Curiosa Polonica

Komentujemy bieżące wydarzenia z kraju i ze świata.
Awatar użytkownika
CryBoy
supernowa
supernowa

Re: Curiosa Polonica

Postautor: CryBoy » 08.07.2018 20:59:53

Oby! :)
Obrazek

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 09.07.2018 00:01:34

Obawiam się, że wszystko się rozmyje. Coś mi świta, że już kiedyś była podobna sprawa, hmm.
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

mike
gejowy
gejowy

Postautor: mike » 10.07.2018 10:41:27

Ta wiadomość mną wstrząsnęła http://www.plotek.pl/plotek/56,79592,23 ... .html#Prze, zwłaszcza że jestem na etapie szukania nowego dentysty... Czy naprawdę z poziomem polskiej stomatologii jest aż tak źle, że nawet ludzie bogaci nie są w stanie znaleźć u nas porządnej kliniki? To nie pierwszy taki przypadek, o którym słyszę. Jak ktoś ma kase wyjeżdża robić zęby na zachód Europy, do Stanów, albo jak Siwiec nawet do Dubaju....
I walk alone

Awatar użytkownika
Mazemi
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Mazemi » 10.07.2018 10:46:01

Z kolei rozsądni Europejczycy przyjeżdżają do Polski robić zęby w bardzo dobrej jakości za ułamek zachdniej ceny.

mike
gejowy
gejowy

Postautor: mike » 10.07.2018 10:53:18

Mazemi nie do końca. Mam kogoś takiego w rodzinie, który mieszka w Stanach. No i owszem jak tylko odwiedza Polskę biegnie do stomatologa. Tylko, że nie po to, aby robić ładnie zęby od strony estetycznej, tylko łatać dziury od próchnicy, czyli co nie wymaga wielkiego fachu w rękach i może wykonać byle dentysta, tym bardziej jeśli chodzi o dalsze zęby. W Stanach standardowe wypełnienie jednej dziury to 300$ i nie ma żadnych refundacji. Natomiast jak komuś zależy na estetyce szczególnie przednich, czyli widocznych zębów chce zapłacić więcej i mieć to lepiej zrobione. Znalezienie w Polsce dentysty, który prócz technicznej wiedzy będzie mieć również zdolności manualne i poczucie estetyki graniczy z cudem, Mam tu na myśli szczególnie implanty, licówki, odbudowę pokruszonych zębów, jak również ortodoncję. Mam niesamowity problem ze znalezieniem kogoś zdolnego i doświadczonego, kto podchodzi kompleksowo, a nie tylko do pojedynczego zęba. W zeszłym roku robiłem sobie przednie zęby i jestem totalnie niezadowolony. Kazałem wrócić do stanu pierwotnego, podziękowałem za współpracę i teraz szukam nowej kliniki, która będzie potrafiła wykonać to profesjonalnie i ładnie, a nie przeciętnie i byle jak. Nie wspominając o tym, że skoro Siwiec musiała jechać do Dubaju, w dodatku w towarzystwie polskiej dentystki, to po prostu oznacza, że nawet najlepsze nasze kliniki nie mają dostępnych materiałów wysokiej jakości.
I walk alone

Awatar użytkownika
Mazemi
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Mazemi » 10.07.2018 12:30:40

Gdyby Siwiec nie pojechała do Dubaju, to nie byłoby o niej wzmianki w serwisie plotkarskim. Celebryta, o którym się nie mówi, to martwy celebryta. Jej przykład nie jest w żaden sposób miarodajny.

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 10.07.2018 12:34:34

Mazemi pisze:Jej przykład nie jest w żaden sposób miarodajny.
:brawo:
Jeszcze ten plotek :rotfl2:
Obrazek ✿ ✿ ✿ Natalka je bent mooi ✿ ✿ ✿

mike
gejowy
gejowy

Postautor: mike » 10.07.2018 13:04:20

Mazemi pisze:Gdyby Siwiec nie pojechała do Dubaju, to nie byłoby o niej wzmianki w serwisie plotkarskim. Celebryta, o którym się nie mówi, to martwy celebryta. Jej przykład nie jest w żaden sposób miarodajny.

