Bieżączka polityczna

Komentujemy bieżące wydarzenia z kraju i ze świata.
Awatar użytkownika
shane82
starszy gejowy
starszy gejowy

Re: Bieżączka polityczna

Postautor: shane82 » 11.01.2017 15:36

Demokratycznie na pewno się tego nie uda zmienić bo większość ludzi jest głupia o czym świadczą wyniki wyborów.
"Wiara, że naród za pomocą podatków może wybić się na dobrobyt, to jak człowiek stojący w wiadrze, wierzący, iż podniesie się, jeśli mocno pociągnie za uchwyt" Winston Churchill
V1, Rotate, V2, positive climb, gear up
Awatar użytkownika
w300
supernowa
supernowa

Postautor: w300 » 11.01.2017 15:57

No :lol: No ale daj propozycje jak ty byś to zrobił bo ja jakoś nie mam pomysłu
Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 11.01.2017 16:25

shane82 pisze:To że PiS robi to ma być usprawiedliwienie?

Nie żebym się zgadzał że ma być usprawiedliwieniem, ale w sprawie TK akurat ty jak najbardziej traktowałeś bubla autorstwa PO wyprodukowanego w ostatnich dniach kadencji jako usprawiedliwienie dla działań PiS.
shane82 pisze:Obecny kryzys to tylko pokazówka jak się różnią a to wszystko to te same ścierwo.

Wiesz co jest najbardziej obrzydliwe w takich populistach jak ty? Że nawet powieka wam nie drgnie, kiedy nawet najsilniejsze uczucia, najlepsze chęci i najświętsze wzburzenie milionów ludzi nazywacie pokazówką motywowaną chęcią zysku. Kto tu jest ścierwem...?
Obrazek
Awatar użytkownika
shane82
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: shane82 » 11.01.2017 17:21

Bubel PO jest przyczyna pozniejszych dzialan PiSu. Ja nie twierdziłem, że PiS dobrze robi. Znajac naszą klase polityczną mozna bylo z prawie całkowitą pewnością przewidzieć ze pisiory tego nie zostawia i PO dobrze o tym wiedziało. Nienawiść zwolenników PiSu do PO, N, PSL nie pozwala dostrzec im błędów i przekrętów PiSu. Z kolei nienawiść opozycji do PiS powoduje bagatelizowanie przez nich wszystkich wpadek poprzedniej ekipy.
Jakich milionów? Chyba że mowisz o milionach wyborcow PiSu. :P
Kradli, kradną i robili przekrety obecnie rządzący jak i poprzednicy dlatego nalezy ich wszystkich odsunac, ale to chyba tylko w drodze jakiegos przewrotu wojskowego. Jednak Antek chyba juz podporządkował i wojsko.
Ludzie wyjda na ulice dopiero jak dostana po kieszeni, a przy sposobie rządów PiS moze to byc szybko.
"Wiara, że naród za pomocą podatków może wybić się na dobrobyt, to jak człowiek stojący w wiadrze, wierzący, iż podniesie się, jeśli mocno pociągnie za uchwyt" Winston Churchill
Awatar użytkownika
palsecam
supernowa
supernowa

Postautor: palsecam » 11.01.2017 18:15

Zaczyna się kabaret. xD Jak mi tego brakowało! xD 90 tysięcy Kijosia to sprawa karygodna, ale w porównaniu z przekrętami PiS to są waciki. Tak samo, jak próba przekrętu przy wyborze sędziów TK przez PO w porównaniu z demontażem TK w wykonaniu PiS i niezaprzysiężeniem legalnie wybranych sędziów wygląda, jak kradzież batonika przy rozboju z gwałtem. Zresztą TK udaremnił nielegalny wybór sędziów. W przypadku KOD wystarczy zmiana lidera, który nie okaże się takim ,,liderem", jak w ruskim samolocie pll lot. Tylko Kijoś się jakoś nie pali do usunięcia się w cień. Jedno jest pewne: przez tę sprawę oberwali wszyscy liderzy partii skupionych wokół KOD i Razem miało jednak dobrego nosa, że się w to nie angażowali. Bo w tej chwili oni wychodzą na jedyną opozycję, która się w tej sprawie nie umazała.
shane82 znowu pomylił głowę z dupą i pisze:ale to chyba tylko w drodze jakiegos przewrotu wojskowego. Jednak Antek chyba juz podporządkował i wojsko.
Trzeba nie mieć pojęcia, czym jest przewrót wojskowy, żeby pisać takie bzdury.
Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 11.01.2017 21:22

palsecam pisze:Razem miało jednak dobrego nosa, że się w to nie angażowali. Bo w tej chwili oni wychodzą na jedyną opozycję, która się w tej sprawie nie umazała.

