Nowoczesna PL

Komentujemy bieżące wydarzenia z kraju i ze świata.
donald

Re: Nowoczesna PL

Postautor: donald » 09.07.2016 11:39:07

Te 3 lata świadczą o tym, że piszesz głupoty nie mając o tym pojęcia. Przyznaj to w końcu. Społeczny odbiór nie ma tu nic do rzeczy.

Co do sondażyku z rzepy to znów piszesz nie na temat. Czym innym jest stosunek do prywatyzacji w różnych sektorach gospodarki a czym innym postrzeganie słowa liberalizm. Nawet poparcie dla określonego modelu gospodarki też nie jest do końca tym samym. Wygląda to tak jakbyś po raz kolejny wziął pierwszy z brzegu link na ledwie zbliżony temat. Z dumą oświadczasz, że masz rację podczas gdy wszystko wokół pokazuje, że nie masz.

Awatar użytkownika
Yoda
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Yoda » 09.07.2016 11:49:12

@donaldzie, UK wyraźnie napisał o rozwiązaniach liberalnych/wolnorynkowych. Nie o znaczeniu słowa liberalizm.

donald

Postautor: donald » 09.07.2016 11:54:54

Nie odnoszę się do tego co napisał Użytkownik_konta tylko do tego co napisałeś Ty, a napisałeś bzdurę. Nie pierwszy raz zresztą.

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 09.07.2016 13:19:03

Yoda, powiedzmy sobie wprost: równie dobrze (a nawet bardziej - np. jedna trzecia Polaków (33,4 proc.) sądzi, że wolny rynek jest jednak lepszy niż socjalistyczna, państwowa gospodarka planowa, a pozostali nie mają zdania) to może świadczyć bardziej o poparciu dla populizmu niż socjalizmu, albo o głupocie, albo niezrozumieniu pytania. A gdyby zadano im pytania o obniżenie podatków, albo o likwidację ZUS, albo o nienaruszalność własności prywatnej, to sądzę że większość obywateli by wyszła na strasznych neoliberałów.

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 09.07.2016 19:10:58

Yoda pisze:
(...)
Z badań wynika np., że Polacy chcieliby, aby to rząd zapewniał obywatelom pracę (85 proc.) oraz żeby miejsca pracy tworzył (93 proc.). Zapewniać ma też darmową opiekę zdrowotną (85 proc.) oraz dostęp do przedszkola (aż 95 proc.).
(...)

Swiadczy to tlko o zabiciu przedsiębiorczości Polaków (przynajmniej tych co brali udział w sondażu), zrobiono z ludzi idiotów myślączych że państwowe znaczy za darmo.
"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Beniamin Franklin
V1, Rotate, V2, positive climb, gear up

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 09.07.2016 19:33:58

Szanowni państwo, jak widać powyżej, w Polsce jednocześnie liberalizm ma się bardzo źle, ale jego niezachwiana niczym wszechwładza uciska cały naród, a w tym samym czasie, wraz z wolnym rynkiem, został już dawno zniszczony przez socjalistów i komunistów (którzy są skompromitowani i przegrani, ale - bez względu na to - w tej samej chwili rosną siłę i już praktycznie są potęgą której nic nie zatrzyma) :lol: Toście sobie porozmawiali :P
shane82 pisze:Swiadczy to tlko o zabiciu przedsiębiorczości Polaków (przynajmniej tych co brali udział w sondażu)

