Jasiu Korwin-Mikke

Komentujemy bieżące wydarzenia z kraju i ze świata.
Awatar użytkownika
Palpatine
Argent Crusader
Argent Crusader

Postautor: Palpatine » 26.10.2015 00:01:01

hebius pisze:Miałoby sens, gdyby można było stawiać na karcie minus, który skutkowałby odebraniem danej partii jednego głosu.

Haha ciekawe czy wtedy w skali kraju więcej by padło głosów plusowych czy minusowych.
Obstawiałbym to drugie: wtedy rządziłby ten, którego wynik byłby najbliższy zera :-)

Awatar użytkownika
Solivagus
gejowy
gejowy

Postautor: Solivagus » 26.10.2015 00:49:06

Nawet kucom współczuję najbliższej doby :shock: O ile się nie mylę jutro mają być podane partie powyżej klauzuli zaporowej.

Awatar użytkownika
Mazemi
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Mazemi » 26.10.2015 18:36:54

Ex-kuc kandydatem na stanowisko szefa połączonego Ministerstwa Finansów i Ministerstwa Gospodarki.

wiadomosci.dziennik.pl/wybory-parlamentarne/artykuly/503930,wprost-przedstawia-nazwiska-w-rzadzie-beata-szydlo.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+Dziennik-Wiadomosci+%28RSS+-+Dziennik+-+Wiadomosci%29

https://pl.wikipedia.org/wiki/Paweł_Szałamacha

Ciekawe, czy to on wymyślił hasło 500 zł na dziecko?

