Jasiu Korwin-Mikke

Komentujemy bieżące wydarzenia z kraju i ze świata.
Awatar użytkownika
Gaziev
starszy forumowy
starszy forumowy

Jasiu Korwin-Mikke

Postautor: Gaziev » 12.10.2011 20:51:14

Siema. Specjalnie napisałem Jasiu, bo dla mnie to taki głupiutki JAsiujak ten z kawałów.
Korwin-Mikke bohater gimnazjalistów, moj kuzyn kóry ma 13 lat go uwielbia i dużą częsc dnia poswięca na wychwalanie go na różnych sajtach internetwowych.
Podjrzewam, ze tak robi też wiecej dzieci, bo co gdzies na youtubie jets jakis filmik ocierający się choćby o politykę, to zawsze na poczatku są komentarze,,głosujcie na nową prawicę" ,,tylko Korwin-Mikke".
Siła którą popiera 1 procent głosujących, czyli pól procenta Polaków(bo Korwin nie umie liczyć i na stronie pisze ze popiera go co setny Polak-a to co dwuesetny przecież, bo połowa nie glosuje)-ma taką siłę w internecie.
Moze też w siedzibie tej partii siedzą całą dobę jakieś geeki i wypisuje te komenatrze....

No ale sam Korwin-Mikke - według niego w Polsce mamy faszyzm.
Demokracja jest gorsza od totalitaryzmu.
W Polsce rządzi banda czworga.
Polska powinna wystąpić z UE i przystąpić do Nafty.
Ludzie o przekonaniach lewicowych cały dzien zajmują się ćpaniem.

I setki innych bzdur.
Co sądzicie o tym panu?
Ja z nim rozmawiałem na spotkaniu wyborczym parę lat temu i mam fatalne wspomnienia-zadałem mu pytanie a on w ogóle nie słuchał i odpowiedział kompletnie nie na temat. już Lepper odpowiedział mi w miarę rzeczowo na pytanie a Mikke jakby odleciał ze świata i interesuje go tylko to co on ma do powiedzenia.

Jak on moze tym całym mistrzem Polski w brydża?

Co sadzicie o Korwinie -Mikke? Pewnie go nie poparacie ale żeby mnie pojechać, to będziecie go bronić i mówić, ze to wielki mąż stanu i wybitny polityk.

Aha, Mikke przegrał bo była zmowa reżimowej telewzizji-naprawdę popiera go większość społeczeństwa.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Walpurg
wielki miś Gejowa
wielki miś Gejowa
Kontakt:

Postautor: Walpurg » 12.10.2011 21:13:49

Naprawdę chcesz tu zobaczyć kolejną odsłonę wojny o Mikkego? :P Z nim jest jak z aborcją, nie da się spokojnie rozmawiać :P

W kilku wątkach są długie dyskusje i przekonywania (Bieżączka polityczna, WYBORY PARLAMENTARNE). Nie sądzę, by komuś chciało się od nowa to odgrzewać i toczyć spory. Zwłaszcza po wyborach nastroje siadły.
Bądźmy pasywni, ale nie bądźmy bierni! (Bartosz Żurawiecki, Nie byłeś na Paradzie? Nie idę z Tobą do łóżka!, "Replika" nr 50, 07/08 2014, s. 11.)

Awatar użytkownika
regysky
Administrator
Administrator

Re: Jasiu Korwin-Mikke

Postautor: regysky » 12.10.2011 21:13:58

O nie, kolejny wątek o Kurwinie :? Czy już jakiegoś jednego nie było?

Gaziev pisze:Co sadzicie o Korwinie -Mikke? Pewnie go nie popieracie ale żeby mnie pojechać, to będziecie go bronić i mówić, ze to wielki mąż stanu i wybitny polityk.

Hmmm, jak to się na polskim nazywało? Konflikt dwóch równorzędnych racji?
Polish priest blessing “an important road” in the Radom county. Dąbrówka Połężna, 2012.

Awatar użytkownika
Gaziev
starszy forumowy
starszy forumowy

Postautor: Gaziev » 12.10.2011 21:17:42

regysky pisze:O nie, kolejny wątek o Kurwinie :? Czy już jakiegoś jednego nie było?

Gaziev pisze:Co sadzicie o Korwinie -Mikke? Pewnie go nie popieracie ale żeby mnie pojechać, to będziecie go bronić i mówić, ze to wielki mąż stanu i wybitny polityk.

