautor: target » 19.04.2008 21:21:08

conte pisze: Popyt na "lewice"w Polsce powoli sie konczy.

Conte powiedziałeś coś, co ja tylko pomyslałem, ale bałem się powiedzieć. A raczej bałem się usłyszeć. To się chyba wszystko rozleci.
I nie byłoby tak tragiczne, gdyby istniała pewność, ze na gruzach starego
(a najlepiej niezależnie) powstanie nowe. Popyt się kończy. Nie ma klientów.
Conte ,moze my załozymy jakąś międzynarodówke lewicową?

conte

Postautor: conte » 19.04.2008 21:25:34

Ty zartujesz, a ja zastanawiam sie powaznie, czy po powrocie do kraju nie zalozyc wlasnej partii. Powaga. :-D Bede Cie mial na uwadze, Targecie. :)

antypapież

Postautor: antypapież » 19.04.2008 22:03:58

Jeśli w ogóle istnieje ktoś, kto mógłby odegrać rolę choć w części zbliżoną do Zapatero, to jest to Grzesiu Napieralski. Jego popieram.

Obrazek

Awatar użytkownika
Walpurg
wielki miś Gejowa
wielki miś Gejowa
Kontakt:

Postautor: Walpurg » 19.04.2008 22:34:29

Że zacytuję klasyka: "ciemność widzę, ciemność" :(

Awatar użytkownika
target
gejlord
gejlord

Postautor: target » 19.04.2008 22:43:20

conte pisze:Ty zartujesz, a ja zastanawiam sie powaznie, czy po powrocie do kraju nie zalozyc wlasnej partii. Powaga. :-D Bede Cie mial na uwadze, Targecie. :)

Ja żartuje i nie żartuje. W moim przekonaniu jest wielka potrzeba istnienia
prawdziwie bezkompromisowej partii lewicowej. Jednak zbyt jestem wielkim sybarytą, zeby się skutecznie takiemu dziełu poswięcić. Lider partii to naprawde mało komfortowe zajęcie. Np. to wystawienie się na ostrzał opinii pubicznej, odprywatnienie swojego zycia itd. Poza tym chyba nie mam natury działacza. Działacze zawsze mnie śmieszyli, co nie znaczy, ze nie doceniam niektórych z nich. Poza tym- polityka to jest, jak dla mnie, za bardzo gra zespołowa. I bez pewnego rodzaju lawirowania - nikt nie odniesie tam sukcesu. Zbudowanie partii lewicowej od podstaw,
która odniosłaby w RP sukces, to robota dla tytana i to niejednego.
Ale- Drogi Conte- jesli chcesz- mogę zostać szarą eminencją Twojej lewicy :P
Ostatnio zmieniony 20.04.2008 00:24:40 przez target, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
diablo235
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: diablo235 » 19.04.2008 22:50:28

„Jeżeli dewianci zaczną demonstrować, to należy dolać im pałą . I nic mnie nie obchodzi, że mają przyjechać jacyś politycy z Niemiec. To nie są żadni poważni politycy, tylko geje. Jak dostaną parę pał, to drugi raz nie przyjadą. Gej to przecież z definicji tchórz” – tak Wojciech Wierzejski, członek LPR, która jest członkiem koalicji rządowej, skomentował artykuł o Marszu Równości.

to juz bylo dawno ale uwazajcie bo nawet niemieccy püolitycy zostali nazwani nie politykami a gejami przez polski rzad... :P
Blog o tym co obecnie robie: http://borderline-diablo235.blogspot.com/

Moje inne blogi: http://www.blogger.com/profile/14298668340105723331

Ostatnia próba samobójcza 17.11.2011!!!

nigrivon

Postautor: nigrivon » 19.04.2008 23:00:55

borowski postąpił słusznie, olejniczak wybrał najgorszą możliwą formę zakończenia współpracy z demokratami, trwanie przy sld byłoby dla sdpl czekaniem aż z nimi rozprawią się podobnie

wiarygodność sld jest dla mnie obecnie zerowa, myślę, że poziom zaufania do tej partii można mieć podobny jak do wiecznie obrotowego psl - tak więc na miejscu tych środowisk, które sld chce teraz do siebie przyciągnąć zastanowiłbym się bardzo mocno czy nie zostaną potraktowani w przyszłości podobnie jak pd

napieralski dla mnie nie ma nic z zapatero, może próbuje się od niego uczyć, ale droga przed nim jeszcze daleka i wcale nie mam pewności, że chce nią pójść...

conte

Postautor: conte » 19.04.2008 23:06:03

Nawet gdyby chcial, to i tak jego dzialania spelzna na niczym. Polska to nie Hiszpania! Konczy sie czas lewicy w naszym kraju...

nigrivon

Postautor: nigrivon » 19.04.2008 23:09:17

bez przesady... po prostu miejsce jest tylko na lewicę konserwatywną, czyli pis...

antypapież

Postautor: antypapież » 19.04.2008 23:12:29

Tzn. Twoim zdaniem każdy tutaj lubi kler i KRK ? Nie ma ludzi nienawidzących Kościoła ? To skąd sukces "Nie" Urbana ? Słyszałeś o tłumach na spotkaniach Krytyki Politycznej w całym kraju ? Co wiesz o roli, jaką we wszystkim, co sie dzieje na lewicy odgrywa Sławomir Sierakowski ? Co powiesz o żelaznym elektoracie SLD ? Czy wiesz, że SLD liczby 80. 000 członków i jest najwiekszą i najbogatszą partią w Polsce ?

conte

Postautor: conte » 19.04.2008 23:13:35

Podzial na lewice i prawice jest umowny. Jednak wedlug klasycznego podzialu, PIS jest partia prawicowa.

conte

Postautor: conte » 19.04.2008 23:17:07

Zelazny elektorat!? 5% - to mocny elektorat - nie ma co. :hahaha:

antypapież

Postautor: antypapież » 19.04.2008 23:17:21

Moja wypowiedz byla do conte'a

antypapież

Postautor: antypapież » 19.04.2008 23:18:31

conte pisze:Zelazny elektorat!? 5% - to mocny elektorat - nie ma co. :hahaha:

Tak, trafiles sedno - głosy samych członków SLD i ich rodzin wystarczaja czesto by SLD przekroczylo próg wyborczy. Żeby budowac, trzeba miec baze - SLD ją ma, inne partyjki lewicowe i kanapowe - nie.

antypapież

Postautor: antypapież » 19.04.2008 23:22:00

conte pisze:Podzial na lewice i prawice jest umowny. Jednak wedlug klasycznego podzialu, PIS jest partia prawicowa.

Nie mieści się w klasycznym podziale. Jest partią populistyczną - tak się ja opisuje na zachodzie.

Wg mnie PiS to po prostu partia narodowo-socjalistyczna.

Wróć do „1.1. Wydarzenia”