usuniety_nr1

Postautor: usuniety_nr1 » 26.10.2015 22:51:04

Mazemi pisze:Już wolę samodzielnie rządzący PiS i jego merytoryczną krytykę

że coooo? :o

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 06.11.2015 21:16:30

JKM do Terlikowskich na fb
Pani Małgorzata Terlikowska napisała o mnie sporo bzdur – a gdy Jej spokojnie i logicznie odpowiedziałem to zamiast po prostu przeprosić postąpiła jak każda kobieta: poleciała z płaczem na skargę do męża. Więc p.Tomasz P.Terlikowski poczuł się w obowiązku stanąć w szranki w miejsce swej Małżonki.
http://www.fronda.pl/a/terlikowski-janu ... 59528.html
I zaatakował – nazywając mnie „libertariańskim darwinistą”, którym... jestem: w gospodarce jestem skrajnym libertarianinem – i, oczywiście, jestem darwinistą.
Natomiast p.Terlikowski jest po prostu nieukiem.
Nazywa mnie bowiem „darwinistą społecznym”. Ten termin w nauce oznacza wiarę, że nie tylko jednostki konkurują w walce o byt – ale konkurują między sobą całe społeczeństwa. Spory między „darwinistami” i „darwinistami społecznymi” są zażarte (część darwinistów odmawia darwinistom społecznym miana prawdziwych darwinistów!). Jednak p.Terlikowskiemu chodzi o coś innego: o to, że twierdzę, iż zasady doboru naturalnego dotyczą również (o zgrozo...) ludzi. I oczywiście dotyczą: to np. że coraz więcej jest ludzi głupich, słabych fizycznie i psychicznie wynika z socjalizmu, który częściowo wyłączył mechanizm doboru naturalnego – kiedy to głupi i słabi nie tyle ginęli ile po prostu żadna kobieta nie chciała z takim mieć dzieci. A teraz może – bo państwo da zasiłek!
Nieuctwo p.Terlikowskiego polega na tym, że nie wie, iż darwinizm oznacza wiarę w SELEKCJĘ NATURALNĄ, Tymczasem rozmaici eugenicy – tu p.Terlikowski słusznie łączy narodowych socjalistów z socjal-d***kratami: „nie tylko naziści, ale także skrajni zachodni, socjalizujący liberałowie, którzy uznawali, że „ludzkie śmiecie” można likwidować, albo sterylizować czy kastrować, by ich krew nie psuła puli zdrowego narodu. Margaret Sanger w tej sprawie mówiła jednym głosem z Adolfem Hitlerem, a niemieccy narodowi socjaliści ze szwedzkimi socjaldemokratami” ustawiają się w roli Boga czy Demiurga Natury. Śmierć z głodu czy odrzucanie zalotów przez kobiety (i w konsekwencji wyginięcie zestawu genów) to selekcja naturalna - natomiast kastracja, sterylizacja czy uśmiercanie są z definicji całkowicie NIENATURALNE. Socjaliści nie mają nic wspólnego z Karolem Darwinem – który, tak nawiasem, był człowiekiem głęboko wierzącym w Boga.
Taki „darwinizm społeczny” tyle ma wspólnego z „darwinizmem” ile „nauka społeczna Kościoła” z „nauką Kościoła”, „sprawiedliwość społeczna” ze „sprawiedliwością”, a „krzesło elektryczne” z „krzesłem”.
Przy okazji p.Terlikowski przypomina, że jestem deistą, a nie „prawdziwym chrześcijaninem”. Zdaniem p.Terlikowskiego chrześcijanin nie tylko wierzy w Boga, ale także „ufa Mu” i „Powierza Mu swoje życie. A skoro tak to uznaje w Nim Ojca”.
Otóż Bóg-Ojciec wygnał ludzi z Raju i kazał im troszczyć się o siebie. Natomiast p.Terlikowski wierzy w Boga-Mamusię, która za rączkę poprowadzi, zawsze przybiegnie z pomocą i za wszystko przyjmuje na siebie odpowiedzialność. Ja wyznaję zasadę: „Pomagaj sobie, niebożę, a Pan Bóg ci dopomoże!” - a p.Terlikowski: „Jakim-ś mnie Panie Boże stworzył, takim jestem; a teraz mnie ratuj - a jeśli Ty nie potrafisz, to niech mnie ratuje państwowa opieka społeczna”
P.Terlikowski twierdzi, że ludzie ułomni są widać potrzebni Bogu – skoro ich stworzył... W takim razie w/g p.Terlikowskiego i ci, co ich kastrują, sterylizują i likwidują też widać są Bogu na coś potrzebni. W pojęciu p.Terlikowskiego nie śp.Henryk Himmler jest odpowiedzialny za Holokaust – tylko sam Pan Bóg [Terlikowski: „Wiara nie oznacza bowiem intelektualnego uznania istnienia jakiegoś Absolutu (a to zapewne lider partii KORWIN czyni), ale uznanie, że to Bóg jest Panem historii i ludzkich losów”]. Co ciekawe: Pan Bóg stworzył też np. jagody – a p.Terlikowski zapewne bez wyrzutów sumienia je zrywa i zjada. By całkiem dobić p.Terlikowskiego-katolika: Kościół być może „pochyla się z troską” nad inwalidami - ale np. nie dopuszcza ich do kapłaństwa.
Na zakończenie anegdota sprzed dwudziestu lat – dla wierzących, że Bóg odpowiada za wszystko. Gdy powódź na Dolnym Śląsku doszła do chałupy na skraju wsi podpłynął do niej ponton: „Wsiadaj, człowieku: woda wzbiera” - „Nie, dziękuję, pilnuję dobytku i ufam Bogu”. Ponton odpłynął woda wzbiera, podpływa duża łódź: Wsiadaj człowieku, zerwało wał” - „Nie, dziękuję, tu jest moje miejsce i wierzę w Opatrzność Bożą”. Woda wzbiera, facet stoi na kominie, podpływa motorówka: „Szybko wskakuj, nadchodzi duża fala!” - „Nie, Pan Bóg ma mnie w Swojej opiece i na pewno się o mnie zatroszczy”. Motorówka odpłynęła, woda wezbrała, facet utonął – i jego dusza puka do Bramy Niebios. Święty Piotr pyta: „A jaki jest Twój tytuł, by dostać się do Nieba?” A z tyłu potężny głos: „Piotrze – czy to nie ten idiota, po którego posyłałem ponton, łódź i motorówkę?”.
PS. P.Terlikowska o publicystyce Męża: "Episkopat powinien mi teraz dziękować, bo z księdzem Terlikowskim miałby same kłopoty.
Te wszystkie rzeczy, które on opowiada w telewizorze i pisze w gazetach jako katolicki publicysta, szłyby na konto Kościoła".
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obc ... rects=true
"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Beniamin Franklin
V1, Rotate, V2, positive climb, gear up

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 06.11.2015 22:56:37

Karol Darwin, tak nawiasem mówiąc, był agnostykiem.
    Hej! hej! mołodyciu ty hoża,
    Luli, luli, piękna królewno!
    Przyjdzie hrabia bogaty zza morza, hej!
    Utuli, utuli, na pewno, hej!

usuniety_nr1

Postautor: usuniety_nr1 » 07.11.2015 00:26:27

o jesu
jaki post!
co też z tym zrobią moi debilni kuzyni, kochają się w trojgu?!

