Curiosa Polonica

Komentujemy bieżące wydarzenia z kraju i ze świata.
Elendur

Curiosa Polonica

Postautor: Elendur » 12.10.2006 08:44:56

i nie tylko.


Za interią:

Chce wyrzucić ewolucję ze szkół

Maciej Giertych chce zniesienia nauczania teorii ewolucji w szkole

"Życie Warszawy" informuje: deputowany LPR Maciej Giertych rozpoczął w europarlamencie kampanię na rzecz zniesienia obowiązkowego nauczania w szkołach teorii ewolucji. - Nie znajduje ona poparcia w obserwacji - dowodzi profesor.

Giertych zorganizował w środę w Parlamencie Europejskim spotkanie z udziałem trzech kontrowersyjnych naukowców z USA, Niemiec i Francji (paleontolog, sedymentolog i fizjolog). -Są to osoby zaangażowane w spór o teorię ewolucji, krytycy sposobu nauczania jej w szkołach - mówi "ŻW" eurodeputowany.

Giertych to profesor biologii, były kierownik zakładu genetyki PAN. Swoją walkę z teorią ewolucji prowadzi od lat 80. Domaga się, by rodzice mogli decydować, czy ich dzieci będą się uczyły o teorii ewolucji, czy też nie. Sam jest zwolennikiem teorii kreacjonistycznej. W jej myśl, wszystkie organizmy żywe zostały jednorazowo stworzone przez Boga, tak jak to opisuje Biblia. Jego zdaniem, także biblijny potop to fakt historyczny. W swych publikacjach powołuje się na wyliczenia, z których wynika, że arka Noego miała wyporność 14 tys. ton.

M. Giertychowi nie przeszkadza - pisze dziennik - że absolutna większość naukowców nie traktuje jego teorii poważnie. - W nauce co chwila są ślepe ścieżki. Od tego jest postęp, żeby stale korygować dotychczasowe myślenie - przekonuje polityk.

Polscy uczeni załamują ręce. - Działania pana Giertycha to bardzo dobra droga w kierunku powrotu do średniowiecza - mówi autor książek o ewolucji dr Marcin Ryszkiewicz. - Poglądy Giertycha na ten temat nie mieszczą się w granicach nauki. Myślę, że pan Giertych powinien się raczej zająć działalnością kabaretową - dodaje.

Dr Ryszkiewicz podkreśla: Ewolucja to żadna teoria, tylko fakt naukowy. Na dobrą sprawę można powiedzieć, że coś przeczy teorii matematyki czy astronomii - mówi "Życiu Warszawy".


MAMY ROK 2006. XXI stulecie... Warto tu przypomnież wydarzenie sprzed 81 lat ze USA:

Małpi proces, popularna nazwa procesu, w który odbył się w 1925 roku w Dayton stanie Tennessee. Oskarżonym był 24 letni nauczyciel szkoły średniej J.T. Scopes, który przedstawiał na lekcjach teorię ewolucji. Było to niezgodne z ówczesnym prawem zarówno Tennesse jak i wielu innych stanów. Korzystał z książki A Civil Biology autorstwa G. W. Huntera. Nauczyciel mógł odwołać swoje herezje, ale postanowił zostać, swego rodzaju, ofiarą, licząc, że nagłośnienie uchyli to prawo jako niezgodne z Konstytucją USA. J. T. Scopes został skazany na grzywnę wysokości 100 dolarów. W procecie po obu stronach brali udział jedni z najsławniejszych amerykańskich prawników. Inicjator procesu i oskarżyciel W. J. Bryan został ośmieszony przez adwokata C. Darrow'a, ponieważ ten udowodnił jego braki w wiedzy naukowej. W styczniu 1927 roku sąd apelacyjny w Nashville, uchylił wyrok, gdyż wykazano błędy proceduralne. Wbrew oczekiwaniom ewolucjonistów, Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych nie sprawdził, czy stanowe zakazy są zgodne z konstytucją. Większość stopniowo uchylano w przeciągu kilkudziesięciu lat.

Prawnicy po obu stronach liczyli na rozgłos, który spowodowałby federalny zakaz głoszenia teorii rewolucji w szkołach, bądź jego federalne zniesienie.


