Presja

Na bieżni, na rowerze, na polu, na dworze i... przed telewizorem.
Awatar użytkownika
Selario
Zbanowany
Zbanowany

Presja

Postautor: Selario » 15.04.2017 08:22:01

Co sądzicie o tym sporcie? ;)
#Koniecofftopu.
A tak na serio. Jakie jest Wasze stanowisko odnośnie stosowania presji w sporcie/wojsku, a nawet tortur (ot, choćby na dzieciach w Chinach)?
Pod pojęciem presji nie chodzi mi tyle o sport sam w sobie, co taką narzuconą ''powinność'', która wyjaławia człowieka z godności, szacunku i własnych uczuć. Chodzi tu też o presję w społeczeństwie jako ogół, np. na posiadanie dzieci. Nie musimy się ograniczać tylko do sportu, choć głównie temat się tego tyczy.
Jak dla mnie to jest dosłownie chore i nieludzkie. Może i kształtuje to w pewnym sensie charakter, tylko co z tego, skoro pozbawia się takich ludzi człowieczeństwa na rzecz lepszych wyników i bezmyślnego wykonywania czynności? (to samo tyczy się kapitalizmu i wyzyskiwania ludzi, którzy sami się o to proszą, twierdząc, że łapią Boga za nogi)
Raz kiedyś czytałem komentarz jednego randoma, co pisał, że woli przyjść chorym do pracy (mimo, że kategorycznie powinien zostać w domu) niż stracić 300zł premii. :O Szok!

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Re: Presja

Postautor: jazzik » 15.04.2017 16:41:59

Niestety, albo stety, dorosłość m.in. na tym polega, że czasami robi się rzeczy, na które się nie ma ochoty, bo kompromis, nierobienie komuś bliskiemu przykrości, obowiązki albo czysta kalkulacja zysków/strat.
Może ktoś ma rodzinę, dzieci i te 300 zł. premii jest dla niego sporą kwotą? Dopóki się nie ma kogoś na utrzymaniu, albo wręcz jest się utrzymywanym, jak to nieraz bywa, to takie coś się wydaje nierozsądne.
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Wróć do „2.4. Sport”