Minął tydzień, co dobrego? (dedykowany Bertowi)

Komentujemy bieżące wydarzenia z kraju i ze świata.
Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Minął tydzień, co dobrego? (dedykowany Bertowi)

Postautor: Leo » 22.11.2015 12:06:08

Minął pierwszy tydzień rządów duetu premier Szydło i prezydenta Dudy.
Co dobrego w tym tygodniu zrobiono dla przeciętnego obywatela
?

Chciałbym, aby ten temat służył tylko do wytłuszczenia spraw, którymi zajmowano się w mijającym tygodniu.
Chciałbym, żeby Bert, jako sympatyk Prawa i Sprawiedliwości, aktywnie włączył się w podsumowania kolejnych tygodni i udowadniał nam co tydzień, że mamy błędne i nienawistne poglądy przeciwko PiS.
Chciałbym, żeby temat służył tylko do subiektywnych podsumowań, bez dyskusji między sympatykami różnych opcji.

Pozytywy:
Na początek chciałbym podkreślić zalety rządów PiS wespół z prezydentem.
Jedynym pozytywem, to oszałamiająca prędkość działania władzy ustawodawczej i wykonawczej. Wierzę, że temu rządowi nic nie będzie sprawiało trudności przy pracy nad prawem polepszającym życie przeciętnemu Polakowi i mającym bezpośredni wpływ na jego codzienne życie.

Negatywy:
I to chyba jedyna pozytywna rzecz, którą zaprezentowały rządy PiS, pomijając ułaskawienie, czyszczenie składu TK i służb specjalnych, ułaskawianie bandytów i zmienianie przepisów dotyczących członków rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa, ażeby obsadzać wszelakie stołki ludźmi, rónież z wątpliwymi życiorysami (np. prokurator tuszujący sprawy pedofilii jakiegoś proboszcza i oskarżaniem opozycjonisty przed '89, czy też osoba, która ma dbać o bezpieczeństwo na drogach, ma odebrane prawo jazdy).

Jeżeli ktoś ma pomysł, aby temat udoskonalić, jestem za jego edycją. Jeżeli uznacie, że nie jest warty dalszemu rozwojowi, zamknijcie w chol&%^3rę.

Awatar użytkownika
Walpurg
wielki miś Gejowa
wielki miś Gejowa
Kontakt:

Postautor: Walpurg » 22.11.2015 15:08:39

Minister Gowin ogłosił, że "Jakieś Studia Gejowskie lub Lesbijskie” muszą zostać usunięte z rankingów czasopism naukowych.

Minister Piotr Gliński chciał wstrzymania prac nad premierą spektaklu w Teatrze Polskim we Wrocławiu. A protestujących poparła minister Beata Kempa.

Żaden minister nie potępił kolejnych ataków na cudzoziemców lub Polaków o innym kolorze skóry.
Bądźmy pasywni, ale nie bądźmy bierni! (Bartosz Żurawiecki, Nie byłeś na Paradzie? Nie idę z Tobą do łóżka!, "Replika" nr 50, 07/08 2014, s. 11.)

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 22.11.2015 16:19:50

To co piszecie, to dla Berta (wywołanego w pierwszym poście) pewnie byłyby przykłady dobrej działalności pisu :P
Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli nie chce, znajdzie powód.

Awatar użytkownika
palsecam
Zbanowany
Zbanowany

Postautor: palsecam » 22.11.2015 16:25:40

Temat ok, ale bez sensu ta nagonka na pojedynczego użytkownika, który, trzeba dodać, ma tyle jaj, żeby się pochwalić czymś, czym chwalić się nie należy :P. Wśród prawicowych znajomków chwalicie się głosowaniem na lewicę lub PO? Pewnie nie. A Bercik się przyznał do swoich preferencji, obciachowych, ale jego własnych, więc za szczerość ma u mnie plusika.

Awatar użytkownika
Dorian_Gray
Lord of the Twinks
Lord of the Twinks

Postautor: Dorian_Gray » 22.11.2015 17:14:36

palsecam pisze:Wśród prawicowych znajomków chwalicie się głosowaniem na lewicę lub PO?

w pracy to ja mam chyba prawie samych kukizowców
i tak, podzieliłem się informacją, że głosowałem na Zlew ... i żyję :)

ciekawe, co powie nam Bert jak uchwalą jakąś ustawę o zakazie propagandy homoseksualizmu :?

eh, jak ta ustawa będzie wiązała się z likwidacją portali i forów typu gejowo to już nic nam nie powie, bo nie będzie miał gdzie ...

