Test wyborczy.

Komentujemy bieżące wydarzenia z kraju i ze świata.
Awatar użytkownika
verreo-men
homme fatale
homme fatale

Postautor: verreo-men » 06.07.2012 15:22:58

Bel, z Twojej wypowiedzi "Jeśli zaś chodzi o edukację. Ja jestem za bezpłatnym szkolnictwem na pewno na poziomie podstawowym i średnim, ale równocześnie to nie wyklucza funkcjonowania prywatnego" - nie wynikało, że chodzi Ci również o szkolnictwo wyższe. Z poczynionej egzemplifikacji należało wnioskować, że w Twoim systemie studia powinny być płatne. Z kontekstu również to nie wynikało.
Stąd też moja odpowiedź.
Jednak jeśli jesteś za bezpłatnymi studiami, to nasze poglądy są zbieżne.
W zyciu jak na boisku nie każdy musi grac czysto;-)

Awatar użytkownika
Believe
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: Believe » 06.07.2012 16:12:36

No niestety nie zrozumiałeś kontekstu i nie masz racji w takim stawianiu sprawy.

Jeśli na zebraniu Związku Towarzystwa Kynologicznego, przedmiotem debaty jest „Ochrona Psów i Papug”, to czy działacz, który wstaje i mówi „Tak. Jestem za ochroną psów i papug” jednocześnie jest za tępieniem i brakiem ochrony dla koni, kotów, jeleni, kogutów i wszystkich innych zwierząt za wyjątkiem omawianych przykładów? No pewien rozsądek, zrozumienie kontekstu dyskusji, raczej podpowiada Nam, że nie. Jeśli dodamy do tego fakt, iż owy działacz wcześniej brał udział w kampaniach na rzecz pomocy świnkom, myszkom i żubrom, przy odrobinie inteligencji i umiejętności kojarzenia faktów, w zasadzie klaruje Nam się obraz całości, w którym nie ma miejsca na dyskryminacje i niedoczytania.

Analogicznie z moją dyskusją z Jacquesem. My omawialiśmy (i nie możesz w tym momencie pisać, że tak wynika z kontekstu, bo jest zupełnie odwrotnie, o czym świadczy choćby przykład Szwedzki) zagadnienie kształcenia na poziomie podstawowym i średnim i właśnie w odniesieniu do tego rodzaju przedmiotu dyskusji, popełniłem swój, wspomniany przez Ciebie cytat. Jednocześnie, kilka postów wcześniej, napisałeś, że przeczytałeś kilka moich odpowiedzi w „Teście wyborczym” (a siłą rzeczy musiałeś raczej dopasować wszystkie pytania do udzielonych przeze mnie odpowiedzi, bo ja tylko zastosowałem numerację, a treści pytań można było poznać jedynie w przypadku rozwiązywania całego testu), w którym jak byk zaznaczyłem, że jestem za darmowymi studiami. Przyznasz szczerze, że wyraźne przeczytanie, iż ktoś jest za darmowymi studiami, a później zarzucanie mu, że nie jest, bo ułożenie pewnej wypowiedzi (na zupełnie inny temat) na to nie wskazuje, jest ewidentnym elementem pewnego niezrozumienia.
Obrazek

Awatar użytkownika
grodman
starszy forumowy
starszy forumowy

Postautor: grodman » 06.07.2012 16:15:02

A mi wyszedł : Kongres Nowej Prawicy lub unia Polityki Realnej.
Dwa słowa.

Kosmita

Postautor: Kosmita » 06.07.2012 16:16:22

Believe pisze: małoznaczących

W jaki sposób mogę ci słownik podesłać? Gratis, w prezencie.