No tego to chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie może powiedzieć :P Polacy są do tego stopnia przedsiębiorczy, że biorą się za wszystko - od angażowania się w biedabiznesy w rodzaju MLMu, przez wielkie firmy produkujące oprogramowanie, opiekacze, telefony i żarówki, aż po zakładanie fabryk supersamochodów od zera. W zasadzie są tak przedsiębiorczy że miejscami porywają się z motyką na słońce, zaliczając spektakularne klapy przynoszące milionowe straty. Ale w sumie człowiek uczy się na błędach :P Co, nawiązując do części powyższej, jednocześnie świadczy o tym że przedsiębiorczość została planowo zniszczona, ale też że funkcjonuje kult i równie planowe faworyzowanie małej i średniej przedsiębiorczości, i wreszcie że państwo głównie to faworyzuje wielkie korporacje niszczące małą i średnią konkurencję. Wspominałem o Polsce w ruinie połączonej z cudem gospodarczym i skokiem cywilizacyjnym, oraz o cudownym wyzwoleniu się z gospodarki centralnie planowanej połączonym z haniebną wyprzedażą majątku narodowego, oraz o tym że komunizm był zły, ale równie zła była transformacja ustrojowa? :roll:

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 09.07.2016 22:10:59

Chodzi też o to że ludzie przestali za siebie odpowiadać i oczekują że państwo tę rolę przejmie.
"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Beniamin Franklin

Awatar użytkownika
żmij
puer aeternus
puer aeternus
Kontakt:

Postautor: żmij » 10.07.2016 14:55:35

O Krzysztofie Mieszkowskim i minimalnej stawce godzinowej.
W przypadku tego sympatycznego dyrektora teatru, który znajdował się na otwartej wojnie z nadzorującymi go i wymuszającymi nieustanne cięcia samorządowcami, wydawałoby się, że można wymagać więcej wyobraźni społecznej niż w przypadku jego neoliberalnych kolegów klubowych. W końcu to dzięki jego odważnym decyzjom duet Strzępka/Demirski zrealizował w wrocławskim Teatrze Polskim Tęczową Trybunę – spektakl, który wprost odnosił się do powierzchownej modernizacji prowadzonej przez PO.

http://www.krytykapolityczna.pl/artykul ... -komentarz

donald

Postautor: donald » 10.07.2016 15:18:55

Nierozsądny tekst. Atakuje jedną konkretną osobę personalnie zamiast polemizować z całą formacją na argumenty. Nie wiem (i z elukubracji p. Mikołaja się tego też nie dowiedziałem) dlaczego spośród posłów głosujących w przeciwko ustawie wybrał sobie akurat tego jednego a zignorował pozostałych.

Ponadto ustawa to zawsze pewien pakiet przepisów i czasem można być za uregulowaniem jakiejś kwestii lecz przeciwko konkretnym szkodliwym zapisom jakie są dodatkowo zawarte w danej ustawie. Niestety nikt z krytyków Nowoczesnej nie zadał sobie trudu zapytania przedstawicieli tej partii o motywy takiego a nie innego głosowania. Nie zadał sobie bo byłoby to niewygodne. Jak widać łatwiej jest krytykować nie podejmując merytorycznych tematów.

Mnie uregulowanie płac nie przeszkadza ale przyznam, że nie wiem co jeszcze tkwi w proponowanej ustawie. Nie wiem bo nie czytałem. Nie mam problemu z regulowaną materią ale zastanawiam się czy przeprowadzono jakieś badania na temat tego ile miejsc słabo płatnej pracy zostanie zlikwidowanych i jak odbije się to na osobach w ten sposób zatrudnionych. Chciałbym to wiedzieć i jestem w stanie zrozumieć, że głos oddany przeciw tej ustawie może być podyktowany troską o takie osoby.

Awatar użytkownika
żmij
puer aeternus
puer aeternus
Kontakt:

Postautor: żmij » 10.07.2016 16:10:17

A ja właśnie uważam, że ten tekst ma sens. Bo po prostu zastanawiam się co niektórzy ludzie, tacy jak Krzysztof Mieszkowski czy Joanna Scheuring-Wielgus (dawniej jej mąż był koordynatorem Zielonych w Toruniu i ogólnie oboje z bardziej lewicowymi kręgami byli związani) robią w Nowoczesnej.

donald

Postautor: donald » 10.07.2016 17:17:01

Miałby sens gdyby przed obsmarowaniem zadać tym osobom parę pytań.