Nie wiem czemu skupiasz się na celebryctwie? Gdyby nie było o niej wzmianki nie dowiedziałbym się, że nawet bogatym osobom ciężko jest w Polsce o stomatologię na wysokim poziomie, a to z kolei pokazuje, że z kondycją tej służby jest naprawdę słabo.
I walk alone

Awatar użytkownika
Mazemi
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Mazemi » 10.07.2018 13:24:56

Nawet nie wiedziałem kto to jest ta Siwiec, ale wystarczy wpisać w google jej nazwisko i okazuje się, że są z nią związane dwa breaking newsy - poleciała do Dubaju z ortodontką i zrobiła sobie tam fotkę z meczetem. A w ogóle to zobacz jak ona wygląda bez makijażu :D

Sorki, nie mój cyrk, nie moje małpy.

mike
gejowy
gejowy

Postautor: mike » 10.07.2018 13:47:21

W dalszym ciągu nie wiem czemu skupiasz się na osobie, a nie sprawie, ale już nieważne...
I walk alone

Awatar użytkownika
Mazemi
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Mazemi » 10.07.2018 15:20:01

Bo nie zauważasz, że ona pojechała tam zrobić show a nie wyleczyć zęby, a używasz jej wyjazdu jako kluczowego argumentu. Gdyby nie wyjechała, to portale plotkarskie by o niej nie mówiły, a to jest przecież sens jej pracy.

Smaczku dodaje fakt, że musiała tam jechać z polską dentystką, bo jak wiadomo arabscy dentyści są tacy dobrzy :)

mike
gejowy
gejowy

Postautor: mike » 10.07.2018 15:41:23

Aspekt ewentualnej szopki mnie nie obchodzi, tak samo, że jest celebrytką i jak wygląda bez make-up'u. Widać foty przed i widać po z nowymi licówami, tak więc po to pojechała, a czy po coś jeszcze nie moja sprawa. Polska dentystka zapewne pojechała ze względu na uprawnienia do kupna licówek, które jak podejrzewam są dostępne jedynie w wewnętrznym obiegu lekarskim i nie można sobie ich nabyć od tak nie będąc stomatologiem. Linka wkleiłem z całą tą sytuacją, ponieważ zdumiało mnie, że nawet osoby majętne muszą gdzieś daleko wyjeżdżać, aby korzystać z usług dentystycznych na odpowiednim poziomie. To tylko znaczy, że w Polsce opieka stomatologiczna jest marna. Mogę to potwierdzić na swoim przypadku, bo właściwie nigdy nie byłem zadowolony z żadnej wizyty u dentysty i w dalszym ciągu mam problem ze znalezieniem takiego, który zajmie się zębami w sposób kompleksowy i profesjonalny.
I walk alone

Awatar użytkownika
Mazemi
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Mazemi » 10.07.2018 15:56:01

Cel jej wizyty Ciebie nie obchodzi, dlatego wymyślasz sobie inny cel :D Dobre. Polscy dentyści są tak kiepscy, że muszą jeździć z pacjentami do Dubaju, żeby korzystając z uprawnień móc kupić pacjentom licówki. Bo arabscy dentyści, nie mając uprawnień (gdyby mieli to sami kupiliby licówki) zajmują się zębami w sposób kompleksowy i profesjonalny. Jprld :D

mike
gejowy
gejowy

Postautor: mike » 10.07.2018 16:31:06

Napisałem w jakim kontekście zamieściłem linka. To już jest twój problem, że skupiłeś uwagę na statusie celebryckim Siwiec i tym jak wygląda bez makijażu. Skoro musiała pojechać po licówki, tzn, że polscy stomatolodzy nie mają w ofercie materiałów wysokiej jakości, a to o nich źle świadczy.
I walk alone

