Proces Adama Z. w sprawie śmierci Ewy Tylman

Komentujemy bieżące wydarzenia z kraju i ze świata.
Awatar użytkownika
Incertus
starszy gejowy
starszy gejowy

Proces Adama Z. w sprawie śmierci Ewy Tylman

Postautor: Incertus » 03.01.2017 10:15:23

Wątek wydzielony z tematu Curiosa Polonica
Walpurg

Rozpoczął się proces w sprawie śmierci Ewy Tylman. Jestem ciekaw wyroku, bo prokuratura nie ma żadnych dowodów, proces jest poszlakowy.

Wspominam tylko jako ciekawostkę, że oskarżony Adam Z. jest gejem, będącym podczas zdarzenia w związku. Ale to nie przeszkadzało prokuraturze sugerować podtekstu seksualnego :?
Il corpo faccia quello che vuole. Io non sono il corpo. Io sono la mente.

Awatar użytkownika
Avril
gejlord
gejlord

Re: Curiosa Polonica

Postautor: Avril » 03.01.2017 11:06:43

On jest gejem ? Przyznam szczerze, że od czasu kiedy Rutkowski przejął sprawę i zrobił z niej medialną szopkę przestałem się interesować Ewą T.

Awatar użytkownika
Incertus
starszy gejowy
starszy gejowy

Re: Curiosa Polonica

Postautor: Incertus » 03.01.2017 14:19:47

Avril pisze:On jest gejem ? Przyznam szczerze, że od czasu kiedy Rutkowski przejął sprawę i zrobił z niej medialną szopkę przestałem się interesować Ewą T.

Tak, jest i Ewa T. o tym wiedziała.

Awatar użytkownika
Walpurg
wielki miś Gejowa
wielki miś Gejowa
Kontakt:

Re: Proces Adama Z. w sprawie śmierci Ewy Tylman

Postautor: Walpurg » 03.01.2017 15:01:27

Od rana siedzę i słucham tego procesu. Fascynujące.

Chłopak z Piły, w technikum był w dwóch krótkich związkach z dziewczynami, potem w jednym kilkuletnim związku z dziewczyną, współżyli 2-3 razy tygodniowo. Ona wyjechała do Koszalina na studia, on został w Pile. I chyba oświeciło go, że woli chłopaków. Przez portale poznawał gejów, poznał ich ok. 20, ale seks miał tylko z 10. Ogólnie był uni, A i P. I tylko faceci zaczęli go kręcić. Od lutego zna obecnego partnera.
Wspominam o tym, nie dla sensacji, ale dlatego, że i tak publicznie odczytywano jego zeznania a telewizje je transmitowały (o, przepraszam, pokazywały z opóźnieniem 3 minut, bo Sąd nie zgodził się na transmisję). To ważne informacje, bo faktycznie prokuratura twierdziła, ze Ewa Tylman "przestraszyła się jego pobudzenia seksualnego". Fakt, że jest gejem znacząco osłabia stanowisko oskarżenia. Choć niczego to nie wyklucza - ma 25 lat, więc erekcja to zjawisko częste w tym wieku, na dodatek byli pijani... kto wie?

Może też to celowe zagranie obrony, by eksponować fakt, że jest gejem. Zwłaszcza że nie był wyoutowany przez rodzicami - wiedzieli znajomi i siostry.

Rozumiem tragedię bliskich Ewy Tylman, ale szczerze mówiąc jakoś nie wierzę w jego winę (jeśli chodzi o zarzut zabójstwa) i kibicuję mu. Owszem, jest czegoś winny, np. tego, że nie udzielił pomocy, nie wezwał ratunku. To na pewno. Ale nie chcę osądzać. Łatwo mówić, jak się trzeba zachować na chłodno. A w takiej sytuacji jakby się człowiek zachował?
Bądźmy pasywni, ale nie bądźmy bierni! (Bartosz Żurawiecki, Nie byłeś na Paradzie? Nie idę z Tobą do łóżka!, "Replika" nr 50, 07/08 2014, s. 11.)

Awatar użytkownika
palsecam
Zbanowany
Zbanowany

Postautor: palsecam » 03.01.2017 15:22:33

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 03.01.2017 15:47:29

Co za banda kretynów, z tą dziwaczną parodią dziennikarza na czele. Chciałbym żeby jego adres ktoś ujawnił.