Awatar użytkownika
Yoda
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Yoda » 10.07.2016 17:26:15

donald pisze:Atakuje jedną konkretną osobę personalnie zamiast polemizować z całą formacją na argumenty.

Dyskusja z całą formacją nie miałaby sensu. Przecież wiemy, że Nowoczesna reprezentuje interesy zamożnej warstwy społeczeństwa (przedsiębiorcy, czy wyższa klasa średnia). Świadczą o tym np. propozycje podatkowe. Dla przykładu liniowy VAT i idąca za nim podwyżka ceny żywności uderzyłaby w najbiedniejszych, za to najbogatsi mogliby taniej kupować dobra luksusowe.

Mnie uregulowanie płac nie przeszkadza ale przyznam, że nie wiem co jeszcze tkwi w proponowanej ustawie. Nie wiem bo nie czytałem. Nie mam problemu z regulowaną materią ale zastanawiam się czy przeprowadzono jakieś badania na temat tego ile miejsc słabo płatnej pracy zostanie zlikwidowanych i jak odbije się to na osobach w ten sposób zatrudnionych. Chciałbym to wiedzieć i jestem w stanie zrozumieć, że głos oddany przeciw tej ustawie może być podyktowany troską o takie osoby.

Coś w stylu - "jestem za, a nawet przeciw". Albo jesteś za uregulowaniem dzikiego rynku pracy poprzez wprowadzenie godzinowej płacy minimalnej (i tym samym zmuszenie polskiego biznesu do płacenia godziwych stawek), niezależnie od tego, jaka formacja zgłasza ten projekt, albo też przeciw. Głos partii przedsiębiorców przeciwko płacy minimalnej nie jest oddany w trosce o najsłabszych, tylko w trosce o przedsiębiorców. Tak samo protesty przeciwko zakazowi pracy dzieci w XIX wieku były podyktowane troską o stan konta tych, którzy te dzieci wyzyskiwali.

Dodam jeszcze jedno - jeśli firma nie jest w stanie się utrzymać na minimalnej stawce godzinowej (istniejącej w wielu krajach zachodnich), to znaczy, że coś z modelem biznesowym tej firmy jest nie tak. Należy wtedy zapytać o zasadność funkcjonowania takiego biznesu.

donald

Postautor: donald » 10.07.2016 17:43:24

Yoda pisze:
donald pisze:Atakuje jedną konkretną osobę personalnie zamiast polemizować z całą formacją na argumenty.

Dyskusja z całą formacją nie miałaby sensu.

Dlaczego nie miałaby sensu. Pan "dziennikarz" zadałby pytanie rzecznikowi partii i mógłby się odnieść merytorycznie a nie personalnie.

Yoda pisze:Przecież wiemy, że Nowoczesna reprezentuje interesy zamożnej warstwy społeczeństwa (przedsiębiorcy, czy wyższa klasa średnia).

Tyle samo w tym prawdy co w stwierdzeniu, że Razem reprezentuje interesy związkowców, którzy sami pracą się nie splamili.

Yoda pisze:

Coś w stylu - "jestem za, a nawet przeciw". Albo jesteś za uregulowaniem dzikiego rynku pracy poprzez wprowadzenie godzinowej płacy minimalnej (i tym samym zmuszenie polskiego biznesu do płacenia godziwych stawek), niezależnie od tego, jaka formacja zgłasza ten projekt, albo też przeciw. Głos partii przedsiębiorców przeciwko płacy minimalnej nie jest oddany w trosce o najsłabszych, tylko w trosce o przedsiębiorców. Tak samo protesty przeciwko zakazowi pracy dzieci w XIX wieku były podyktowane troską o stan konta tych, którzy te dzieci wyzyskiwali.

Nie ma to jak uproszczenia i etykietowanie rozmówcy. Ależ z twych słów głębia płynie. Normalnie utopić się można.