Hmmm, jak to się na polskim nazywało? Konflikt dwóch równorzędnych racji?
No jak był tu taki wątek...to nie przepraszam.
Nie będę przecież czytał 519 tyś postów-by znaleźc czy nie było już takiego watku, a wyszukiwarki na forach Php to porażka.

Ja mogę spookojnie rozmawiać o tym panu-dla mnie ot intelektualne zero. Tylko dziwi mnie, ze robi taki szum w internecie. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
regysky
Administrator
Administrator

Postautor: regysky » 12.10.2011 21:19:44

Nom, nawet większy niż najbardziej znany gej w kraju.
Polish priest blessing “an important road” in the Radom county. Dąbrówka Połężna, 2012.

Awatar użytkownika
Walpurg
wielki miś Gejowa
wielki miś Gejowa
Kontakt:

Postautor: Walpurg » 12.10.2011 21:21:23

Intelektualnie to on na pewno zerem nie jest. Jest za to dosyć "intelektualnie ekscentryczny" i "inaczej myślący".
Bądźmy pasywni, ale nie bądźmy bierni! (Bartosz Żurawiecki, Nie byłeś na Paradzie? Nie idę z Tobą do łóżka!, "Replika" nr 50, 07/08 2014, s. 11.)

Awatar użytkownika
Gaziev
starszy forumowy
starszy forumowy

Postautor: Gaziev » 12.10.2011 21:27:34

Walpurg pisze:Intelektualnie to on na pewno zerem nie jest. Jest za to dosyć "intelektualnie ekscentryczny" i "inaczej myślący".

To dlaczego nie potrafi odpowiedzieć na proste pytanie, nie słucha w ogóle rozmówcy, gubi się w wypowiedziach; już pomijam to, że kłamie .
Ale weźmy prosty przykład o broni-porównuje stan Arizona(5mln mieszkańców z Kalifornią która jest większa niż Polska...
Już nie chcę mi się grzebać w necie by prostowac jego brednie.
Ciekawi mnie to, ze jego blogasek jest najpopularniejszym blogiem na onecie.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Walpurg
wielki miś Gejowa
wielki miś Gejowa
Kontakt:

Postautor: Walpurg » 12.10.2011 21:33:30

To są chwyty erystyczne, zupełnie świadomie używane.

Awatar użytkownika
Gaziev
starszy forumowy
starszy forumowy

Postautor: Gaziev » 12.10.2011 21:42:53

Walpurg pisze:To są chwyty erystyczne, zupełnie świadomie używane.

Ha! To jednak robi on na Tobie wrażenie. Bo na mnie nie robi żadnego i wolę posluchać jakiegoś pijackiego bełkotu niż tego co mówi Mikke.
Poza tym Mikke jest niebezpieczny dla demokracji-atakuję samą istotę wolnego państwa, już za to winno się go pietnować.
Bo gdyby Mikke mieszkał w Gwinei Równikowej, siedział w najciezszym więzieniu w Afryce i stamtąd krytkował demokrację, to powiedziałbym,,Głupek ale go szanuję bo jest wierny swoim ideałom".
Ale on mieszka w Polsce, korzysta z naszych praw, korzysta z naszej wolności i jednoczesnie atakuje demokrację.
Na swoim blogasku cenzuruje w ogóle słowo demokracja. To jest niebezpieczny człowiek, gdyby wiecej ludzi myślało tak jak on to mielibyśmy Białoruś w Polsce.
Dlatego dziwi mnie to, że nawet na forum gejowskim ktoś go broni. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Walpurg
wielki miś Gejowa
wielki miś Gejowa
Kontakt:

Postautor: Walpurg » 12.10.2011 21:51:47

Ależ ja go nie bronię!

Robią na mnie wrażenie stosowane przez niego metody ale to nie znaczy, że się z nim zgadzam. Lubię analizować mechanizmy, z których korzysta, bo fascynują mnie takie kwestie jak retoryka i erystyka. Dla mnie JKM jest ciekawy jako obiekt badania FORMY.

Co zaś tyczy się TREŚCI, to wielokrotnie pisałem, że jest "królem półgłówków", gdyż budzi zachwyt osób, które bezkrytycznie przyswajają to, co JKM im podaje. Jego zwolennicy powtarzają usłyszane frazesy, ale nie potrafią pomyśleć o wielu konsekwencjach danych rozwiązań.

Awatar użytkownika
Gaziev
starszy forumowy
starszy forumowy

Postautor: Gaziev » 12.10.2011 22:00:04

Walpurg pisze:Ależ ja go nie bronię!

