Test wyborczy.

Komentujemy bieżące wydarzenia z kraju i ze świata.
Awatar użytkownika
Believe
starszy gejowy
starszy gejowy

Test wyborczy.

Postautor: Believe » 05.07.2012 15:39:14

Xaa, uruchomiło nowy test wyborczy, który pomaga poznać preferencje wyborcze.
Odpowiadamy na 61 pytań a następnie poznajemy partię polityczną, która jest najbliższa naszym poglądom.

W tym miejscu możemy debatować nad poszczególnymi pytaniami, dzielić się przemyśleniami, refleksjami i naszymi wynikami :wink:

Link

Moje odpowiedzi:
1. nie, 2. tak, 3. tak, 4. tak, 5. tylko w nadzwyczajnych sytuacjach, 6. tak, 7. tak, 8. tak, 9. nie, 10. nie, 11. tak, 12. nie, 13. nie, 14. nie, 15. tak, 16. tak, 17. nie, 18. tak, 19. tak, 20. tak, 21. nie, 22. nie, 23. tak, 24. nie, 25. nie, 26. tak, 27. nie, 28. tak, 29. nie, 30. nie, 31. tak, 32. nie, 33. tak, 34. nie, 35. nie, 36. tak, 37. tak, 38. nie, 39. tak, 40. nie, 41. nie, 42. tak, 43. tak, 44. tak, 45. tak, 46. tak, 47. tak, 48. nie, 49. nie, 50. tak, 51. tak, 52. tak, 53. nie, 54. tak, 55. tak, 56. tak, 57. nie, 58. nie, 59. nie, 60. nie, 61. tak

Twoja partia:
1. Ruch Palikota - 36%
2. Kongres Nowej Prawicy - 33%
Obrazek

Awatar użytkownika
verreo-men
homme fatale
homme fatale

Postautor: verreo-men » 05.07.2012 15:52:50

Belka, przeczytałem kilka Twoich odpowiedzi i jestem w szoku.
-jesteś za nierównymi pensjami kobiet i mężczyzn na tych samych stanowiskach?
-jak wyobrażasz sobie przywrócenie kary śmierci?
-jesteś przeciwko wspieraniu ekologicznej agroturystki? a za budową elektrowni atomowej?
-przeciwko gwarantowanej emeryturze dla kobiet?
-przeciwko podniesieniu płacy minimalnej do poziomu 50% wynagrodzenia?
-za likwidacją becikowego?
-przeciwko kwocie wolnej od podatku w przypadku rodzin wielodzietnych?
-przeciwko wyrównaniu szans ekonomicznych kobiet i mężczyzn?

bo jeśli tak, to muszę przyznać, że masz ciekawe poglądy społeczno-polityczne.
W zyciu jak na boisku nie każdy musi grac czysto;-)

Lynn

Postautor: Lynn » 05.07.2012 16:11:29

Nie przepadam za tego typu testami. Wolę stary, dobry The Political Compass.

Może póżniej zrobie.

Awatar użytkownika
nick_Nick
młodszy wyjadacz
młodszy wyjadacz

Postautor: nick_Nick » 05.07.2012 16:22:04

Mój wynik: PO
Ostatnio zmieniony 05.07.2012 17:22:18 przez nick_Nick, łącznie zmieniany 1 raz.
Dużo jest nienawiści na tym forum, tu mają być tylko miłe słowa. (Gaziev)

Jacques

Postautor: Jacques » 05.07.2012 16:40:20

ale te wyniki dotyczą wszystkich ankietowanych.
Test jak zwykle bardzo kiepski. Na większość pytań nie da się odpowiedzieć twierdząco, ani przecząco.
Mi wyszła Samoobrona :)

Poza tym nie rozumiem, po co pytać o to czy prowadzić współpracę narodową z poszczególnymi państwami?
Ostatnio zmieniony 05.07.2012 16:59:08 przez Jacques, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
żmij
puer aeternus
puer aeternus
Kontakt:

Postautor: żmij » 05.07.2012 16:40:30

Mój wynik mnie przeraził.
A test jeszcze głupszy niż ten poprzedni. :P

nigrivon

Postautor: nigrivon » 05.07.2012 17:03:16

SLD :-/ Szkoda, że nie podają procentowych wyników indywidualnych.

phantom

Postautor: phantom » 05.07.2012 17:07:57

Mnie też mój wynik przeraził. Wyszła mi partia na którą nigdy w życiu nie głosowałem i nigdy w życiu nie zagłosuję - ciemnogród światopoglądowy zwany PJN...