Yoda pisze:Dodam jeszcze jedno - jeśli firma nie jest w stanie się utrzymać na minimalnej stawce godzinowej (istniejącej w wielu krajach zachodnich), to znaczy, że coś z modelem biznesowym tej firmy jest nie tak. Należy wtedy zapytać o zasadność funkcjonowania takiego biznesu.

No tak. W takiej sytuacji należy pracowników zwolnić. Prawda?

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 10.07.2016 22:05:10

Yoda, ale tanie produkty to byś chciał kupować. Ty poprostu zazdroscisz komuś tego że potrafił się dorobić. Zwykła zawiść, skoro ja nie mam to inni też nie mogą mieć.

Awatar użytkownika
Yoda
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Yoda » 10.07.2016 22:16:48

donald pisze:Dlaczego nie miałaby sensu. Pan "dziennikarz" zadałby pytanie rzecznikowi partii i mógłby się odnieść merytorycznie a nie personalnie.

Dlatego, bo równie dobrze można pytać konserwatywnych nacjonalistów o prawa LGBT. Zrozum - partia reprezentująca interesy ludzi zamożnych nie reprezentuje interesów świata pracy. To jest gra o sumie zerowej - większy dochód prywatny (procentowo) przedsiębiorcy oznacza, że gdzieś kasy jest mniej - na inwestycje w firmie, czy to technologiczne poprawiające wydajność pracy, czy też warunków zatrudnienia i co by nie ukrywać - wysokości wynagrodzeń pracowników.

donald pisze:Tyle samo w tym prawdy co w stwierdzeniu, że Razem reprezentuje interesy związkowców, którzy sami pracą się nie splamili.

Trzeba być naiwnym, aby myśleć, że partie nie mają grup docelowych, że ich decyzje nie są podejmowane w trosce o czyjś interes. Decyzje w III RP były podejmowane w trosce o interes przedsiębiorców, na których chuchano i dmuchano. Bezzwrotne dotacje dla firm (nawet jeśli kasa została zmarnotrawiona) uznawano za coś normalnego, gdy tymczasem pomoc socjalną uważano za marnotrawstwo. O wieloletnim hejcie na związkowców już nie wspomnę - uprawiany przez media głównego nurtu i polityków doprowadził do tego, że Polska jest jednym z krajów Europy z najmniejszym uzwiązkowieniem. W efekcie nie ma kto bronić interesów pracowniczych i upominać się m.in. o przestrzeganie Kodeksu Pracy.

donald pisze:
Yoda pisze:Dodam jeszcze jedno - jeśli firma nie jest w stanie się utrzymać na minimalnej stawce godzinowej (istniejącej w wielu krajach zachodnich), to znaczy, że coś z modelem biznesowym tej firmy jest nie tak. Należy wtedy zapytać o zasadność funkcjonowania takiego biznesu.

No tak. W takiej sytuacji należy pracowników zwolnić. Prawda?

Firma, która istnieje tylko dzięki feudalnym stosunkom pracy i głodowym zarobkom (relatywnie do poziomu gospodarczego całego kraju), nie ma ekonomicznej racji bytu. Tyle się mówi o tym, że Polska powinna dążyć do modelu gospodarki innowacyjnej. Oznacza to, że wartość dodana tworzona przez firmy powinna rosnąć tak, aby były one w stanie udźwignąć wyższe koszty pracy. Jeśli dochód firmy pozwala płacić tylko 5zł/h, a właścicielowi takiej firmy zostaje po odliczeniu wszystkich kosztów 2000zł/mc, no to pora zamknąć biznes. Jednak częściej jest tak, że pracownik dostaje 5zł/h, a szef/kierownik ma wielokrotność średniej krajowej.

