Partia Razem (polska wersja Podemos)

Komentujemy bieżące wydarzenia z kraju i ze świata.
Awatar użytkownika
vanilla_riba_boi
gejlord
gejlord

Re: Partia Razem (polska wersja Podemos)

Postautor: vanilla_riba_boi » 17.12.2017 23:36:15

Mare, przepraszam, ale nie jestem na bieżąco z twoim stanowiskiem w sprawie nacjonalistów katalońskich, którzy nie zamierzali się dzielić złamanym euro z resztą Hiszpanii i byli z tego dumni, a których to nacjonalistów - z nieznanych dla mnie powodów (chyba dlatego, że Barceloną rządzi, deklaratywnie, lewica) - wpiera aktywnie europejska lewica, w tym część członków Razem.

Oczywiście nie popieram bicia babć przez policję, to jest chyba jasne.

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 17.12.2017 23:41:00

Moll bił babcię?
    Hej! hej! mołodyciu ty hoża,
    Luli, luli, piękna królewno!
    Przyjdzie hrabia bogaty zza morza, hej!
    Utuli, utuli, na pewno, hej!

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 18.12.2017 00:08:12

vanilla_riba_boi pisze:a których to nacjonalistów - z nieznanych dla mnie powodów (chyba dlatego, że Barceloną rządzi, deklaratywnie, lewica) - wpiera aktywnie europejska lewica, w tym część członków Razem.

Też mnie najbardziej to zdziwiło i zaniepokoiło w całej tej sprawie. Oni nie są tego warci. Moim zdaniem stanowisko części lewicy w tej sprawie było zwyczajnie naiwne. Chcieli wspierać słabszych, wsparli cwaniaków i nacjonalistów.

Awatar użytkownika
vanilla_riba_boi
gejlord
gejlord

Postautor: vanilla_riba_boi » 18.12.2017 00:19:32

A, jeszcze jedno.

Partia Razem (wcześniej robiła tak cała kanapa lewicowa, dlatego zawsze była kanapą) ma wyjątkową tendencję do prania swoich wewnętrznych brudów publicznie, w mediach, w tym społecznościowych. Sprawa tego znudzonego atencjusza jest już którąś z kolei, która wypływa na szerokie wody internetu i dociera do osób zupełnie postronnych, takich jak ja. Obserwując tę dziecinadę, głęboko zastanawiam się, czy ktoś tutaj kogoś przypadkiem nie oszukuje (potencjalnych wyborców?) i nie udaje prawdziwej partii politycznej, pozostając tak naprawdę wynudzonym kółkiem wzajemnej adoracji

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 18.12.2017 00:31:48

O przepraszam. Ty w tym musisz dość głęboko siedzieć. Ja jestem zupełnie postronny i do mnie nic nie dotarło. Dopiero z twojego wpisu dowiedziałem się że w Razem mają jakiegoś Molla.
    Hej! hej! mołodyciu ty hoża,
    Luli, luli, piękna królewno!
    Przyjdzie hrabia bogaty zza morza, hej!
    Utuli, utuli, na pewno, hej!

Awatar użytkownika
Mazemi
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Mazemi » 18.12.2017 01:29:02

Co zrobił ten biedny Moll?

usuniety_nr1

Postautor: usuniety_nr1 » 18.12.2017 10:23:24

Też nie wiem, ale pewnie powiedział, że razem jest głupie i w dodatku partią wodzowską.

Awatar użytkownika
vanilla_riba_boi
gejlord
gejlord

Postautor: vanilla_riba_boi » 18.12.2017 19:58:12

Hebius, racja, zupełnie postronny nie jestem, czasem wchodzę sobie na fanpage Razem czy na profile niektórych członków.

Mazemi, szkoda gadać, niech może aktywni na forum członkowie partii wyjaśnią. Może też wiedzą coś więcej ode mnie.

Jeszcze jedno. Żmij, Kawa, Yoda, jeśli macie jakikolwiek wpływ na swoją partię, to przekażcie komuś 'wyżej', żeby wujków dobra rada, typu niejaki Remigiusz Okraska czy Krzysztof Wołodźko trzymać jak najdalej od swojego środowiska, serio.

Awatar użytkownika
żmij
puer aeternus
puer aeternus
Kontakt:

Postautor: żmij » 18.12.2017 21:45:03

Rybciu, ja również jestem totalnie zażenowany postawą Molla. Uważam go za pieniacza i celebrytę, szkodzącego partii, lewicy, a tym samym polskiej scenie politycznej. Czy są jeszcze "tykające bomby"? No tego chyba nigdy do końca nie wiadomo w żadnej partii i raczej ciężko robić jakiś prewencyjny odsiew, co zresztą wydaje się być mało demokratyczne.

Co do Okraski i Wołodźki to chyba nie są traktowani jako wyrocznia w partii (i może właśnie o to mają ból dupy).