Awatar użytkownika
Believe
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: Believe » 06.07.2012 16:29:21

Zrobimy wymianę face to face.
W podziękowaniu za słownik języka polskiego, ja Ci dam klawiaturę z polskimi znakami i słownik gramatyczny, abyś mógł ładnie stawiać przecinki oraz nową lupę, byś mógł rozwijać swoje nowe hobby, jakim jest przeszukiwanie moich postów pod kątem popełnionych błędów ;-)

PS: Ewentualnie lupę, mogę zamienić na ciepłe kapcie, słoik różanego dżemu i książkę - jesteś już w takim wieku, że niedługo będzie to stały element Twojego jestestwa, poza tym widzę, że poziom Twojego znudzenia życiowego i desperacji jest tak ogromny, iż lektura dobrej i wartościowej książki, powinna odwrócić szalę na właściwy tor ;-)

No i warto dodać, abyś kupił nowy egzemplarz słownika dla mnie, bo w swoim masz jeszcze dużo do doczytania.

Kosmita prezentujesz taką biedę osobowościową, że kloszard w połączeniu z Jolą Rutowicz urasta do rangi Billa Gates'a przy tobie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 06.07.2012 16:33:20

:lol:
Believe, będzie mi Ciebie brakowało.
    Hej! hej! mołodyciu ty hoża,
    Luli, luli, piękna królewno!
    Przyjdzie hrabia bogaty zza morza, hej!
    Utuli, utuli, na pewno, hej!

Awatar użytkownika
Believe
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: Believe » 06.07.2012 16:35:20

A mi Ciebie nie, tym się różnimy :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 06.07.2012 16:46:08

Obrazek
    Hej! hej! mołodyciu ty hoża,
    Luli, luli, piękna królewno!
    Przyjdzie hrabia bogaty zza morza, hej!
    Utuli, utuli, na pewno, hej!

Awatar użytkownika
Believe
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: Believe » 06.07.2012 16:47:44

Brzydki facet.
Nie kupuję.
Obrazek

Awatar użytkownika
verreo-men
homme fatale
homme fatale

Postautor: verreo-men » 06.07.2012 16:59:05

Bel, ja mam wrażenie, że...liczba osób dyskutujących z Tobą się stale zmniejsza;-)
Niebawem będziesz mógł rozmawiać tylko ze mną;-)

Kosmita

Postautor: Kosmita » 06.07.2012 17:04:07

Beliewku, nie podskakuj tak, bo się spocisz i na płucka Ci padnie.
To dla Ciebie, może kiedyś, jak dorośniesz, będziesz taki, na jakiego chciałbyś pozować.

Obrazek

Awatar użytkownika
Believe
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: Believe » 06.07.2012 17:09:39

Verko:

Wolę się z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć ;-)

Traktuj to jako ogólne przemyślenie, a nie koniecznie komplement pod Twoim adresem ;-)
Ja naprawdę nie mam wrażenia, aby grono moich dyskutantów się uszczupliło. Inna kwestia, że internet nie jest moim jedynym źródłem prowadzenia dyskusji ;-)

Kosmita:

Jakbyś w młodości biegał tyle ile ja i osiągał takie sukcesy sportowe jak ja, to nie straszny byłby Ci pot, zmęczenie i skakanie ;-)

Za demotywatora dziękuje ;-) Widzisz, gdybyś się kiedyś ze mną spotkał (a była taka okazja) to byś nie musiał bazować na głupotach z internetu ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
verreo-men
homme fatale
homme fatale

Postautor: verreo-men » 06.07.2012 17:30:04

Biorąc pod uwagę, Twój rynsztokowy język i arogancję jaką tu serwujesz, trudno mi przypuszczać, żebyś w sferze internetu czy też poza nim był jednostką lubianą;-) Zresztą to widać, po nastawieniu wielu userów do Ciebie. Jesteś albo bagatelizowany, albo wyśmiewany.
Bel, Twój problem polega właśnie w wywyższaniu się i próbie udawania kogoś inteligentnego. Jakkolwiek staram się zachowywać dystans wobec Ciebie, baa nawet budować jakąś pozytywną relację, to mam wrażenie, że jest to trudne.
Mam nadzieję, że to kwestia wieku i potrzeby manifestowania swojej pozycji. Zauważ, że na forum jest sporo młodszych od Ciebie userów, którzy są szanowani i lubiani. Zatem może zmień strategię, bo ta Ci raczej nie służy.