Powtórzę - wykorzystywanie trudnej sytuacji materialnej pracowników, aby płacić im głodowe stawki jest moralnie naganne. Mam nadzieję, że zostanie to ukrócone i PIP się weźmie za nieuczciwych przedsiębiorców, który łamią prawo pracy.

donald

Postautor: donald » 10.07.2016 22:39:33

Yoda pisze:
donald pisze:Dlaczego nie miałaby sensu. Pan "dziennikarz" zadałby pytanie rzecznikowi partii i mógłby się odnieść merytorycznie a nie personalnie.

Dlatego, bo równie dobrze można pytać konserwatywnych nacjonalistów o prawa LGBT.

Dialog w wydaniu Yody. Genialne.

Yoda pisze:Zrozum - partia reprezentująca interesy ludzi zamożnych nie reprezentuje interesów świata pracy. To jest gra o sumie zerowej - większy dochód prywatny (procentowo) przedsiębiorcy oznacza, że gdzieś kasy jest mniej - na inwestycje w firmie, czy to technologiczne poprawiające wydajność pracy, czy też warunków zatrudnienia i co by nie ukrywać - wysokości wynagrodzeń pracowników.

Po pierwsze nie. Gospodarka to nie jest gra o sumie zerowej. Byłaby grą o sumie zerowej gdyby nie była wytwarzana wartość dodana. Radzę poczytać trochę Marksa. :lol:

Po drugie wyjaśniłem Ci już, że postrzeganie partii Nowoczesnej jako reprezentantów wyłącznie ludzi zamożnych jest tak samo bezsensowne jak postrzeganie Razem jako reprezentantów wyłącznie etatowych związkowców. Czy mam rozumieć, że z tym ostatnim się zgodziłeś?

Yoda pisze:Decyzje w III RP były podejmowane w trosce o interes przedsiębiorców, na których chuchano i dmuchano. Bezzwrotne dotacje dla firm (nawet jeśli kasa została zmarnotrawiona) uznawano za coś normalnego, gdy tymczasem pomoc socjalną uważano za marnotrawstwo. O wieloletnim hejcie na związkowców już nie wspomnę - uprawiany przez media głównego nurtu i polityków doprowadził do tego, że Polska jest jednym z krajów Europy z najmniejszym uzwiązkowieniem. W efekcie nie ma kto bronić interesów pracowniczych i upominać się m.in. o przestrzeganie Kodeksu Pracy.

Decyzje w III RP były i są wypadkową różnych czynników. Co do związków zawodowych to ich postrzeganie byłoby inne gdyby ich działanie było inne. Nazbyt często ludzie zostawali związkowcami po to by czerpać zyski bez pracy kosztem kolegów. Idea związków zawodowych jest szlachetna. W teorii związki zajmują się poprawą BHP, tworzą społeczne komisje BHP i współdziałają z właścicielem w efektywnym prowadzeniu zakładu. Praktyka niestety wygląda inaczej.

Yoda pisze:Firma, która istnieje tylko dzięki feudalnym stosunkom pracy i głodowym zarobkom (relatywnie do poziomu gospodarczego całego kraju), nie ma ekonomicznej racji bytu. Tyle się mówi o tym, że Polska powinna dążyć do modelu gospodarki innowacyjnej. Oznacza to, że wartość dodana tworzona przez firmy powinna rosnąć tak, aby były one w stanie udźwignąć wyższe koszty pracy. Jeśli dochód firmy pozwala płacić tylko 5zł/h, a właścicielowi takiej firmy zostaje po odliczeniu wszystkich kosztów 2000zł/mc, no to pora zamknąć biznes. Jednak częściej jest tak, że pracownik dostaje 5zł/h, a szef/kierownik ma wielokrotność średniej krajowej.

Powtórzę - wykorzystywanie trudnej sytuacji materialnej pracowników, aby płacić im głodowe stawki jest moralnie naganne. Mam nadzieję, że zostanie to ukrócone i PIP się weźmie za nieuczciwych przedsiębiorców, który łamią prawo pracy.

