Robert Biedroń to szansa na zmianę w polskiej polityce?

Komentujemy bieżące wydarzenia z kraju i ze świata.
Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Re: Robert Biedroń to szansa na zmianę w polskiej polityce?

Postautor: Leo » 10.02.2018 12:07:17

Biedroń na prezydenta RP!

Masz chłopie mój głos, gdybyś startował.

O ironio, kiedyś Biedronia nie znosiłem, dzisiaj podziwiam jego konsekwencję w dążeniu do celów.

mike
gejowy
gejowy

Postautor: mike » 10.02.2018 12:08:04

Hehe to u mnie na odwrót kiedyś lubiłem i doceniałem, a dziś się stoczył :-D
I walk alone

Awatar użytkownika
mare
NAAWSW
NAAWSW

Postautor: mare » 10.02.2018 12:11:52

Ja nigdy go nie lubiłem jako osoby publicznej. Niedouczony polityk-wydmuszka, nie wnosi nic poza byciem gejem (dla mnie to nie wystarcza).

Poza tym nie zapominajmy o tych podróżach samochodem po Europie... (to dla tych co pieją o jego krystalicznej uczciwości)

mike
gejowy
gejowy

Postautor: mike » 10.02.2018 12:17:30

10-15 lat temu samo bycie ujawnionym rozpoznawalnym gejem na całą Polskę to był duży wkład w emancypację. Właśnie w tym był najlepszy byciu publicznym gejem i walce o równouprawnienie. Dziś niewiele z tego zostało, nagle stał się zupełnie z dupy i od czapy politykiem od wszystkich innych spraw, na których się nie zna. To wszystko wina Palikota, gdyby nie jego kaprys wpisania Biedronia na listę wyborczą to pewnie dalej by siedział w KPH, albo czymś podobnym.

Najgorsze jest to, że ludzie w Polsce dają się nabierać na wizerunek - uważają, że wizerunek jest jedyną potrzebną kompetencją do bycia dobrym politykiem, samorządkowcem, działaczem. Szydło nie musiała się na niczym znać, wystarczy, że była "dobrą matką Polką" tak samo zadziałało w przypadku Biedronia jest miły sympatyczny, kulturalny i już to powoduje, że jest specjalistą od wszystkiego. To jest prawdziwy kryzys polskiej demokracji, ludzie nie potrafią dokonać rzetelnej oceny. Tak samo Duda nikomu nieznany wyciągnięty z kapelusza wystarczyło, aby agencja PR nauczyła go kilku gestów i min, założył garnitur miał jako taką prezencję, nikogo nie obchodziło czym się wcześniej zajmował i skąd się wziął.
I walk alone

Awatar użytkownika
Walpurg
wielki miś Gejowa
wielki miś Gejowa
Kontakt:

Postautor: Walpurg » 10.02.2018 12:56:51

I jak widać to, czego nie trzeba tłumaczyć coraz większej grupie przeciętnych Polaków (sądząc po rosnącym poparciu dla R.B), trzeba tłumaczyć gejom. :(
Bądźmy pasywni, ale nie bądźmy bierni! (Bartosz Żurawiecki, Nie byłeś na Paradzie? Nie idę z Tobą do łóżka!, "Replika" nr 50, 07/08 2014, s. 11.)

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 10.02.2018 13:02:50

Ale jakby to była taka całkowita wydmuszka, pacynka Palikota (a teraz czyja?), to by chyba sobie jako prezydent Słupska nie radził. A Kawa twierdzi, że w Słupsku za rządów Biedronia się poprawiło. No to jak to jest?
    Hej! hej! mołodyciu ty hoża,
    Luli, luli, piękna królewno!
    Przyjdzie hrabia bogaty zza morza, hej!
    Utuli, utuli, na pewno, hej!

Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Postautor: Leo » 10.02.2018 13:13:31

Układy niszczą politykę, patrz PiS, PełO...
(teraz będzie burza) :D

mike
gejowy
gejowy

Postautor: mike » 10.02.2018 13:14:36

Właśnie a propos układów ktoś oglądał żenujący spektaktl Pospieszalskiego w TVPiSS nt. tzw. "leczenia" gejów? Jednym z zaproszczonych gości był doradca Biedronia, przy okazji przyjaciel (sic!) Pospieszalskiego. Miał on w programie rolę obrony środowiska LGBT przed atakiem katokonserwatywnych zakutych łbów. Poziom jego "wiedzy" powodował, że me uszy krwawiły. Homofobicznie zaburzeni manipulowali faktami nt. głosowania WHO i meandrów wykreślenia homo z listy zaburzeń, a ten gościu nie potrafił odbić piłeczki. Miotał się i nie miał bladego pojęcia o tych wydarzeniach, wszystko mu się mieszało. W jaki sposób on został doradcą Biedronia i od czego to tylko sam Biedroń wie.