Awatar użytkownika
Incertus
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: Incertus » 03.01.2017 16:31:51

Walp, dzięki za streszczenie. Szkoda mi było czasu na śledzenie tych zeznań. Zrezygnowałem bo irytowalo mnie to ciągłe powtarzanie słów oskarżonego :P

Gdy na chwilę przelaczylem na TVP info to rzeczywiście dało się usłyszeć nazwiska. Karygodne. Po to przecież było to całe opóźnienie :roll:

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 03.01.2017 17:00:53

Być może to mylne wrażenie, ale np. w 2014 r. zaginęło w Polsce 20 845 osób, i nie przypominam sobie, żeby w ich poszukiwanie zaangażowano tyle środków i skupiono taką uwagę mediów, jak na tej sprawie.
Mam świadomość, że dla bliskich to zawsze tragedia i to nie ulega wątpliwości, ale nie wiem, czy, gdyby np. moja siostra zginęła a później oskarżono by na podstawie poszlak, kogoś, kto widział ją jako ostatni, czułabym się usatysfakcjonowana i miała poczucie, że sprawiedliwości stało się zadość.
Nie ma świadków, nie ma nagrań, oboje byli pijani. Gdyby ją zabił i próbował wrzucić do wody, to czy nie istniało prawdopodobieństwo, że, jako pijany, sam również wpadłby do tej wody? I, wreszcie, dlaczego zawsze, gdy jest mężczyzna i kobieta, to ktoś chce w tym widzieć podtekst seksualny?
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
Mazemi
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Mazemi » 03.01.2017 17:02:13

Co to za gej, który bzyka się z dziewczynami? Toż to pospolity biseks. Z tego, że bardziej woli chłopaków niż dziewczyny nie wynika, że jest gejem. Poza tym na jego wyjaśnienia złożone w procesie trzeba patrzeć przez palce, bo jako oskarżony ma prawo kłamać.
kotek91 pisze:Mazemi-jeśli chodzi o mnie to ja mam zawsze swoje zdanie bo jestem dowartościowany i ludzie w pracy i znajomi mnie lubią.Natomiast Ty w pracy jak i na forum jesteś tylko pionkiem ,także twoje zdanie się nie liczy..... 8)

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 03.01.2017 17:50:58

W sumie w sprawie tych adresów dziwi mnie jeszcze jedna rzecz - ale to nie w tej jednej sprawie, tylko ogólnie. Podczas procesu w którym ja byłem przesłuchiwany jako pokrzywdzony / świadek, też był ten problem: podawanie takich danych przy oskarżonym. Podczas tego mojego też odczytano mój adres, adres drugiego pokrzywdzonego, a potem sąd prosił mnie o podanie numeru telefonu do niego i to też odbyło się w obecności oskarżonych. Jeśli Adam Z. zostanie skazany, może przecież teoretycznie komuś te dane przekazać nawet gdyby nie zostały ujawnione w telewizji; jeśli zostanie uniewinniony, może i tak chcieć się zemścić na tych, którzy go w jego odczuciu wrobili w sprawę i nie wierzyli jego wyjaśnieniom. W moim przypadku istniało prawdopodobieństwo graniczące z pewnością, że oskarżone osoby to patologia, a do tego nie dostaną bezwzględnego więzienia, bo też ich czyn nie był aż tak okropny.
I, szczerze mówiąc, chętnie "sprzedałbym" organom ścigania jeszcze jedną sprawę, ale jeśli tak ma to wyglądać, to ja dziękuję (ta jest dużo grubsza; w sumie kombinuję jak to zrobić, żeby potem nikt mnie z nożem nie ganiał).
To jest jakieś poważne niedopatrzenie natury systemowej.
Ostatnio zmieniony 03.01.2017 17:52:26 przez uzytkownik_konta, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Incertus
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: Incertus » 03.01.2017 17:52:25

Mazemi, sugerujesz, że każdy kto bzykał się z dziewczynami, zanim zaczął to robić z facetami, jest biseksem?

Awatar użytkownika
żmij
puer aeternus
puer aeternus
Kontakt:

Postautor: żmij » 03.01.2017 19:40:38

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 03.01.2017 20:22:19

Nie wiem, czy to zamierzone, ale - sensacja i telenowela.
Widziałam fragment, nie miałam pojęcia, że aż do tego stopnia.
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
Incertus
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: Incertus » 03.01.2017 20:24:28

Pewnie znajdą się tacy, którzy nagrywali proces z TVPInfo i są w posiadaniu danych w sposób trwały. I tu zaczynają się moje wątpliwości. Czy ujawnienie takich danych, nieważne gdzie, nie podpada pod paragraf? Ktoś będzie miał odwagę to upublicznić? Pomijam kwestię szantażowania w prywatny sposób.

Awatar użytkownika
bolevitch
starszy wyjadacz
starszy wyjadacz

Postautor: bolevitch » 03.01.2017 21:04:26

"mama-madzizm", tylko tym razem z "pedałami" w roli głównej. obecnej władzy na rękę, bo pokazuje się homoseksualizm w powiązaniu ze sprawą o zabójstwo...

Awatar użytkownika
Mazemi
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Mazemi » 03.01.2017 21:59:50

Incertus pisze:Mazemi, sugerujesz, że każdy kto bzykał się z dziewczynami, zanim zaczął to robić z facetami, jest biseksem?