Czekamy na wprowadzenie do nauki biologii pojęć niepokalanego poczęcia, wyjaśniania zakażeń bakteryjnych i wirusowych na zasadzie samorództwa i kary boskiej oraz na udowodnienie, że można począć za sprawą Ducha Świętego.
No i oczywiście - wprowadzenie do konstytucji zakazu pedałowania - naturalnie jako niezgodnego z prawem naturalnym.


Od siebie - kiedy Darwin tworzył teorię ewolucji - zawarł w niej między innymi myśl, że organizmy ewoluują w sposób płynny. Ogólnie większość ewolucjonistów (o ile nie wszyscy) twierdzą że zmiany te następują skokowo.

Wygląda na to, że jesteśmy świadkami powstania właśnie, w sposób skokowy i nagły uwstecznionego podgatunku człowieka myślącego

HOMO SAPIENS GIERTYCHUS EQUIDUS :)
Ostatnio zmieniony 17.10.2006 08:37:07 przez Elendur, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Palpatine
Argent Crusader
Argent Crusader
Posty: 21108
Rejestracja: 26.08.2005 21:01:06
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Palpatine » 12.10.2006 09:16:42

świat stanął na głowie - stary Giertych się powołuje na prawo postępu :shock: :shock: :shock:

Awatar użytkownika
scynk
zastępca członka
zastępca członka
Posty: 12127
Rejestracja: 24.09.2004 13:01:02
Lokalizacja: Łódź

Postautor: scynk » 12.10.2006 12:41:11

Giertychów tyle, co do najbliższych wyborów - które, zyjemy nadzieją, wkrótce. Potem będą sobie panowie G. już tylko sidzieć w telewizorze Ojca Dyrektora, ku uciesze moherowych.


Awatar użytkownika
Kawa
Arcybiszkopt
Arcybiszkopt
Posty: 11220
Rejestracja: 22.06.2005 11:45:17
Lokalizacja: Ziemia Ocalona - Daleka Północ

Postautor: Kawa » 12.10.2006 12:45:23

Fakty:
1. W XV wieku Portugalczycy sprowadzili na wyspę Porto Santo koło Madery króliki. Zwierzęta te skarłowaciały, przeszły na nocny tryb życia, a po 500 latach - uwaga! - nie krzyżują się z królikami kontynentalnymi. Ergo: są oddzielnymi gatunkami.
2. Kilkadziesiąt lat po wprowadzeniu antybiotyków zidentyfikowano szczepy bakterii odporne na nie. To już nie jest pół millenium! Właściwie człowiek będący kiedyś laborantem u profesora Fleminga, a dziś sam będący profesorem medycyny - może powiedzieć "Na własne oczy widziałem ewolucję!". Podobnie z odmianami roślin, które w ciągu kilkudziesięciu lat uodporniły się na herbicydy.
3. Człowiek ma wyrostek robaczkowy - organ całkowicie nieprzydatny, a w przypadku zapalenia wręcz groźny. Gdyby homo sapiens powstał w drodze aktu stworzenia, jako gotowy projekt, nie miałby zbędnego organu. Tymczasem u ssaków roślinożernych wyrostek robaczkowy spełnia istotną rolę w trawieniu, u sapiensów jest tylko śladem po wcześniejszych etapach ewolucji.
4. Zęby - u zwierząt praktycznie się nie psują. U ludzi... pani stomatolog! obiecuję, że już zawsze będę dbał... auuuuuaaa! Gdyby sapiens powstał jako efekt projektu, to byłby przystosowany do trybu zycia w cywilizacji. Ząbki miałby przystosowane do gotowanych potraw. Oczka - w tej chwili ludzkie oczy to świetny dalmierz, za to zupełnie nieprzystosowane do patrzenia na odległość ok 30 cm (a jak daleko trzymacie książkę od oczu?). Ludzkie oczy świetnie się sprawdzają za dnia, w nocy bez światła - nie. W przeciwieństwie do np. kotów nie jesteśmy przystosowani do nocnego trybu życia. Przejście z chodzącego trybu życia na siedzący rozwaliło sapiensom kregosłupy... Braki w przystosowaniu do cywilizacji można mnożyć. Nie jesteśmy efektem stworzenia! A jeżeli powstaliśmy jako projekt - to na pewno nasz stwórca nie był zbyt inteligentny...