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 10.07.2018 19:24:18

Mike, ale skąd ten pomysł, że ona musiała pojechać do tego Dubaju, żeby sobie zrobić zajebiste ząbki i nie mogła tego dokonać w PL? Może się tam wybrała dla lansu, jako kaprys, albo jakaś inna kardashianka badziewianka zrobiła to samo i Siwiec nie chciała być "gorsza"?
W ogóle, po lekturze "Dziewczyn z Dubaju", chce mi się śmiać na sam widok tej nazwy. :lol:
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

mike
gejowy
gejowy

Postautor: mike » 10.07.2018 19:36:51

No jest to sytuacja śmieszna, ale dla mnie też smutna, bo jak pisałem od dłuższego czasu nie mogę znaleźć dobrego dentysty, a wszyscy dotychczasowi okazali się być partaczami, którzy nie powinni wykonywać tego zawodu. Nie wiem, czy MUSIAŁA, jednak wyjechała, a to oznacza, że pomimo wysokiego statusu majętności, prawdopodobnie nie miała gdzie w Polsce zrobić takich licówek, bo z tego co tam napisali nie o zwykłe licówki chodzi, tylko jakieś lepsze, a to oznacza, że polscy stomatolodzy nie mają w ofercie wszystkich materiałów i wachlarza możliwości stomatologii światowej. Od razu mi się przypomniao co mi mówiła osoba z rodziny, która mieszka w Stanach, gdzie nawet przy zwykłych plombach pytają cię jaka to ma być plomba przedstawiają mnóstwo różnych możliwości. U nas takiego podejścia nie ma, przynajmniej mnie nigdy żaden dentysta nie pytał, czy życzę sobie kompozyt z takiego materiału, czy może z innego. U nas jak się idzie do stomatologa to się siada na fotel, otwiera paszcze i dentysta sam o wszystkim decyduje, a nawet jeśli informuje co robi to nie przedstawia wszystkich alternatywnych możliwości, tylko robi po swojemu pozostawiając pacjenta w błogim nieuświadomieniu. Dopiero jak się lipa okazuje to człowiek sobie sam poszuka w internecie, że można było inaczej lepiej Jak mi jedna robiła górną jedynkę (ukruszony ząb) to sobie nagle bez pytania dopasowywała do niej dwie zdrowe jedynki na dole i bez pytania spiłowała z nich zdrowe szkliwo, jednocześnie pogarszając ich wygląd. Teraz mam zjebane brzydkie dolne jedynki ciągle mnie szczypią mega nadwrażliwość. Innym razem likwidowano mi diasteme w taki sposób, że zrobiono obrzydliwie wyglądające mega sztuczne zęby, potem kazałem to cofnąć, ale wkurw pozostał. Tak właśnie leczą w Polsce nie mam już zaufania do nikogo, mam fatalną opinię o polskiej stomatologii, do której przez lata nabrałem uprzedzenia. Na dziś mam przekonanie, żeby to wszystko odczarować i ponaprawiać trzeba wydać kupę kase w jakiejś mega renomowanej klinice i najpewniej nie w Polsce.
I walk alone

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 10.07.2018 21:05:45

Nie wiem, do jakich dentystów chodzisz, moja ze mną omawia wszystkie etapy leczenia, możliwości, pyta jaka plomba itd. Wydawało mi się to oczywiste, że wiem za co płacę a nie, że siadam i dentysta robi co uzna za stosowne.
Tak naprawdę nie wiadomo, czy ona koniecznie nie mogła zrobić tego w Polsce, albo gdzieś w EU, i musiał to być akurat Dubaj. Może to jakaś nowa, moda, zachcianka na leczenie w egzotycznych miejscach.