Walpurg pisze:I jak widać to, czego nie trzeba tłumaczyć coraz większej grupie przeciętnych Polaków (sądząc po rosnącym poparciu dla R.B), trzeba tłumaczyć gejom. :(

Oj tak Biedroń ma wielkie poparcie, szczególnie wśród heteroseksualnych kobiet. To jest na takiej samej zasadzie, na podstawie której lgną do filmów gejowskich jak pszczoły do miodu - wiem, bo siedzę na filmowych forach i większość wypowiedzi pod filmami gejowskimi stanowią paradoksalnie nie geje, a właśnie kobiety hetero. To jest jakaś tęsknota i wzdychanie do męskiej wrażliwości, delikatności, romantyzmu, uczuć. Najwyraźniej tego im brakuje ze strony facetów hetero. Tak samo Biedroń ich zauroczył.

Hebius pisze:Ale jakby to była taka całkowita wydmuszka, pacynka Palikota (a teraz czyja?), to by chyba sobie jako prezydent Słupska nie radził. A Kawa twierdzi, że w Słupsku za rządów Biedronia się poprawiło. No to jak to jest?

Przecież Biedroń nie bez powodu obrał za cel Słupsk. Poszedł tam, gdzie ludzie byli wkurwieni patologicznym układem w samorządzie. Wystarczyło, że przyszedł ktoś nowy, z zewnątrz zrobił cokolwiek i już ludzie są zadowoleni. Chwała mu, że poprawił sytuację w mieście, ale to nie był żaden wielki wysiłek. Każdy inny pierwszy lepszy z zewnątrz zrobiłby to samo, albo jeszcze lepiej, wystarczy elementarna uczciwość. Niektórzy serialnie robią z niego boga speca od wszystkiego, normalnie czego się nie dotknie zamienia się w złoto. Szkoda, że to nie działa w przypadku sytuacji społeczno-prawnej LGBT...
I walk alone

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 10.02.2018 13:29:47

Mowa o "Warto rozmawiać"(nie warto oglądać, sprawdziłem), w którym dyskutowano fundamentalną pracę o homoseksualizmie wydaną przez badaczkę, która się ukryła pod pseudonimem z obawy przed atakami homolobby?
Był tam Dariusz Szwed, z Zielonych. Może doradza Biedroniowi w sprawach związanych z ekologią?
Nie wiem, czy jest przyjacielem Pospieszalskiego, radził sobie w tym programie średnio, ale jeśli można mu coś zarzucić, to głównie sam udział w rozmowie.

mike
gejowy
gejowy

Postautor: mike » 10.02.2018 13:40:55

Tak o tym mowa programie oraz gościu. Z Pospieszalskim mówili sobie po imieniu, tylko buzi-buzi brakowało.
I walk alone

Awatar użytkownika
Vax
młodszy forumowy
młodszy forumowy

Postautor: Vax » 10.02.2018 16:07:59

Skoro już o prawicowych programach mowa to był taki:Errata do biografi i ja właśnie z erratą.
Biedroń przestał być prezesem i czynnym członkiem KPH kilka lat przed startem z listy Palikota.
W między czasie był właścicielem małego wydawnictwa.
Słupsk to chyba jego okręg wyborczy, kontakty z regionem nie zostały zerwane, więc wybór nie był tak przypadkowy (przeciwnie, widać jak dobrze był wykalkulowany - nie tylko zmęczenie POPiSem, ale i prowincjonalnością miasta po reformie administracji, przy tym brak jakiejś politycznej osobistości w mieście; jednocześnie lokalne wybory to mniejszy plebiscyt poparcia głównych partii - o wiele trudniej "nowemu" w Gdańsku czy Warszawie a i kasa na kampanię mniejsza).

Awatar użytkownika
Kawa
Arcybiszkopt
Arcybiszkopt

Postautor: Kawa » 10.02.2018 16:35:28

Na Pomorzu istnieją dwa okręgi wyborcze: Gdańsk i Gdynia-Słupsk. Z czego w tym drugim większość wybranych posłanek i posłów pochodzi z Gdyni i sąsiednich powiatów. Z samego Słupska były tylko dwie osoby. Tak więc Biedroń na początku swojej poselskiej kadencji otworzył biura poselskie w: Gdyni, Lęborku i Słupsku. Przystępując do wyborów na prezydenta znał już miasto i jego problemy.
Ceterum censeo konserwa winna być zniszczona!

Awatar użytkownika
żmij
puer aeternus
puer aeternus
Kontakt:

Postautor: żmij » 10.02.2018 20:27:00

Pozwolę sobie na dygresję, bo drugi Biedroń się zapowiada. Ciekawe czy Arek Kluk z poznańskiej Grupy Stonewall (który też już zyskał jednak pewną rozpoznawalność jako działacz LGBT), tworzący teraz jakiś ruch miejski Prawo do Miasta, spotka się z równym potępieniem ze strony Mike'a. :P
https://www.facebook.com/prawodomiasta/ ... =3&theater

Awatar użytkownika
achim
gwiazda północy
gwiazda północy
Lokalizacja: Tam, gdzie dwóch facetów może trzymać się za ręce na ulicy

Postautor: achim » 10.02.2018 23:45:44

Mój głos w wyborach prezydenckich Biedroń ma , kilku znajomych osób też
Es gibt nur ein Leben und ich lebe es
Romy Schneider

Awatar użytkownika
mare
NAAWSW
NAAWSW

Postautor: mare » 10.02.2018 23:52:39

Moja mama czeka na partię Biedronia, żeby się zapisać.