Wniosek?
It's Evolution, Baby!

A gdy słyszę ględzenie o "równouprawnieniu nauczania ewolucjonizmu i kreacjonizmu" w szkole, to czekam, aż na historii dzieci zaczną poznawać teoryje negacjonistów Holocaustu jako "równouprawnione" z informacjami o zagładzie 6 milionów Żydów... A może do tego tatko giertych zmierza... W każdym razie tatko giertych jest dowodem, ze imię nie określa charakteru człowieka. Inne Maciusie to naprawdę porządne chłopy! :lol:


A na koniec - oto kierunek, w którym ewoluują giertychy:
Obrazek
Typowy przykład ewolucji wstecznej. Jeden z forumowiczów onetu opisał historię wszechświata w taki sposób: najpierw był chaos, potem Attyla, potem Czyngis-chan, teraz kaczyńscy, potem bedzie giertych i swiat się skończy.
Ostatnio zmieniony 12.10.2006 16:08:02 przez Kawa, łącznie zmieniany 1 raz.
Ceterum censeo konserwa winna być zniszczona!

pumex

Postautor: pumex » 12.10.2006 13:45:48

Kreacjonizm jest największą bzdurą, jaką wymyślili ludzie, powołując się na Biblię, konkretnie na opis stworzenia zawarty w 1 rozdziale Księgi Rodzaju. Nikt logicznie myślący i czytający Biblię nie stwierdzi, że Bóg stworzył wszechświat w ciągu sześciu literalnych dni! A że Giertych od konia pochodzi? No cóż.... :lol:

Awatar użytkownika
Palpatine
Argent Crusader
Argent Crusader
Posty: 21108
Rejestracja: 26.08.2005 21:01:06
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Palpatine » 12.10.2006 15:50:44

Wiesz pumex, w USA nie twierdzą już, że było jak jest w Biblii, tylko jakoś inaczej to określają - dlatego nie mówią o "kreacjonizmie" tylko o "inteligentnym projekcie" -> choć niestety nei bardzo jarzę na czym miało by to polegać...

Elendur

Postautor: Elendur » 12.10.2006 15:57:07

Na tym samym tylko ubrane w naukowy bełkot (sciencebubble) :)

Elendur

Postautor: Elendur » 12.10.2006 15:57:54

A w ogóle to powinni przylecieć do nas przedstawiciele z planety Des i powiedzieć "To Ais i Zan was stworzyli" :P

Awatar użytkownika
Kawa
Arcybiszkopt
Arcybiszkopt
Posty: 11220
Rejestracja: 22.06.2005 11:45:17
Lokalizacja: Ziemia Ocalona - Daleka Północ

Postautor: Kawa » 12.10.2006 16:02:55

Palpatine pisze:Wiesz pumex, w USA nie twierdzą już, że było jak jest w Biblii, tylko jakoś inaczej to określają - dlatego nie mówią o "kreacjonizmie" tylko o "inteligentnym projekcie" -> choć niestety nei bardzo jarzę na czym miało by to polegać...

zważywszy na felery ludzkiego organizmu - trudno ten projekt nazwać inteligentnym...
Ceterum censeo konserwa winna być zniszczona!

Elendur

Postautor: Elendur » 12.10.2006 16:05:42

No bo ciągle jest udoskonalany :P

W wersji ostatecznej będziemy bytami energetycznymi :P
Jak Vorloni ;)

Awatar użytkownika
Palpatine
Argent Crusader
Argent Crusader
Posty: 21108
Rejestracja: 26.08.2005 21:01:06
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Palpatine » 12.10.2006 17:18:14

maci79 pisze: zważywszy na felery ludzkiego organizmu - trudno ten projekt nazwać inteligentnym...


Bo Ty to od razu myślisz o Giertychu !! :-D

SalamanderKing

Postautor: SalamanderKing » 12.10.2006 21:50:56

Palpatine pisze:Wiesz pumex, w USA nie twierdzą już, że było jak jest w Biblii, tylko jakoś inaczej to określają - dlatego nie mówią o "kreacjonizmie" tylko o "inteligentnym projekcie" -> choć niestety nei bardzo jarzę na czym miało by to polegać...