:twisted:
Český je hezký!

usuniety_nr02

Postautor: usuniety_nr02 » 22.11.2015 17:15:55

Czemu ma służyć ten przytyk w nawiasie tematu w stosunku do Berta? Po co ta zawiść i złośliwość wobec chłopaka, który nikomu nic złego nie zrobił, wypowiada się wyważony i kulturalny sposób, a na forum zarejestrował się szukając akceptacji? Zadziobiecie go, bo śmiał przyznać się do tego, że jest wierzącym katolikiem oraz popiera legalnie i demokratycznie wybrany rząd? :dokitu:
Ostatnio zmieniony 22.11.2015 17:17:47 przez usuniety_nr02, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Yoda
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Yoda » 22.11.2015 17:17:18

Ja nie mam najmniejszych oporów - wszyscy prawicowi znajomi wiedzą, że jestem lewicowy i głosowałem na Razem. I pomimo, że nie zgadzają się z moimi poglądami, to mają szacunek, głównie za niezależność myślenia oraz nie przymilanie się do ugrupowań establishmentowych (PO, Nowoczesna, ZL, także PIS). I mimo wszystko wolą widzieć w parlamencie lewicę, która nie ma na sumieniu strzelania w tył głowy swoim przeciwnikom politycznym i legitymizacji rządzenia opartej na obcej armii.

Awatar użytkownika
Palpatine
Argent Crusader
Argent Crusader

Postautor: Palpatine » 22.11.2015 18:10:36

Yoda pisze:I mimo wszystko wolą widzieć w parlamencie lewicę, która nie ma na sumieniu strzelania w tył głowy swoim przeciwnikom politycznym i legitymizacji rządzenia opartej na obcej armii.

o, nową płytę wrzuciłeś? :lol:
zabawne, niedawno słyszałem Zandberga u Paradowskiej i nawet sensownie mówił. Ale wchodzę tutaj na forum, widzę Twoje wypowiedzi i od razu porzucam wszelką myśl o głosowaniu na razem :hahaha:

Awatar użytkownika
palsecam
Zbanowany
Zbanowany

Postautor: palsecam » 22.11.2015 18:19:16

Dorian_Gray pisze:
palsecam pisze:Wśród prawicowych znajomków chwalicie się głosowaniem na lewicę lub PO?

w pracy to ja mam chyba prawie samych kukizowców

Przełożonych również?

Awatar użytkownika
CryBoy
supernowa
supernowa

Postautor: CryBoy » 22.11.2015 18:24:47

Yoda pisze:(...) wolą widzieć w parlamencie lewicę, która nie ma na sumieniu strzelania w tył głowy swoim przeciwnikom politycznym (...)

Wątek lewicy strzelającej w tył głowy przeciwnikom politycznym nie jest nowy w kontekście ostatnich wyborów.
Raz już w innym miejscu próbowałem drążyć wątek ale bezskutecznie. Może teraz się uda?
O ile dobrze rozumiem w ostatnich wyborach startowała lewica, która ma na sumieniu strzelanie w tył głowy swoim przeciwnikom politycznym ale się nie dostała. Zgadza się?
Skoro to lewica i skoro się nie dostała to chodzi tu o tzw. "ZLew". Zgadza się?
Skoro "ZLew" to Barbara Nowacka, Miller i Palikot. I teraz pytanie do którego zmierzam: kto z w/w trójki (Nowacka, Palikot, Miller) strzelał komukolwiek w tył głowy i kiedy to było?
Gdyby jednak okazało się, że żadne z nich to ja poproszę o jedno nazwisko kandydata "ZLewu" z ostatnich wyborów, który strzelał.
Wręcz umieram z niecierpliwości.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dorian_Gray
Lord of the Twinks
Lord of the Twinks

Postautor: Dorian_Gray » 22.11.2015 18:24:50

@ palsecam
nie wchodziłem z przełożonymi w dyskusje na ten temat ...
Český je hezký!

Awatar użytkownika
CryBoy
supernowa
supernowa

Postautor: CryBoy » 22.11.2015 18:33:30

Z mojego punktu widzenia (bo wiecie, w kulturze robię ;)) hitem tygodnia jest Jacek Kurski na fotelu wiceministra od kultury :P
Jak mu się znudzi to pewnie zostanie "wice" od energetyki albo innej żeglugi ;)
https://www.youtube.com/watch?v=d738Nvr6QCQ
Obrazek

Awatar użytkownika
OPEL-GSI
R.I.P.
R.I.P.

