Wypadki samochodowe ekipy PiS

Komentujemy bieżące wydarzenia z kraju i ze świata.
Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Re: Curiosa Polonica

Postautor: uzytkownik_konta » 15.02.2017 18:37:47

Dokładnie. Poza tym można wyobrazić sobie sytuację polegającą na tym, że ktoś wysadza tamę i zalewa swój dom aby zorganizowano na niego taką zrzutkę. Tamę może wysadzić też opozycja, żeby zwalić winę na zaniedbania PiS. Natomiast gdyby taka tama pękła, niewątpliwie dowiedzielibyśmy się, że przyczyną były zaniedbania z czasów PO. I tak dalej.

Podobny poziom absurdu. Gdyby Kaczyński i jego klika nie organizowali bezsensownej nagonki na chłopaka, wszyscy traktowaliby go jak kogoś, kto po prostu uczestniczył w wypadku. Ale niestety mimowolnie znalazł się w centrum całej sprawy, być może wręcz ponosząc szkody z powodu prowizorki w BOR wprowadzonej po 2015, a do tego grupa całkowicie pozbawionych zasad, odwagi cywilnej i poczucia odpowiedzialności polityków partii rządzącej postanowiła zrobić z niego kozła ofiarnego.

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 15.02.2017 19:03:08

Ja pragnę zauważyć że to co obecnie robi PiS robiło i PO. Bredzisław mial stłuczkę za swojej prezydentury i tak samo potraktowali wtedy kobietę jak pisiorki dziś chłopaka.
"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Beniamin Franklin
V1, Rotate, V2, positive climb, gear up

Awatar użytkownika
CryBoy
gejlord
gejlord

Postautor: CryBoy » 15.02.2017 19:09:23

Serio? :o
W dniu wypadku Komorowskiego prokuratura oświadczyła, że winna była kobieta? Jakoś nie pamiętam :?
Obrazek

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 15.02.2017 19:26:55

Nie pamiętam, piszę o tym co pisała ta kobieta, że próbowano zrobic z niej kozła ofiarnego.
Chodzi o hipokryzję opozycji za której czasów BOR również miał wypadki i inne incydenty. Oczywiście jak już PiS odda władze to będzie jazgotał tak samo jak dzisiejsza opozycja. Jak to mówią, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Beniamin Franklin

Awatar użytkownika
CryBoy
gejlord
gejlord

Postautor: CryBoy » 15.02.2017 19:45:04

Czy "zrobić kozła ofiarnego" oznacza "zrzucić całą winę"?
A! Prawda! Przecież już pisałeś, że nie pamiętasz ;)

Ministrowie najlepiej by zrobili, gdyby w ogóle nie wypowiadali się w kwestii ewentualnej winy chłopaka.
W końcu sprawa dotyczy ich szefowej, więc łatwo się narazić na zarzut braku bezstronności.
Obrazek

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 15.02.2017 20:00:15

Tak oznacza. Masz rację że nie powinni się wypowiadać.

Awatar użytkownika
CryBoy
gejlord
gejlord

Postautor: CryBoy » 15.02.2017 20:08:03

Pamięć Ci wróciła? ;)
Jakże się cieszę ;)
A skoro już odczuwasz tak widoczną poprawę to może napisz coś więcej o tym, kto konkretnie zabawiał się w "robienie kozła ofiarnego"?
BOR? Policja? Prokuratura? PO? ;)
Ja lubię jak mi ktoś opowiada bajki na dobranoc :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Kawa
Arcybiszkopt
Arcybiszkopt

Postautor: Kawa » 15.02.2017 23:06:03

Swoją drogą - dawno PiS się tak widowiskowo nie zaorał, jak w sprawie wypadku Szydło. Pastwią się nad chłopakiem z seicento. Nie jest to jakiś synalek z BMW czy lexusa, ale koleś, którego stać jedynie na starego gruchota. Ilu młodych facetów, pracujących za grosze i nie wyrywających się dotąd z poparciem dla opozycji - teraz zacznie hejtować PiS? Spodziewam się, że utożsamią się z tym chłopakiem - jako "jednym z nich". Już widzą, jak aparat pisowskiego państwa używa całej siły, by kolesia wrobić. I jak mataczy.
Nie mówię, że raptem zaczną chodzić na demonstracje opozycji - ale że będą ujeżdżać po PiS-ie - to pewne.
Ceterum censeo konserwa winna być zniszczona!

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 15.02.2017 23:16:58

PiS wyraźnie próbuje lansować wersję mówiącą, że i w tej sprawie wszelka krytyka jest wynikiem nagonki prowadzonej przez opozycję. Ciekawe czy tym razem się im uda; mam nadzieję że nie, bo rzeczywiście gruchot i to, że nawet jeśli uznać że facet jest winny to nadal była to tylko drobna nieuwaga, sprawia że można się z nim utożsamiać, zwłaszcza kiedy Szydło wpada w niego wielką, błyszczącą limuzyną i krzyczy że to jego wina.

Tak czy inaczej, pozycja PiS jest nie do pozazdroszczenia. Albo muszą brnąć w to, że ten właśnie chłopak jest winny i pchać się na pozycję elity walczącej z niewinnym człowiekiem bo śmiał dać się stuknąć, albo muszą przyznać że w BOR jest coś nie tak. A jakoś słabo im chyba idzie to przekonywanie po raz kolejny, że burdel w BOR to wina PO (po pierwsze minęło już chyba zbyt wiele czasu od zmiany władzy, a po drugie - to że nie mogą się uporać z tą służbą od ponad roku świadczyłoby też o ich nieudolności).