Co zaś tyczy się TREŚCI, to wielokrotnie pisałem, że jest "królem półgłówków", gdyż budzi zachwyt osób, które bezkrytycznie przyswajają to, co JKM im podaje. Jego zwolennicy powtarzają usłyszane frazesy, ale nie potrafią pomyśleć o wielu konsekwencjach danych rozwiązań.

No widzisz-pierwszy raz się z Tobą zgadzam.
Na youtubie właśnie jest pełno frazesów z Jasia w stylu,, socjalistom się nie wierzy" ,,eurokraci chcą nam ukraść nasze pieniądze" czy te o bandzie czworga.
Jasiu sobie uroił tę bandę czworgą juz z 10 lata temu-chyba z zazdrosci, ze można stworzyć ugrupowanie, kóre w rok-dwa będzie mialo 10-20 procent poparcia(Samoobrona, Palikot) a on wiezie ten wózek(Upr, Nowa prawica, w tamtych wyborach coś jeszcze z Giertychem majstrował, nawet nie pamiętam nazwy) już 20 lat i ciągle ma koło jednego procenta.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Walpurg
wielki miś Gejowa
wielki miś Gejowa
Kontakt:

Postautor: Walpurg » 12.10.2011 22:13:28

Ciągle ma koło 1% i ciągle zyskuje nowych. Jaki z tego wniosek? Dotychczasowi zwolennicy na szczęście szybko mądrzeją i zaczynają popierać polityczny mainstream. :D

Awatar użytkownika
Believe
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: Believe » 12.10.2011 22:30:43

Ten 1% jest z połowy Polski - z tej połowy warto dodać, która nie obejmuje takich miast jak Warszawa, Poznań, Gdańsk, Gdynia, Olsztyn, Radom, Słupsk itp. W części Krakowa (OW "Kraków II"), gdzie Nowa Prawica była zarejestrowana, dostała więcej głosów od PJN, PPP, zbliżając się do SLD i PSL. Wynik blisko 2-krotnie lepszy dla JKM na Kraków, niż w poprzednich wyborach parlamentarnych.

1% na samych wsiach i małych miasteczkach dla partii, której w ogóle nie było w mediach to mało? Obiektywnie to dużo i to bardzo. PJN zarejestrowane w całej Polsce przy kampani plakatowo-bilboardowej miało coś ponad 2%. Zdaje się, że JKM będzie składał do Sądu Najwyższego o unieważnienie wybory. Jestem ciekawy jak to się rozwinie.

O samym JKM nie będe dyskutował, bo różność w poglądach i przedstawienia pewnych wartości nad inne, nie są tutaj do końca akceptowane.
Obrazek

wojtek89

Postautor: wojtek89 » 12.10.2011 22:48:35

1% w połowie obwodów, 2% w przybliżeniu w skali całego kraju= 300tys wyborców

dodać należy tych, co oddali głos na inną partię, bo nie widzieli sensu "marnować" głosu

chyba całkiem obiektywnie twierdzę, że ten obóz polityczny jest przez media dyskryminowany?

Awatar użytkownika
Walpurg
wielki miś Gejowa
wielki miś Gejowa
Kontakt:

Postautor: Walpurg » 12.10.2011 22:54:27

Wcale nie!

Kiedy widziałeś w telewizji przedstawicieli Zielonych, Polskiej Partii Pracy, Samoobrony (w tej nowej wersji i o nowej nazwie)? JKM jest za to częstym gościem mediów. Podobnie jak Marek Jurek.

To raczej niszowe partie lewicowe są dyskryminowane.

Awatar użytkownika
odkurzacz
Antypapież II
Antypapież II

Postautor: odkurzacz » 12.10.2011 23:01:27

Gazieś pisze:Siema. Specjalnie napisałem Jasiu, bo dla mnie to taki głupiutki JAsiujak ten z kawałów.

Specjalnie napisałem Gaześ bo (...)

Nie mam zamiaru dyskutować w kwestiach erytorycznych programu Korwina, ale najpierw dorośnij zanim zaczniesz obrażać innych !
Taki wpis jest bardzo nie na miejscu.

pozdrawiam
You cant expect to wield supreme executive power, just because some watery tart threw a sword at you!

Awatar użytkownika
Believe
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: Believe » 12.10.2011 23:04:28

Dla mnie sprawa złożona.
Walpurg, to że JKM jest gościem telewizyjnym to przez fakt, że ma odmienne poglądy i zwyczajnie dostaje szansę ich wypowiedzenia. Głównie w telewizjach komercyjnych.

