Manga i anime.

Film, teatr, muzyka, książka, architektura.
Awatar użytkownika
Radek26
R.I.P.
R.I.P.

Postautor: Radek26 » 12.02.2015 00:38:17

Tia, Nie ogląda.
Ja Naruto nigdy jakoś nie oglądałem.
Z filmów to Akira bez zwątpienia jest najlepsza.
A Evangelion ?
Przy okazji zmieniam tytuł z tych dużych literek na małe.

Awatar użytkownika
Hime
gejowy
gejowy

Postautor: Hime » 12.02.2015 00:51:21

Żałuj ja Naruto oglądam już przez 10 lat i jest to jedna z najlepszych rzeczy jakie mnie w moim życiu spotkało :D

Moja ulubienica już od wielu wielu lat <3 http://youtu.be/6RIjy8b2s1A
Ostatnio zmieniony 12.02.2015 01:01:35 przez Hime, łącznie zmieniany 1 raz.
"Im Katherie Pierce. I'm Survivor."

Awatar użytkownika
Radek26
R.I.P.
R.I.P.

Postautor: Radek26 » 12.02.2015 01:01:02

E tam to tasiemiec jak pokemony. :P
A filmy jakieś spoko możesz polecić ?
Coś pod horror itp.

Awatar użytkownika
Hime
gejowy
gejowy

Postautor: Hime » 12.02.2015 01:03:16

Filmów tak nie oglądam

pisałem ci kiedyś o Another, oglądałeś ? :)

Awatar użytkownika
Radek26
R.I.P.
R.I.P.

Postautor: Radek26 » 12.02.2015 01:06:35

Zacząłem oglądać. Świetne jest. Wypowiem się jak obejrzę całą serię.

Awatar użytkownika
Hime
gejowy
gejowy

Postautor: Hime » 12.02.2015 01:09:38

W życiu nie zgadniesz, kto był tą martwą osobą xD

A potem zobacz sobie Blood C, jeszcze bardziej zaskakujący finał ;)

Awatar użytkownika
Haiko
supernowa
supernowa

Postautor: Haiko » 12.02.2015 09:15:24

Ja oglądam Naruto :)
Z Sakurą jest o tyle fajnie, że w pierwszej serii była trochę w tyle w porównaniu z Naruto i Sasuke. Ale w Shippuudenie się wyrobiła i teraz jest jedną z moich ulubionych postaci :D Ale Shikamaru i tak rządzi :-)
A Sakura taka twarda nie jest... Jak tylko widzi Sasuke, to łechtaczka przejmuje nad nią kontrolę :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
Hime
gejowy
gejowy

Postautor: Hime » 12.02.2015 15:03:20

No każdy ma jakieś słabości, ale tak ogólnie Sakura jest twardą kunoichi psychicznie a tym bardziej fizycznie :P Poza tym uwielbiam w niej tą Agresję i wybuchowość :-D

Shikamaru nie lubię, taka pipka i słaby jak na Shinobi, niczym cnotka Hinata

Ja tam od zawsze najbardziej lubiłem Sakure, Tsunade, Karin, Shizune i Konan :3

Awatar użytkownika
Gomiv
Księciu
Księciu

Re: Manga i anime.

Postautor: Gomiv » 08.10.2017 00:43:53

Kurde, utknąłem jeżeli o oglądanie anime. Zobaczyłem ostatni odcinek Boku no Hero Academia i już nie mogę znaleźć nic dla siebie. Wszystko za co staram się zabierać po prostu jakoś nie zachęca mnie jak to anime. Obejrzałem te dwa sezony w słownie 2 dni i uważam, że było zdecydowanie za mało odcinków jak dla mnie. Chyba zbytnio się wkręciłem :D Liczę, że 3 sezon będzie w następnym roku.
Atak Tytanów oczywiście też jak skończyłem to czułem ten niedosyt i czekając na kolejny odcinek po tygodniu dowiedziałem się, że dopiero ma być kolejny sezon więc też muszę czekać ten kolejny rok.
Hunter x Hunter miał tą wygodę, że było zdecydowanie sporo odcinków i super mi się oglądało. Niestety zakończyło się i nie mam pojęcia co z kolejnym sezonem a bardzo chętnie bym oglądnął
Fate/stay night było genialne i ta postać Szermierz, która niesamowicie mi się podobała. Przeleciałem chyba w moment wszystkie sezony i długo szukałem jakiegokolwiek anime by mi się tak spodobało. Super kreska.
Aktualnie nie mam już co oglądać, bo wszystko wybrzydzam, help :D
Decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez.

