Nie przegap w radio i TV

Film, teatr, muzyka, książka, architektura.
Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Nie przegap w radio i TV

Postautor: Hebius » 09.02.2007 22:08:42

Nie przegap w radio i TV
------------ edycje --------------------
2013.01.17 - Zrób sobie dobrze serdelkiem
2013.01.18 - Nie przegap w radio i TV

-----------------------------------------
Gdyby ktoś jeszcze tego nie oglądał, a przypadkowo miał kanał Ale Kino!

Godz. 1:40 - Zanim zapadnie noc - Biograficzna opowieść o życiu i twórczości kubańskiego pisarza Reinaldo Arenasa.
Obrazek

Obrazek

Czyż Johnny Depp jako blond lalunia nie jest tu słodki? :P
Ostatnio zmieniony 18.01.2013 00:03:15 przez Hebius, łącznie zmieniany 3 razy.
    Hej! hej! mołodyciu ty hoża,
    Luli, luli, piękna królewno!
    Przyjdzie hrabia bogaty zza morza, hej!
    Utuli, utuli, na pewno, hej!

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 10.02.2007 00:09:55

Bartosz Żurawiecki pisze:Zanim zapadnie noc.
Ocena: 4/6
Before Night Falls. USA 2000
Reżyseria: Julian Schnabel.
Dystrybucja: SPI
Adaptacja autobiograficznej książki Reinalda Arenasa, kubańskiego pisarza i dysydenta. Prześladowany był zarówno za swoją twórczość, jak i homoseksualne skłonności. Film obejmuje wszystkie etapy życia Arenasa – od dzieciństwa spędzonego na kubańskiej wsi, po samobójczą śmierć w Nowym Jorku. Dużo w nim poezji i malarskich impresji, za to brakuje ostrego realizmu. Perełką jest występ Johnny'ego Deppa w podwójnej roli transwestyty i oficera śledczego.

Awatar użytkownika
achim
gwiazda północy
gwiazda północy
Lokalizacja: Tam, gdzie dwóch facetów może trzymać się za ręce na ulicy

Postautor: achim » 12.02.2007 15:35:11

Ja wiem ,ze to program ponizej poziomu, ale dzis w Warto rozmawiac Jan Pospieszalski zajmie sie terapia z homoseksualizmu i rozmowami z gejami " wyleczonymi " , warto zobaczyc, zeby potem obsmiac lub polemizowac

antypapież

Postautor: antypapież » 12.02.2007 16:54:29

Mam nadzieję, że kiedyś przyjdzie rząd, który zrobi porządek z katolikami.

mikkolak

Postautor: mikkolak » 12.02.2007 18:19:49

Owszem, w dłuższej perspektywie tak się stanie. Katolików zastąpią muzułmanie... :evil:

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 12.02.2007 23:54:34

Utwierdziłem się tylko w przekonaniu, że oglądanie Pospieszalskiego w "Warto rozmawiać" to strata czasu.

Awatar użytkownika
scynk
zastępca członka
zastępca członka

Postautor: scynk » 13.02.2007 07:51:00

To nie tylko strata czasu. OBRZYDZENIE - zawsze mi towarzyszy, gdy się z tym zetknę choćby na chwilę. ZAKŁAMANIE, OBŁUDA, robienie ludziom wody z mózgów. Gra do jednej bramki. Udowadnianie pod pozorem "dyskusji" jedynie słusznej opinii. - Czegoś takiego nie była w najstraszniejszym komunizmie. Tak podstepnie manipulującego ludźmi.

funik

Postautor: funik » 13.02.2007 08:41:31

Dobra, opowiedzcie co on tam bredził. Ostatnio nie oglądam w ogóle telewizji. Mam więc prośbę, jakby miało być coś ciekawego proszę o wcześniejsze uprzedzanie i podanie stacji i godziny. Dobrze?
I co Pospieszalski kogoś wyleczył z homoseksualizmu? Na antenie?

Giancarla

Postautor: Giancarla » 13.02.2007 10:06:06

Nikogo nie wyleczył, tylko opowiadał wraz z szacownymi gośćmi o rzekomo "tysiącach" ludzi z całego świata, którzy się zgłaszają na terapię do Szklarskiej Poręby, gdzie przyjmuje taki łebski doktorek...
No cóż, darmo doktorek nie pracuje, poczucie winy w kulturze judeochrześcijańskiej trzyma się nieźle, biznes się kręci. I smutne i wkurzające.
Dla mnie zawsze o pięknie i boskości świata stanowiła wielość i różnorodność. Seksualna też. Ale są i tacy, którzy rzeczywistość chcieliby ubrać w czarno-biały mundurek.
Pan doktor wierzy w to, co robi. Powiedział, że skoro komunizm upadł to i geja naprawić można...