Awatar użytkownika
achim
gwiazda północy
gwiazda północy
Lokalizacja: Tam, gdzie dwóch facetów może trzymać się za ręce na ulicy

Postautor: achim » 11.02.2018 01:40:26

Tak, kobiety Go uwielbiają :lol:
Es gibt nur ein Leben und ich lebe es

Romy Schneider

mike
gejowy
gejowy

Postautor: mike » 11.02.2018 11:51:53

żmij pisze:Pozwolę sobie na dygresję, bo drugi Biedroń się zapowiada. Ciekawe czy Arek Kluk z poznańskiej Grupy Stonewall (który też już zyskał jednak pewną rozpoznawalność jako działacz LGBT), tworzący teraz jakiś ruch miejski Prawo do Miasta, spotka się z równym potępieniem ze strony Mike'a. :P
https://www.facebook.com/prawodomiasta/ ... =3&theater

Nie, ponieważ w przeciwieństwie do Biedronia nie jest szeroko rozpoznawalny, nie obraził się (chyba?) na fundacje i organizacje LGBT i nie zdradził ich dla polityki, w której najmniej zajmuje się naszymi sprawami. Biedronia nie mam dziś za co potępiać, niech sobie robi w Słupsku co chce, niech leje te wodę bajdurzenia o potrzebie naprawy wszystkiego bez mówienia skąd weźmie na to kasę, a ludzie niech myślą, że jest specem od wszystkiego. Natomiast mam do niego żal, że zaprzepaścił wielką szansę i spowolnił proces emancypacji. On się po prostu skończył i chciałbym, aby skończyło się także wieczne zapraszanie go do wszystkich programów i wywiadów na tematy LGBT. Niech inni bardziej zaangażowani w nasze sprawy zaczną się pojawiać w mediach. Teraz się nim podniecają kobiety dostrzegające w nim utraconą wrażliwość swoich facetów hetero, co jest śmieszne, płytkie i żenujące, Biedroń nie ma problemu z wysysaniem tej cytrynki no i spoko, ale mnie to nie bawi. Ja w nim nie widzę żadnego pożytku dla LGBT poza ocieplaniem wizerunku. Jednak jak pisałem to żaden aktywizm, zwłaszcza patrząc na jego przeszłość.

Fajnie jakby ten Kluk stał się bardziej rozpoznawalny i nie przestał być aktywistą gejowskim z prawdziwego zdarzenia. Dobrze, jakby się pojawili inni, dziwi mnie, że na horyzoncie nie ma nikogo z młodego pokolenia, albo się pochowali, albo naprawdę ich nie ma. W Polsce zdecydowanie brakuje nam lidera, który ściągałby na Marsze większe tłumy i na platformie jechał w pierwszym rzędzie, a media prześcigałyby się w zapraszaniu do TV. Chciałbym, aby się wreszcie pojawił ktoś z jajami, odwagą, energią na wzór np. Marka Ashtona https://en.wikipedia.org/wiki/Mark_Ashton
I walk alone

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 11.02.2018 13:19:02

Tak jakby było jakimś obowiązkiem Biedronia angażować się społecznie do usranej śmierci w sprawy LGBT. A ty jesteś jakimś aktywnym działaczem na tym polu, że masz do niego pretensje o przejście do polityki?

mike
gejowy
gejowy

Postautor: mike » 11.02.2018 13:30:07

Nie żartuj, skąd pomysł o konieczności spełnienia warunku "bycia aktywnym działaczem", aby można było oceniać Biedronia i dlaczego kierujesz te słowa tylko do mnie, a nie do zachwycających się nim?

Biorąc pod uwagę sytuację polską owszem powinien skończyć to co rozpoczął zamiast żerować na rozpoznawalności i pchać się do czegoś na czym się nie zna. Takie jest moje zdanie.
I walk alone

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 11.02.2018 18:06:46

Ocieplanie wizerunku to jest bardzo, bardzo dużo i momentami daje więcej niż działacze, bo, niestety, ale działacze bywają postrzegani jako dziwadła, krzykacze a celebryci nie i dlatego ich udział jest istotny.
Dodatkowo, poza Biedroniem, był chyba tylko jeszcze w jakiejś wiosce sołtys gej. Nie ma w Polsce polityków LGBT na pęczki a już zwłaszcza takich, którzy by zostali wybrani po coming oucie. Pomiędzy zachwytem a zarzutami o zdradę ( :lol: ) jest ogromna przestrzeń.
I nie, jeden człowiek nie jest w stanie pchać emancypacji do przodu ani jej spowolnić. Nastawienie do większości społeczeństwa jako do wrogów a części LGBT - jako do zdrajców, też w niej nie pomaga.
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Wróć do „1.1. Wydarzenia”