Awatar użytkownika
nick_Nick
młodszy wyjadacz
młodszy wyjadacz

Postautor: nick_Nick » 05.07.2012 17:18:55

Never say never, fantomku. :P
Dużo jest nienawiści na tym forum, tu mają być tylko miłe słowa. (Gaziev)

Awatar użytkownika
Roize
starszy forumowy
starszy forumowy

Postautor: Roize » 05.07.2012 17:28:31

Nie rozumiem, to co mi wychodzi, zupełnie wydaje się nie zachowywać tak jak moje odpowiedzi. Zupełnie co innego wynika z moich odp a co innego pokazuje mi rzeczywistość. tak czy owak wylosowało mi LSD

Awatar użytkownika
regysky
Administrator
Administrator

Postautor: regysky » 05.07.2012 17:45:36

Odpowiedzi tak/nie spłycają sprawę. Po ekspresowym wypełnieniu wyszedł mi RP.
Polish priest blessing “an important road” in the Radom county. Dąbrówka Połężna, 2012.

Awatar użytkownika
Kawa
Arcybiszkopt
Arcybiszkopt

Postautor: Kawa » 05.07.2012 18:20:14

Im Westen nichts Neues.

Palikoty, bez żadnych innych opcji.
Ceterum censeo konserwa winna być zniszczona!

Awatar użytkownika
Nuriel888
młodszy wyjadacz
młodszy wyjadacz

Postautor: Nuriel888 » 05.07.2012 18:57:41

Mnie wyszło tak jak powinno. Pomiędzy dwiema partiami. Klawo! :lol:

Awatar użytkownika
Believe
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: Believe » 05.07.2012 19:24:30

verreo-men pisze:Belka, przeczytałem kilka Twoich odpowiedzi i jestem w szoku.
-jesteś za nierównymi pensjami kobiet i mężczyzn na tych samych stanowiskach?
-jak wyobrażasz sobie przywrócenie kary śmierci?
-jesteś przeciwko wspieraniu ekologicznej agroturystki? a za budową elektrowni atomowej?
-przeciwko gwarantowanej emeryturze dla kobiet?
-przeciwko podniesieniu płacy minimalnej do poziomu 50% wynagrodzenia?
-za likwidacją becikowego?
-przeciwko kwocie wolnej od podatku w przypadku rodzin wielodzietnych?
-przeciwko wyrównaniu szans ekonomicznych kobiet i mężczyzn?

bo jeśli tak, to muszę przyznać, że masz ciekawe poglądy społeczno-polityczne.

Verko, moje odpowiedzi są w tym teście w pewnym sensie niepełne, bowiem muszę bazować na gotowych wariantach odpowiedzi, które zostały mi zasugerowane przez autora owego testu. Jak już zauważyli inni userzy to jedna z wad tego testu, ponieważ znacząco wypacza obraz wypełniającego.

W trakcie rozwiązywania tego testu, bazowałem raczej na mojej wizji państwa, na moich poglądach i do niektórych zaznaczanych wariantów odpowiedzi, dodawałem sobie w myślach komentarz, który sensownie potrafił to ubrać w logiczną całość.

Inna kwestia jest taka, że ten test bazuje raczej na obecnej sytuacji polityczno-ekonomicznej, a ja wiele fundamentów obecnej sytuacji, chce po prostu rozpierdolić ;-)

Odpowiadając Tobie:

1. Pytanie zostało bardzo dziwnie sformułowane. Ja nie jestem za tym, aby Pan Marek, którzy sprząta kible za 2 tysiące złotych, miał więcej od Pani Jadzi, która też sprząta kible (przyjmując założenie, że jedynym czynnikiem, który warunkuje tą sytuację jest płeć). Aczkolwiek jestem za nierównymi pensjami, ponieważ o wartości pensji wpływa doświadczenie, staż pracy, wykształcenie i inne czynniki, które już są pewną polityką danej firmy. W moim przekonaniu, jeśli fabryka ma doświadczonego frezera, albo korporacja ma zasłużoną sekretarkę, to nowo zatrudniane osoby (lub lenie – niezależnie od płci) nie powinny dostawać takich samych pieniędzy. Pod tym względem Polacy nienawidzą równości – na tym samym stanowisku pracują dwie osoby: jedna zapierdala, druga się opierdala i obie dostają równe pensje.