Awatar użytkownika
vanilla_riba_boi
gejlord
gejlord

Postautor: vanilla_riba_boi » 18.12.2017 23:35:18

Nie no weź, ponad 2 lata pracy mogą się iść ebać, bo jakiś niedoruchany bufon zrobił z siebie atencyjną dziwkę. Ręce opadają. To jest tak dziecinne, to tagowanie kukizowców i stawianie sprawy: albo ja, albo spierdalać. I jeszcze szantaż. Szkoda słów.

A tych dwóch, co to z upodobaniem przymilają się do faszolstwa, byle tylko móc wylewać żółć na KAPITALIZM GÓWNO DUPA PETRU KRWIOŻERCZE BANKI, trzymać jak najdalej od razem. Podłapali sprawę tego Molla i wbijają nóż w plecy. Już nie pierwszy raz, o ile uważnie śledzę sytuację około-razemową. Na zabieganiu o poparcie takich fanatyków jak oni Razem się przejedzie. Zabiegajcie, kurna, o takich pedałków jak ja, korpo-prekariat! :PPP

Wkurzyłem się, oddajcie moje 200 PLN, które na was wpłaciłem! :P
Ostatnio zmieniony 18.12.2017 23:45:48 przez vanilla_riba_boi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Yoda
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Yoda » 18.12.2017 23:44:36

@vrb, jednak reakcja Zarządu Krajowego na tego "niedoruchanego bufona" była chyba wystarczająco ostra i skuteczna, aby uznać, że Razem jest poważną partią :)

Problemy zdarzają się różnym partiom. Jednak oceniamy partię nie po jednostkach, a po wewnętrznych standardach i sposobie rozwiązywania problemów.

Prywatnie bardzo nie podoba mi się sytuacja, że komuniści gryzą rękę, która ich wykarmiła. Przecież gdyby nie sukces Razem w zaistnieniu na scenie politycznej, to siły na lewo od Razem nie miałyby czego szukać, nie byłoby żadnego klimatu dla ich wynurzeń. Mogliby chociaż nie być agresywni względem lewicy i skupiać się na atakach na prawicę.

Awatar użytkownika
vanilla_riba_boi
gejlord
gejlord

Postautor: vanilla_riba_boi » 18.12.2017 23:56:47

Sposób rozwiązywania problemów w Razem jest właśnie problemem. Takie sprawy powinny zostać załatwiane poza socjal mediami. Ja rozumiem, że Zarząd nie ma wpływu na to, że wielu członków partii jest dziecinnych, strzela publicznie focha, szantażuje i wyciąga brudy na światło dzienne, ale tak czy siak, to wygląda baaaardzo źle.

Awatar użytkownika
Yoda
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Yoda » 19.12.2017 00:18:23

Proces dojrzewania młodych partii zawsze musi trochę potrwać. Nie mamy tutaj do czynienia z zawodowymi politykami, jak w przypadku PO/PIS/SLD czy innych partii. Plusem jest pełna demokratyczność, co daje sporą nadzieję na to, że to nie będzie partia jednego, czy dwóch sezonów. A gdy nowa lewica okrzepnie na scenie politycznej, na pewno sprofesjonalizuje się nieco względem tego, co było wcześniej.

Awatar użytkownika
vanilla_riba_boi
gejlord
gejlord

Postautor: vanilla_riba_boi » 19.12.2017 00:32:18

Jak zdelegalizują za propagowanie komunizmu, to będzie za późno.

Niech się profesjonalizuje nieco szybciej. Szkoda czasu, szkoda Polski, że tak się wyrażę górnolotnie.

Awatar użytkownika
Mazemi
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Mazemi » 19.12.2017 14:01:08

Razem ma okazję do wyrzucenia ze swoich szeregów komunistów i publicznego odcięcia się od polityki propagowania systemów totalitarnych.

Awatar użytkownika
żmij
puer aeternus
puer aeternus
Kontakt:

Postautor: żmij » 19.12.2017 16:42:44

Ale mnie się nie wydaje, żeby Razem pod względem gówno burz na fejsie jakoś specjalnie odbiegało od innych partii czy szerzej organizacji (musiałem to dodać, bo zaraz przypomniały mi się niedawne aferki w toruńskim KODzie). Był Moll, nie ma Molla, trochę starał się rabanu narobić, ale tak naprawdę mało kogo to interesuje. Za to w takiej Nowoczesnej to możemy sobie poobserwować spięcie na linii Lubnauer-Petru. Na tym tle ja osobiście Razem nic nie mogę zarzucić. :P

A co by nie mówić o Mollu, to z pewnością nie jest on zwolennikiem systemu totalitarnego.

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 06.08.2018 14:37:45

Bajka o koniku polnym i mrówce czoć koniec pasuje bardziej do pisiorów póki co
"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Beniamin Franklin
V1, Rotate, V2, positive climb, gear up

Wróć do „1.1. Wydarzenia”