Z naszego ulubionego portalu

Komentujemy bieżące wydarzenia z kraju i ze świata.
Awatar użytkownika
Prestige
młodszy gejowy
młodszy gejowy

Re: Z naszego ulubionego portalu

Postautor: Prestige » 03.10.2016 18:19:22

Coś na poziomie naszego ulubionego portalu: http://kulturadobra.pl/

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 03.10.2016 18:52:12

Nie ma moich ulubionych filmów. :( Pewnie są poza skalą.
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 03.10.2016 19:28:15

Zobaczyłem na głównej Va Bank i postanowiłem przeczytać co o tym piszą. To był błąd.
To co jest niemoralne i czego Bóg nienawidzi, „Vabank” pokazuje z sympatią i życzliwością. Jak naucza Słowo Boże złodzieje nie wejdą do Królestwa Bożego , tu jednak są oni głównymi bohaterami, którym dopingujemy. „Wstrętne są dla Jahwe usta kłamliwe, lecz w prawdomównych ma upodobanie” ( Przyp 12, 22), jednak w „Vabank” kłamstwo i oszustwo są na porządku dziennym. Pan Bóg mówi: ” (…) nie wymierzajcie sami sobie sprawiedliwości, lecz pozostawcie to pomście [Bożej]! Napisano bowiem: Do Mnie należy pomsta. Ja wymierzę zapłatę” (Rzym. 12, 19), ale film jest skonstruowany tak, byśmy dopingowali osobistej zemście Kwinto na Kramerze.
Smutne jest to, że ten, tak życzliwy wobec występku i niemoralności film, wszedł do klasyki polskiej kinematografii.

Strasznie te chrześcijańskie owieczki muszą być słabe w wyznawanej wierze, skoro trzeba je ostrzegać przed filmami których przesłanie nawet tylko w wyniku skrajnej nadinterpretacji mogłoby wykraczać poza kościelną ortodoksję, bo to by mogło je sprowadzić na złą drogę. Albo wręcz zarazić pedalstwem. Z opisu innego filmu:
Film ten w sferze, by tak rzecz, moralno -estetycznej ma pewne zasadnicze wady, przez które dla co wrażliwszych widzów może być odpychający czy wręcz niestrawny. A mianowicie jest tu sporo „odważnych”scen homoseksualnego pożycia, czemu towarzyszą też lubieżne rozmowy i wulgarny język. I choć tego rodzaju sceny, z oczywistych powodów, raczej nie stanowią pokusy dla kobiet, ani też dla dojrzałych mężczyzn o normalnie ukierunkowanej seksualności, to jednak mogą wzbudzać zrozumiałe obrzydzenie utrudniające odbiór całego filmu. Oczywiście, jak chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, film ten jest zupełnie nieodpowiedni dla nastolatków, mężczyzn nie w pełni dojrzałych czy mających jakieś, choćby i najmniejsze skłonności, do erotycznego zainteresowania innymi mężczyznami.

Boże, spraw żebym nie dożył czasów w których takie zasady będą powszechnie obowiązującymi w twórczości.

Awatar użytkownika
Prestige
młodszy gejowy
młodszy gejowy

Postautor: Prestige » 03.10.2016 19:30:31

Tupot małych stóp ma trzy czaszki :lol:

Awatar użytkownika
CryBoy
supernowa
supernowa

Postautor: CryBoy » 08.10.2016 22:38:13

Prestige pisze:Coś na poziomie naszego ulubionego portalu: http://kulturadobra.pl/

Ja chyba zacznę regularnie czytać Salwowskiego :D Choćby dla jego "kulawej" polszczyzny ;)
Przecież to jest często lepsze niż "Kwiatki w anonsach" :D
wówczas należy osoba taka winna to czynić w możliwie najkrótszy sposób

ale jest po prostu zostało powiedziane

(zwłaszcza dziś, gdy owe eksponują swe cielesny wdzięki, w sposób, który nie powstydziłyby się nawet prostytutki)

Rzucającą się na pierwszy plan analogią wydają się dzisiejsze publiczne i komercyjne walki bokserskie i MMA

Facet nawet interpunkcji nie odpuszcza :D
albo, które wywołuje biologicznego podniecenia seksualnego

Moje ulubione:
Co więc można powiedzieć o przyglądaniu kobietom, które nie tyle mają długie suknie, ale są odziane w minispódniczki, obcisłe leginsy czy bluzki z głębokim dekoltem

Sugestywnie wywijające się młode kobiety mnie rozwaliły :hahaha:
Muzyczne teledyski, w których nieraz pełno jest półnagich, sugestywnie wywijających się młodych kobiet

Podobnie jak ruchy "frekcyjne" (WTF? :o) w „Tańcu z gwiazdami” :x
naśladowanie gry wstępnej albo wręcz ruchów frekcyjnych przez pary tańczące w „Tańcu z gwiazdami”

W kwestii orzeczenia w zdaniu Salwowski nie jest specjalnie drobiazgowy ;)
Zapewne jednak, inną kwalifikację etyczną należało by tym utworom muzycznym, które w w subtelny sposób i bez dosadności opisują miłość pomiędzy mężczyzną a niewiastą

Równie swobodnie podchodzi zarówno do rodzaju (męski, żeński, nijaki) podmiotu w zdaniu jak i tego, czy zdanie jest oznajmujące czy pytające:
Widzimy zatem, iż uczniowie, nie tylko nie powinni zajmować się okultyzmem, ale nawet nie powinny patrzeć ani słuchać takich rzeczy?