Awatar użytkownika
mess
Grumpy Fag
Grumpy Fag

Postautor: mess » 06.07.2012 17:35:59

Believe pisze:Jakbyś w młodości biegał tyle ile ja i osiągał takie sukcesy sportowe jak ja, to nie straszny byłby Ci pot, zmęczenie i skakanie ;-)

Mówiłem już to Nigriemu (:cmok1:), powiem i tobie tę mądrość ludowo - grunt to zadwolenie z siebie!
Kropla goryczy
Na dnie pustej czary
Tylko trochę nieszczęśliwi

Awatar użytkownika
grodman
starszy forumowy
starszy forumowy

Postautor: grodman » 06.07.2012 18:02:03

Hmm ja opowiem się po stronie swojej bo wasze mi nie odpowiadają. Moja popiera(ze względu na przeszłość) na pewno nie Believe - możesz kasować te konto.

Mhm, Kosmita mnie też ostatnio denerwuje, ty też sobie kasuj.

Mare - bez ciebie tutejszy świat byłby piękniejszy dla mnie.

Mazemi - ciebie to nigdy nie lubiłem.

Agonica lubiłem to go przegoniliście, wy nie dobrzy ludzie :twisted:

O czym w końcu ten temat jest?
Dwa słowa.

Awatar użytkownika
Believe
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: Believe » 06.07.2012 18:12:47

Verko:

Oj wielokrotnie musiałem się bardzo natrudzić, aby Tobie dorównać ;-)

Prawda jest taka (skoro już się bawimy w „Rozmowy w toku"), że mnie nigdy za bardzo nie interesowała opinia czy łatka, którą ktoś mi próbuje przypiąć.

Ustalmy sobie pewną kwestię – ja na forum nie narzekam na brak znajomych, ludzi którzy generalnie są mi przychylni, z którymi mam regularny kontakt choćby na fejsbuku i jakoś nie zauważyłem, abym spotykał się tutaj z ostracyzmem. Liczba moich antagonistów, których oczywiście nie brakuje, też nie jest dla mnie nie wiadomo jak istotna. Wiesz, mnie nie bardzo interesują ludzie pewnego pokroju (tzn. nie zależy mi na ich przychylności), z którymi na tym forum się ścieram. Nie wiem, może Ty chorobliwie przeliczasz stosunek ludzi przychylnych Tobie do ludzi nieprzychylnych. Ja czegoś takiego nie prowadzę ;-)

Generalnie Twój wpis mnie trochę dziwi, bo przecież sam jeszcze nie tak dawno, byłeś jawnie wyśmiewany i bagatelizowany przez wielu userów, padały w Twoją stronę epitety, pewne elementy prześmiewcze i kpiące, jednak nie zauważyłem, abyś się tym szczególnie przejmował. Tym bardziej dziwi mnie, że próbujesz sugerować innym, by się przejmowali, czy generalnie wypowiadasz się z pozycji dobrego nauczyciela.

Doceniam Twoje zapędy psychologiczne, w ocenie czy jestem lubianą jednostką czy nie. Mogę je niestety tylko docenić, bo odnosić się nie mam do czego ;-) Wkraczasz w moją sferę prywatną i próbujesz mi imputować pewne rzeczy, które nie mają zbyt pokrycia w rzeczywistości. A to mi się nie podoba. Dziwi mnie to bardzo, bo (wprawdzie jak przez mgłę, ale pamiętam) przypominam sobie sytuację, kiedy Agori, wcielając się w rolę domorosłego psychologa próbował Tobie wmawiać jakieś dyrdymały, związane z Twoją kondycją psychiczną, z życiem prywatnym, z problemami rodzinnymi. Generalnie bez żadnej wiedzy próbował imputować Ci wartości, kompletnie wyssane z palca. Ty w tym momencie w zasadzie robisz to samo. Tak – brak spójności w wielu kwestiach – to jest chyba to, co mogę napisać o Tobie (skoro już silimy się na uprzejmości ;-))

