Robert Biedroń to szansa na zmianę w polskiej polityce?

Komentujemy bieżące wydarzenia z kraju i ze świata.
Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Robert Biedroń to szansa na zmianę w polskiej polityce?

Postautor: Hebius » 02.01.2015 14:49:40

Publicyści zastanawiali się w Poranku Radia TOK FM, czy w najbliższym czasie można liczyć na jakieś zmiany w polityce.

- Mamy nowe zjawiska na scenie politycznej. Zalążkowe, ale są. Nazwisko nazywa się Biedroń - wskazywał Jacek Żakowski.

- To śmieszne - oburzył się Tomasz Lis, naczelny "Newsweeka". - Kawiarnia może pompować Biedronia jeszcze przez trzy miesiące.

Całość: Biedroń nadzieją polityki? Lis: Mówicie poważnie? To śmieszne

Przyznaję, że nie ogarniam.
Z Lisa wychodzi kołtun?

(a temat zakładam głownie po to, by mare nie musiał hejtować na Biedronia po innych topikach)
    Hej! hej! mołodyciu ty hoża,
    Luli, luli, piękna królewno!
    Przyjdzie hrabia bogaty zza morza, hej!
    Utuli, utuli, na pewno, hej!

Timtam

Postautor: Timtam » 02.01.2015 15:07:44

mare ma prawo oceniać kogokolwiek i w dowolny sposób, na tym polega demokratyczna wolność słowa, a bzdurne do końca to jego ocenianie to nie jest

co do biedronia, dajmy mu na razie spokój, to dopiero jego początek prezydentury, za roczek pogadamy

a co do lisa, no cóż, biedroń to spadochroniarz, palikot wysadził go desantem w 3mieście, tam wygryzł lokalnego kandydata i na fali palikotowej został posłem, słupsk wybrał bo żarli się tam niepomiernie i jak to mówił czerepach wójtowi koziołowi, ludzie nie głosują na kogoś, tylko przeciw komuś, do tego widzimy co spotkało ruch palikota, a nawet jkm, sezonowi gracze, więc lis spokojnie nie koniecznie musi się mylić

więc towarzysze proszę, dajmy biedroniowi ze 100 dni, po owocach poznamy co to za ananas :lol:

Awatar użytkownika
mare
NAAWSW
NAAWSW

Postautor: mare » 02.01.2015 17:03:45

Dziękuję, Hebiusku, za pamięć!

Kiedy to ostatnio tak na mnie grupowo napadliście? Kiedy to wpadliście w trans i trudno Wam było pojąć, że można w podobnej chwili uniesienia zachować zdrowy rozsądek? Czy może był to wynik Ruchu Palikota? Może katastrofa w Smoleńsku?

Uświadamiam Wam, że mam dwóch małych siostrzeńców. Czasami, choć zabawa trwa w najlepsze, trzeba ich położyć spać (oni tego nie rozumieją, można powiedzieć, że są w transie). Wrzaski, płacze, histeria, groźby, przemoc słowna i fizyczna na mnie nie działają ;)

Oceniam, Hebiusq, że wiekowo sytuujesz się koło piątej dziesiątki. Czyli jesteś tak o 15-20 lat starszy ode mnie. Powiedz mi, kochanie, Ty naprawdę wierzysz, że istnieje coś takiego jak "nowa jakość" w polityce? Ile razy dałeś się nabrać? Nic Cię to nie nauczyło?

Awatar użytkownika
bolevitch
starszy wyjadacz
starszy wyjadacz

Postautor: bolevitch » 02.01.2015 18:08:48

jeśli nowa jakość, to tylko w wymiarze seksualno-obyczajowym.
W polityce lokalnej, Słupskiej, i w mediach ogólnopolskich.
Być może Lisowi chodziło o to, że Biedroń zniknie z polityki na szczeblu ogólnopolskim. I pewnie tak będzie. Skończą się też wywiady w telewizjach śniadaniowych z pytaniami o to, jak mu się układa z partnerem. Ale może skoro takie pytania już padły w stosunku do Biedronia, to będą padać w czasie rozmowy z innymi osobami, typu aktor, pisarz, poeta czy inny celebryta.
(W czasie świąt przekonałem się z niejakim osłupieniem, że sukces Biedronia zmienił na plus nastawienie mojego ojca do gejów.)