Postautor: OPEL-GSI » 22.11.2015 18:37:17

No nic teraz w Polsce skończyła się demokracja, teraz jest katolicki kacoryzm Obrazek
Monogamista i faszysta.
Dżihad po niemiecku https://www.youtube.com/watch?v=YoHXZYAEBgI

Awatar użytkownika
Yoda
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Yoda » 22.11.2015 18:38:38

@Cryboy, Palpatine

Dobrze wiecie, że chodzi o brak odcięcia się od dawnego ustroju. Analogii można doszukać się w postfrankistowskiej Hiszpanii - partia Falanga, rządząca przez prawie 40 lat krajem straciła władzę oraz skutecznie obrzydziła wyborcom sens swojego istnienia. Co prawda istnieją jakieś frankistowskie ugrupowania, ale są one marginalne.

Wracając jednak do Polski. To, że są to postkomuniści, to jest akurat pół biedy. Większy problem to taki, że swoją uprzywilejowaną pozycję startową, wynikającą z uwarunkowań historycznych (czyli lat 1944-1956 w szczególności, gdy ta likwidacja przeciwników politycznych miała miejsce) wykorzystali do legitymizacji reform idących w duchu neoliberalnym. Tym samym całkowicie niszcząc swoją wiarygodność i określając się nie jako ideowa lewica, ale jako bezideowa partia władzy.

Sens istnienia postkomunistów na scenie politycznej byłby tylko wtedy, gdyby tak jak w Czechach, była to formacja de facto prosocjalna i stojąca po stronie wykluczonych.

Awatar użytkownika
żmij
puer aeternus
puer aeternus
Kontakt:

Postautor: żmij » 22.11.2015 18:44:10

Ale wiesz, że nie tego dotyczy ten wątek?

Co do postu TioPepe - niektóre wypowiedzi Berta są pod względem wyważenia i kultury zbliżone do wypowiedzi Jarosława Gowina. Co nie znaczy, że należy się nad nim pastwić.

Palsecam :ok:

Mnie również urzekł Kurski jako wiceminister kultury, ale chyba jednak pała się przegła w przypadku Piotrowicza-obrońcy pedofila.

Awatar użytkownika
Yoda
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Yoda » 22.11.2015 18:54:02

@żmij, nie moja wina, że temat się za bardzo rozkręcił w nieodpowiednim kierunku. Ale fakt, nie ma co się pastwić nad trupem, przed nami 4 lata rządów ostatniej postsolidarnościowej formacji.

Dlaczego ostatniej? Ano dlatego, że jeden ze scenariuszy politycznych jest taki - PIS najprawdopodobniej przez okres swoich rządów zużyje się w podobnym stopniu, w jakim stało się to z PO przez 8 lat rządów i z SLD wcześniej. Co więcej - ich działania będą miały efekt odwrotny od zamierzonego. Im bardziej PIS będzie próbował przepchnąć kontrrewolucję kulturową, tym ludzie bardziej będą obrzydzeni prawicowymi ideami. W efekcie czego w kolejnych wyborach nastąpi przeobrażenie sceny politycznej.

Awatar użytkownika
CryBoy
supernowa
supernowa

Postautor: CryBoy » 22.11.2015 19:05:25

@ Palpatine
Po co używasz formuły "@Cryboy" skoro nawet nie podejmujesz próby odpowiedzi na moje pytania? :o
Przypominam więc, że pytania były 2:
1. Czy Nowacka, Miller lub Palikot etc...
2. Czy ktokolwiek inny etc...
Albo odpowiadasz albo nie. Jak nie to nie pisz "@Cryboy". OK?
Obrazek

Awatar użytkownika
Yoda
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Yoda » 22.11.2015 19:18:26

Użyty skrót myślowy został już wcześniej szczegółowo objaśniony i nie ma sensu tego dalej rozwijać.

Wracając do tematu wątku - bardziej szczegółowo:

http://polska.newsweek.pl/zmiany-pis-w- ... 431,1.html

I sondaż:

Obrazek

http://polska.newsweek.pl/agnieszka-hol ... 497,1.html

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 22.11.2015 19:20:10

Yoda pisze:@Cryboy, Palpatine

Dobrze wiecie, że chodzi o brak odcięcia się od dawnego ustroju. Analogii można doszukać się w postfrankistowskiej Hiszpanii - partia Falanga, rządząca przez prawie 40 lat krajem straciła władzę oraz skutecznie obrzydziła wyborcom sens swojego istnienia. Co prawda istnieją jakieś frankistowskie ugrupowania, ale są one marginalne.

