Nowoczesna PL

Komentujemy bieżące wydarzenia z kraju i ze świata.
Awatar użytkownika
Yoda
gwiazda północy
gwiazda północy

Re: Nowoczesna PL

Postautor: Yoda » 18.07.2016 20:33:31

Jeśli rozpatruje się politykę w kategorii wojny plemiennej, to nawet dobry pomysł przeciwnika politycznego jest zły dlatego, że jest realizowany przez niego, a nie przez "nasz obóz". Jeśli zaś podchodzi się do polityki poważnie, to popiera się dobre pomysły (z zastrzeżeniami i poprawkami oczywiście) przez pryzmat swoich poglądów, a gani się złe.

Tymczasem .N w opałach, i to poważnych:

http://www.tvp.info/26193378/nowoczesna ... -finansowe

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 18.07.2016 20:58:51

Chyba, że się jest populistą. Wtedy się usiłuje podpiąć pod rozdawnictwo publicznych pieniędzy prowadzone przez inną partię i dorabia do tego ideologię do tego stopnia, że nawet antyspołeczna, dzieląca ludzi na gorszych i lepszych partia okazuje się ruchem silnie prospołecznym, a wręcz lewicowym.

Awatar użytkownika
żmij
puer aeternus
puer aeternus
Kontakt:

Postautor: żmij » 22.08.2016 10:33:19

Pięknie masakrują ostatnio Nowoczesną w "Liberte!" w kontekście wojny o prawa reprodukcyjne. Oby tylko PiS na tym nie skorzystał.
Ze strony Platformy Obywatelskiej to chyba syndrom strachu o pogłębienie rozkładu i tak już podzielonej partii. Żałośnie rozpaczliwy gest fazy schyłkowej, jak deklaracja Grzegorza Schetyny o obraniu chadeckiego kursu i oparciu PO na „prawej nodze”. W dodatku przecież kobiet tam niewiele, jeszcze mniej w pierwszym szeregu, a większość konserwatywnych. Ale ze strony Nowoczesnej? Przecież jej sejmowy trzon stanowią niemal wyłącznie kobiety! Niezmordowane wojowniczki o Trybunał Konstytucyjny i filary demokracji – Kamila Gasiuk-Pichowicz, Katarzyna Lubnauer, Joanna Szmidt, Joanna Scheuring-Wielgus, Monika Rosa – świetne kobiety o niewątpliwie postępowych poglądach – w imię czego dały się namówić na zepchnięcie kwestii własnych praw na wyjęty spod dyscypliny sejmowej margines „światopoglądowości”? Jak to możliwe, że łudzą się w kwestii możliwości utrzymania „kompromisu” bez jednoczesnej kontrofensywy?

http://przyluska.liberte.pl/nie-oplaca- ... ac-kobiet/

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 22.08.2016 17:05:42

Ale hej, przynajmniej cała ta postępująca, konserwatywna kompromitacja obala tezę, jakoby N i PO były w rzeczywistości jednym i tym samym. No bo kto przy zdrowych zmysłach, mając do dyspozycji dwie partie z których każda łączy w sobie elektorat centrowo-konserwatywny z centrowo-liberalnym, skierowałby obie w tę samą stronę?

Awatar użytkownika
palsecam
Zbanowany
Zbanowany

Postautor: palsecam » 09.01.2017 03:07:22

Nie ukrywam, że po cichu kibicowałem średniowiecznej, co prawda na zasadzie wróg mojego wroga jest moim przyjacielem (a fuj), ale niech mi jakiś forumowy nowocześniak wytłumaczy, jak można się tak idiotycznie podłożyć? Ja rozumiem, że miłość, ale naprawdę, dlaczego koniecznie trzeba było lecieć tam TERAZ, a nie za miesiąc? :roll: :roll: :roll:

Awatar użytkownika
żmij
puer aeternus
puer aeternus
Kontakt:

Postautor: żmij » 09.01.2017 09:54:00

Nowoczesny Ryszard po prostu inteligencją nie grzeszy. Tylko tyle i aż tyle.
Dla dobra partii jej stery powinien przejąć ktoś inny. Katarzyna Lubnauer? Paweł Rabiej? Oczywiście trzeba by również zmienić kuriozalną nazwę partii, tj. usnąć z nazwy nazwisko lidera.

donald

Postautor: donald » 09.01.2017 09:58:32

Mam takie marzenie by debata publiczna przestała się koncentrować na tym, które osoby nie powinny rządzić polską, a zaczęła koncentrować na tym jaka powinna być Polska.

Awatar użytkownika
Walpurg
wielki miś Gejowa
wielki miś Gejowa
Kontakt:

Postautor: Walpurg » 09.01.2017 11:15:49

Mnie się podoba Adam Szłapka. :buja: Jaki on jest słodki.
Bądźmy pasywni, ale nie bądźmy bierni! (Bartosz Żurawiecki, Nie byłeś na Paradzie? Nie idę z Tobą do łóżka!, "Replika" nr 50, 07/08 2014, s. 11.)