Jeśli zaś chodzi o inteligencję. Może dasz mi swoją definicję inteligencji, bo z tego co napisałeś jest dla mnie dosyć miałka. Ja nie uważam siebie za głupka, za mało inteligentnego faceta (co zresztą wielokrotnie kiedyś sam zauważyłeś) i raczej nie jest to oznaka kokieterii czy narcyzmu, tylko stwierdzenie faktów. Mam pojęcie o wielu sprawach, potrafię uczestniczyć w merytorycznych dyskusjach, czego ten temat jest dowodem. I też prosiłbym Ciebie, abyś nie formułował takich tez, które mają podnieść Twój wywód, bo nie korelują z rzeczywistością. Gdybym bazował na Twoim obrazie forumowym, też trudno mi by było zakwalifikować Ciebie do niesamowicie inteligentnych i światłych osobników, bo problemy które poruszasz, często z wysiłkiem intelektualnym nie mają zbyt wiele wspólnego, a w merytorycznych dyskusjach (vide: ten temat) zdarza Ci się mieszać. Chyba nie o to chodzi, prawda? Bądź obiektywny ;-)

Ja naprawdę jestem świadomym siebie facetem, bez problemów z relacjami, bez debetu znajomych i przyjaciół ;-) Cieszy mnie to, że się martwisz o mnie i mój wizerunek, ale zostaw go mi – przy wielu wadach, daje sobie świetnie radę ;-)

To jest głupia dyskusja bo znowu ociera się o to jakim jestem człowiekiem, ja w afroncie muszę charakteryzować Ciebie - polecam dać sobie spokój, do niczego ważnego raczej to nie prowadzi ;-)

PS: Kosmita - dziękuje za pięknego SMS-a ;-)
Dopiero go odebrałem, bo miałem telefon wyłączony. Jestem wzruszony ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
verreo-men
homme fatale
homme fatale

Postautor: verreo-men » 06.07.2012 18:27:06

Belive, różnica polega na tym, że ja prowadzę określony tryb życia, który może się ludziom nie podobać. Z różnych powodów.
U Ciebie natomiast chodzi o stan umysłu;-)

Twoje zachowanie przypomina mi zachowanie mojego znajomego. Na lekcji chemii, do nauczycielki zaczął się odnosić bardzo arogancko. Wyzywał ją , ubliżał. Kobieta sobie na to pozwoliła i już nigdy nie odzyskała kontroli. Znajomy zyskał "szacunek", mówiono o nim w szkole, on też się chętnie chwalił. Ludzie z nim rozmawiali, podziwiali. Gruba osób zdegustowanych była nieliczna. Tylko się zastanawiam, czy aby ta liczebność ma tu znaczenie.
Jeśli Twój styl wypowiedzi, styl bycia komuś imponuje i jest dla kogoś przekonywający, to oczywiście miarą tego jest liczba kontaktów na fb i przeprowadzonych rozmów. Ja mogę ewentualnie gratulować takiego "autorytetctwa". Bo słowo autorytet jakoś mi tu nie pasuje.

Wielokrotnie podkreślałem, że to forum nie jest miejscem gdzie będę się wdawał w dyskusje merytoryczne. A Ty stale starasz się to używać jako argument;-)

Moja sytuacja z Agori miała jeszcze inne źródło. Jednak gratuluje pamięci.

Owszem Bel, nie uważam Cie za głupka. Jednak nawet gdybyś był mega inteligentny, to masz styl bycia odpychający.

Stale czytamy o Twoich osiągnięciach, jaki jesteś super, łał, och i ach. Jednak mam wrażenie, że każdy ma już wyrobione o Tobie zdanie;-)
Nie jest też moja rolą dyskredytowanie Ciebie. Świetnie do tego celu nadają sie Twoje wypowiedzi.