Wracając jednak do Polski. To, że są to postkomuniści, to jest akurat pół biedy. Większy problem to taki, że swoją uprzywilejowaną pozycję startową, wynikającą z uwarunkowań historycznych (czyli lat 1944-1956 w szczególności, gdy ta likwidacja przeciwników politycznych miała miejsce) wykorzystali do legitymizacji reform idących w duchu neoliberalnym. Tym samym całkowicie niszcząc swoją wiarygodność i określając się nie jako ideowa lewica, ale jako bezideowa partia władzy.

Sens istnienia postkomunistów na scenie politycznej byłby tylko wtedy, gdyby tak jak w Czechach, była to formacja de facto prosocjalna i stojąca po stronie wykluczonych.

Ja cię najmocniej przepraszam, ale to co piszesz jest po prostu idiotyczne.
Po pierwsze, najpierw rzuciłeś oskarżenie o strzelanie przeciwnikom w tył głowy, a przyciśnięty do muru zacząłeś się wycofywać w historyczne analogie i w to, że nie do końca o to ci dosłownie chodziło. Może i nie o to, ale to powiedziałeś. I powinieneś się cieszyć że nie powiedziałeś tego w jakiejś publicznej dyskusji, bo takie tekst powinny się skończyć - i pewnie by się skończyły - pozwem sądowym. I jakich ładnych słów byś potem nie użył, to co powiedziałeś zawsze pozostanie właśnie tym co powiedziałeś. To się nie zmieni.
Po drugie, cały czas pod adresem całej grupy dokonujesz presupozycji przekazu że to postkomuniści. Wszyscy. Włącznie z Nowacką która była w momencie upadku komunizmu 14-latką, z Palikotem aresztowanym przez komunistów, oraz ze mną, mimo że mnie wtedy na świecie nie było. TAK, ZE MNĄ - bo mówisz o wszystkich. To tak, jakbym ja - na podstawie rozmowy z tobą - orzekł że wszyscy zwolennicy Razem rzucają obelżywe, nieodpowiedzialne teksty, nie mając pojęcia o czym mówią.
Po trzecie, nie wiem jaką to niby uprzywilejowaną pozycję startową miałaby mieć lewica, skoro jej pozycja niemal od początku III RP była stracona właśnie z powodu nieprzyjemnych skojarzeń. Nawiązanie do okresu terroru stalinowskiego jest po prostu plugastwem.
Po czwarte: jakim cudem ZL, której co prawda częścią jest SLD (od ponad 10 lat poza rządem), ale która w ogromnej części składa się z partii od swego zarania opozycyjnych, może być "partią władzy".
Odmawiasz też członkom ZL stania po stronie wykluczonych, podczas gdy zrobili - i nadal robią - w tej sprawie po stokroć więcej niż pewna fioletowa partyjka i jej szczekaczki.

I na koniec: jesteś retorycznym chuliganem, który ucieka się do nieczystych chwytów których nawet nie potrafi do końca używać. Działasz na szkodę całej lewicy, siebie samego, partii Razem, i całego społeczeństwa. I zacytuję słowa Celińskiego do Bosaka, które padły parę dni temu, bo wydają mi się w tej sytuacji najodpowiedniejsze: kim pan do cholery jest, żeby prowadzić dyskusję w ten sposób? I to jest moje pytanie, które dołączam do pytań CryBoya.

Awatar użytkownika
Molly
Forumowe Ciasteczko
Forumowe Ciasteczko

Re: Minął tydzień, co dobrego? (dedykowany Bertowi)

Postautor: Molly » 22.11.2015 19:28:32

leonek pisze:Chciałbym, aby ten temat służył tylko do wytłuszczenia spraw, którymi zajmowano się w mijającym tygodniu.
[...]
Chciałbym, żeby temat służył tylko do subiektywnych podsumowań, bez dyskusji między sympatykami różnych opcji.

Autor tematu chyba dosyć wyraźnie zaznaczył jakie treści mają pojawiać się w temacie. Proszę o zaprzestanie offtopowania.

Wróć do „1.1. Wydarzenia”