To ja jeszcze raz powtórzę pytanie czy twoim zdaniem firma, która nie jest w stanie wywiązać się z nowych reguł powinna zostać zamknięta a jej pracownicy zwolnieni? To bardzo proste pytanie i nie wyobrażam sobie innej odpowiedzi niż twierdzącej tylko ta odpowiedź jest dla Ciebie niewygodna tak samo jak przyznanie się do wielu innych pomyłek, które na tym forum Ci wytykałem. Do żadnej się nie przyznałeś i to właśnie jest żałosne.

Awatar użytkownika
Yoda
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Yoda » 10.07.2016 23:13:49

donald pisze:Po pierwsze nie. Gospodarka to nie jest gra o sumie zerowej. Byłaby grą o sumie zerowej gdyby nie była wytwarzana wartość dodana. Radzę poczytać trochę Marksa. :lol:

Napisałem wyraźnie - dochód prywatny przedsiębiorcy w wartości procentowej. Są kraje, gdzie jedna złotówka czy inna jednostka waluty zainwestowana w pracownika przynosi 20% zysku. A są też takie kraje, gdzie jest to 80 czy 150%. Te pierwsze są bardziej egalitarne i dbają o społeczeństwo, a te drugie dbają o interesy wąskich grup społecznych.

donald pisze:Po drugie wyjaśniłem Ci już, że postrzeganie partii Nowoczesnej jako reprezentantów wyłącznie ludzi zamożnych jest tak samo bezsensowne jak postrzeganie Razem jako reprezentantów wyłącznie etatowych związkowców. Czy mam rozumieć, że z tym ostatnim się zgodziłeś?

Razem to ekonomiczni reprezentanci przede wszystkim pracowników i ludzi, którzy skorzystaliby na ekonomicznej transformacji w stronę większego egalitaryzmu, czyli około 90% społeczeństwa. Gdyby ograniczyć to od strony ideologicznej (prawa LGBT, prawa kobiet, itp.), to byłaby to max około połowa polskiego społeczeństwa (w większości na tych terenach, gdzie do tej pory dominowała Platforma).

donald pisze:Co do związków zawodowych to ich postrzeganie byłoby inne gdyby ich działanie było inne. Nazbyt często ludzie zostawali związkowcami po to by czerpać zyski bez pracy kosztem kolegów. Idea związków zawodowych jest szlachetna. W teorii związki zajmują się poprawą BHP, tworzą społeczne komisje BHP i współdziałają z właścicielem w efektywnym prowadzeniu zakładu. Praktyka niestety wygląda inaczej.

I oczywiście problemy w związkach zawodowych mają być usprawiedliwieniem dla potępiania całej idei istnienia ZZ? Tak samo problemy w publicznej służbie zdrowia mają być furtką do jej komercjalizacji i prywatyzacji? Klasyczne media głównego nurtu kształtowały rzeczywistość przez ostatnie 25 lat - ale wraz z rozwojem Internetu i dostępnością do różnych, w tym zagranicznych źródeł informacji to się skończyło.

donald pisze:To ja jeszcze raz powtórzę pytanie czy twoim zdaniem firma, która nie jest w stanie wywiązać się z nowych reguł powinna zostać zamknięta a jej pracownicy zwolnieni? To bardzo proste pytanie i nie wyobrażam sobie innej odpowiedzi niż twierdzącej tylko ta odpowiedź jest dla Ciebie niewygodna tak samo jak przyznanie się do wielu innych pomyłek, które na tym forum Ci wytykałem. Do żadnej się nie przyznałeś i to właśnie jest żałosne.

Co do zasady - jak najbardziej. Firm, które naprawdę nie są w stanie płacić pensji minimalnej jest statystycznie mało, a psują one rynek pracy. Na miejscu nieudolnego przedsiębiorcy znajdzie się wielu innych, którzy z chęcią wezmą jego część rynku, zwiększając tym samym obroty i zatrudnienie.