Także ja się raczej sprzeciwiam odgórnie określanym i wyrównywanym dla każdego szczebla, zarobkom, a nie koniecznie sytuacji, w imię której kobieta ma zapierdalać i dostawać mniej, ile jej kolega (tą sytuację neguje). Warto też dodać, że nasze kochane feministki, żądają wręcz, aby kobieta była w pracy uprzywilejowana, zarabiała najwięcej, najlepiej jeszcze, żeby nic nie robiła i 30 lat siedziała na macierzyńskim/wychowawczym. Z tego się po prostu śmieje, bo żaden rozsądny człowiek nie popiera takiego idiotyzmu.

2. Od kiedy zdrajca nie świętej pamięci Lech Kaczyński, podpisał Traktat Lizboński i generalnie przyłożył swoje kacze łapy, do kilku innych dokumentów, sprawa kary śmierci się nieco skomplikowała, ponieważ Polska straciła suwerenność, choćby w podejmowaniu swoich wewnętrznych decyzji.

Wiadomo też, że dużo się rozbija o nasze członkostwo w Radzie Europy, która wprowadzenie kary śmierci komplikuje. Należy przypomnieć, że członkostwo w Radzie Europy jest dobrowolne i raczej głównie polega tylko na pewnego rodzaju prestiżu, więc mając do wyboru być w Radzie Europy, a realizować niezależnie swoje projekty w państwie, to wybieram tą drugą opcje. Warto dodać, że wystąpienie z Rady Europy nie jest jednocześnie wykluczeniem z uczestnictwa w przyjmowaniu pewnych traktatów (tzw. konwencji).

Artykuł 2, Karty Praw Podstawowych (który mówi, że nie można wprowadzić kary śmierci) nie został w Polsce przyjęty i ten zapis w Polsce nie funkcjonuje. Z tego co ja się orientuję, to chyba jest największa przeszkoda, której w Polsce nie ma, bo my tego nie podpisaliśmy.

Na temat protokołu brytyjskiego, nie mam wiedzy, ale zdaje mi się, że to chyba też nie jest jakieś utrudnienie.

Czyli generalnie, chyba nie ma technicznych przeszkód, aby karę śmierci w Polsce wprowadzić. W każdym bądź razie, jako Prezydent robiłbym wszystko, aby w Polsce był stryczek za najcięższe przestępstwa. O samej karze śmierci nie będę się rozpisywał, bo to temat na inną dyskusję.

3. Sprawa ekologicznej agroturystyki jest indywidualną sprawą jej założycieli. Jeśli ktoś będzie chciał założyć sobie taki rodzaj działalności, to państwo oczywiście nie będzie mu przeszkadzać, a jeśli dopatrzy się w tym doraźnych korzyści, przewiduję nawet opcję pomocy, na zasadzie czystego interesu biznesowego. Natomiast warto pamiętać, że są znacznie bardziej ważne sprawy, niż ekologiczna agroturystyka. Przyjmując, że mamy teren, który jednocześnie może być oddany pod tereny agroturystyczne oraz pod tereny przemysłowe, należy zliczyć to co jest bardziej dochodowe, opłacalne i postawić na taki rodzaj inwestycji.

Jeśli już wchodzimy na tematy ekologiczne – generalnie jestem za ekologią, ale to co prezentują niektórzy ekolodzy, woła o pomstę do nieba. Pewnie pamiętasz sprawę Doliny Rospudy? Tam bardziej ważniejsze było życie żaby czy dogodne warunki dla danego gatunku ptactwa, niż życie człowieka i komfort mieszkańców. Ja zawsze będę stał po stronie ludzi, ale to nie znaczy, że usilnie obiorę sobie za cel wycinkę całej zieleni.

