Curiosa Polonica

Komentujemy bieżące wydarzenia z kraju i ze świata.
Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Re: Curiosa Polonica

Postautor: jazzik » 11.07.2018 01:06:45

mike pisze:Jakie rodzaje kompozytów którykolwiek polski dentysta ci proponował do wyboru przy standardowym wypełnieniu próchnicy? Nie miałem na myśli podziału na plomby z zeszłej epoki (takie czarne) i całą resztą, tylko miałem na myśli te pod kolor zęba, wśród których istnieje mnóstwo rodzajów jakościowych, a także technologii ich nakładania, a wcześniej przygotowania zęba. We wszystkich warszawskich klinikach wyglądało to na jedno kopyto i nikt mi nie przedstawiał innych opcji. "Wiem za co płacę" w polskich realiach dentystycznych sprowadza się do tego, że siadasz na fotel mówisz, że ząb cię boli, a stomatolog patrzy i stwierdza, że jest dziurka do załatania na tym dyskusja się kończy nie ma żadnych propozycji ani większego wywodu od strony lekarza.

Jesteś kolejną osobą, która bezpodstawnie podważa zasadność wyjazdu Siwiec po nowe licówki do Dubaju sugerując fanaberie. Nie chce mi się już z tymi "argumentami" kopać... Jak pisałem mam gdzieś Siwiec to był tylko przykład kolejnej osoby, którą stać na najlepszą opiekę dentystyczną, a mimo to wyjechała robić zęby gdzie indziej.

Miałam robione plomby pod kolor zębów, moje naturalne nie są całkowicie białe, było do wyboru kilka rodzajów kompozytów, światłoutwardzalnych, chemoutwardzalnych, wkłady, nakłady ceramiczne, czy jakieś złote wypełnienie. Robiłam też implant za wybitą 3 i tutaj też było kilka opcji w zależności od wyboru: metal, łącznik tytanowy, tlenek cyrkonu itd. a na to tzw. porcelanka/

Powtórzę jeszcze raz - nie wiem do jakich dentystów chodzisz, mój ze mną rozmawia. Ani ty ani Siwiec nie byliście pewnie nawet u wszystkich dentystów z Warszawy a swoje wiecie. ;)
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

mike
gejowy
gejowy

Postautor: mike » 11.07.2018 10:32:56

Pisałem o różnych możliwościach samych kompozytów przy standardowym wypełnieniu oraz technikach ich nakładania, a także technikach samego oczyszczania powierzchni zęba przygotowanego do plomby. Wymieniasz niezwiązane ze sobą zabiegi, ale to fantastycznie, skoro twierdzisz, że spotykasz się ze znakomitymi dentystami to przecież nie będę tego negować. Ja nie miałem tyle szczęścia.
I walk alone

Awatar użytkownika
Mazemi
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Mazemi » 11.07.2018 11:09:03

Natalia Siwiec poleca Unident Union z Wrocławia:
Piękny uśmiech to najlepsza wizytówka. Od dziecka żyłam zgodnie z zasadą "uśmiech kosztuje mniej niż elektryczność, a daje więcej światła", dlatego bardzo ważne jest dla mnie, by był idealny. Jeśli chodzi o zdrowie i urodę, zawsze wybieram najlepszych specjalistów i tym samym kierowałam się, wybierając klinikę Unident Union Dental Spa. Dążę do perfekcji we wszystkim co robię i tego samego oczekuję od innych. Szczególną uwagę zwracam na kwalifikacje i profesjonalizm lekarzy, jednak bardzo ważne jest dla mnie również przebywanie w pięknych wnętrzach, wśród ludzi z dobrą energią, ponieważ od zawsze bałam się tzw. "dentysty-sadysty". W Unident Union Dental Spa odnalazłam wszystko, na czym mi zależy, i wizyty u stomatologa stały się hmmmm.... śmiem powiedzieć – przyjemnością, za co bardzo dziękuję!
Natalia Siwiec

Do Dubaju pojechała właśnie z dentystą z Unident. Siwiec nie poleca żadnego dubajskiego dentysty, pewnie są za dobrzy.

https://www.unidentunion.pl/nasi-pacjen ... lia-siwiec

mike
gejowy
gejowy

Postautor: mike » 11.07.2018 11:29:18

Popatrz i ta wspaniała full wypas klinika Unident nie miała licówek dla pani Siwiec. Musiała po nie jechać aż do Dubaju. To na pewno świadczy o fantastycznym zaopatrzeniu Unident w najlepszej jakości materiały.
I walk alone