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 10.07.2016 23:26:33

Yoda pisze:Decyzje w III RP były podejmowane w trosce o interes przedsiębiorców, na których chuchano i dmuchano.

Yoda, przepraszam bardzo, ale to już któryś raz: mógłbyś nie grzebać, kurwa, mojego kraju, póki on jeszcze istnieje? Tak ci się podoba Nowy Wspaniały Świat jedynie słusznej partii?

donald

Postautor: donald » 10.07.2016 23:54:18

Yoda chłopie... #zamaszystyfacepalm gdzieś ty się chłopie uczył teorii gier? Od kiedy to rozpatrujemy to w kategoriach procentowych i podstawowe pytanie: względem czego ten procent liczysz?

Yoda pisze:
donald pisze:To ja jeszcze raz powtórzę pytanie czy twoim zdaniem firma, która nie jest w stanie wywiązać się z nowych reguł powinna zostać zamknięta a jej pracownicy zwolnieni? To bardzo proste pytanie i nie wyobrażam sobie innej odpowiedzi niż twierdzącej tylko ta odpowiedź jest dla Ciebie niewygodna tak samo jak przyznanie się do wielu innych pomyłek, które na tym forum Ci wytykałem. Do żadnej się nie przyznałeś i to właśnie jest żałosne.

Co do zasady - jak najbardziej. Firm, które naprawdę nie są w stanie płacić pensji minimalnej jest statystycznie mało, a psują one rynek pracy. Na miejscu nieudolnego przedsiębiorcy znajdzie się wielu innych, którzy z chęcią wezmą jego część rynku, zwiększając tym samym obroty i zatrudnienie.

Hahaha! Jak to mawiają "zauszfirme". :D Wpadłeś chłopie w retorykę wyśmiewaną przez twoich kolegów i przypisywana gimbazie. Nie przyszło Ci chłopie do głowy, że gdyby to było takie proste to ci pracownicy już dawno skrzyknęliby się i założyliby na przykład spółdzielnię? Rzeczywistość nie jest taka łatwa. W praktyce będzie tak, że niektóre (trudno określić w jakiej liczbie więc daruj sobie jej bagatelizowanie) zakłady upadną. Nie wytworzą wartości dodanej. Nie przyniosą ani zysku właścicielom ani zarobku pracownikom.

Odpowiedzialna lewica wprowadzając tego typu regulacje łączy ich wprowadzenie z działaniami mającymi na celu tworzenie nowych miejsc pracy lub inne formy wsparcia dla osób, które mogą stracić pracę. Ani PiS ani ich pomagierzy z Razem nie są odpowiedzialną lewicą. Dobranoc.

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 11.07.2016 09:57:21

Yoda pisze:
donald pisze:Co do związków zawodowych to ich postrzeganie byłoby inne gdyby ich działanie było inne. Nazbyt często ludzie zostawali związkowcami po to by czerpać zyski bez pracy kosztem kolegów. Idea związków zawodowych jest szlachetna. W teorii związki zajmują się poprawą BHP, tworzą społeczne komisje BHP i współdziałają z właścicielem w efektywnym prowadzeniu zakładu. Praktyka niestety wygląda inaczej.

I oczywiście problemy w związkach zawodowych mają być usprawiedliwieniem dla potępiania całej idei istnienia ZZ? Tak samo problemy w publicznej służbie zdrowia mają być furtką do jej komercjalizacji i prywatyzacji? Klasyczne media głównego nurtu kształtowały rzeczywistość przez ostatnie 25 lat - ale wraz z rozwojem Internetu i dostępnością do różnych, w tym zagranicznych źródeł informacji to się skończyło.

To nie jest usprawiedliwienie tylko dowód. Ale wg Was można stworzyć 10mln nowych przepisów mających likwidować patologie a potem kolejne i kolejne i tak do końca Świata.
Yoda a dlaczego wasza partia nie broni konsumentów, a tylko pracowników?

Wróć do „1.1. Wydarzenia”