Seriale

Film, teatr, muzyka, książka, architektura.

Jakie seriale lubisz najbardziej?

komedia
15
23%
sensacja
3
5%
obyczaj
7
11%
kryminał
4
6%
fantastyka
14
21%
sci-fi
8
12%
dramat
9
14%
horror
3
5%
inne (napisz w poście jakie)
3
5%

Liczba głosów: 66

Awatar użytkownika
bite_me
wyjadacz
wyjadacz

Seriale

Postautor: bite_me » 17.02.2012 23:04:46

W przerwie aż kolejny odcinek Seksu w wielkim mieście się zbuforuje stwierdziłem, że wypadałoby założyć temat o serialach. Nie o konkretnym tytule (to bez sensu, takie tematy szybko umierają) tylko seriale jako ogół.

Staramy się nie gadać o polskich tasiemcach typu "M jak miłość" bo to bezcelowe. I raczej osoba o przynajmniej przeciętnym guście nie ogląda takich rzeczy. No ale ja nie oceniam :P.

Jeśli chodzi o seriale to najbardziej lubię komediowe (w filmach o dziwo jest inaczej). Do ulubionych pozycji należy How I Met Your Mother, Scrubs, The Big Bang Theory oraz Sex in the City (każdy pedał powinien to przynajmniej znać xD).

Oglądacie seriale? Jakie tytuły najbardziej? Zamieszczam ankietę i zapraszam do dyskusji!
Obrazek

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 17.02.2012 23:13:26

Kiedyś uwielbiałem Z Archiwum X

obecnie seriali w zasadzie nie oglądam, nie mam na to czasu ani ochoty - jedynie czasem oglądam komediowe, aby się rozerwać po pracy - lubię brytyjskie: Czarną Żmiję, Allo allo, Jasia Fasolę (a co!) i amerykański Świat według Bundych

co ciekawe, mam podobnie jak ty - seriale komediowe lubię, natomiast filmów-komedii nie za bardzo...
Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli nie chce, znajdzie powód.

Awatar użytkownika
Mazemi
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Mazemi » 18.02.2012 00:16:27

Oglądam Różowe Lata '70 i o ile w młodości baaardzo mi się podobały, to teraz są dla mnie trochę za schematyczne. Nudne.

Allo allo to też żar młodości,a le mi się nie znudziły ;)

Rzym dawał radę, ale główni bohaterowie brali udział w za wielkiej liczbie historycznych wydarzeń, co baaardzo odebrało temu serialowi autentyczność.

Hit ostatnich tygodni: Julka :) Nie oglądam tego, ale cała rodzina to ogląda więc i ja zobaczę. Dziś mi mama powiedziała ze śmiertelną twarzą, że okazało się, iż niby narzeczony Julki jest gejem :D

Awatar użytkownika
bite_me
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: bite_me » 18.02.2012 00:23:09

Oglądam Różowe Lata '70 i o ile w młodości baaardzo mi się podobały, to teraz są dla mnie trochę za schematyczne. Nudne.

Miałem tak samo, nie idzie tego oglądać teraz.
Obrazek

890928

Postautor: 890928 » 18.02.2012 00:52:54

oglądam różne
zaznaczyłem fantastyczne, chociaż ciężko trafić na dobry serial z tego gatunku

Awatar użytkownika
DzikiDzik
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: DzikiDzik » 18.02.2012 04:36:00

Ja z kolei zaznaczyłem fantastykę bo w tym pojęciu mieści się fantasy, horror i s-f - czyli moi ulubieńcy, poza komediami i dreszczowcami. :D
It's okay to bi a geek bear! ;)

Awatar użytkownika
mahler
forumowy
forumowy

Postautor: mahler » 18.02.2012 09:20:35

Zgadzając się w 100% ze zdaniem Dzika również zaznaczyłem fantastykę :)

Obecnie na tapecie mam 1 sezon Fringe. Fajnie się zapowiada i oby nie wpadli w monotonnię.

Bardzo mi się podobał V, niestety zakończyli produkcję po drugim sezonie :-( Falling skies jest w podobny deseń, ale jeszcze nie widziałem i nic na ten temat nie mogę napisać.

Typowo fantasy to mało widziałem, ale też chyba stosunkowo niewielie tego typu się kręci. Oczywiście na pierwszym miejscu muszę postawić Grę o tron. Z tego gatunku co jakiś czas oglądam kolejny sezon True blood. Warto też rzucić okiem na Legendę o poszukiwaczu (to serial na podstawie całej serii fantasy Goodkinda Miecz Prawdy)
Oczywiście zachęcam również do sięgnięcia po książki :)

Na koniec muszę wspomnieć o moich serialowych ikonach sf. Czyli serialiach z grupy Star Trek oraz Stargate Oj wiele nieoprzespanych nocy im zawdzięczam :)

Awatar użytkownika
chaf-re
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: chaf-re » 18.02.2012 09:44:06

marcin pisze:y - lubię brytyjskie: Czarną Żmiję, Allo allo, Jasia Fasolę (a co!) i amerykański Świat według Bundych

..

