Curiosa Polonica

Komentujemy bieżące wydarzenia z kraju i ze świata.
Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Re: Curiosa Polonica

Postautor: shane82 » 20.06.2018 11:39:33

Nie wiem z którego ale kiedyś jak pracowałem w fabryce śrub to taka instrukcja i szkolenie było z czajnika bezprzewodowego. Te wszystkie przepisy to idiotyzmy które powstały z takiego powodu że ludzie zaczęli wyciągać odszkodowania od firm z szkody jakie sobie wyrządzili z własnej winy. Dla mnie klasycznym przykładem jest sprawa o jakiej kilka/kilkanaście lat temu mówili w Teleexpressie o kobiecie która dostała odszkodowanie od producenta mikrofalówki. Miała kota i go ponoć umyła i postanowiła wysuszyć szybko w mikrofali. Reszty tłumaczyć chyba nie muszę.
"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Beniamin Franklin
V1, Rotate, V2, positive climb, gear up

Awatar użytkownika
jordi
starszy forumowy
starszy forumowy

Postautor: jordi » 20.06.2018 11:52:15

To z kotem było w USA. Tam lubią takie procesy o odszkodowania bo tam poszkodowany może sporo ugrać.
A w końcu jesteś za tym jak jest w USA czy za tym jak w UE?
ObrazekCzłowieka szukam
Ktoś chce mnie poznać?

Awatar użytkownika
Walpurg
wielki miś Gejowa
wielki miś Gejowa
Kontakt:

Postautor: Walpurg » 20.06.2018 12:26:29

Te odszkodowania wzięły się z "oazy" wolności czyli USA. A co za tym idzie durne instrukcje. Nie z UE.

Przypominam osobę, która wyszła z pozwem, bo oparzyła się wrzątkiem w makdonaldzie.
Bądźmy pasywni, ale nie bądźmy bierni! (Bartosz Żurawiecki, Nie byłeś na Paradzie? Nie idę z Tobą do łóżka!, "Replika" nr 50, 07/08 2014, s. 11.)

Awatar użytkownika
jordi
starszy forumowy
starszy forumowy

Postautor: jordi » 20.06.2018 12:48:17

No właśnie o to mi chodziło
ObrazekCzłowieka szukam
Ktoś chce mnie poznać?

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 20.06.2018 13:28:50

Nie nie nie. Ustalmy jedno. Czym innym jest sprawa cywilna o odszkodowanie a czym innym tworzenie idiotycznych przepisów państwowych. O ile mogę zrozumieć ta kobietę że próbowała coś ugrać to nie mogę pojąć co sędzia wydający wyrok miał w głowie. Oraz co mają w głowie urzędnicy wydający takie durne przepisy. Chcoć w części pewnie to próba zabezpieczenia skarbu państwa przed tego typu pozwami a po części wygląda jak zmuszenie kogoś do zakupu usługi szkolenia np. BHP czy stworzenia instrukcji do np. czajnika. Przepisów podobnych jest multum choćby ostatnio sławne RODO
"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Beniamin Franklin

Awatar użytkownika
CryBoy
gejlord
gejlord

Postautor: CryBoy » 20.06.2018 17:39:22

Mamy w pracy czajnik "od zawsze" i nie mamy żadnej instrukcji też "od zawsze".:?
Mamy też inspektora BHP, który ostatnio opracował instrukcję bezpieczeństwa na wypadek pożaru.
Jakby taka instrukcja "od czajnika" była obligatoryjna to byśmy ją mieli na bank. :?
Obrazek

Awatar użytkownika
jordi
starszy forumowy
starszy forumowy

Postautor: jordi » 20.06.2018 17:49:04

Obstawiam, że facet przeczytał wszystko co możliwe by stworzyć wrażenie, że wszystko to jest konieczne.
ObrazekCzłowieka szukam
Ktoś chce mnie poznać?