Awatar użytkownika
Solivagus
gejowy
gejowy

Postautor: Solivagus » 07.11.2015 10:13:40

„Wsiadaj, człowieku: woda wzbiera” - „Nie, dziękuję, pilnuję dobytku i ufam Bogu”. Ponton odpłynął woda wzbiera, podpływa duża łódź: Wsiadaj człowieku, zerwało wał” - „Nie, dziękuję, tu jest moje miejsce i wierzę w Opatrzność Bożą”. Woda wzbiera, facet stoi na kominie, podpływa motorówka: „Szybko wskakuj, nadchodzi duża fala!” - „Nie, Pan Bóg ma mnie w Swojej opiece i na pewno się o mnie zatroszczy”. Motorówka odpłynęła, woda wezbrała, facet utonął – i jego dusza puka do Bramy Niebios. Święty Piotr pyta: „A jaki jest Twój tytuł, by dostać się do Nieba?” A z tyłu potężny głos: „Piotrze – czy to nie ten idiota, po którego posyłałem ponton, łódź i motorówkę?”.

Przednia anegdotka :oops: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 07.11.2015 13:01:40

Staroć straszliwy.

Awatar użytkownika
Solivagus
gejowy
gejowy

Postautor: Solivagus » 07.11.2015 14:15:10

Dobre anegdotki się nie starzeją. W przeciwieństwie do mężczyzn :)

Awatar użytkownika
Mr_M
starszy forumowy
starszy forumowy

Postautor: Mr_M » 07.11.2015 17:10:20

Solivagus pisze:
„Wsiadaj, człowieku: woda wzbiera” - „Nie, dziękuję, pilnuję dobytku i ufam Bogu”. Ponton odpłynął woda wzbiera, podpływa duża łódź: Wsiadaj człowieku, zerwało wał” - „Nie, dziękuję, tu jest moje miejsce i wierzę w Opatrzność Bożą”. Woda wzbiera, facet stoi na kominie, podpływa motorówka: „Szybko wskakuj, nadchodzi duża fala!” - „Nie, Pan Bóg ma mnie w Swojej opiece i na pewno się o mnie zatroszczy”. Motorówka odpłynęła, woda wezbrała, facet utonął – i jego dusza puka do Bramy Niebios. Święty Piotr pyta: „A jaki jest Twój tytuł, by dostać się do Nieba?” A z tyłu potężny głos: „Piotrze – czy to nie ten idiota, po którego posyłałem ponton, łódź i motorówkę?”.

Przednia anegdotka :oops: :lol: :lol:

Mało kto ma rękę do tworzenia takich "urokliwych", dziadkowych i trafiających w punkt historyjek jak Jasio ;-) Chociaż tą o paróweczce w rynienkach mógłby czasami nie kończyć na obszarach bardzo daleko idących porównań.

Awatar użytkownika
Mazemi
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Mazemi » 08.11.2015 16:48:33

Mr. M., możesz przytoczyć anegdotę o parówkach?

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 08.11.2015 17:45:27

Janusz Korwin-Mikke pisze:Jak Państwo wiecie – albo nie wiecie – jestem zwolennikiem prawdziwego kapitalizmu. Kapitalizm taki polega na tym, że gość, który zna się odrobinę (reszty dowie się w trakcie...) na parówkach, kupuje sobie blaszane pudełko podgrzewane od dołu czterema świeczkami, do pudełka wlewa wrzątek z ugotowanymi parówkami – i wychodzi na ulice. Jeśli pomysł chwyci, za dwa dni wynajmuje czterech ludzi do sprzedaży parówek, za dalsze dwa: szesnastu – a po pół roku jest właścicielem firmy sprzedającej w 300 miastach w Polsce parówki – zatrudniającej przy tym 5000 sprzedawców.

Ale to jest anegdotka na serio, do wprowadzenia w życie, a nie dla pustej rozrywki.