Poza tym rozwala mnie nadużywanie archaizmów w rodzaju: "takowy/takowa/takowe", ów/owa/owo", "odziany/odziana/odziane" czy "być dobrym/dobrą" zamiast "być dobry/dobra" (choćby tutaj: "może być ona dobrą dla chrześcijan").
O "niewiastach", "miarkowaniu" (w znaczeniu dawkowania), "wypadkach" (zamiast przypadków), "czynieniu" (zwłaszcza na przemian dobra lub zła) czy uporczywym nazywaniu seksu "miłością" już nawet nie warto wspominać.
W każdym razie mocna rzecz :D
Obrazek

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 08.10.2016 23:00:49

Na tej stronie (z filmami) pisuje niejaka Marzena Salwowska (żona? siostra? mama?)

Zastanawiam się, czy o tych filmach to oni tak na serio, czy sami mają z tego ubaw...

Jeżeli to małżeństwo, to zdecydowanie przebijają Terlikowskich :D
Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli nie chce, znajdzie powód.

Awatar użytkownika
mare
NAAWSW
NAAWSW

Postautor: mare » 08.10.2016 23:55:44

Szkoda, że nie można uporządkować filmów wg oceny :(

Awatar użytkownika
OpusDei
starszy wyjadacz
starszy wyjadacz

Postautor: OpusDei » 09.10.2016 00:01:35

marcin pisze:(...) Jeżeli to małżeństwo, to zdecydowanie przebijają Terlikowskich :D

Rodzeństwo. Marzenka nie ma męża - co właściwie nie powinno nikogo dziwić.

usuniety_nr02

Postautor: usuniety_nr02 » 09.10.2016 14:31:30

Portal wymiata.
Zielone smażone pomidory, choć praktycznie bez scen nagości czy wulgaryzmów, do tego z elementami pro-life i często prezentowaną aktywną postawą miłosierdzia wobec bliźnich, pomimo tego dostaje czaszkę za ...
"(...) pozytywne elementy są mocno zmieszane z fałszywą ideologią feminizmu, dość zresztą prymitywnego rodzaju, który zakłada wyzwolenie kobiet przez upodobnienie ich do mężczyzn..." i krytykę Ku-Klux-Klanu.
:rotfl2:

Awatar użytkownika
mare
NAAWSW
NAAWSW

Postautor: mare » 09.10.2016 15:01:06

Tez czytalem, no lubie ten film, tylko ze akurat fronda film chwali za krytykę KKK.

Awatar użytkownika
Prestige
młodszy gejowy
młodszy gejowy

Postautor: Prestige » 28.10.2016 21:45:41

Czy fronda.pl i wydawnictwo Fronda mają coś ze sobą wspólnego oprócz nazwy?

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 28.10.2016 22:15:32

Jeśli wierzyć wydawnictwu:
Fronda (w starofrancuskim proca) jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na polskim rynku wydawniczym. Obecnie, oprócz książek i kwartalnika Fronda Lux wydawanych przez FRONDA PL Sp. z o.o., funkcjonuje całkowicie niezależny, prowadzony przez inną firmę portal Fronda.pl.
    Hej! hej! mołodyciu ty hoża,
    Luli, luli, piękna królewno!
    Przyjdzie hrabia bogaty zza morza, hej!
    Utuli, utuli, na pewno, hej!

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 29.10.2016 00:12:40

Na miejscu wydawnictwa albo bym zmienił nazwę, albo pozwał właściciela portalu :P Albo wykupił reklamę na portalu - panel z napisem "Nie mamy z tym nic wspólnego. - wydawnictwo Fronda" :lol:

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 29.10.2016 00:24:04

Ale dlaczego? Przecież to niezależność czysto formalna. Światopoglądowo to jedna paczka.

Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Postautor: Leo » 29.10.2016 13:57:29

A to Lux nie ma nic wspólnego z Lux Veritatis?

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 29.10.2016 18:31:55

Przyświeca im to same światło.

Awatar użytkownika
Prestige
młodszy gejowy
młodszy gejowy

Postautor: Prestige » 29.10.2016 20:06:21

No właśnie ja natrafiłem na książkę z tego wydawnictwa, z której opisu ciężko mi było uwierzyć, żeby Terlik się na coś takiego zgodził.

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 30.10.2016 18:25:05

Właśnie dlatego nasunął mi się pomysł, że to mogą być rzeczywiście przynajmniej częściowo niezależne organizacje.

Awatar użytkownika
bolevitch
starszy wyjadacz
starszy wyjadacz

Postautor: bolevitch » 30.10.2016 20:15:33

dawno, dawno temu, w latach 90 był jeszcze magazyn w TVP. Nawet nie wiem cobyło pierwsze - kwartalnik czy program w telewizji

Awatar użytkownika
Mazemi
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Mazemi » 01.11.2016 13:30:57

Jestem w szoku. Kwartalnik Fronda stoi na wysokim poziomie, więc przez całe życie myślałem, że Terlikowski to człowiek z mózgiem w głowie, który tylko dostaje głupiego rozumu publikując na portalu fronda.pl. Podobnie jak jest np. w Agorze, Gazeta Wyborcza stoi na dość wysokim poziomie, natomiast portal gazeta.pl to dno. A tu się nagle okazuje, że Fronda i fronda.pl co całkowicie odrębne organizacje, a Terlikowski nie ma nic wspólnego z intelektualnymi rozważaniami...

Wróć do „1.1. Wydarzenia”