Awatar użytkownika
Believe
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: Believe » 06.07.2012 19:02:46

Och wkroczyliśmy już w stan umysłu…
To się chyba nie skończy jakimś „Egzorcyzmem”, Ojcze Verreo, prawda? ;-)

Obawiam się Verreo, że po raz kolejny próbujesz przejść w patetyzm, w epatowanie takim słownictwem jak „autorytet”, jak „zdegustowanie”. Ono do tej dyskusji i do tego problemu, który próbujesz rozdmuchiwać, naprawdę nie pasuje. A jeśli chodzi o moje relacje to bardzo mało wiesz, więc nie do końca widzę sens w ciągnięciu tematu. Nie chce się w to zgłębiać, bo to nie jest miejsce i czas na takie dywagacje, ale napiszę Ci tylko, że rozmawiam czy telefonuję na prywatnym gruncie z wieloma użytkownikami (a są to userzy naprawdę szanowani i cenieni) i może po prostu wyłapują we mnie te cechy, których być możne na forum nie eksponuje.

Ok, Ty wielokrotnie podkreślasz, że nie chcesz na forum wchodzić w merytoryczne dyskusje, ale jednocześnie w pewien sposób uzurpujesz sobie prawo do oceny tych merytorycznych dyskusji, do wartości dyskutantów, stawiając się wielokrotnie ponad Nimi. Przy całym szacunku dla tego postawy ja widzę pewną sprzeczność, bo jeśli się od czegoś dystansujemy to robimy to całościowo, a nie tylko fragmentarycznie.

Twoja sytuacja z Agori może i miała inne źródło, ale raczej nie zaprzeczysz (choć nie zdziwiłbym się gdyby się tak stało), że poczułeś się urażony, że kompletnie niedoinformowany człowiek, rości sobie prawa do komentowania i kreowania Twojej osobowości i przeszłości. Zrobiłeś to samo, stąd moje przypomnienie owej sytuacji.

Ty też masz odpychający styl, ale czy to jest istotne? Nie, dlatego, że istota człowieka polega na jego prawdziwości. Jeśli ktoś jest czarny, to trudno żeby się na siłę wybielał, aby w oczach innych prezentować się ciekawie. To właśnie pewne elementy stylu bycia i osobowości mają przyciągać znajomych, aby kupowali Ciebie takim jakim jesteś. Ja korzystam z tej zasady i nie narzekam, a jak już powiedziałem nie interesują mnie opinie ogółu – nie jestem zupą ogórkową w karcie restauracyjnej, aby mnie lubić.

A co jest złego, że przy różnych sytuacjach wspominam o swoich osiągnięciach? Swoją drogą nie zauważyłem, abym robił to zbyt często, a na pewno nie robię to w ten sposób (co pewnie próbujesz mi uświadomić), aby zdobyć poklask, przychylność itp.
Sam pisałeś, że to forum rozrywkowe, sam obracasz się w tematach, ile nie kupiłeś sobie, ile nie wypiłeś, kogo nie zerżnąłeś, czyli generalnie się chwalisz i pewnie też liczysz na poklask i zainteresowanie. Dlaczego odmawiasz tego innym, Panie wybitnie sprzeczny Verreo ;-)

Tak Verciu, Ty mnie nie dyskredytuj, zostaw to faktycznie moim wypowiedziom, bo ile razy próbujesz mnie zdyskredytować czy zauważyć moją niespójność, to w rezultacie wychodzi, że czegoś nie doczytałeś, albo próbujesz stosować metody, które tak łatwo obrócić w Twoją stronę ;-)
Wiesz pisałem Ci to już kiedyś - nie sztuka napisać w poście, że posty oponenta to są samobóje dla Niego, że go dyskredytują, kiedy rzeczywistość podchodzi do takiego stawiania sprawy bardzo sceptycznie. Ja zawsze odnoszę się do każdego elementu wypowiedzi.
Ostatnio zmieniony 06.07.2012 19:05:59 przez Believe, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Kosmita

Postautor: Kosmita » 06.07.2012 19:05:43

Believku,wysłany był rano, jak pewnie zauważyłeś. :P

Awatar użytkownika
regysky
Administrator
Administrator

Postautor: regysky » 06.07.2012 19:09:48

Temat 'believe kontra reszta świata' jest zdecydowanie potrzebny.
Polish priest blessing “an important road” in the Radom county. Dąbrówka Połężna, 2012.

Wróć do „1.1. Wydarzenia”