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 09.01.2017 15:27:11

donald pisze:Mam takie marzenie by debata publiczna przestała się koncentrować na tym, które osoby nie powinny rządzić polską, a zaczęła koncentrować na tym jaka powinna być Polska.

Nawet w Korei Północnej oprócz pryncypiów liczy się Kim.
    Hej! hej! mołodyciu ty hoża,
    Luli, luli, piękna królewno!
    Przyjdzie hrabia bogaty zza morza, hej!
    Utuli, utuli, na pewno, hej!

donald

Postautor: donald » 09.01.2017 15:48:47

A nie wydaje Ci się, że tak dzieje się zwłaszcza w krajach gdzie nie dzieje się dobrze? Sprawy personalne pozwalają tam stracić z oczu właściwe cele.

Awatar użytkownika
Palpatine
Argent Crusader
Argent Crusader

Postautor: Palpatine » 09.01.2017 21:46:46

palsecam pisze:Nie ukrywam, że po cichu kibicowałem średniowiecznej, co prawda na zasadzie wróg mojego wroga jest moim przyjacielem (a fuj), ale niech mi jakiś forumowy nowocześniak wytłumaczy, jak można się tak idiotycznie podłożyć? Ja rozumiem, że miłość, ale naprawdę, dlaczego koniecznie trzeba było lecieć tam TERAZ, a nie za miesiąc? :roll: :roll: :roll:

Ryszarda chyba przerosły realia polityki :-o
Trochę powtórka z Palikota - lider jednak nienajlepszy, za to wprowadził do polityki sporo sensownych ludzi drugiego rzędu.
Oby tak samo nie skończył :(

Awatar użytkownika
Kawa
Arcybiszkopt
Arcybiszkopt

Postautor: Kawa » 09.01.2017 22:29:24

Wychodzi na to, że opłaca się zamiast jednego lidera (dającego swoje nazwisko całej formacji) - mieć w partii kilkuosobowe kierownictwo.
Ceterum censeo konserwa winna być zniszczona!

Awatar użytkownika
Yoda
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Yoda » 09.01.2017 22:34:50

donald pisze:Mam takie marzenie by debata publiczna przestała się koncentrować na tym, które osoby nie powinny rządzić polską, a zaczęła koncentrować na tym jaka powinna być Polska.

Do tego potrzeba dojrzałych, demokratycznych partii, które skupiają się wokół idei, a nie autokratycznych partii "obozowych", skoncentrowanych wokół jednego lidera.

Awatar użytkownika
Hawken
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Hawken » 09.01.2017 22:43:10

Tylko że my mamy skłonność do szukania wodza/dyktatora/zbawcy - de facto mesjasza, któren nas poprowadzi ku świetlanej przyszłości, od jakichś co najmniej dwustu kilkudziesięciu lat; lub nawet sporo więcej, zależnie od oceny czynników.
Ostatni nasz wielki autorski z imponującą wytrwałością prowadzony obywatelski projekt reform państwa to ruch egzekucyjny w XVI wieku. No i jakbyśmy się na tym wyczerpali. :wink: :P
Kim jesteście - byłem,
Kim jestem - będziecie. :twisted:

donald

Postautor: donald » 09.01.2017 23:00:02

Yoda pisze:

Do tego potrzeba dojrzałych, demokratycznych partii, które skupiają się wokół idei, a nie autokratycznych partii "obozowych", skoncentrowanych wokół jednego lidera.

Ja pier... Yoda! Swym tekstem dokładnie potwierdzasz moją tezę o degradacji debaty publicznej. Pie@#@$sz głupoty o liderach a meritum czyli wizja kraju leży odłogiem.

Awatar użytkownika
Kawa
Arcybiszkopt
Arcybiszkopt

Postautor: Kawa » 09.01.2017 23:13:41

Hawken pisze:Tylko że my mamy skłonność do szukania wodza/dyktatora/zbawcy - de facto mesjasza, któren nas poprowadzi ku świetlanej przyszłości, od jakichś co najmniej dwustu kilkudziesięciu lat; lub nawet sporo więcej, zależnie od oceny czynników.

Gdy mi to opowiedziałeś, sam później wielokrotnie się na takim podejściu łapałem. Oto Biedroń przed słupskim ratuszem niczym rycerz w lśniącej zbroi na koń siędzie, przejdziem Słupię, przejdziem Wisłę i jakoś to będzie. :D
Ceterum censeo konserwa winna być zniszczona!

Awatar użytkownika
Hawken
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Hawken » 09.01.2017 23:44:30

"Naczelniku, przybądź i prowadź!" :lol:

Obrazek
Kim jesteście - byłem,

Kim jestem - będziecie. :twisted:

Wróć do „1.1. Wydarzenia”