Awatar użytkownika
Snape
gejlord
gejlord

Postautor: Snape » 08.11.2015 20:17:13

Ja bylem przekonany ze tym razem partia Korwina wejdzie do sejmu

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 25.01.2016 16:59:11

Polityka PiSu wg JKM. Przeciw temu należy protestować bo taka polityka jest zagrożeniem i może skończyć się wojną, jak zwykle na naszym terytorium.
"PiS prowadzi politykę taką samą jak przedwojenna Polska, czyli politykę dwóch wrogów, ona jest dla PiS-u ideałem. Co, jak pokazał rok 1939, jest polityką niebezpieczną. Kończy się zwykle bardzo źle.

Jeśli atakuje się dwóch wrogów, to zgodnie z każdą teorią gier, ci dwaj wrogowie jednoczą się przeciwko nam. Kiedy Lech Kaczyński prowadził taką politykę, to skończyło się to Nord Streamem. Złośliwi twierdzą, że teraz skończy się to nowym paktem Ribbentrop-Mołotow.

Minister Waszczykowski próbuje wciągnąć Anglię razem ze Stanami do polityki antyrosyjskiej. Oczywiście rozumiem, że Stany Zjednoczone wgrają wojnę atomową z Rosją. Nie chciałbym jednak być blisko terenu tej wojny. Nie chciałbym takiej wojny światowej. Dlatego patrzę z niepokojem na tę politykę.

Coraz bardziej uwidacznia się, że o ile Unia Europejska zachowuje względną neutralność w tym sporze i nie ma żadnych agresywnych zamiarów, o tyle Stany Zjednoczone, być może Wielka Brytania, jeśli wyjdzie z UE, i Polska będą prowadziły politykę antyrosyjską.

Staram się zrozumieć racje wszystkim stron. Z punktu widzenia Rosji sytuacja jest taka. Przestał istnieć Układ Warszawski. NATO wchłonęło NRD. Potem NATO wchłonęło Polskę, Czechy, Węgry, Słowację. Potem Litwę, Łotwę Estonię. Potem Rumunię i Bułgarię, a teraz próbuje Ukrainę. Jest nieustanna agresja NATO przeciwko Rosji - tak odbierają to Rosjanie. Czują się bardzo zagrożeni. Widziałem mem w Internecie pokazujący bazy NATO z napisem "Rosja pragnie wojny. Patrzcie, jak blisko baz NATO rozmieściła swój kraj.".
"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Beniamin Franklin

Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Postautor: Leo » 25.01.2016 17:05:39

Problem jest w tym, że Niemcy umieją się dogadywać z Rosjanami. Zaś Brytyjczycy i USIA to niemal bratnie narody. Cały szkopuł w tym, że Niemcy są w sojuszu z Brytyjczykami i Amerykanami, a sojusz uważa Rosję raczej za konkurenta gospodarczo-militarnego.

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 25.01.2016 17:53:53

Oraz amerykanie nie chcą zbliżenia niemiecko-rosyjskiego.

usuniety_nr1

Postautor: usuniety_nr1 » 26.01.2016 00:12:22

shane82 pisze:Polityka PiSu wg JKM. Przeciw temu należy protestować bo taka polityka jest zagrożeniem i może skończyć się wojną, jak zwykle na naszym terytorium.
"PiS prowadzi politykę taką samą jak przedwojenna Polska, czyli politykę dwóch wrogów, ona jest dla PiS-u ideałem. Co, jak pokazał rok 1939, jest polityką niebezpieczną. Kończy się zwykle bardzo źle.

Jeśli atakuje się dwóch wrogów, to zgodnie z każdą teorią gier, ci dwaj wrogowie jednoczą się przeciwko nam. Kiedy Lech Kaczyński prowadził taką politykę, to skończyło się to Nord Streamem. Złośliwi twierdzą, że teraz skończy się to nowym paktem Ribbentrop-Mołotow.

od kiedy do pierwsza rzeczpospolita prowadziła agresywną politykę wobec hitlerowskich niemiec/ stalinowskiej rosji?
błędnie zawierane były sojusze, tyle i aż tyle

Awatar użytkownika
palsecam
Zbanowany
Zbanowany

Postautor: palsecam » 26.01.2016 00:15:37

Pierwsza rzeczpospolita...:lol:

usuniety_nr1

Postautor: usuniety_nr1 » 26.01.2016 00:18:54

oczywiście miałem na myśli drugą

Wróć do „1.1. Wydarzenia”