Awatar użytkownika
Stawrogin
jutrzenka
jutrzenka

Katastrofa oświęcimska

Postautor: Stawrogin » 16.02.2017 21:30:42

Nathi pisze:Każdy robi ze swoimi pieniędzmi co chce. Niektórym widać ciężko to zrozumieć.

Każde nasze publiczne działanie może wiązać się z publiczną oceną, niektórym widać ciężko to zrozumieć :p

Dla mnie to też jest jasne, że PiS chce na tym robić PR i - szczęśliwie - wymyka im się to z rąk. Internety już się cieszą, że chłopak to będzie ta skórka od banana na której oni się... przewrócą, ale to przedwczesna radość, tak sądzę.
malkontent i socjopatyczny cynik
Oczywiście, nie upieram się, że jako feministka jestem ideałem. Pewnie cechuje mnie zbyt duży dystans, by wykazać się autentycznością...

ಠ_ಠ

Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Postautor: Leo » 19.02.2017 03:38:19

uzytkownik_konta pisze:Szydło wpada w niego wielką, błyszczącą limuzyną i krzyczy że to jego wina.

PiS krzyczy, póki co Brożka milczy. W nadchodzącym tygodniu prokuratura nie przesłucha pani premier. Ja to odczytuję w ten sposób, że na razie nie chcą jej udupić poprzez zeznania, które w późniejszym postępowaniu mogłyby zostać podważone. Przecież pani premier ma wiedzę, czy np. w tym kluczowym momencie kolumna jechała na sygnale, czy nie. Dlatego będzie zeznawać w momencie, kiedy złożenie zeznań dla niej będzie bezpieczne.

Cały czas powtarzam, że tłumaczenie poczynań PiSu tym, że PO robiła tak samo jest mało chwalebne.

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Re: Wypadek samochodowy z premier Szydło

Postautor: shane82 » 19.02.2017 07:06:14

Chodzi tylko o to żeby uzmysłowić, że "musi się wiele zmienić żeby wszystko zostało po staremu" oraz o to, że kto jak kto, ale poprzednicy nie powinni się wypowiadać skoro bylo tak samo.

Awatar użytkownika
mpp
Moderator
Moderator

Postautor: mpp » 19.02.2017 08:28:55

Nie, najpierw trzeba ustalić spójną wersję, nauczyć Kukłę i dopiero będzie mogła zeznawać.

@Shane - trudno się nie zgodzić, że poprzednicy nie powinni może wytykać PiSowi belki w oku, skoro sami taką mają, ale z drugiej strony... kto ma to robić? Kogo nowego wpuściliśmy do Sejmu, żeby miał moralne prawo krytykować PiS? Nikogo. Skoro więc wybraliśmy sobie taką opozycję, to niestety, ale ona jest właśnie od tego, żeby wytykać rządowi nieprawidłowości. A że sami robili podobnie... cóż, może dla dobra wyższego lepiej to przemilczeć? Każdy widocznie ma taki rząd i taką opozycję, na jaką sobie zasłużył. W tym kontekście zaczynam wierzyć w to, że siły przyrody tego kawałka ziemi między Odrą a Bugiem naprawdę nienawidzą.
Proszę pospieszyć z przesiadaniem.

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 19.02.2017 09:38:30

Nie moim zdaniem nie wolno tego przemilczeć. Rząd taki mamy bo tak ludzie wybrali. Zresztą skoro wybrali pisiorów to jak poprzednicy musieli znaleźć za skórę.

donald

Postautor: donald » 19.02.2017 10:21:25

A mnie zastanawia, że trzymali Szydło w szpitalu równo 7 dni. Nie 8. Nie 6. Dokładnie 7.

Awatar użytkownika
bolevitch
starszy wyjadacz
starszy wyjadacz

Postautor: bolevitch » 19.02.2017 11:08:49

«Powiedz do Izraelitów: Jeżeli kobieta zaszła w ciążę i urodziła chłopca, pozostanie przez siedem dni nieczysta, tak samo jak podczas stanu nieczystości spowodowanego przez miesięczne krwawienie.

Stary Testament

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 19.02.2017 11:23:32

Bo przy pobycie powyżej 7 dni są większe konsekwencje dla sprawcy bodajże. Brat jak miał wypadek to policjanci mowili że wszystko zależy od długości pobytu w szpitalu, ale to bylo z 10 lat temu

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 19.02.2017 11:32:06

Nadal tak jest. Ja po swoim wypadku byłem 9 dni i gościu był na pewno niezadowolony.
Swoją drogą ja to byłem połamany, pogruchotany, bez życia i tylko 9 dni.
Nie to co pani premier potłuczenia od pasów bezpieczeństwa i 7 dni hospitalizacji. Ja na takich wczasach nie byłem.
Obrazek ✿ ✿ ✿ Natalka je bent mooi ✿ ✿ ✿

Awatar użytkownika
Walpurg
wielki miś Gejowa
wielki miś Gejowa
Kontakt:

Postautor: Walpurg » 19.02.2017 11:38:17

Też tak myślałem, ale argument jest zbity tym, że ten najciężej ranny borowik i tak poleży dużo dłużej, więc nawet gdyby Szydło wyszła po 24 godzinach, to niczego by nie zmieniło.
Bądźmy pasywni, ale nie bądźmy bierni! (Bartosz Żurawiecki, Nie byłeś na Paradzie? Nie idę z Tobą do łóżka!, "Replika" nr 50, 07/08 2014, s. 11.)

donald

Postautor: donald » 19.02.2017 11:53:37

A dla samej Szydło jakie są różnice? Np. wg prawa pracy?

Wróć do „1.1. Wydarzenia”