Wnioskuję na podstawie tego, co napisał Walp, nie znam ani akt procesowych ani człowieka. Jeśli ktoś się bzykał z dziewczynami, a potem jest oskarżony o morderstwo i mataczy w śledztwie (do czego ma prawo), jako dowód swojej niewinności przedstawiając fakt, że jest gejem, bo aktualnie woli bzykać się z facetami, to mu po prostu nie ufam.

Decyzja o upublicznieniu tego procesu jest co najmniej podejrzana. Nie sądziłem, że PiS tak szybko uderzy w gejów.
kotek91 pisze:Mazemi-jeśli chodzi o mnie to ja mam zawsze swoje zdanie bo jestem dowartościowany i ludzie w pracy i znajomi mnie lubią.Natomiast Ty w pracy jak i na forum jesteś tylko pionkiem ,także twoje zdanie się nie liczy..... 8)

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 03.01.2017 22:42:54

O ile to miało jakiś głębszy cel, poza zawsze łakomym kąskiem dziennikarskiej sensacji.

Awatar użytkownika
Incertus
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: Incertus » 03.01.2017 23:29:06

Prokuraturze byłoby na rękę utajnienie procesu, wszak proces jest tylko poszlakowy, wbrew wczesniejszemu optymizmowi i pewności co do winy oskarżonego. No, ale się nie udało i cała Polska śledzić będzie ten kompromitujący serial. Już wyłażą pierwsze kwiatki, w postaci sposobu przesluchiwania przez śledczych. Może gdyby chodziło tylko o ten przypadek, to nie wierzylbym za bardzo oskarzonemu, ale naduzywanie kompetencji to w tym zawodzie codzienność. Oczywiście na takie szczegóły jak sposób prowadzenia śledztwa praktycznie nikt nie zwróci uwagi i nie wyciągnie wniosków.

donald

Postautor: donald » 03.01.2017 23:50:33

Przekonuje mnie opinia dr. Moczydłowskiego o błędach popełnionych w śledztwie, spójności logicznej wyjaśnień przedstawianych przez oskarżonego oraz o negatywnym wyniku eksperymentu procesowego. Wątpliwości dowodowe nie dające się usunąć należy rozpatrzyć na korzyść oskarżonego. Nie spodziewam się by oskarżenie było przedstawić ciąg poszlak wskazujących w sposób nie budzący wątpliwości (nie pozwalający na przyjęcie innej prawdopodobnej hipotezy) na winę oskarżonego. Spodziewam się wyroku uniewinniającego.

Awatar użytkownika
palsecam
Zbanowany
Zbanowany

Postautor: palsecam » 03.01.2017 23:58:08

Mazemi pisze:
Incertus pisze:Mazemi, sugerujesz, że każdy kto bzykał się z dziewczynami, zanim zaczął to robić z facetami, jest biseksem?

Wnioskuję na podstawie tego, co napisał Walp, nie znam ani akt procesowych ani człowieka. Jeśli ktoś się bzykał z dziewczynami, a potem jest oskarżony o morderstwo i mataczy w śledztwie (do czego ma prawo), jako dowód swojej niewinności przedstawiając fakt, że jest gejem, bo aktualnie woli bzykać się z facetami, to mu po prostu nie ufam.

Decyzja o upublicznieniu tego procesu jest co najmniej podejrzana. Nie sądziłem, że PiS tak szybko uderzy w gejów.

Lokalni kibole wyklęci na pewno się bardzo cieszą z uzyskania danych osobowych dwóch pedałów, wraz z adresami i danymi ich rodzin. :? Nie wiem, czy to było zamierzone, raczej nie, bo 3 minuty opóźnienia to stanowczo za mało. Widzom krzywda się nie stanie od np. 10-minutowego opóźnienia transmisji lub po prostu obejrzenia retransmisji po rozprawie. Nie wiem, czy w tej sytuacji media społecznościowe byłyby szybsze, jeżeli telefony były konfiskowane przed wejściem na salę rozpraw, to raczej nie. Choć z tymi mediami, podlegającymi tej władzy, wcale bym się nie dziwił, gdyby operatora guziczka wyciszającego nagle rozbolał paluszek i się cholerny guziczek nie chciał w porę wciskać. Może i nikt nie będzie miał tyle jaj, żeby upubliczniać to nagranie nieobrobione np. na youtube, ale w prywatnym obiegu w pewnych kręgach to nagranie już pewnie chodzi. Nagonka na gejów jeszcze przed nami, na razie na tapecie są muzułmanie, ale ten temat się w końcu znudzi i trzeba będzie sięgnąć po inny, żeby zaspokoić patriotyczny popęd wyklętego Seby.

Wróć do „1.1. Wydarzenia”