Awatar użytkownika
Mazemi
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Mazemi » 11.07.2018 11:48:41

Kto powiedział, że nie mieli tych licówek albo że nie mogli ich sprowadzić? Nikt. Wymyślasz sobie fakty i na podstawie tych fantazji budujesz swój światopogląd.

mike
gejowy
gejowy

Postautor: mike » 11.07.2018 11:59:41

Wpis Siwiec reklamującą Unident jest sponsorowany, jak zresztą wszystko u niej, natomiast jak najbardziej daję wiarę temu, że pojechała po licówy do Dubaju, ponieważ nie ma podstaw, żeby to negować. Nikt nie broni Mazemi, aby wierzył, że pojechała do Dubaju dać dupy arabskim szejkom, aby opłacić licówy w świetnie zaopatrzonej polskiej klinice Unident :cojest:
I walk alone

Awatar użytkownika
Mazemi
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Mazemi » 11.07.2018 12:46:50

Żyjesz w świecie własnych urojeń. Świat nie kończy się na pudelku. Nie ma potrzeby wymyślania sobie alternatywnej rzeczywistości. Jak chcesz się czegoś dowiedzieć o świecie, a nie masz znajomych ani kontaktu z tym światem, kup sobie od czasu do czasu jakąś porządną gazetę typu Rzeczpospolita czy DGP. Zjednoczone Emiraty Arabskie to bardzo ciekawy kraj, ograniczenie jego znaczenia tylko do tego, napisali w Pudelku np. o prostytucji celebrytek, jest śmieszne.

mike
gejowy
gejowy

Postautor: mike » 11.07.2018 14:15:07

Śmieszne to są twoje fantazje nt. przytoczonego newsa oraz samej osoby Siwiec, a teraz także mojej skromnej osoby. Nie ja mam urojenia, bo ja się trzymam informacji zawartych w przytoczonym źródle. Nie ma podstaw, by to negować, a przynajmniej ty takowych nie przytoczyłeś, zamiast tego zmyślasz jakieś głupoty , które próbujesz wcisnąć jako fakty. Szkoda mi czasu na dyskusję z kimś takim.
I walk alone

Awatar użytkownika
Mazemi
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Mazemi » 11.07.2018 16:39:15

Zmieniłeś swój poprzedni post tuż przed tym, jak ja wysłałem mój. W każdym bądź razie życzę Ci wyjazdu do fantastyczny zabieg dentystyczny do Dubaju, który słynie z cudownych arabskich stomatologów oraz niespotykanych nigdzie fabryk licówek :D

Przed zmianą Twój post wyglądał mniej więcej tak:

mike pisze:Nikt nie broni Mazemi, aby wierzył, że pojechała do Dubaju dać dupy arabskim szejkom :cojest:

mike
gejowy
gejowy

Postautor: mike » 11.07.2018 17:15:15

Edytowałem post (niczego nie usuwając, a jedynie rozbudowując), ale dwie godziny przed tym, zanim na niego teraz odpisałeś. Poza tym to co cytujesz znajduje się w moim poprzednim wpisie nic nie zostało zmienione https://forum.gejowo.pl/viewtopic.php?f ... 0#p1135927 Nie wiem co chciałeś udowodnić, ale wszystko ci się pokiełbasiło.
I walk alone

Awatar użytkownika
Mazemi
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Mazemi » 11.07.2018 17:23:36

Bo ja pisałem o Twoim poprzednim poście :) Potem dopiero dodałeś coś o tym, że wpis Siwiec nt. Unidentu jest sponsorowany.

Tak czy siak czekam, aż wrócisz z tego Dubaju z pięknymi zębami.

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 11.07.2018 17:40:10

Oby nie bez :lol:
"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Beniamin Franklin
V1, Rotate, V2, positive climb, gear up

mike
gejowy
gejowy

Postautor: mike » 11.07.2018 17:40:41

Mazemi pisze:Bo ja pisałem o Twoim poprzednim poście :) Potem dopiero dodałeś coś o tym, że wpis Siwiec nt. Unidentu jest sponsorowany.

Tak czy siak czekam, aż wrócisz z tego Dubaju z pięknymi zębami.

