Nowoczesna PL

Komentujemy bieżące wydarzenia z kraju i ze świata.
Awatar użytkownika
palsecam
Zbanowany
Zbanowany

Re: Nowoczesna PL

Postautor: palsecam » 11.07.2016 16:09:31

Nathi pisze:Na tym forum wszystko co nie jest związane z lewicą jest nieakceptowalne.
Ten temat nawet nie wiele ma wspólnego z Nowoczesną, jedynie z niechęcią sympatyków lewicy do liberałów i kapitalistów.

Że co?
Nie mam pretensji do nki, że jest partią liberalną, bo taki ma profil i prawo do tego i chuj. Natomiast trochę żałosne jest, że czołowa w tej chwili partia opozycyjna sama sobie rzuca kłody pod nogi i argumenty dla pisowskiej szczujni. Już słyszę te rozmowy propisowskich prostaczków między sobą: jakby nie pis to byśmy zarabiali 6 na godzinę...a ty nie za pisem, to chcesz tyle zarabiać, CHCEEEESZ?. Przecież mozna było proponować dla samej zasady rozwiązania kompromisowe: 10 za godzinę, premiowanie przedsiębiorców zatrudniających na umowę o pracę, okresy przejściowe itd. Ale nie, jedyny jak dotąd sensowny pomysł gnojnej zmiany, który doczekuje się realizacji trzeba było zjebać od góry do dołu i wnieść o skasowanie. Jak nie 12-13 za godzinę to kurwa ile mają płacić? 3,50? Poprzednia ekipa powinna coś takiego przegłosować już dawno, a że tego nie zrobiła, to ma teraz za swoje: bycie w opozycji i żarciki biednej, chorej na tarczycę starej panny w związku z tym. Choć i tak gnojna zmiana zabiera się za to od dupy strony: i tak PIP niewiele może, więc wątpię w skuteczne egzekwowanie tej stawki godzinowej, skoro nie udało się zwalczyć patologii śmieciówek. Ale przynajmniej coś robią, pod publiczkę, ale robią. I proszę mi nie wciskać głodnych kawałków o tym, jak to przedsiębiorcy są strasznie represjonowani i goleni, bo jakoś nie tylko małe płotki stosują obejścia płacy minimalnej w postaci śmieciówek, a poza tym mały przedsiębiorca może skorzystać np. z programów oferowanych przez urzędy pracy. Wiedzieliście o tym, że możliwe jest uczestnictwo w programie, w którym UP płaci przedsiębiorcy przez rok* za pracownika zatrudnionego na pełny etat, pod warunkiem podpisania umowy dwuletniej z UP? I to nie musi być ta sama osoba: można np. po pół roku zwrócić się do up po nową zarejestrowaną osobę.
* prawdopodobnie różni się ten okres w zależności od urzędu.

Jeżeli tak ma wyglądać opozycja, że mamy z jednej strony katokomunę PiS, a z drugiej kropkę, która zrobi dobrze wszystkim pod warunkiem zasobnego konta i działalności gospodarczej, to czarno to wszystko widzę. Może jeżeli Razem się ogarnie i przestanie pisiorzyć w necie, będzie stanowic jakąś sensowną opozycję. Na razie źle to wygląda. Aha, nie mam powodu, by nie twierdzić, że Nowoczesna nie jest partią działającą tylko na rzecz zamożnych, w związku z postami donalda.

donald

Postautor: donald » 11.07.2016 16:25:58

palsecam pisze:Aha, nie mam powodu, by nie twierdzić, że Nowoczesna nie jest partią działającą tylko na rzecz zamożnych, w związku z postami donalda.

To nie jest tak, że brak argumentów przeciwko czemuś uprawnia do wypisywania dowolnych dyrdymałów.

Awatar użytkownika
palsecam
Zbanowany
Zbanowany

Postautor: palsecam » 11.07.2016 16:31:12

Mnie to zarzucasz?

donald

Postautor: donald » 11.07.2016 16:36:18

Ei incumbit probatio qui dicit non qui negat. Jeśli ktoś twierdzi coś na temat Nowoczesnej powinien umieć to racjonalnie uzasadnić. Tak samo jeśli ja piszę coś na temat Razem lub PiS to potrafię to uargumentować. Proste.

