Bezwarunkowy dochód podstawowy

Komentujemy bieżące wydarzenia z kraju i ze świata.

Czy głosowałbyś za wprowadzeniem bezwarunkowego dochodu podstawowego?

Tak
9
47%
Nie
10
53%

Liczba głosów: 19

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 20.02.2016 00:06:22

uzytkownik_konta pisze:Serio? Poczytaj sobie posty shana i przejdzie ci pociąg do urozmaicenia :lol:

Niiii przejdzie, wolę poczytać 5 różnych opinii niż wszystkie na jedno kopyto.
Obrazek ✿ ✿ ✿ Natalka je bent mooi ✿ ✿ ✿

Awatar użytkownika
kaworu
starszy forumowy
starszy forumowy

Re: Bezwarunkowy dochód podstawowy

Postautor: kaworu » 06.10.2016 16:34:41

A ja uważam, że to bardzo dobry pomysł. Ale cóż, ja jestem osobą z orzeczoną całkowitą niezdolnością do pracy i moja renta z ZUSu wynosi (uwaga uwaga!) całe 650 złotych (plus 150 z MOPSu)! W teorii mam za to przeżyć do końca miesiąca, w praktyce mieszkam z rodzicami i tylko dlatego mam w co się ubrać i co zjeść.

W każdym razie, gdybyśmy przyjęli dochód bazowy, być może mógłbym żyć z jakąś godnością jako osoba niepełnosprawna. Obecnie państwo polskie mi tego nie gwarantuje.
Kaworu

Awatar użytkownika
Mazemi
gwiazda północy
gwiazda północy

Re: Bezwarunkowy dochód podstawowy

Postautor: Mazemi » 06.10.2016 17:55:49

Kaworu, ale tu jest mowa o dochodzie wypłacanym każdemu bez warunku, a ty przecież spełniasz warunki do renty.

Niestety z pustego i Salomon nie naleje. Żyjesz w kraju, gdzie praca na czarno, fikcyjna umowa o dzieło czy wypłacanie pensji pod stołem bądź posiadanie lewego orzeczenia lekarskiego uchodzi za dowód roztropności a nie za coś złego. Dopóki oszustwa będą akceptowane społecznie, dopóty ZUS będzie wypłacał głodowe renty i emerytury.

Wróć do „1.1. Wydarzenia”