Proces Adama Z. w sprawie śmierci Ewy Tylman

Komentujemy bieżące wydarzenia z kraju i ze świata.
Awatar użytkownika
Kawa
Arcybiszkopt
Arcybiszkopt

Re: Proces Adama Z. w sprawie śmierci Ewy Tylman

Postautor: Kawa » 20.02.2017 22:46:26

Czy pan Zbyszek kazał już zlustrować poznański sąd?
Ceterum censeo konserwa winna być zniszczona!

Awatar użytkownika
SonGoku
gejowy
gejowy

Postautor: SonGoku » 21.02.2017 00:24:28

Nie, pewnie jest zajęty sprawą swojego ojca...

Awatar użytkownika
Kawa
Arcybiszkopt
Arcybiszkopt

Postautor: Kawa » 21.02.2017 06:58:56

A czy to jedno w drugim przeszkadza?
Ceterum censeo konserwa winna być zniszczona!

Awatar użytkownika
Walpurg
wielki miś Gejowa
wielki miś Gejowa
Kontakt:

Postautor: Walpurg » 22.02.2017 22:56:36

Bądźmy pasywni, ale nie bądźmy bierni! (Bartosz Żurawiecki, Nie byłeś na Paradzie? Nie idę z Tobą do łóżka!, "Replika" nr 50, 07/08 2014, s. 11.)

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 22.02.2017 23:36:14

Szczerze? To nie było z całą pewnością przyjemne, chłopak wcale nie ze swojej winy znalazł się w centrum tej historii, ale pamiętajmy że policjanci - w swoim przekonaniu, okaże się czy mieli rację - ścigali zabójcę. Owszem, to co się działo z tym całym Adamem to było grube przegięcie ze strony policji, ale to że policjanci krzyczą, walą pięścią w stół, blefują i grożą jest w jakimś stopniu - podkreślam: w jakimś stopniu - zrozumiałe. A może oni naprawdę sądzili, że on jest wspólnikiem Adama Z. (w sumie pewnie nadal wierzą, wnioskując z wypowiedzi rzecznika o linii obrony)?
Nie wiem, cholera, niby bardzo niefajnie. Ale z drugiej strony, potem się narzeka że policja nie jest skuteczna :? Jak ma być skuteczna, skoro ma nie krzyczeć i nie grozić konsekwencjami. Mają powiedzieć "Szanowny panie Dominiku, jeśli pan pomaga panu Adamowi ukrywać zabójstwo, to niech pan się raczy przyznać, jeżeli to nie problem. A jeśli nie, to proszę już iść do domu"? :?

Awatar użytkownika
winshitxp
młodszy forumowy
młodszy forumowy

Postautor: winshitxp » 23.02.2017 00:17:31

Kontowniku, wyobraziłem sobie, jak policjant mówi:
Czy byłby Pan tak uprzejmy, ażeby obarczyć swoje błogosławione plecy jarzmem odpowiedzialności za współudział w opisywanym procederze?
:lol:

Awatar użytkownika
SonGoku
gejowy
gejowy

Postautor: SonGoku » 23.02.2017 00:24:55

Ciekawe czy gdybyście wy znaleźli się w takiej sytuacji, to przeszlibyście nad tym normalnie do porządku dziennego i nie narzekalibyście na działania policji...

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 23.02.2017 00:50:00

Cóż, gdyby była wojna też bym nad tym nie przeszedł do porządku dziennego i narzekałbym na to, że wojsko pakuje mnie do ciężarówki i wysyła na front. Ale to wyjątkowa sytuacja i chyba można zaryzykować stwierdzenie, że takie postępowanie armii byłoby wynikiem rozumowania, które w pewnym stopniu można uznać za nie do końca pozbawione podstaw.

Nikt też nie zabrania mu narzekać. Ja nawet nie napisałem, że uważam to co zrobiła policja za w pełni słuszne, a tylko że jestem w stanie poniekąd to zrozumieć; innymi słowy pojmuję z czego wynikało ich takie a nie inne zachowanie. Coś ostatnio mam wyjątkowe szczęście do przypisywania mi rzeczy, których nie napisałem.

Nawiasem mówiąc, my możemy wymagać od policji żeby zawsze była dla wszystkich miła i nie sprawiała nikomu przykrości, bo przecież nikt z nas nie chce się znaleźć w takiej sytuacji. Pytanie, czy aby na pewno chcemy żyć w państwie, w którym rzeczywiście różne służby są zawsze i dla każdego miłe. Pytanie też, czy da się uniknąć tak nieprzyjemnych sytuacji, zwłaszcza kiedy w grę wchodzi sprawa tak poważna, jak zagadkowa śmierć człowieka. Cholera, jasne że czuł się bardzo źle, ale tam trup, kuźwa, w rzece, pół kraju szukało, inkryminowany praktycznie pamięć stracił, szalony pseudodetektyw zadeptuje ślady, prokuratura nawet nie wie jak to ugryźć, dziennikarze w amoku...
Ostatnio zmieniony 23.02.2017 01:03:47 przez uzytkownik_konta, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 23.02.2017 01:02:30

Ale przecież miał prawo do odmowy składania zeznań, które mogłyby obciążyć jego partnera.
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
SonGoku
gejowy
gejowy

Postautor: SonGoku » 23.02.2017 01:36:19

Nie wiem, ja chyba na ogół bardzo pobłażliwy jestem, dlatego mi ciężko pojąć jakiekolwiek formy znęcania się nad innymi ludźmi. W dodatku niezależnie od przewinień. Wydaje mi się tylko, że powinno to się odbyć z poszanowaniem wszystkich obowiązujących przepisów, w końcu ktoś tam nas uważa za w miarę cywilizowany kraj. Dlatego oczekiwałbym, że jak jest jakieś prawo, które zabrania takich zachowań wobec osoby przesłuchiwanej w sprawie, to ta "dobra" strona będzie się go trzymać, zamiast działać na skróty.

jazzik, no to właśnie w taki sposób uszanowano to jego prawo...