Awatar użytkownika
żmij
puer aeternus
puer aeternus
Kontakt:

Postautor: żmij » 02.01.2015 20:32:51

Chciałem napisać, że Lubię Lisa czytać. Ale to chyba za dużo powiedziane, bo może ze 3 razy czytałem jakieś jego teksty i akurat bardzo mi się spodobały. Natomiast słuchać Lisa nie znoszę. Jego program w TVP uważam za największe publicystyczne dno w mainstreamowych mediach. Lis potrafi tam skutecznie obniżyć poziom dyskusji, kiedy jest "za wysoka". Ja nie wiem, te teksty to ktoś za niego pisze? :D To jest dla mnie niepojęte, że Lis jest w stanie napisać niezły artykuł, w którym dokonuje jakiejś tam analizy bieżących sytuacji politycznych, a gada jakieś puste frazesy, z kulejącą argumentacją (lub w ogóle bez niej, jak w tym przypadku).
Ale ogólnie zwracałem już uwagę, że Biedroń może się "przejeść" wszystkim. Tyle go teraz w mediach i jeszcze ta cała euforia. Podobnie z Barbarą Nowacką (o obojgu w kontekście wyborów prezydenckich!), co, przy całej sympatii do niej, jest jeszcze bardziej absurdalne, bo ona nie ma żadnych sukcesów w polityce. W każdym razie obojgu życzę najlepiej, bo prezentują nową jakość w polityce i mam nadzieję, że będą częścią nowej lewicy w Polsce.

Cała rozmowa (o Biedroniu zaczynają mówić ok. 16 minuty):
http://audycje.tokfm.pl/odcinek/21797

Awatar użytkownika
Stawrogin
jutrzenka
jutrzenka

Postautor: Stawrogin » 03.01.2015 15:40:53

mare pisze:
Kiedy to ostatnio tak na mnie grupowo napadliście? Kiedy to wpadliście w trans i ...
Uświadamiam Wam, że mam dwóch małych siostrzeńców. Czasami, choć zabawa trwa w najlepsze, trzeba ich położyć spać (...) Wrzaski, płacze, histeria, groźby, przemoc słowna i fizyczna na mnie nie działają ;)

kiedy brakuje już argumentów każesz iść do łóżka? na forum to nie przejdzie, zbyt zdezorganizowane i wszyscy lubią wybrzydzać :P

a dla Biedronia przyjdzie w końcu czas pracy ale to nic nowego
po wyborach do sejmu euforia też opadła a B z aktywności nie zrezygnował

Lis natomiast prezentuje specyficzny (cóż się dziwić, na tym wyrósł i to go ukoronowało) tok rozumowania dominujący w latach dziewięćdziesiątych i początku dwutysięcznych
jest gej i jest homofob prawda jest gdzieś po środku i ja (ja Wyborcza, ja Wiadomości, ja Znany Komentator) wam tę prawdę przedstawie
malkontent i socjopatyczny cynik
Oczywiście, nie upieram się, że jako feministka jestem ideałem. Pewnie cechuje mnie zbyt duży dystans, by wykazać się autentycznością...

ಠ_ಠ

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 03.01.2015 16:12:04

Chciałbym wierzyć, że z Lisem jest jak z Olejnik - czyli że czasem rzuca nawet najgłupsze argumenty drugiej strony, aby podtrzymać dyskusję i dać możliwość odpowiedzi na nie. Ale...
żmij pisze:Chciałem napisać, że Lubię Lisa czytać. Ale to chyba za dużo powiedziane, bo może ze 3 razy czytałem jakieś jego teksty i akurat bardzo mi się spodobały.

Same here. Z tym, że ja czytałem ich dość sporo, i nadal mam takie zdanie. Nie wiem, z czego wynika jego zmiana podejścia podczas programu.
Ale, patrząc jeszcze z innej strony, czasem potrafi też ładnie przyłożyć skrajnej prawicy. Niewiele ma to wspólnego z dziennikarską obiektywnością, ale miło się patrzy :P
mare pisze:Kiedy to ostatnio tak na mnie grupowo napadliście? Kiedy to wpadliście w trans i trudno Wam było pojąć, że można w podobnej chwili uniesienia zachować zdrowy rozsądek? Czy może był to wynik Ruchu Palikota? Może katastrofa w Smoleńsku?

Tak, katastrofa w Smoleńsku z pewnością spowodowała, że wielu ludzi nie lubi twoich cynicznych, obliczonych na antagonizowanie, pozbawionych wyczucia i instynktu samozachowawczego, nierzadko obraźliwych, a często po prostu głupkowatych wywodów :lol: Podobnie, winny jest temu także Ruch Palikota.
Cóż, skoro tak... To zaszczyt być w tej partii <3

Awatar użytkownika
mare
NAAWSW
NAAWSW

Postautor: mare » 03.01.2015 21:04:58

B. brzydki i obraźliwy post popełniłeś :dokitu:

Dodatkowo zwróć uwagę, że w obu przypadkach (jak i wielu innych) czas przyznał mi rację. Dziś Palikot twierdzi, że atakowanie KK było błędem, a do czego doprowadziła sakralizacja katastrofy smoleńskiej przekonać się łatwo...
Podczas gdy Ty (i wielu innych kolegów) nie myślałeś jasno, ktoś potrafił chłodno i zdroworozsądkowo ocenić sytuacje :)

Ponadto myślę, że nie do końca rozumiesz znaczenie pojęcia "cyniczny". W każdym razie ostrożnie z takimi określeniami, bo przecież jeszcze pamiętamy, co miał do powiedzenia Ruch Palikota o niepełnosprawnych dzieciach:

Palikot o protestujących rodzicach w Sejmie: "To była szansa na zrobienie kampanii"

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75478,15673515,Pal ... _byla.html

Awatar użytkownika
czarnemorze
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: czarnemorze » 03.01.2015 21:22:24

Osoby, które znam, ze Słupska, twierdzą, że to i tak był najlepszy wybór spośród wszystkich kandydatów, niezależnie od tego, czy Biedroń to zły czy dobry polityk ;-).