To jest jeszcze głupsze niż "czysty" kreacjonizm. W ogóle wszelkie próby racjonalizacji Biblii, próby odczytywania opowieści w niej zawartych wg. dzisiaj powszechnego kodu myślowego są, delikatnie mówiąc, nieporozumieniem. Biblii w ogóle nie należy w ten sposób rozumieć. Nie będę się tu rozwodzić nad tym zagadnieniem, bo nie jestem ekspertem w tym temacie, natomiast dobrze zajrzeć chociażby do "Symboliki zła" Paula Ricoeura (zwłaszcza rozdział "Mit adamicki i eschatologiczna wizja dziejów), gdzie podane są dość sensowne argumenty na to, że próba pogodzenia kreacjonizmu i teorii ewolucji jest skazana na niepowodzenie.

Awatar użytkownika
Kawa
Arcybiszkopt
Arcybiszkopt
Posty: 11220
Rejestracja: 22.06.2005 11:45:17
Lokalizacja: Ziemia Ocalona - Daleka Północ

Postautor: Kawa » 13.10.2006 09:57:29

A wczoraj obejrzałem Wydarzenia na Polsacie. Mówili o spotkaniu dla nauczycieli w łódzkim kuratorium poświęconym problemom wychowawczym dzieci i - uwaga! - egzorcyzmom. :evil: Jak dziecię sprawia problemy wychowawcze, to do xiędza... :evil: Abrakadabra, amen!

A to polska szkoła właśnie... wychowanie patriotyczne, kreacjonizm, egzorcyzmy... Ciekawe, czy MEN i kuratorium wierzy też w chiromancję, UFO i tarota... a wszystko za publiczne pieniądze... :evil:

A może szkoła chce "wyegzorcyzować" z uczniów ten objaw szatańskiego wpływu, jakim jest homoseksualizm?
Obrazek
666! :twisted: :twisted: :twisted:
Ceterum censeo konserwa winna być zniszczona!

Awatar użytkownika
lukaszx
starszy forumowy
starszy forumowy
Posty: 364
Rejestracja: 13.06.2005 09:26:20
Lokalizacja: Kraków

Postautor: lukaszx » 13.10.2006 11:26:24

dobre :) Może chcą wyędzić Diabła Ewolucji!!!

Kiedyś w The Simpsons był odcinek o ewolucji. Może LPR powinni go obejrzeć. Wniosek był dosyć prosty...
http://www.gcity.eu - nowa strona

Awatar użytkownika
Palpatine
Argent Crusader
Argent Crusader
Posty: 21108
Rejestracja: 26.08.2005 21:01:06
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Palpatine » 13.10.2006 19:30:57

maci79 pisze:Jak dziecię sprawia problemy wychowawcze, to do xiędza... :evil: Abrakadabra, amen!


Myślę, że należałoby zamknąć szpitale psychiatryczne, a psychologów zwolnić z pracy :twisted:
Nigrivon !! nie jest jeszcze za późno, żeby wstąpić do seminarium :mrgreen:

Awatar użytkownika
Falco
gejątko
gejątko
Posty: 5
Rejestracja: 07.09.2004 17:22:51
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Falco » 13.10.2006 22:30:55

Całe szczęście, że zachodnią Europę dzieli dużo od USA bo inaczej wymysły M. Giertycha mogły by zyskać akceptację ważnych osobistości i ciemnego, zabobonnego ludu.

Awatar użytkownika
Palpatine
Argent Crusader
Argent Crusader
Posty: 21108
Rejestracja: 26.08.2005 21:01:06
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Palpatine » 14.10.2006 20:03:57

To pewnie tłumaczy, czemu bracia są tak zapatrzeni w USA a nie w UE :)

Awatar użytkownika
Falco
gejątko
gejątko
Posty: 5
Rejestracja: 07.09.2004 17:22:51
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Falco » 15.10.2006 01:57:56

Masz rację Palpatine :).