Awatar użytkownika
palsecam
Zbanowany
Zbanowany

Postautor: palsecam » 11.07.2016 16:47:20

Ale co w moich postach jest dyrdymałem? Warto jednak to określić. Swoje napisałem i uzasadniłem. Zastrzeżenia? Proszę o konkrety.

donald

Postautor: donald » 11.07.2016 16:59:03

Napisałem ogólnie nie skupiając się na niczyjej wypowiedzi. Zrobiłem to świadomie. Tobie wytknąłem w tym konkretnym zacytowanym zdaniu błędne rozumowanie polegające na utrzymywaniu, iż brak argumentów przeciwko czemuś jest wystarczającym uzasadnieniem. Nie jest. Tylko to chciałem napisać i tylko to napisałem.

usuniety_nr1

Postautor: usuniety_nr1 » 12.07.2016 18:19:04

ale co tu argumentować?
lider n. to oszust i kłamca, doskonale o tym wiesz( franki)

i to by zamykało wszelką dyskuję

donald

Postautor: donald » 12.07.2016 18:24:22

Mógłbyś podać szczegóły? Z tego co wiem, to pan Petru po pierwsze nie jest jedyną osobą w Nowoczesnej a po drugie sam stracił na frankach. Sama zaś strata na frankach to normalne zjawisko wynikające z podejmowanego ryzyka. Osobiście uważam, że ładowanie się w (niezabezpieczony instrumentami pochodnymi) kredyt w walucie do której w sytuacji kryzysu wszyscy uciekają (windując ją rzecz jasna pod niebiosa) jest skrajną głupotą.

Jak dla mnie dyskusja nie jest nigdy zamknięta (bo argumenty mogą pojawić się zawsze), a za wyjątkowo głupią postawę uważam zamykanie jej na zasadzie "Tego pana nie lubimy bo cośtamcośtam więc nie będziemy się zapoznawać z jego argumentami".

usuniety_nr1

Postautor: usuniety_nr1 » 12.07.2016 20:08:52

nie ma znaczenia, co uważasz
prezes może i stracił na frankach, tylko dlaczego sam je przewalutował, a innym odradzał?

donald

Postautor: donald » 12.07.2016 20:17:22

Ekonomiści to nie jasnowidze. Mają prawo się mylić. Mają też prawo mieć własne plany inwestycyjne, z których nie muszą się spowiadać. Nie widzę w tym nic szczególnie nagannego.

Co do pierwszego zdania to wyobraź sobie, że forum to miejsce, w którym jedyne co ma znaczenie to wyrażane poglądy dyskutantów. Jeśli to co uważam nie ma znaczenia to również i twoje zdanie jest bez znaczenia.

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 12.07.2016 20:20:11

Oj Donaldzie przecież Pertu to wróg nr.2 zaraz po Balcerowiczu :mrgreen:
No musiałeś to zauważyć w tematach o polityce, w końcu to jego uczeń.
Balcerowicz jest Lordem Sith, a Petru zagłębia dopiero ciemną stronę kapitalistycznego zła.
Obrazek ✿ ✿ ✿ Natalka je bent mooi ✿ ✿ ✿

Awatar użytkownika
żmij
puer aeternus
puer aeternus
Kontakt:

Postautor: żmij » 12.07.2016 20:29:23

Oho, starcie gigantów. :wink:

Awatar użytkownika
żmij
puer aeternus
puer aeternus
Kontakt:

Postautor: żmij » 14.07.2016 18:11:36

Alkohol, papierosy i paliwo dla każdego.
http://trybuna.eu/a-petru-dalej-swoje-o ... i-bogatym/
A tu ichni kalkulator.
http://www.3x16.info/

W sumie żadne zaskoczenie, bo to postulat z kampanii.

donald

Postautor: donald » 14.07.2016 18:37:19

"Kpi z nich Adrian Zandberg." podpisano Adrian Zandberg.

Przez szacunek do siebie pisze o sobie w trzeciej osobie?

Awatar użytkownika
żmij
puer aeternus
puer aeternus
Kontakt:

Postautor: żmij » 14.07.2016 18:53:04

Nagłówek jest od redakcji Trybuny.

Awatar użytkownika
OpusDei
starszy wyjadacz
starszy wyjadacz

Postautor: OpusDei » 14.07.2016 21:51:29

donald

Postautor: donald » 14.07.2016 22:43:08

Prostackie. Przestałem czytać po słowie "idiotko".

Awatar użytkownika
palsecam
Zbanowany
Zbanowany

Postautor: palsecam » 14.07.2016 22:59:42

OpusDei pisze:https://twitter.com/hennigkloska/status/753600736232112128
Beka z "nowoczesnej" ekonomistki xD

Taka opozycja. Zandberg ma rację, musimy być gotowi na długie lata dobrej zmiany. Nie dlatego, że PiSs taki super, tylko dlatego, że główna opozycja taka do d...

donald

Postautor: donald » 14.07.2016 23:13:37

A cóż przeszkadza p. Zandbergowi zrobić ze swojej partii "główną opozycję"? Dlaczego on nie stworzy czegoś sensownego na miarę większą niż 3%? Naprawdę Zandberg akurat robi bardzo wiele by skompromitować lewicowość poprzez nadmierny populizm.

Awatar użytkownika
palsecam
Zbanowany
Zbanowany

Postautor: palsecam » 14.07.2016 23:17:46

Tyle lat obrzydzania jakiejkolwiek myśli lewicowej i w ciągu roku ma mieć 20% w sondażach? Lol.

Wróć do „1.1. Wydarzenia”