Jeśli zaś chodzi o elektrownie atomową. Wszystkie liczące się kraje owe elektrownie mają i z nich korzystają (by wymienić choćby Niemcy, Chiny, Japonię czy USA). Natomiast tutaj muszę wspomnieć o pewnym trendzie jaki ostatnio możemy zaobserwować w tej sferze polityki. Otóż Niemcy (największa gospodarka Europy) i Japonia po woli wycofują się z polityki atomowej, zamykając elektrownie i kierują się w bardziej ekologiczne klimaty. My mamy dość duży deficyt energii i ja będąc Prezydentem, wprowadziłbym dzisiaj odnawialne źródła energii, ponieważ wyliczono, że przy amortyzacji, ceny energii odnawialnej, będą niższe od cen energii atomowej. Robiąc źródła słoneczne, czy biogazownie możemy utworzyć kilkaset tysięcy miejsc pracy, tym samym podnieść gospodarkę. Jednocześnie wybudowałbym, kontrolnie jedną elektrownie atomową, żeby choć jeden taki ośrodek, „na wszelki wypadek” mieć, aby zawsze ten przepływ energii był (to jest obecnie wdrażany system niemiecki, który według wewnętrznych raportów w najbliższej dekadzie, jest w stanie wygenerować kilkadziesiąt miliardów euro czystego zysku).

4. A za co te kobiety mają dostać emerytury? :lol:
Za siedzenie w domu na dupie, czy może za to, że parę razy w życiu rozkraczyły nogi i urodziły dzieci? Verko, traktuj mnie poważnie, proszę.
Emeryturę dostaje się za pracę (a jeszcze lepiej, żeby każdy sam sobie odkładał na prywatnych funduszach) a nie za rodzenie i wychowywanie dzieci, opiekę nad niepełnosprawnym potomstwem czy samą wartość płci.

Jeśli byłbym Prezydentem i nastałaby sytuacja, w której rzesza kobiet, nagle zaczęłaby się domagać emerytur i przywilejów tylko z tytułu własnej płci, pociągając za sobą setki tysięcy innych niewiast, w momencie, kiedy owe Panie, wyszłyby mi na ulice i zaczęły destabilizować sytuacje w kraju, bez najmniejszych oporów (wcześniej oczywiście bym pokojowo przedstawił swoje stanowisko) wysłałbym wojsko na ulicę, aby rozpędziło protestujących. W przypadku, kiedy kobiety potraktowałby swoją misję poważnie (tzn. nie ustąpiłby i nie zeszłyby z ulic), ja również musiałbym postąpić poważnie i rozkazać strzelać.

Analogicznie ze wszystkimi innymi, idiotycznymi próbami, imputowania chorych rozwiązań i mechnizmów.

5. Płaca minimalna musi wzrastać progresywnie, tak jak rośnie gospodarczo państwo. Dlatego, nie wyobrażam sobie sytuacji, aby nagle podnosić wynagrodzenie do jakiegoś tam poziomu, nie wiadomo z jakiego powodu. To powoduje pewnego rodzaju finansowy chaos, ponieważ płaca musi korelować z wartością pracy, a nie od niej odstawać.

Czasem zastanawiam się, czy nie lepiej by było, gdyby nie było płacy minimalnej, średniej etc. tylko pracodawca sam ustalał wysokość wypłacanej godzinówki/dniówki w oparciu wykształcenie, doświadczenie czy zwyczajnie swoje widzimisię (oczywiście bez sytuacji w rodzaju 3 złote za godzinę). Na budowach czy w tzw. szarej strefie gospodarki coś takiego funkcjonuje, robotnicy są opłacani po dwa albo i trzy (mówię o zwykłych szarych „robolach”) razy lepiej od pracowników sektorowych.

Ja jestem również za likwidacją podatku dochodowego i tych wszystkich podatkowych bzdur, zachowując jeden stały podatek na poziomie 200-300 złotych, finansujący podstawowe funkcjonowanie państwa (wojsko, straż, policja, pewne podstawowe cele socjalne). To doprowadzi do sytuacji, że pracodawcy chętniej będą płacili większe pensje, bo ich interesy nie będą obłożone podatkami, nastąpi zasada konkurencyjności i popytu na siły robotniczo-biurowe (coś co mniej więcej się wykształciło za prezydentury Reagana).

Obecnie rządowi zależy, aby takie płace minimalne były warunkowane, ponieważ rząd musi mieć pewien punkt zaczepienia do okradania ludzi ze składki zdrowotnej, z podatku, z tych wszystkich odtrąceń. Ja pozostawiam ludziom wolną wolę – sami będą decydowali jak rozłożyć swoją pensję, równocześnie doprowadzając do sytuacji, że ta pensja będzie wzrastać.