Nie ściemniaj pomyliło ci się, bo gdyby tak nie było napisałbyś to od razu pod tamtym postem, a nie dopiero teraz od czapy. Zresztą w ogóle nie wiaodmo czemu zwróciłęś na to uwagę, tak jakbyś chciał mi zasugerować jakąś manipulację w postach. Nie błaźnij się.

Na dodatek teraz sobie uroiłeś, że potrzebuję licówy. No cóż zakładając, że by tak było to przecież zgodnie z twoją "logiką" i twoim "rozumieniem" tekstu pisanego, nie musiałbym się po nie udać do Dubaju, lecz do kliniki Unident w Polsce :-D
I walk alone

Awatar użytkownika
Renly Baratheon
gejowy
gejowy

Postautor: Renly Baratheon » 11.07.2018 19:05:39

Jeszcze okaże się, że mike wróci z tego Dubaju z pięknym młodym i bogatym arabskim szejkiem, a my będziemy Mu zazdrościć.
Chwała Amonowi Re
Niechaj będzie pochwalona Grota Antinousa zawsze chętna i Priap Hadriana wiecznie stojący

Awatar użytkownika
żmij
puer aeternus
puer aeternus
Kontakt:

Postautor: żmij » 11.07.2018 20:04:15

"Mieszkanka Wadowic zawiadomiła policję o obrazie uczuć religijnych. Według niej miało do tego dojść podczas uroczystości z okazji 98. rocznicy urodzin Jana Pawła II, kiedy to wiceburmistrz Wadowic Ewa Całus pokroiła tort z wizerunkiem Jana Pawła II i rozdała go mieszkańcom. Tak, od trzech lat, w tym mieście świętuje się rocznicę urodzin Jana Pawła II."
http://www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/ ... ,13332063/

Awatar użytkownika
CryBoy
supernowa
supernowa

Postautor: CryBoy » 11.07.2018 20:15:35

Faktycznie curiosum. ;)
No ale nie nasze małpy i nie nasz cyrk. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Walpurg
wielki miś Gejowa
wielki miś Gejowa
Kontakt:

Postautor: Walpurg » 11.07.2018 20:23:01

A w czasie każdej mszy ponoć dzielą ciało Chrystusa na kawałki i jedzą, i krew piją!
Bądźmy pasywni, ale nie bądźmy bierni! (Bartosz Żurawiecki, Nie byłeś na Paradzie? Nie idę z Tobą do łóżka!, "Replika" nr 50, 07/08 2014, s. 11.)

Awatar użytkownika
Renly Baratheon
gejowy
gejowy

Postautor: Renly Baratheon » 11.07.2018 20:42:19

Ciekawość czy w miejscu narodzin Rodriga Borgii - Xativie, też tak smakowicie i uroczyście obchodzą przyjście na świat swego słynnego krajana. Tamtejszy tort z pewnością byłby wyborniejszy.
Zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia. Dajmy na to minie 120 lat i czy oni tam nadal będą obchodzić 218 rocznicę urodzin Wojtyły? Prawie jak boże narodzenie.
Chwała Amonowi Re
Niechaj będzie pochwalona Grota Antinousa zawsze chętna i Priap Hadriana wiecznie stojący

Awatar użytkownika
Kawa
Arcybiszkopt
Arcybiszkopt

Postautor: Kawa » 12.07.2018 14:30:30

Kult Wojtyły będzie istniał, dopóki będą żyć osoby, które za komuny były nastolatkami - i dla części z nich papież ma znaczenie jako "pogromca komunizmu". Może jeszcze obecni 40-latkowie będą obchodzić jego rocznice, młodszych Wojtyła będzie obchodzić jak zeszłoroczny śnieg. Co najwyżej będzie bohaterem memów "Jan Paweł Drugi zaj***ł mi szlugi".

Podobnie jest z Piłsudskim. Jeszcze w 1989 osoby wychowane na jego kulcie miały trochę ponad 60 lat - i to one powprowadzały go na tablice z nazwami ulic zamiast Lenina. Współcześni piłsudczycy to raczej grupa rekonstrukcyjna, a nie żywy i rozwijający się ruch.
Ceterum censeo konserwa winna być zniszczona!

Awatar użytkownika
w300
gejlord
gejlord

Postautor: w300 » 12.07.2018 17:13:48

Ten kult jeszcze szybciej zginie.
Obrazek

Wróć do „1.1. Wydarzenia”