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 03.01.2015 22:44:32

mare pisze:B. brzydki i obraźliwy post popełniłeś :dokitu:

Wiem <3 Od dawna chciałem to zrobić. Zgłoś wniosek o osta.

Jeśli ty zdroworozsądkowo oceniasz sytuację, to ja jestem baletnicą. W twoim przypadku jedyną możliwością jest, że w swoim napędzanym narcyzmem i nienawiścią do świata szaleństwie (zmieszanym, jak wspominałem, ze skrajną głupotą), powiedziałeś czasem coś sensownego. Ale jeśli tak było, to z pewnością było to coś dla kogoś nieprzyjemnego, i tylko dlatego to zrobiłeś.
Niemniej, podejście RP/TR do Kościoła nie było żadną z tych rzeczy, i Janusz nigdy nie powiedział, że całokształt atakowania KK był błędem. Tylko, że miejscami było to przesadzone.

Doskonale rozumiem znaczenie pojęcia "cyniczny". Doskonale rozumiem też, że inne pojęcie - "narcystyczny" - powinno się stosować do ludzi, którzy są pewni że znają znaczenie pojęć lepiej od innych, a to wraz z innymi cechami sprawia, że zaczyna ich podniecać własna osoba i czują prawo do zatruwania innym życia.

A, tak abstrahując... Dalej nie widzę związku między sakralizacją katastrofy w Smoleńsku, zawahaniem się Palikota w sprawie Kościoła, i moją niekłamaną odrazą w stosunku do ciebie.

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 03.01.2015 22:48:12

czarnemorze pisze:Osoby, które znam, ze Słupska, twierdzą, że to i tak był najlepszy wybór spośród wszystkich kandydatów, niezależnie od tego, czy Biedroń to zły czy dobry polityk ;-).

Słyszałam podobne opinie,
być może zadziałał efekt nowości.
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
mare
NAAWSW
NAAWSW

Postautor: mare » 03.01.2015 23:33:20

Jeszcze raz co do Biedronia, to uważam, że będzie dobrym prezydentem dlatego, że jest dobrym politykiem. Wie, czego się od niego oczekuje (więcej merytorycznego podejścia, mniej rafalalości) i już również wie, że nawet teoretycznie niejawne wydatki mogą w każdej chwili wypłynąć, więc będzie się pilnował. Czy są to "naturalne" cechy prezydenta słupska (powaga, oszczędność)? Można mieć wątpliwości, ale ponieważ jest skutecznym politykiem i dostosowuje się do sytuacji - wszystko to zrobi i będzie dobrze rządził.

uzytkownik_konta pisze:[...] że w swoim napędzanym narcyzmem i nienawiścią do świata szaleństwie (zmieszanym, jak wspominałem, ze skrajną głupotą),
[...]
zaczyna ich podniecać własna osoba i czują prawo do zatruwania innym życia.
[...]
moją niekłamaną odrazą w stosunku do ciebie.

Bardzo mi przykro czytać takie słowa, bo ja Ciebie lubię i cenię sobie Twoją obecność na forum, no i oczywiście nie żywię urazy, każdy ma prawo mieć gorszy dzień.

Rzuca to trochę światła na Twoje posunięcia jako moderatora, ale nie rozdrapujmy starych ran. O osta nie będę się zwracał - wybaczam i nadstawiam drugi policzek.

Mam wrażenie, kochanie, że się gdzieś tu zagubiłeś... :glaszcze: :glaszcze:
Negatywne emocje nie są dobre.
Myślę, że to również zrozumiesz po jakimś czasie i koniec końców w duchu będziesz musiał przyznać, że i w tym przypadku miałem rację i to od samego poczatku :P

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 03.01.2015 23:39:16

Racja! Zapomniałem dodać, że do tego wszystkiego jeszcze ociekasz fałszem.

Awatar użytkownika
mare
NAAWSW
NAAWSW

Postautor: mare » 04.01.2015 00:48:17

Trzeciego policzka nie mam do nastawienia, więc teraz możesz bić w pupę.

Timtam

Postautor: Timtam » 04.01.2015 00:54:07

ja wiem, on lubi spank, ale tylko z młodymi
ale ja, spoko moge, ręką paskiem albo pejczykiem

Awatar użytkownika
mare
NAAWSW
NAAWSW

Postautor: mare » 04.01.2015 01:16:14

Wal!

Obrazek

Timtam