6. Becikowe…
Jałmużna, na którą składają się wszyscy, bo jedna rodzina zaplanowała mieć dziecko. Jako Prezydent, ograniczę wszelkie wydatki socjalne, do minimum (tzn. jeśli ktoś musi dostawać socjal, bo choćby ze względów zdrowotnych nie może podjąć pracy, to go dostanie, ale Mietek, który pije piwo pod sklepem, ale ma znajomości, już nie dostanie) tym samym idiotyczne wypłacenie pieniędzy, bo jakaś rodzina postanowiła posiadać potomka. To zdaje się miało podnieść liczbę urodzin, ale jakoś nie zauważyłem wyżu demograficznego.

Naprawdę, czy ktoś myśli, że wypłata 1000 złotych jednorazowo jest jakimś magnezem do powiększenia rodziny? Rodzinę się raczej planuje w oparciu o pewne zasady odpowiedzialności, tradycji (nie mówię o wpadkach). Wzrost gospodarczy, podniesienie pensji, podniesienie poziomu życia jest zdecydowanie bardziej opłacalne i łakome dla małżeństw, niż wizja otrzymania 1000 złotych.

We Francji, kobieta po urodzeniu chyba 3 dzieci, była na 10 lat zwolniona z płacenia podatku dochodowego. To zwiększyło wyż demograficzny we Francji o kilka procent (mowa tutaj o tzw. „białej Francji” a nie o tych dzieciakach, urodzonych przez muzułmańskie imigrantki). Dlatego jeśli ja całkowicie ten podatek skasuje, to posiadanie dziecka faktycznie będzie opłacalne, a przede wszystkim (pod względem kosztów), wygodne.

7. A dlaczego ja mam komuś pomagać wyrównywać szanse ekonomiczne? Nie rozumiem. Tutaj po raz kolejny wkraczamy w interpretację pytania, które po prostu zostało nieprecyzyjnie sformułowane.
Każdy dba o siebie, każdy sam musi pokierować tak swoim życiem i wykształceniem, aby w przyszłości być relewantną osobą na rynku pracy i w świecie biznesowym. Państwo nie jest od tego, aby kogoś wyciągać za uszy, bo mu nie wyszło, bo kierunek jego studiów nie jest opłacalny. Ja traktuje ludzi poważnie i wierzę, że każdy jest na tyle rozsądny i odpowiedzialny, że sprytnie potrafi pokierować tak swoim życiem, aby w dorosłej odsłonie, zbierać owoce własnej pracy i inteligencji. Ja chce (jako Prezydent odpowiedzialny za gospodarkę, poziom życia, funkcjonowanie państwa), żeby ludziom było lepiej, żeby każdy kto uczciwie pracuje, miał z tygodnia na tydzień lepiej, żeby każdy miał warunki, do godnego życia i prowadzenia intratnych interesów.
Jednak chcę wyraźnie zaznaczyć, że mam gdzieś, iż ktoś nie chce z tego skorzystać, że ktoś jest leniem, że ktoś jest niesamodzielny lub przeliczył formę ponad treść.

Konkurencja jest brutalna – wygrywa najlepszy, ale jednocześnie my otrzymujemy najwyższy poziom i atrakcyjność usług.

Inną kwestią, jest ta, w której pracodawca nie chce zatrudnić świetnie wykształconej kobiety, doświadczonej, precyzyjnej, odpowiedzialnej - wręcz idealnej kandydatki na aplikowane przez Nią stanowisko, tylko dlatego, że jest np. szowinistą, czy wykazuje jakieś postawy mizoginiczne. Wówczas łamie prawo, które w moim państwie będzie antydyskryminacyjne i podpada pod szereg paragrafów, które mówiąc delikatnie go rujnują. Konstatując – w moim państwie, bycie subiektywnie nastawionym skurwielem, będzie zwyczajnie nieopłacalne.
Obrazek

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 05.07.2012 19:38:58

Ruch Palikota.
    Hej! hej! mołodyciu ty hoża,
    Luli, luli, piękna królewno!
    Przyjdzie hrabia bogaty zza morza, hej!
    Utuli, utuli, na pewno, hej!