KNP-u nie było w telewizji podczas kampanii wcale. PJN był: na debatach, w spotach, w mediach szerokich, zarejestorwany w całym kraju, ze składem znanych parlamentarzystów i dostał lekko ponad 2%

wojtek89 pisze:1% w połowie obwodów, 2% w przybliżeniu w skali całego kraju= 300tys wyborców

Przeczytaj jeszcze raz mój post, bo chyba coś Ci się w kalkulacji pomyliło. 1% dostał z samych małych miasteczek i wsi. Tylko z nich. Nie porównuj małych miasteczek i wsi do Warszawy, Poznania, Gdańska, Gdyni, Olsztyna, Radomia, Słupska. Tam jest zupełnie większa ilość wyborców.
Obrazek

wojtek89

Postautor: wojtek89 » 12.10.2011 23:41:10

w połowie regionów dostał 1%
wynik przemnożyłem zatem przez dwa

we wrocławiu otrzymał niespełna 3%
a to chyba duże miasto?

poza tym nie rozumiem o co ci chodzi? ja ciebie atakuję czy "popieram"?
zacznij czytać ze zrozumieniem:)

Awatar użytkownika
Kawa
Arcybiszkopt
Arcybiszkopt

Postautor: Kawa » 12.10.2011 23:41:53

Believe pisze:Ten 1% jest z połowy Polski - z tej połowy warto dodać, która nie obejmuje takich miast jak Warszawa, Poznań, Gdańsk, Gdynia, Olsztyn, Radom, Słupsk itp. W części Krakowa (OW "Kraków II"), gdzie Nowa Prawica była zarejestrowana, dostała więcej głosów od PJN, PPP, zbliżając się do SLD i PSL.

Believe pisze:Przeczytaj jeszcze raz mój post, bo chyba coś Ci się w kalkulacji pomyliło. 1% dostał z samych małych miasteczek i wsi. Tylko z nich. Nie porównuj małych miasteczek i wsi do Warszawy, Poznania, Gdańska, Gdyni, Olsztyna, Radomia, Słupska. Tam jest zupełnie większa ilość wyborców.

No, ale KNP kandydował z Łodzi, Wrocławia, Katowic, Szczecina, Krakowa - więc nie takie znowu miasteczka. Z ośmiu największych polskich aglomeracji - ponad połowa. (Za duże aglomeracje uważam Wawę, Kraków, Łódź, Wrocek, Poznań, Szczecin, Trójmiasto i Górny Śląsk)
Narzekasz, że KNP nie miał możliwości startu z dużych miast. A ja myślałem, że właśnie w dużych miastach łatwiej pozbierać podpisy - dużo ludzi mieszka na stosunkowo niewielkim terenie. Ale KNP zawalił zbieranie podpisów w Trójmieście i w Poznaniu, a tych okręgów nawet on nie kwestionował.

Może jeszcze dokładne wyniki KNP z ludnych okręgów:
wrocławski - 2,35%
łódzki - 2,15%
krakowski - 3,31%, SLD, o którym piszesz, zanotował tam wyjątkowo słaby wynik - 5,43%
podwarszawski - 2,59%
katowicki - 2,25%
szczeciński - 1,65%
To gdzie niby mieli więcej głosów pozbierać? W Gdańsku i Gdyni, gdzie zebrali za mało podpisów?
Ceterum censeo konserwa winna być zniszczona!

Awatar użytkownika
Gaziev
starszy forumowy
starszy forumowy

Postautor: Gaziev » 13.10.2011 00:12:29

Jasiu wystartował w tylu okręgach w ilu zebrał podpisy-w tych ktorych nie wystartował nie uciułał nawet na tyle podpisów by móc stworzyć listę.
Więc skąd niby wiadomo, ze w tych okręgach w którcyh nie uciułał nawet wystarczającej liczby podpisów, dostałby tyle samo głosów-pewnie dostałby jeszcze mniej.
Odkurzacz
Specjalnie napisałem Gaześ bo (...)

Nie mam zamiaru dyskutować w kwestiach erytorycznych programu Korwina, ale najpierw dorośnij zanim zaczniesz obrażać innych !
Taki wpis jest bardzo nie na miejscu.

Ty na pewno jesteś dorosły, hah. Śmieszne bardzo. No jak wiadomo obrażać można dopiero od 40 tki.
Jak chce obrazić Jasia i mam 31 lat to nie mogę? Zresztą nawet go nie obrażam, sam dostatecznie mocno się obraża i kompromituje poprzez swoje wypowiedzi.
Pozdrawiam.

Wróć do „1.1. Wydarzenia”