Awatar użytkownika
Brzuś
Informatyk Forumowy
Informatyk Forumowy

Postautor: Brzuś » 13.02.2007 11:19:38

Pod koniec pośpieszalski na chwilę stracił kontrolę w programie, bo jeden z gości zarzucił mu brak wśród gości przedstawicieli LGBT, troszkę zaczął się pokrętnie tłumaczyć i szybko skończył program ;) Aż cud że nie wycieli tego :) Ale miło było popatrzeć na zmieszanego pośpieszalskiego. :D

mikkolak

Postautor: mikkolak » 13.02.2007 12:17:01

Mnie w „Warto rozmawiać” Pospieszalskiego, oprócz jego (autora) bezwstydnej i wołającej o pomstę do nieba stronniczości, zawsze ‘podobają się’ jeszcze te rozczulające pseudoreportaże-agitki. Za młody jestem, by to pamiętać, ale założę się, że tak właśnie wyglądała dokumentalna twórczość lat pięćdziesiątych... :twisted:

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 13.02.2007 13:55:24

pawelgay16 pisze:Pod koniec pośpieszalski na chwilę stracił kontrolę w programie, bo jeden z gości...

Zielony Dariusz Szwed. Trochę się tym wystąpieniem zrehabilitował po wpadce, jaką jest wzięcie udziału w programie Pospieszalskiego.

Słodki był ten psycholog Tomasz Ochinowski z historycznymi (he, he, he) dywagacjami na temat homoseksualizmu. Ciekawie było się dowiedzieć, że dopiero od XIII w. męskie pedalstwo zaczęło być tępione, najprawdopodobniej w wzwiązku ze wzrostem znaczenia kobiety - czy też seksu męsko-damskiego - w społeczeństwie (jakoś to tak facet ujął).

antypapież

Postautor: antypapież » 13.02.2007 16:36:31

Kurwa wywody tego żałosnego obleśnego tłustego klechty, że homoseksualista szuka ojca (mężczyzny) i że nigdy nie znajdzie spełnienia z innym homoseksualistą, bo przecież ten drugi też szuka ojca (więc sam nie jest mężczyzną). Głupi kiecuch nie rozumie (a raczej rozumie, ale ukrywa ten fakt), że geje dzielą się na dominujących i uległych. I że jeśli ulegli szukają rzeczywiście mężczyzny (ojca) to dominujący mają tej męskości w sobie mnóstwo, więcej niż heterycy i mają potrzebę roztaczania opieki nad tym poszukującym męskości. I jest z tego pełny, harmonijny związek. Albo obaj są "uniwersalni", mają w sobie sporo męskości i jeden daje ją drugiemu. Tego głupi klechta nie powie - dla niego wszyscy geje są pasywni, cwelowaci. Czyli istnieją tylko tacy jak ja, a takich jak mój facet już nie ma. Czego się spodziewać po klesze - tylko kłamstw i podłości.

Awatar użytkownika
scynk
zastępca członka
zastępca członka

Postautor: scynk » 13.02.2007 17:31:27

Znane brednie. Nie warto słuchać.

Awatar użytkownika
Czartogromski
gejlord
gejlord

Postautor: Czartogromski » 13.02.2007 17:45:17

Nie warto rozmawiać, nie warto oglądać, nie warto wymieniać nazwiska tego pana.

Ongiś podobny poziom reprezentował pprogram (nomen omen) "WC kwadrans". O programie zaczęło być głośno, gdy swoje zdumienie obecnością tego na antenie wyraził w GW Stanisław Barańczak. Ciekawe, co by powiedział, gdyby dziś w publicznej TV zobaczył WC kwadrans trwający godzinę.
Znośność bytu jest nielekka
Czartogromskie Czytanki 2.0
La Dolce Fiamma
Obrazek

mikkolak

Postautor: mikkolak » 13.02.2007 18:03:09

Dla mnie jest zaskakujące i poniekąd niezrozumiałe, dlaczego rzeczony ‘WC kwadrans’ nie wrócił? (Choć sam autor wrócił)