Obrazek

Awatar użytkownika
Timothy1313
młodszy forumowy
młodszy forumowy

Postautor: Timothy1313 » 09.10.2017 17:36:04

Yuri on Ice - anime o łyżwiarstwie figurowym. Nie lubię sportowych anime ani yaoi, ale YOI świetnie mi się oglądało. Całość okazała się świetnym pomysłem wraz ze świetną animacją, humorem i muzyką. Gratulacje dla twórczyni.
https://www.youtube.com/watch?v=ORDXWrL5EuQ

Awatar użytkownika
Arczi93
młodszy forumowy
młodszy forumowy
Kontakt:

Postautor: Arczi93 » 28.02.2018 20:58:07

Hmm japońska kinematografia animowana - anime - jest według mnie jedną z lepszych rzeczy, jaka może być w tej dziedzinie. Powód? Różnorodność podejmowanej tematyki. Dużo jest dziwactw, ale w całej mnogości można znaleźć multum perełek.
Z dobrych tytułów w mojej opinii subiektywnej, zasługujące na miano arcydzieła to: Shinsekai yori (zawsze jako pierwsze wymieniam), Hellsing Ultimate, Fullmetal Alchemist (zwykłe i Brotherhood), Code Geass (mechanizm manipulacji ludźmi, mechanika rewolucji/zamachu stanu), i wiele innych.. Z ulubionych podgatunków preferuję filozoficzno-psychologiczne (Monster - świetny kryminał detektywistyczny, ale ciężki dosyć), romanse, fantasy, komedie.
Yuri on Ice - czasami celowo przeinaczam na Yaoi on Ice - spoko anime, ale kiepsko taniec pokazują moim zdaniem. Fabularnie fajny lekki romans/sportówka. Ze sportówek natomiast świetny był Hajime no Ippo - przy nim każda sportówka wygląda blado, o boksie. Podobno manga kontynuowana, ale dawno nie kontynuowane - a szkoda. O tym mógłbym gadać generalnie godzinami.

Awatar użytkownika
Nanvi
starszy wyjadacz
starszy wyjadacz

Postautor: Nanvi » 01.03.2018 00:53:54

Ja sam oglądałem całego Naruciaka, teraz na Boruto mam pauzę. Bleacha oglądałem chyba z 3-4 razy całą serię. Kuroshitsuji bardzo lubię, D-gray Man było także świetną serią i szkoda że teraz jest tylko manga.
Moje ulubione anime? To będzie chyba Phantom: Requiem for Phantom, bardzo mocny klimat. Another było super, lubie takie horrory, tak samo Elfen Lied. Durarara (Drrr!) i Baccano też do moich ulubieńców należą.
Z Yaoi i shounen-ai widziałem wszystkiego po trochu, Yuri on Ice było dla mnie trochę zbyt słodkie i niewinne, Junjou Romantica oglądało się po kilka razy wszystkie sezony, Sekaiichi Hatsukoi to samo (paring YukinaxKisa kocham).

Jednym słowem anime uważam za sztukę i widziałem więcej serii niż seriali „prawdziwych”. Kocham kulturę azjatycką a szczególnie japońską więc trudno by mi było bez anime. Znam jeszcze sporo innych tytułów ale dużo wisi mi z tylu głowy i na końcu języka ale to by też było sporo do wypisywania.

Awatar użytkownika
Arczi93
młodszy forumowy
młodszy forumowy
Kontakt:

Postautor: Arczi93 » 01.03.2018 09:14:47

O, Another - świetny klimat. Bleacha oglądałem i mangę przeczytałem po angielsku. Świetna historia, aczkolwiek czuję mocny niedosyt. Niestety zarówno autor jak i reżyser anime musieli skończyć to dzieło wcześniej, gdyż o dziwo małą popularność miało to anime. A szkoda. Naruto uwielbiam, z pominięciem fillerów (jedynie główną fabułę) - Boruto jest spoko, póki co dziecinne ale za jakiś czas może się bardziej poważne zrobi. Elfen Lied miało mistrzowski opening.
Z wzruszających romansów u mnie zasługuje na szczególną uwagę Shigatsu wa kimi no uso. Prawie poryczałem się na koniec.
Imperare sibi maximum est imperium.
łac. Panowanie nad sobą jest najwyższą władzą.

Rozwój jest esencją rzeczy, bez niego jest się niczym zaniedbane ostrze - z czasem traci się swoją ostrość i użyteczność.
Sentencja własna.

Awatar użytkownika
Nanvi
starszy wyjadacz
starszy wyjadacz

Postautor: Nanvi » 01.03.2018 11:44:15

Dziwie się bo Bleach był naprawdę super. Anime romantycznych mało oglądam, jakiś jeden mi się podobał ze względu na kreskę i niektóre tematy ale nie pamiętam nazwy. Boruto faktycznie jest dziecinne, mam tylko nadzieję że to zmienią. A oglądałeś fare zero/stały night? Też fajne.

Awatar użytkownika
Arczi93
młodszy forumowy
młodszy forumowy
Kontakt:

Postautor: Arczi93 » 01.03.2018 14:00:39

Tak, Fate - świetne anime. Swoją drogą obecnie świetnie się zapowiada wspomniane wyżej Boku no Hero Academia, a z ubiegłego sezonu: Made in Abyss - polecam. Z początku niby przygodówka, później robi się gruba miazga. Z nietypowych, ale o świetnej fabule Mahou Shoujo Madoka Magicka - długo nie mogłem się do niego przekonać, ale później tylko żałowałem, że nie obejrzałem tego wcześniej. Jeśli nie oglądałeś polecam gorąco!
Imperare sibi maximum est imperium.
łac. Panowanie nad sobą jest najwyższą władzą.

Rozwój jest esencją rzeczy, bez niego jest się niczym zaniedbane ostrze - z czasem traci się swoją ostrość i użyteczność.
Sentencja własna.

Awatar użytkownika
Timothy1313
młodszy forumowy
młodszy forumowy

Postautor: Timothy1313 » 17.04.2018 10:50:39

Oglądam JoJo Stardust Crusaders (Bizzare Adventures mam już za sobą) i nie jest źle, chociaż trochę ta podróż do DIO się dłuży. Postanowiłem to obejrzeć, bo te odniesienia do innych anime do jojo pod każdym filmikiem innych anime nie dawały mi spokoju (teraz już rozumiem).

Oglądam jeszcze bardzo niszowe Yu-Gi-Oh! VRAINS czyli anime o kartach i Tokyo Ghoul: re.

Awatar użytkownika
Renly Baratheon
gejowy
gejowy

Postautor: Renly Baratheon » 22.05.2018 02:55:58

Wciąż jestem w szoku i nie mogę dojść do siebie po morderstwie pięknego Elfa, który stanął w obronie swej oblubienicy. :( :( :(
Jaką Ja jestem dobrą Istotą skoro płaczę nawet nad wymyślonymi postaciami.
Chwała Amonowi Re
Niechaj będzie pochwalona Grota Antinousa zawsze chętna i Priap Hadriana wiecznie stojący

Awatar użytkownika
Timothy1313
młodszy forumowy
młodszy forumowy

Postautor: Timothy1313 » 31.07.2018 11:26:32

Renly Baratheon pisze:Wciąż jestem w szoku i nie mogę dojść do siebie po morderstwie pięknego Elfa, który stanął w obronie swej oblubienicy. :( :( :(
Jaką Ja jestem dobrą Istotą skoro płaczę nawet nad wymyślonymi postaciami.

A co to za anime?

Steins;Gates 0, anime o podróżach w czasie jest niezłe i póki co wciąga bardziej od wersji bez zera w tytule.

Wystartował też Attack on Titan sezon trzeci.

Awatar użytkownika
Renly Baratheon
gejowy
gejowy

Postautor: Renly Baratheon » 31.07.2018 12:20:17

Elfen Laid.

Ostrzegam, nie wszystkim gejom może przypaść do gustu.
Chwała Amonowi Re
Niechaj będzie pochwalona Grota Antinousa zawsze chętna i Priap Hadriana wiecznie stojący

Wróć do „2.3. Kultura”