To chyba takie trochę pyrrusowe zwycięstwo, biorąc pod uwagę ogrom poparcia dla Razem i to, jak wszystkie partie poza PiS - bez wyjątku! - korzystają na kompromitacji lidera chyba najliczniejszej z polskich organizacji prodemokratycznych.
Obrazek
Awatar użytkownika
donald
starszy wyjadacz
starszy wyjadacz

Postautor: donald » 11.01.2017 23:09

Ale przepraszam bardzo w jaki sposób KOD się umazał? Czym się umazał? Przecież nawet jeśli Kijowski zachował się nie w porządku to nadal KOD nie ponosi za to winy. Razem natomiast od początku do końca gra nieelegancko odcinając się od kogo tylko się da nawet tam gdzie po prostu trzeba naprawdę być razem.
Wg moderatora Leo jestem „gównianym specjalistą”

Mój mały manifest
Gardzę osobami bez odwagi cywilnej.
Awatar użytkownika
palsecam
supernowa
supernowa

Postautor: palsecam » 11.01.2017 23:18

Niekoniecznie, pod Sejmem byli. Na czarnych protestach byli. A Kijowski się skompromitował, oczywiście KOD nie ponosi za to winy, ale obrywa na tej samej zasadzie, na której np. PO oberwała ośmiorniczkami, choć to też waciki w porównaniu z grzechami PiS. Zresztą ja mam na temat Kijowskiego swoją hipotezę, dosyć śmiałą, mniejsza o to. Zobaczymy, w jaką stronę to wszystko pójdzie.
Awatar użytkownika
donald
starszy wyjadacz
starszy wyjadacz

Postautor: donald » 11.01.2017 23:29

Byli ale osobno.
KOD obrywa ale nie sposób mówić, że coś go obciążą.
Wg moderatora Leo jestem „gównianym specjalistą”

Mój mały manifest
Gardzę osobami bez odwagi cywilnej.
Awatar użytkownika
Palpatine
Argent Crusader
Argent Crusader

Postautor: Palpatine » 12.01.2017 00:22

palsecam pisze:. Zresztą ja mam na temat Kijowskiego swoją hipotezę, dosyć śmiałą, mniejsza o to. Zobaczymy, w jaką stronę to wszystko pójdzie.

Podziel się! jestem ciekaw :)
Awatar użytkownika
shane82
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: shane82 » 12.01.2017 09:38

donald pisze:KOD obrywa ale nie sposób mówić, że coś go obciążą.

Jak nie, Kijowski swoją osobą obciąża KOD, poza tym jęzeli prawdą jest że część działaczy wiedziała co się dzieje i nic z tym nie zrobili (nawet ze strachu czy dlatego że góra zabroniła) to świadczy to o całym KODzie. Pomimo, że już wszyscy wiedzą co zrobił Kijowski to jeszcze go organizacja nie usunęła i tym samym obciąża się dodatkowo.
Awatar użytkownika
Walpurg
wielki miś Gejowa
wielki miś Gejowa
Kontakt:

Postautor: Walpurg » 12.01.2017 17:10

Wolałbym, żeby to był żart, ale to info od szanowanego prawnika, powtórzone przez RPO Bodnara.

Zbigniew Ziobro zaskarżył do TK uchwały z 2010 roku o wyborze trzech sędziów TK - Rymara, Tuleji i Zubika.
Jeśli TK uzna ich niekonstytucyjność, PiS usunie tych sędziów z urzędu i wsadzi do TK następnych trzech sędziów.
Bądźmy pasywni, ale nie bądźmy bierni! (Bartosz Żurawiecki, Nie byłeś na Paradzie? Nie idę z Tobą do łóżka!, "Replika" nr 50, 07/08 2014, s. 11.)
Awatar użytkownika
w300
supernowa
supernowa

Postautor: w300 » 12.01.2017 17:40

I w końcu zacznie rządzić po swojemu bo do tej pory zachowują sie jak ciotki
Awatar użytkownika
palsecam
supernowa
supernowa

Postautor: palsecam » 12.01.2017 17:54

Neobolszewia.
Awatar użytkownika
shane82
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: shane82 » 12.01.2017 18:03

Demokracja to tyrania większości, chcieliście demokracji to ją macie :evil:
Awatar użytkownika
palsecam
supernowa
supernowa

Postautor: palsecam » 12.01.2017 18:06

Od kiedy 37% z nieco ponad połowy uprawnionych do głosowania to większość?
Awatar użytkownika
shane82
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: shane82 » 12.01.2017 18:20

Czyli że wybory byly nie demokratyczne? Przecież Ci co nie poszli też podjęli decyzję, że jest im wszystko jedno. Pis wygral w wolnych demokratycznych wyborach zdobywajac większość. Z definicji demokracji nie wynika że to musi być 50%+1 głos spośród wszystkich uprawnionych.
Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 12.01.2017 18:59

Trybunał i tak już został zaorany. Ale gdyby uznano, że sędziowie orzekający przez sześć lat nie powinni byli orzekać, zrobiłoby się jeszcze ciekawiej :D
---------------------------KALENDARIUM
Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 12.01.2017 19:09

Ja rozumiem, że dziel i rządź i że wprowadzanie poczucia niepewności może nawet służyć partii rządzącej, ale na cholerę otwierać kolejny front i jeszcze jeden i jeszcze jeden?
W tym kontekście "Wyborcza" zadaje może słuszne pytanie: czy w PiS rozpoczęła się kolejna walka o to, kto jest większym ortodoksem?
Obrazek
Awatar użytkownika
CryBoy
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: CryBoy » 12.01.2017 19:33

shane82 pisze:. Pis wygral w wolnych demokratycznych wyborach zdobywajac większość. Z definicji demokracji nie wynika że to musi być 50%+1 głos spośród wszystkich uprawnionych.

Z definicji demokracji nie ale istnieje jeszcze coś takiego jak matematyka.
Reasumując: PiS nie zdobył większości a jedynie zebrał najwięcej głosów.
Goni nas lukratywny wieprz
I wszystkim życzymy źle... nam z oczu patrzy

Wróć do „1.1. Wydarzenia”