Awatar użytkownika
xxx86
gejątko
gejątko

Postautor: xxx86 » 13.02.2007 20:39:15

Eee najlepsze było jak jasiu zaczął bredzić, że on na siebie koszuli nie może kupić, bo wszytskie są za wąskie. Oczywiście wg niego to sprawka pedałów, którzy opanowali branżę odzieżową, to zupełnie jak Żydzi kiedyś:D

Awatar użytkownika
Aleksy
gejątko
gejątko

Postautor: Aleksy » 13.02.2007 22:23:20

Rzadko oglądam ten program (chyba go nawet nigdy nie widziałem, bo zawsze przełączałem na co innego, kiedy się tylko pojawiał), ale dawno nie widziałem przykładu tak fatalnego dziennikarstwa... To był program z TEZĄ, że, po pierwsze każdy gej musi być nieszczęśliwy, po drugie, że jedyną formą pomocy nieszczęśliwemu gejowi jest zmiana jego orientacji seksualnej... co to są w ogóle za brednie? Nie mam pretensji do tego zakonnika, nie mam pretensji do tego doktora ze szklarskiej Poręby - oni są wyznawcami jakiegoś światopoglądu, mają jakąś tam konkretną wizję. Mogę się z nimi zgadzać lub nie. ale oni są przynajmniej uczciwi, bo mówią to, co myślą. A co zrobił Pospieszalski? - Pod pozorami obiektywnego dziennikarstwa usiłował przekonać społeczeństwo, że mamy pomoc dla homoseksualistów w Polsce, jaką są rzeczone organizaje prowadzące terapię. Nie zaprosił ani jednego geja: ani tekaiego, któremu jest z tym dobrze, ani takiemu, któremu jest z tym źle. Mówił bzdury o tym, jaka to w Stanach Zjednoczonych panuje tolerancja... w Nowym Jorku, Chicago, w Kalifornii pewnie tak... a co, przepraszam, ze stanami, które w 90% składają się z mormonów czy wyznawców jakichś na wskroś purytańskich kościołów prostestanckich, którzy w ogólnym rozrachunku niewiele się różnią od moherowych beretów? A od kiedy to, przepraszam, Warszawa jest taka tolerancyjna, jak twierdzi pan Pospieszalski... Mieszkam tu i nie wydaje mi się... nawet faceta nie mogę za rękę wziąć, kiedy mam na to ochotę... Czy warszwscy heterycy tak znowu walą tłumnie drzwiami i oknami do wszystkich branżowych klubów?

"Trzeba pomagać osobom o orientacji homoseksualnej" - mówi Pospieszalski, a ktoś, kto w okresie dojrzewania nie jest pewien swojej orientacji, to i tak się do tego nikomu nie przyzna... Komu w Polsce można powiedzieć "Chyba jestem gejem" - nikomu, bo "chyba jestem gejem" będzie zaraz odebrane jako "na pewno jestem gejem". a w naszym społeczeństwie to jest stygmat... I nawet do kogoś, kto może się potem okazać najzwyczajniejszym w świecie hetero i tak przylgnie etykietka pedała... Nietolerancja dla homoseksualistów w naszym społeczeństwie godzi przecież nie tylko w homoseksualistów, ale w heteroseksualistów także, tylko szkoda, że tym programie nikt o tym nie wspomniał...

Gadka o koszulach - żenująca...

Nie wiem, czemu poświęciłem tyle słów takiemu marnemu programowi... pewnie dlatego, żeby sobie ulżyć... i mieć przynajmnej jedną wypowiedź na tym forum :D , bo nigdy mi się nie chce zalogować

Awatar użytkownika
Czartogromski
gejlord
gejlord

Postautor: Czartogromski » 14.02.2007 16:55:39

Aleksy pisze:Nie wiem, czemu poświęciłem tyle słów takiemu marnemu programowi... pewnie dlatego, żeby sobie ulżyć... i mieć przynajmnej jedną wypowiedź na tym forum :D , bo nigdy mi się nie chce zalogować

No to na coś się pan P. przydał :twisted:
Znośność bytu jest nielekka
Czartogromskie Czytanki 2.0
La Dolce Fiamma
Obrazek

Awatar użytkownika
anesz48
młodszy forumowy
młodszy forumowy

Postautor: anesz48 » 14.02.2007 21:16:54

15 lutego na HBO2 o godzinie 20.oo - świetny film z John Malkovich'em pt:"Być jak Stanley Kubrick", naprawdę polecam - miodzio :D

Wróć do „2.3. Kultura”