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 20.06.2018 18:04:43

Z tego co wiem, sprawa tej kawy dalej jest trochę głupia, ale właściwie nie była tak głupia jak wszyscy sądzą. Chodziło o to, że ta kawa była podobno zbyt gorąca jak na kawę. Można powiedzieć, że temperatura była niezgodna z zasadami sztuki, czy coś. W każdym razie, sąd stwierdził że przez to spowodowała nieproporcjonalnie mocne oparzenia. Baba spędziła 8 dni w szpitalu.

A RODO jest mocnym uderzeniem, które zostało wywołane tym, że od lat przedsiębiorcy szafowali danymi na lewo i prawo. Co chwilę słyszało się o wyciekach, braku kontroli nad danymi i nielegalnym lub półlegalnym handlu nimi. Nie oszukujmy się, nasze dane hulały sobie po jakichś dziwnych call centers, które weszły w ich posiadanie niewiadomym sposobem, udostępniały je każdemu kto zapłacił, a dla obiektu ich ataków nie tylko nie było możliwości ich usunięcia, bo oni sobie z tego nic nie robili, ale czasami nawet uzyskania informacji o podmiocie odpowiedzialnym za ten burdel.

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 20.06.2018 20:57:47

Tak tylko danymi nie handlowały małe firmy tylko ktoś kto miał dużo danych a oberwało się małym jak zwykle.

Awatar użytkownika
CryBoy
gejlord
gejlord

Postautor: CryBoy » 20.06.2018 23:00:49

Duzi handlowali ale mali kupowali. :P
Nikt mi nie wmówi, że te panie namawiające mnie telefonicznie do zakupu garnków i pościeli z merynosa zatrudniają jakieś wszechświatowe korporacje. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 20.06.2018 23:08:22

Podejrzewam, że handlowali wszyscy po równo.
Wystarczy spojrzeć na wpisy ludzi z takich stron jak np. odebractelefon.pl ile jest tego telemarketingowego szitu.
Co więcej, zaznaczyłam brak zgód w banku a i tak do mnie wydzwaniają, żeby wcisnąć mi a to token a to znów kolejną kartę kredytową.
Inna sprawa, że ludzie sami udostępniają swoje dane w zamian za byle co, np. zwrot kasy z zakupu antyperspirantu. :lol:
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Postautor: Leo » 20.06.2018 23:58:45

Albo w UPC 5 zł mniej abonamentu w zamian za przetwarzanie marketingowe i handlowe danych osobowych także na sprzedaż.

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 21.06.2018 01:14:07

Do tego warto doliczyć machinalne zaznaczanie wszystkich "okienek" w sklepach internetowych, gdzie pomiędzy zgodą na newsletter bywają poupychane zgody na przekazywanie danych osobowych innym firmom, co się nazywa "partnerami handlowymi".
Zawsze unikałam sklepów, w których nie da się dokonać zakupów bez tych zgód. W ogóle uważam, że w takich miejscach zgoda na przetwarzanie powinna się kończyć wraz z wysłaniem zamówienia.
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 21.06.2018 08:23:22

Leo pisze:Albo w UPC 5 zł mniej abonamentu w zamian za przetwarzanie marketingowe i handlowe danych osobowych także na sprzedaż.

Ja mam te zgodę równoczesne mam apke do blokowania call center. Nigdy nie odebrałem od nich telefonu, a 5 zł już 3 rok mniej płacę :P
Obrazek ✿ ✿ ✿ Natalka je bent mooi ✿ ✿ ✿

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 21.06.2018 11:18:55

Tak, tak piekarnie, sklepy osiedlowe, zegarmistrz, szewc, apteka, hurtownia kabli i art elektrycznych wszyscy handlowali i handlują danymi klientów.

Awatar użytkownika
jordi
starszy forumowy
starszy forumowy

Postautor: jordi » 21.06.2018 11:34:43

Nie tylko o handel chodziło ale również o nieostrożność i nie informowanie o wyciekach.
ObrazekCzłowieka szukam
Ktoś chce mnie poznać?