Awatar użytkownika
Walpurg
wielki miś Gejowa
wielki miś Gejowa
Kontakt:

Postautor: Walpurg » 23.02.2017 11:01:50

Dużo racji w tym, co napisał UKej. Trudno to sobie na chłodno ułożyć w głowie, tu naruszenie intymności być może niewinnego człowieka, tam trup. :(
Bądźmy pasywni, ale nie bądźmy bierni! (Bartosz Żurawiecki, Nie byłeś na Paradzie? Nie idę z Tobą do łóżka!, "Replika" nr 50, 07/08 2014, s. 11.)

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 23.02.2017 13:36:50

Taaa... Mnie się od razu przypomina ten niepełnosprawny umysłowo, co to pod wpływem przesłuchiwania policjantów przyznał się do zabicia dziecka, a po kilku latach się okazało, że to jednak nie on. Tam też była presja, bo przecież zabite dziecko to jeszcze gorzej, niż zaginiona kobieta. A w rezultacie prawdziwy morderca przez kilka lat był wolny i nie wiadomo co w tym czasie mógł nawyczyniać. Bo ze niewinny w tym czasie siedział w kiciu i chyba nawet by zgwałcony to pal pies.
    Hej! hej! mołodyciu ty hoża,
    Luli, luli, piękna królewno!
    Przyjdzie hrabia bogaty zza morza, hej!
    Utuli, utuli, na pewno, hej!

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 23.02.2017 16:48:39

To od tego jest sąd, żeby takie rzeczy się nie działy.

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 23.02.2017 18:05:36

Ale co sąd może zrobić, jeśli oskarżony się przyznał i nie odwołuje zeznań? A jeśli nawet odwołuje, to może jednak wtedy mówił prawdę, a teraz kłamie? Sąd tez może uważać, ze nie można wymagać od policji, żeby zawsze i dla wszystkich była miła.

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 23.02.2017 19:00:56

Ale skoro on był niepełnosprawny umysłowo... Nie wiem o której sprawie mówisz, ale taka sytuacja podpowiadałaby że należy podejść do tego w szczególny sposób (tak na logikę, jak i wg KK i KPK). Tam stosowano przemoc, czy po prostu się przyznał ot tak sobie? Jeśli stosowano przemoc, to czy sąd o tym wiedział? Miał jakieś sygnały na ten temat? Wiadomo że upośledzony może sam nie wiedzieć jakie znaczenie miało to co się działo i może tego nie sygnalizować, ale po to istnieje obowiązek posiadania obrońcy przez takie osoby. Sąd ani prokurator nie powołali biegłych, żeby sprawdzili czy z oskarżonym wszystko jest OK? Obrońca też się nie odzywał? I co, i on został ukarany i nikt nic z tym nie robił?

No i co ma sąd w ogóle w takiej sytuacji zrobić? Co wszyscy mamy zrobić? Sąd ma przekonywać oskarżonego że nie jest winny kiedy się przyznaje? Policja ma go posadzić przy kubku gorącej herbaty i zapewniać, że nie ma czym się stresować?

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 23.02.2017 19:47:36

Jak patrzę teraz po sieci, żeby znaleźć ten konkretny przypadek, to tych spraw jest tak dużo, że widać, ze coś nie gra w naszym wymiarze sprawiedliwości i ścigania. Ale już mam Sprawa Tomasza K. - fałszywe przyznanie się do winy
Postępowanie w tej sprawie prowadziła Policja i Prokuratura w Malborku. Z relacji Tomasza K., w czasie przesłuchania policja zmusiła go do przyznania się do winy, obiecując mu że trafi do szpitala, w którym będzie się leczył, oraz że dostanie od policjantów moro wojskowe. Podczas całego śledztwa Tomasz K. był zastraszany przez policję. Przyznał się, że to on zabił.(...)
Podczas procesu sadowego Tomasz K. nie przyznał się do popełnienia przestępstwa.

Gość dostał 15 lat i gdyby przez przypadek policja po kilku latach nie złapała prawdziwego mordercy, który się przyznał do zabicia dzieciaka, pewnie nadal by siedział.

No i OK, w przypadku Adama Z. też można uznać, ze jest pozamiatane. Przyznał się w śledztwie, że zabił, więc dożywocie mu. Bo przecież teraz pewnie mataczy i usiłuje zwalać winę na brutalność policji, a w końcu ona nie od tego, by go posadzić przy kubku gorącej herbaty i zapewniać, że nie ma czym się stresować.

Awatar użytkownika
Snape
gejlord
gejlord

Postautor: Snape » 24.02.2017 00:00:23

to ten Adam Z to pedał też?

Awatar użytkownika
Incertus
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: Incertus » 24.02.2017 00:06:19

Słabo interesujesz się medialnymi niusami :P
Il corpo faccia quello che vuole. Io non sono il corpo. Io sono la mente.

Awatar użytkownika
Walpurg
wielki miś Gejowa
wielki miś Gejowa
Kontakt:

Postautor: Walpurg » 24.02.2017 01:03:23

Przecież heterykowi nie zakładalibyśmy tematu na pedalskim forum :P

Awatar użytkownika
Snape
gejlord
gejlord

Postautor: Snape » 04.03.2017 01:11:10

racja, ktos wie jak ma nazwisko? juz wiem
przystojniak z niego

Wróć do „1.1. Wydarzenia”