mike
gejowy
gejowy

Postautor: mike » 10.07.2018 21:32:12

Jakie rodzaje kompozytów którykolwiek polski dentysta ci proponował do wyboru przy standardowym wypełnieniu próchnicy? Nie miałem na myśli podziału na plomby z zeszłej epoki (takie czarne) i całą resztą, tylko miałem na myśli te pod kolor zęba, wśród których istnieje mnóstwo rodzajów jakościowych, a także technologii ich nakładania, a wcześniej przygotowania zęba. We wszystkich warszawskich klinikach wyglądało to na jedno kopyto i nikt mi nie przedstawiał innych opcji. "Wiem za co płacę" w polskich realiach dentystycznych sprowadza się do tego, że siadasz na fotel mówisz, że ząb cię boli, a stomatolog patrzy i stwierdza, że jest dziurka do załatania na tym dyskusja się kończy nie ma żadnych propozycji ani większego wywodu od strony lekarza.

Jesteś kolejną osobą, która bezpodstawnie podważa zasadność wyjazdu Siwiec po nowe licówki do Dubaju sugerując fanaberie. Nie chce mi się już z tymi "argumentami" kopać... Jak pisałem mam gdzieś Siwiec to był tylko przykład kolejnej osoby, którą stać na najlepszą opiekę dentystyczną, a mimo to wyjechała robić zęby gdzie indziej.
I walk alone

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 10.07.2018 21:45:29

Ja też nie słyszałem o takich praktykach dentystów. Sam mam co prawda tylko jedną plombę. Wstawili mi ją jeszcze w liceum (chyba). Pani co prawda nie pytała mnie o zdanie, tylko powiedziała że ma dwie wersje i wstawi tą lepszą. W swoim otoczeniu (na przysłowiowych obiadkach u cioci) słyszałem natomiast wiele opowieści o tym, że komuś proponowali takie to a takie plomby i wybrał takie to a takie bo coś tam. To samo dotyczy np. mostka, który wstawiali babci chwilę temu (z tego co pamiętam miała 3 do wyboru). I absolutnie nie słyszałem żeby komuś zęby piłowali jak zającu w obawie że się mu ta paszczęka zakleszczy na amen. mike, jak tobie tak piłowali i - jak stwierdziłeś - masz z tego powodu problemy, czemu nic z tym nie zrobiłeś? Znam osobę, która wygrała proces z dentystą (choć, fakt, dramatycznie długotrwały).

mike
gejowy
gejowy

Postautor: mike » 10.07.2018 22:02:26

Nic nie zrobiłem bo to cwaniara była i przez jakieś 3msc nic nie czułem. Musiała zastosować jakiś środek walczący z nadwrażliwością (po piłowaniu polerowałą, a asystentka puszczała w tym czasie jakiś płyn na zęby). Zorientowałem się jak przestało działać i zaczęło mnie boleć, wtedy poczułem, że miejscami szkliwa brakuje jest za szorstko a zęby patrząc pod kątem od dołu optycznie też inaczej wyglądały - to akurat zauważyłem wcześniej. Wprawdzie wciąż mógłbym się bawić w reklamacje, awantury i sądy, ale odpuściłem stwierdzając, że nie ma sensu bo i tak się nie przyzna i wszystkiemu wyprze. Szkliwo też mi samo nie odrośnie ani nikt mi nowego nie przyklei. Teraz musze znaleźć kogoś kto mi spróbuje odwtorzyć idealnie taki wygląd jak przed piłowaniem, a to i tak będzie do dupy bo sztuczne i ja to będę widział, nie wspominając o tym na jedynkach będzie się raczej szybko kruszyć i trzeba będzie wkółko powtarzać odbudowe... Tak naprawdę powinna mi zapłacić 2x cena implanta z koroną, ale jak pisałem odpuściłem, bo nie chce już na to tracić nerwów.
I walk alone

Wróć do „1.1. Wydarzenia”