Awatar użytkownika
verreo-men
homme fatale
homme fatale

Postautor: verreo-men » 05.07.2012 19:46:57

Bel, przy całym szacunku, po lekturze Twoich postów, widzę, że:
-pytania przeczytałeś chyba pobieżnie + chcesz być europejski, a masz poglądy trochę reliktowe. Brakuje Ci chyba też wiedzy prawniczej i ekonomicznej.
1. nie wiem czy wiesz, ale są miejsca pracy, w których zatrudnia się osoby o takich samych/bardzo podobnych kompetencjach, ale formułując kontrakt pracy proponuje się zróżnicowaną płacę w zależności od płci. Przy czym wynagrodzenie jest tajemnicą wewnętrzną, więc później się o tym nie mówi. Jeśli uważasz, że czynnik płci (a taki był w pytaniu, a nie zróżnicowanie doświadczenia, stażu pracy) jest właściwym czynnikiem dyskryminującym...to...To. ok.
Reszta Twoich wypowiedzi, z całym szacunkiem, ale jak dla mnie są to wypowiedzi chłopca, któremu nie brakowało chleba. Też jestem daleki od tego, by każdemu i w każdej sytuacji pomagać. Wiele państw, ma o wiele bardziej rozwiniętą opiekę społeczną. Niestety, są i będą ludzie, którym trzeba będzie pomagać. Kwestia tego, że ktoś się znajduje w sytuacji, w której wymaga pomocy nie zawsze jest wynikiem lenistwa, alkoholizmu, patologii i niedostosowania społecznego.

2. co do kary śmierci, to w grę wchodzą nie tylko elementy prawne, jak związanie umowami. Wielu karnistów, kryminologów, penologów jest zdania, że jest to kara niepotrzebna.

ps. uwagi językowe:
1.w każdym lub razie. Forma w każdym bądź razie jest niepoprawna. Taka uwaga odnośnie Twojego przyszłego warsztatu językowego.
2. słowo relewantny odnosi się do cech, nie do ludzi. Relewantny może być związek, relewantna może być cecha. To znów przywołuje mi w pamięci Twoje określenie relewantna. Tu muszę powtórzyć już wielokrotnie swoją radę, staraj się używać słów, których sens znasz i rozumiesz. Błędem wielu osób jest próba nadawania patosu swoim wypowiedziom, poprzez odwoływanie się do słów rzadkich/archaicznych/obcych. Efekt czasem bywa odwrotny.
http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=13228
W zyciu jak na boisku nie każdy musi grac czysto;-)

Jacques

Postautor: Jacques » 05.07.2012 19:50:38

Believe pisze:Inną kwestią, jest ta, w której pracodawca nie chce zatrudnić świetnie wykształconej kobiety, doświadczonej, precyzyjnej, odpowiedzialnej - wręcz idealnej kandydatki na aplikowane przez Nią stanowisko, tylko dlatego, że jest np. szowinistą, czy wykazuje jakieś postawy mizoginiczne. Wówczas łamie prawo, które w moim państwie będzie antydyskryminacyjne i podpada pod szereg paragrafów, które mówiąc delikatnie go rujnują. Konstatując – w moim państwie, bycie subiektywnie nastawionym skurwielem, będzie zwyczajnie nieopłacalne.

Nie rozumiem. Czy to oznacza, że jesteś za parytetami w prywatnych przedsiębiorstwach? Przecież skoro pracodawca na wolnym rynku wg własnego widzimisię, chce zatrudniać samych mężczyzn to w czym problem? W jaki sposób łamie prawo? Jakie paragrafy łamie? Dlaczego będzie to nieopłacalne?

Moim zdaniem ta cytowana końcówka Twojego posta jest w sposób ścisły zaprzeczeniem i pogwałceniem zasad, na temat których wcześniej się rozpisywałeś.

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 05.07.2012 20:56:25

:lol:
No bez jaj. Chyba nie wzięliście na poważnie wypowiedzi Believe?
    Hej! hej! mołodyciu ty hoża,
    Luli, luli, piękna królewno!
    Przyjdzie hrabia bogaty zza morza, hej!
    Utuli, utuli, na pewno, hej!

Awatar użytkownika
Grzegorz2586
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: Grzegorz2586 » 05.07.2012 21:08:02

Ruch Palikota

Awatar użytkownika
mare
NAAWSW
NAAWSW

Postautor: mare » 05.07.2012 21:14:27

A mi wyszło SLD czyli tęsknota za lewicową partią bez komunistycznego rodowodu.

Wróć do „1.1. Wydarzenia”