Ale amerykanie mają częściowo rację jak choćby wierzenia Kościoła Latającego Potwora Spaghetti :P http://pl.wikipedia.org/wiki/Lataj%C4%8 ... r_Spagetti

jak tu sie nie zgodzić z ich dogmatami :lol: :D :P

Elendur

Postautor: Elendur » 17.10.2006 08:35:07

Za interią:

Rejestrowane życie na kocią łapę

Każda para, która razem zamieszka, powinna się zarejestrować. A gdy zdecyduje się na rozstanie - wyrejestrować i umotywować przyczyny rozstania. "Gazeta Wyborcza" donosi o nowym pomyśle rzecznika praw dziecka Ewy Sowińskiej.

Sowińska, od wiosny rzecznik praw dziecka, swoje pomysły przedstawiła na piśmie minister pracy i polityki społecznej Annie Kalacie. Aby zapobiec okrucieństwu dorosłych wobec dzieci, chce karać "środowiska sąsiedzkie" za obojętność wobec krzywdzonych dzieci. Proponuje karanie i leczenie odwykowe sprawców przemocy wobec dzieci, likwidację melin oraz przymusową rejestrację "każdego związku skutkującego wspólnym zamieszkaniem czy wspólnym prowadzeniem gospodarstwa domowego". Wyrejestrowanie takiego związku też wymagałoby stawienia się przed urzędnikiem. "To właśnie wolne związki krótkotrwałe, bez żadnych zobowiązań są następstwem uzależnień, kontynuacją, a czasem także przyczyną przemocy, anarchii, demoralizacji, a nade wszystko tragedii najmłodszych" - pisze rzecznik.

"GW" przypomina, że Sowińska to lekarka z długoletnim stażem, absolwentka dwóch semestrów Akademii Etyczno-Wychowawczej. Była posłanką LPR.

Wiceminister pracy Joanna Kluzik-Rostkowska o piśmie rzecznika dowiaduje się od gazety. Jest zdziwiona. Dostrzega problem dzieci z rodzin alkoholicznych. Mówi, że ministerstwo pracy razem z ministerstwem sprawiedliwości próbuje sprawdzić jak reagują prokuratorzy, sądy, policja, ośrodki pomocy społecznej na przypadki krzywdy dzieci w takich rodzinach.

- Potrzebna jest praca u podstaw, pomoc rodzinie - mówi Kluzik-Rostkowska. Ale nie tak jak proponuje rzecznik - dodaje. - Nie bardzo sobie wyobrażam, jak zmusić ludzi do rejestracji związków. Świat nie jest taki prosty, aby zarejestrowanie związku pomagało stworzyć lepszą rodzinę - mówi "GW" wiceminister.

Zapytany przez gazetę co sądzi na temat listu rzecznika, dr Wiesław Baryła, psycholog społeczny z Uniwersytetu Gdańskiego, psycholog moralności, powiedział: "Cel szczytny i utopijny. Szczęśliwe dzieci, szczęśliwe, pełne rodziny. Jestem skłonny lubić taki świat, ale nie da się go uzyskać tak absurdalnymi metodami. To tak jakby tłuc Wisłę kijem i liczyć, że w ten sposób zacznie ona płynąć do Krakowa.


LOL ;)

Czy dwóch pedałów i dwie lesby też będą podlegać obowiążkowi rejestracyjnemu? Czy też może obowiązek przymusowej rejestracji obejmnie tylko konkubinaty różnopłciowe? :)
Tak kochani! Dość życia na kocią łapkę. Tak kochani heterycy - będzie tylko można uprawiać seks małżeński albo seks zarejestrowany ;)

Awatar użytkownika
Kawa
Arcybiszkopt
Arcybiszkopt
Posty: 11220
Rejestracja: 22.06.2005 11:45:17
Lokalizacja: Ziemia Ocalona - Daleka Północ

Postautor: Kawa » 17.10.2006 11:18:33

Proste. Zgodnie z dogmatami IV Rzeczy - pożycie na kocią łapę jest siedliskiem wszelkiej patologii - bicia, picia i pewnie gwałcenia dzieci. W przeciwieństwie do związku pobłogosławionego przez xiędza - rodzina polska rodziną katolicką... :evil:

A my gejusy chcielibyśmy się hajtnąć, a tak - będziemy się musieli rejestrować. Q***, chyba nie o to nam chodziło, gdy domagaliśmy się rejestrowanych związków partnerskich :evil:
Ceterum censeo konserwa winna być zniszczona!


Wróć do „1.1. Wydarzenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość