Michał Witkowski na tapecie (nie tylko foto)

Film, teatr, muzyka, książka, architektura.
Awatar użytkownika
Mr_M
starszy forumowy
starszy forumowy

Postautor: Mr_M » 20.04.2015 01:02:07

Niestety Michał odpłynął całkowicie w życiu mniej oficjalnym - alkohol, narkotyki, leki nasenne, całonocne wpierdalanie sushi etc. etc...
Myślę, że to mocno wpływa na jego twórczość - coraz mniej pisania, a więcej ekscentryki. Leniwy był zawsze.

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 20.04.2015 01:28:51

Pojawiło sie na FB kilka minut temu:

Michał Witkowski Fashion pisze:Oświadczenie

W związku z incydentem zaistniałym w Łodzi 18 kwietnia 2015 roku chciałem szczerze przeprosić opinię publiczną za użycie w stylizacji kapelusza z symbolem, który został odczytany jako symbol SS. Nigdy nie bylem, nie jestem i nie chciałem być propagatorem treści związanych z jakąkolwiek ideologią, a w szczególności z ideologią nazistowską. Nie było moją intencją szerzenie symboliki SS. Kapelusz wraz z elementami stylizacji przygotowywał mi stylista, a otrzymałem go przed samym pokazem, tak też nie przyglądałem mu się zbyt wnikliwie. Założyłem kapelusz nie mając świadomości, że mógłby on kogoś urazić. Chciałbym nadmienić, że w momencie, kiedy zwrócono mi uwagę, że naszyte na kapelusz części tkaniny mogą zostać odczytane jako symbol SS natychmiast się go pozbyłem. Jeśli ktokolwiek poczuł się urażony jest mi z tego powodu bardzo przykro i za co jeszcze raz pragnę przeprosić.

Michał Witkowski
    Hej! hej! mołodyciu ty hoża,
    Luli, luli, piękna królewno!
    Przyjdzie hrabia bogaty zza morza, hej!
    Utuli, utuli, na pewno, hej!

Awatar użytkownika
żmij
puer aeternus
puer aeternus
Kontakt:

Postautor: żmij » 20.04.2015 09:00:23

A niejaki Filip Chajzer, jakiś dziennikarz TVN (ma prawie 200 tys. lajków) pisze o "homo bohemie".
Jedno pytanie. Czy na tej pustej imprezie nie było ani jednego rozsądnego człowieka, który zdzieliłby go w ten pusty łeb? Ja rozumiem, moda, skrzywienie psychy, kretyńska homo bohema, ale na miłość boską, są jakieś granice!

https://www.facebook.com/ChajzerFilip?fref=ts

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 20.04.2015 11:54:40

Ooo!!! 200 tys. lajków to już będzie dziennikarstwo z najwyższej półki!

Może i jestem naiwny, ale oświadczenie Witkowskiego mnie przekonuje. Jakbym nosił takie różne gówniane kreacje też bym się im zbyt dokładnie nie przyglądał.

Awatar użytkownika
żmij
puer aeternus
puer aeternus
Kontakt:

Postautor: żmij » 20.04.2015 13:22:08

O lajkach wspomniałem tylko dlatego, aby pokazać zasięg jego poglądów.
I być może ja też jestem naiwny, bo tłumaczenie Witkowskiego nawet mnie przekonuje. Co nie zmienia faktu, że podpisuję się też pod tym, co napisał Walpurg.

Awatar użytkownika
mysza
młodszy wyjadacz
młodszy wyjadacz

Postautor: mysza » 20.04.2015 16:27:44

obok tematu to mnei zawsze intrygowalo odnosnie witkowskiego
jak to by bylo z nim isc ? tzn sex uprawiac. bo podobno na niego leca faceci.
hm?

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 20.04.2015 16:43:12

Walpurg pisze:Witkowski napisał dwie świetne książki (Lubiewo i Barbarę Radziwiłłównę z Jaworzna-Szczakowej) a potem umarł.

Ech, ja chyba naprawdę jestem jedyny, który tego świetności "Lubiewa" nie widzi... Książka marna, naprawdę. Dobre było tam jedynie quasi-opowiadanie "Randka" (jeśli dobrze pamiętam tytuł).
Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli nie chce, znajdzie powód.

Awatar użytkownika
OPEL-GSI
R.I.P.
R.I.P.

Postautor: OPEL-GSI » 20.04.2015 16:53:11

Przynajmniej jest ciotowo-śmieszne, obsceniczne w pewnym sensie tragiczne.
Monogamista i faszysta.
Dżihad po niemiecku https://www.youtube.com/watch?v=YoHXZYAEBgI

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 20.04.2015 17:30:57

Jak ktoś nosi symbole zbrodniczej organizacji nie jest do końca "normalny".

Jego tłumaczenie jest żenujące.
Obrazek ✿ ✿ ✿ Natalka je bent mooi ✿ ✿ ✿

Awatar użytkownika
kaylan
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: kaylan » 20.04.2015 17:42:07

Ech, ja chyba naprawdę jestem jedyny, który tego świetności "Lubiewa" nie widzi... Książka marna, naprawdę.

Przykro mi ale muszę obalić twoje poczucie wyjątkowości :P

w sumie aż mnie dziwi ta awantura, po co w ogóle taka wrzawa w mediach o tego pajaca , tak samo mnie dziwi cytowanie Terlikowskiego itp jakby nie było ciekawszych tematów jak wyskoki ludzi niespełna rozumu :?

Awatar użytkownika
żmij
puer aeternus
puer aeternus
Kontakt:

Postautor: żmij » 20.04.2015 18:40:19

Jan Hartman:
Niestety, bez winy Witkowskiego, nacjonalizm i symbolika faszystowska, a nawet nazistowska mają się dobrze. Na polskich murach widujemy setki swastyk, które potrafią utrzymywać się całymi tygodniami i miesiącami. Idee bliźniacze podobne do faszyzmu Mussoliniego, Franco czy Salazara, krzewione są w Polsce i manifestowane bez przeszkód. Słynne fasces, czyli rzymskie rózgi, od których wziął swoją nazwę faszyzm, jeden z polskich sądów miał czelność zarejestrować jako symbol organizacyjny, a tym samym objąć ochroną. Tak, tak, źródłowy symbol faszyzmu przez ponad pół roku, aż do wydania wyroku przez Sąd Apelacyjny na początku 2013 r. był w wolnej Polsce prawnie chroniony! Widzicie filcowe esesmańskie błyskawice na tęczowej czapeczce Witkowskiego, którego faszyści zglanowaliby przy pierwszej okazji, ale powiedzieć stop prawdziwemu faszyzmowi, który po latach wyłazi ze swych śmierdzących nor, jakoś nie macie odwagi. Naprawdę wydaje się wam, że to Witkowski jest jego forpocztą?

Michał Witkowski złamał pewną zasadę i powinien przeprosić (co też uczynił). Nie zrobił wszelako nic strasznego, a jedynie coś w złym guście, coś po prostu niemądrego. Za coś takiego dostaje się prztyczka w nos, a nie kanonadę pocisków artyleryjskich. Dajcie mu już spokój, do cholery!

http://hartman.blog.polityka.pl/2015/04 ... kowskiego/

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 20.04.2015 20:54:44

Hartman dobrze prawi.

Awatar użytkownika
Czartogromski
gejlord
gejlord

Postautor: Czartogromski » 20.04.2015 20:59:08

Obrazek
Nic nowego Michaśka (czy też jego stylista) nie wymyślił. A zespołowi Kiss podobny wymysł zdaje się nie zaszkodził.
Znośność bytu jest nielekka
Czartogromskie Czytanki 2.0
La Dolce Fiamma
Obrazek

Awatar użytkownika
lukaszek83
forumowy
forumowy

Postautor: lukaszek83 » 20.04.2015 21:17:26

Co tam SS, gdyby z krzyżem coś narozrabiał to byłaby afera :D

Generalnie w całej tej wrzawie chodzi o rozgłos dla Witkowskiego i dla krytykujących, bo przecież w dobie internetu każdy "znany" musi się wypowiedzieć na ten czy inny temat :-D

Awatar użytkownika
Walpurg
wielki miś Gejowa
wielki miś Gejowa
Kontakt:

Postautor: Walpurg » 21.04.2015 00:32:03

Ależ jemu to nie zaszkodzi. On tylko zyska, bo jego nazwisko dłużej będzie podgrzane.

Żyjemy w takim natłoku informacji, że dla gwiazd, gwiazdek i gwiazdeczek kluczowe jest przypominanie o sobie. Ale ten informacyjny jazgot sprawia jednocześnie, że my, odbiorcy, nie pamiętamy o wpadkach. Kto jeszcze pamięta nazwiska aktorki, która jechała po pijaku, biskupa, który po pijaku spowodował wypadek, aktorki, która jest kleptomanką kradnącą w sklepach, aktora oskarżonego o posiadanie narkotyków, dziennikarki podle plagiatującej cudze teksty? Nazwiska pamiętamy, bo osoby te brylują w mediach, ale nie łączymy już ich ze wspomnianymi nazwiskami.

A Lubiewo? Zależy jak to czytać. Dla mnie to melancholijna powieść o odchodzącym świecie. Przychodzi nowe, ale dla ciągle tych samych żyjących ludzi nie ma w tym nowym miejsca. A świat przedstawiony to, jak powiedziałaby Kristeva abiekt zaś Gombrowicz nazwałby to śmietnikiem. To coś, o czym większość nie chce słyszeć i czego nie chce wiedzieć, ale co jest w nas. To jest naprawdę wybitna książka.
Bądźmy pasywni, ale nie bądźmy bierni! (Bartosz Żurawiecki, Nie byłeś na Paradzie? Nie idę z Tobą do łóżka!, "Replika" nr 50, 07/08 2014, s. 11.)

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 21.04.2015 00:50:06

Bez przesady. Nie interesuję się polskimi aktorkami, ani biskupami, więc nie mam pojęcia o kim teraz wspominasz, ale nie przypuszczam, bym zbyt szybko zapomniał o wpadce Witkowskiego. Tak jak nadal pamiętam o aferze Dunin z Karpowiczem, chociaż upłynęło od wydarzenia już trochę czasu.

Awatar użytkownika
Dorian_Gray
Lord of the Twinks
Lord of the Twinks

Postautor: Dorian_Gray » 21.04.2015 09:12:29

Czartogromski pisze:(...) A zespołowi Kiss podobny wymysł zdaje się nie zaszkodził.

z Wikipedii:
Charakterystyczną, jakkolwiek dość kontrowersyjną pisownię nazwy zespołu z kojarzonym z nazistowskim symbolem SS, wymyślił nie do końca świadomy następstw klimatu skandalu jaki to wywoła, gitarzysta Ace Frehley tworząc tym samym logo zespołu rozpoznawane do dziś na całym świecie. Pomysł ten okazał się przypadkowym, wielkim sukcesem komercyjnym ponieważ zespół zwrócił w ten sposób na siebie uwagę nawet tych, którzy nie gustowali w stylu i gatunku muzyki Kiss. Jest też spotykanym błędem doszukiwanie się nieprawdziwych pogłosek o powiązaniach członków zespołu z ideologią faszystowską. Mimo to oryginalna pisownia logo Kiss jest zabroniona w użyciu w niektórych krajach, w tym w Niemczech gdzie nazwa zespołu jest pisana tradycyjnie lub przy pomocy liter ZZ odbitych w zwierciadle. Należy wspomnieć też, że obaj założyciele zespołu Paula Stanleya i Gene'a Simmonsa są pochodzenia żydowskiego i wojenne losy ich rodziców nie należały do łatwych (matka Gene Simmonsa była więziona w obozie koncentracyjnym).
Český je hezký!

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 21.04.2015 12:19:01

A tymczasem:

Wyborcza pisze:Michał Witkowski ma poważne kłopoty po występie na Fashion Week w furażerce z symbolem SS. Prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie propagowania treści faszystowskich. A wydawnictwo Znak zawiesiło prace nad książką "Fynf und cfancyś" - "powrotem autora do jego literackich korzeni"

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75475,17787005,Mic ... z3XwCCAUMf

Reakcja niewspółmierna do przewinienia.

Awatar użytkownika
Hime
gejowy
gejowy

Postautor: Hime » 21.04.2015 12:23:16

Ale jedno trzeba mu przyznać, ma dobry gust jeśli chodzi o partnerów, bo zawsze przy nim znajdzie się jakieś ciasteczko :3

Obrazek

.
"Im Katherie Pierce. I'm Survivor."

Awatar użytkownika
Quessmine
gejowy
gejowy

Postautor: Quessmine » 21.04.2015 12:59:29

To ciasteczko po lewej to chyba leci na kasę że wiąże się z takim pasztetem :P

Wróć do „2.3. Kultura”