Awatar użytkownika
Walpurg
wielki miś Gejowa
wielki miś Gejowa
Kontakt:

Postautor: Walpurg » 21.06.2018 11:44:47

Powtórzę moje naprawdę dobre i skuteczne rozwiązanie.

Kupujecie i rejestrujecie pre-paida, im tańszy, tym lepiej. I WSZĘDZIE, gdzie się da, gdzie tego wymagają firmy typu kablówki, platformy cyfrowe, banki, ubezpieczyciele podajecie ten numer. Telefon leży sobie spokojnie w domu w szufladzie, ma wyłączony dzwonek, żeby nie drażnił. No i dzwonią na niego z tymi wszystkimi super-hiper-ofertami a ja tego po prostu nie odbieram i mam te telefony głęboko w poważaniu.

Czasami trzeba naładować, czasami doładować, żeby konto nie wygasło, ale warto dla świętego spokoju od zawracaczy dupy.

Oczywiście, jeden wyjątek to operator podstawowego numeru telefonu, bo on go z założenia ma. Ale wszystkie inne podmioty dostają numer telefonu rezydującego na stałe w szufladzie.
Bądźmy pasywni, ale nie bądźmy bierni! (Bartosz Żurawiecki, Nie byłeś na Paradzie? Nie idę z Tobą do łóżka!, "Replika" nr 50, 07/08 2014, s. 11.)

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 21.06.2018 12:15:34

Na pewno handlowano nr. tel. Ile to razy coś się kupiło w sieci, a za 2, 3 dni ktoś dzwonił... Jak już się niechcący odbierze takie wygrane odkurzacze, wystarczy zapytać skąd ma nasz numer. W 90% przypadków rozlacza się sami. Jak ktoś jest na tyle zdesperowany i wicśnie jakiś kit, to wtedy można powiedzieć "rozumiem, że nie do końca legalnie" rozliczenie następuje z prędkością światła.
Chociaż ja kiedyś miałem dobry humor, to powiedziałem, że wezmę ten odkurzacz na cele charytatywne i czy mogę podać adres fundacji, której go wyślą xD babka nie wiedziała jak z tego wybrnąć xD
Obrazek ✿ ✿ ✿ Natalka je bent mooi ✿ ✿ ✿

Awatar użytkownika
CryBoy
gejlord
gejlord

Postautor: CryBoy » 21.06.2018 18:31:27

Moje dane na 100% przehandlowała ENEA. :P
Skąd wiem? Tylko oni (pomimo wielokrotnych prób) nie byli w stanie przez 15 lat poprawić banalnego błędu w moim nazwisku.
Więc jak ktoś dzwoni i pyta czy to ja , podając tę błędną formę z ENEI z całym spokojem odpowiadam, że to nie ja i odkładam słuchawkę. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 22.06.2018 01:15:18

O, moje i matki Orange. A może nawet nie przehandlowali. W każdym razie, wygląda na to że z marketingiem Orange trafiły do call center w Krakowie, a tam były wykorzystywane przez wszystkie firmy dla których owe call center świadczyło usługi - włączając w to wszelkich sprzedawców gówien altmedowych, niech na nich wszystkie plagi egipskie spadną. Orange w pewnym momencie publicznie (FB) opierdoliłem, bo ci POPAPRAŃCY z tego call center dzwonili do mnie w pewnym okresie codziennie, a co najmniej co 2 dni. Potem problem Orange się skończył, ale właśnie te wszystkie firmy-krzaki targetowane dla staruszek próbują mi wcisnąć garnki, kołdry i inne gówno. Ostatni raz z miesiąc temu. Jeśli teraz zadzwonią, włączę nagrywanie, poinformuję panią o tym, a następnie zażądam informacji o administratorze danych i "zapomnienia". I przysięgam, że jak to się nie skończy, zrobię użytek z RODO.

Wróć do „1.1. Wydarzenia”