Ogólnopolski Protest Studentów i Studentek 25.01

Komentujemy bieżące wydarzenia z kraju i ze świata.
Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Re: Ogólnopolski Protest Studentów i Studentek 25.01

Postautor: uzytkownik_konta » 26.01.2017 23:11:27

No dobrze, ale ja patrzę tak - zakończenie rządów PiS jest możliwe na dwa sposoby (to jest teoria, nie mówię co jest prawdopodobne, a co nie):
  1. przegranie wyborów przez PiS albo przynajmniej uzyskanie na tyle małego poparcia, że partia ta nie da rady sformować rządu;
  2. rozłam w PiS i przedterminowe wybory.
Potencjalny rozłam może nastąpić, jeśli część partii bardzo mocno się zbuntuje. Jak widać, tendencje odśrodkowe nie pojawiły się z przyczyn natury aksjologicznej, bo PiS pogwałciło już większość zasad, których złamanie mogłoby teoretycznie spowodować rebelię co bardziej kierujących się moralnością polityków. Zatem rozłam może nastąpić raczej na skutek przekonania, że kierownictwo partii działa na jej szkodę i taka polityka skończy się katastrofą dla samego PiS (pomijam ewentualności skrajne, np. potencjalne odejście części posłów ZP gdyby Kaczyński zaczął organizować masowe rozstrzelania :P ). A do powstania takiego przekonania, podobnie jak do przegrania wyborów, konieczny jest spadek poparcia (wyraźny i długookresowy) - i o ile w sondażach PiS już raczej pożegnał się z samodzielnym rządzeniem, o tyle po grudniowo-styczniowych protestach widać, że brutalność protestujących nie sprzyja poparciu dla opozycji, a wręcz przeciwnie - wspomaga obóz rządzący.
Dlaczego tak się dzieje, zapytasz. Ano dlatego, że co prawda sondaże pokazują istnienie sporej grupy opowiadającej się za radykalizacją działań lub zwiększeniem częstotliwości protestów przez opozycję, ale ta grupa nie jest teraz dla opozycji targetem. Ta grupa, skoro jest tak radykalna, to już dawno, jednoznacznie i ostatecznie opowiedziała się przeciwko Kaczyńskiemu i jego klice i zdania nie zmieni nawet jeśli opozycja nie spełni ich żądań obrzucenia Macierewicza brukiem; to twardy elektorat wszelakiego anty-PiS-u, który jest dla kaczystów stracony :P Paradoksalnie, targetem dla opozycji - czyli tymi wyborcami, których trzeba odebrać PiS, żeby pozbawić władzy Kaczyńskiego - są teraz ci wszyscy, którzy nie są tak stanowczo nastawieni przeciwko rządowi - nie wyszli jeszcze na ulice ani razu, nie buczą jak przyjeżdża prezydent, nie uważają się za gorszy sort. W domyśle też nie uważają wszystkich pozostałych za gorszy sort i nie mają ochoty urządzać krucjaty tylko po to, żeby odebrać Rosjanom wrak samolotu. Ale za to pewnie niektórzy z nich czasami buczą jak przyjeżdża Kopacz.

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 26.01.2017 23:19:48

O ile chodzą na wybory, większa większość tych neutralnych czy nie przekonanych nie głosuje.
Obrazek ✿ ✿ ✿ Natalka je bent mooi ✿ ✿ ✿

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 26.01.2017 23:30:59

I pewnie nie będzie; poza tymi, którzy się zradykalizowali widząc albo skandaliczne działania rządzących, albo to co rządzący przedstawiają jako skandaliczne działania opozycji.

Awatar użytkownika
czarnemorze
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: czarnemorze » 28.01.2017 14:02:37

U nas w Poz jakaś staruszka przyszła i zaczęła nas wyzywać od pedałów itp. i szarpać ludzi.

To nie ostatnia nasza akcja. ;-)

Awatar użytkownika
Molly
Forumowe Ciasteczko
Forumowe Ciasteczko

Postautor: Molly » 28.01.2017 16:22:44

U nas to chyba ja zgorszyłam jakiegoś starszego pana, bo nazwał mnie pederastą (i poszedł dalej) :lol:. Tzn. ja nie słyszałam, ale przyjaciele stali za mną i mi powiedzieli jak zapytałam z czego się śmieją :v A tak to było spokojnie. Przemawiający całkiem spoko :wink: No i nie można nie wspomnieć o ambasadorze San Escobar :rotfl2:

Wróć do „1.1. Wydarzenia”