Allo Allo jest najciekawsze w oryginalniej wersji językowej, wtedy widać wszystkie niuanse i humor. Starczy Neapol (Naples) wymówić jako "nipls" i już wiemy, że Anglicy nie są w Neapolu, tylko w sutkach:P
insta > peau_de_chagrin
Chicks nick-name me pilot, they get high off my dick
I take 'em to my home, they call it the cock pit
Time for take off, their panties they drop quick
Now that's first class fuckin, and that' some fly shit ;]

Awatar użytkownika
DzikiDzik
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: DzikiDzik » 18.02.2012 10:55:35

Dla zainteresowanych - mój profil na serwisie Sidereel który śledzi oglądane przeze mnie seriale.

mahler pisze:Obecnie na tapecie mam 1 sezon Fringe. Fajnie się zapowiada i oby nie wpadli w monotonnię.

Fringe naprawdę fajny robi się od drugiego sezonu... 8)

mahler pisze:Falling skies jest w podobny deseń, ale jeszcze nie widziałem i nic na ten temat nie mogę napisać.

To trzeba będzie śledzić...

mahler pisze:Typowo fantasy to mało widziałem, ale też chyba stosunkowo niewielie tego typu się kręci. Oczywiście na pierwszym miejscu muszę postawić Grę o tron.

Nasz współlokator odkrył dwie serię w klimatach fantasy i urban fantasy - odpowiednio Once Upon a Time oraz Grimm. Pierwszą mogę szczerze polecić bo to od scenarzystów LOSTów, a rozgrywając się u nas na Ziemi oraz w magicznym królestwie. Druga to "detektyw polujący na potwory z baśni".

mahler pisze:Z tego gatunku co jakiś czas oglądam kolejny sezon True blood.

Ciężko mi True Blood jako fantasy określić - co najwyżej urban fantasy. ja bym raczej widział to jako oddzielną kategorię już supernatural, czyli wszystko z wampirami, wilkołakami i wiedźmami w naszym świecie. Akurat w przypadku TB ocierające się często o prawidłowy horror.

mahler pisze:Warto też rzucić okiem na Legendę o poszukiwaczu (to serial na podstawie całej serii fantasy Goodkinda Miecz Prawdy)

A ja słyszałem że nie warto - jestem fanem serii książek ( skończyłem na ósmym tomie ), ale słyszałem wiele że serial jest po prostu cieńki.

mahler pisze:Na koniec muszę wspomnieć o moich serialowych ikonach sf. Czyli serialiach z grupy Star Trek oraz Stargate Oj wiele nieoprzespanych nocy im zawdzięczam :)

Chyba znalazłem bratnią duszę na forum! :)
It's okay to bi a geek bear! ;)

Awatar użytkownika
Peter
starszy wyjadacz
starszy wyjadacz

Postautor: Peter » 18.02.2012 11:14:56

mahler pisze:Obecnie na tapecie mam 1 sezon Fringe. Fajnie się zapowiada i oby nie wpadli w monotonnię.

Wpadli. W pewnym momencie się nudzi.

mahler pisze:Z tego gatunku co jakiś czas oglądam kolejny sezon True blood.

:ok:
Wszyscy czekamy na koniec czerwca! :D

mahler pisze:Warto też rzucić okiem na Legendę o poszukiwaczu (to serial na podstawie całej serii fantasy Goodkinda Miecz Prawdy)

No właśnie nie warto... Serial jest gwałtem i zbrodnią na książce.

Z sci-fi pamiętam kiedyś był taki serial z lat 90 "Space: above and beyond". Bardzo mi się podobał :D (koniec serii mnie po prostu rozwalił :P)

Teraz obejrzałem ze dwa odcinki "Supernatural" i jest... OK. Tylko tyle. Dupy nie urwało :P

Obejrzałem też pierwszy sezon "Spartacusa" - bardzo polecam :)

A w ogóle to odmawiam udziału w ankiecie, ponieważ nie mogę się zdecydować :P
agree with me or be wrong

Awatar użytkownika
achim
gwiazda północy
gwiazda północy
Lokalizacja: Tam, gdzie dwóch facetów może trzymać się za ręce na ulicy

Postautor: achim » 18.02.2012 13:05:13

Kiedys to byly seriale , patrz Szpital na peryferiach itp , lubie seriale jako zamkniete calosci , choc jestem wiernym fanem Lindenstrasse
Es gibt nur ein Leben und ich lebe es
Romy Schneider

Awatar użytkownika
bite_me
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: bite_me » 18.02.2012 13:57:37

Peter pisze:Obejrzałem też pierwszy sezon "Spartacusa" - bardzo polecam :)

Ruchanie i krew, mi się nie wkręcił totalnie. Nie ten klimat.

Z takich sci-fi pamiętam jak byłem mały to oglądałem z moją mamą Smallville i chyba to jest ten czas aby dokładnie obejrzeć każdą serię. Niewątpliwie serial ma klimat który mi bardzo pasuje.

Przypomniałem sobie o ciekawym lecz momentami tandetnym serialu. Mianowicie Boston Public. Jestem wkurzony bo po obejrzeniu pierwszej serii nie mogę znaleźć kolejnych z napisami :/
Obrazek

Awatar użytkownika
Palpatine
Argent Crusader
Argent Crusader

Postautor: Palpatine » 18.02.2012 14:40:15

Peter pisze: Z sci-fi pamiętam kiedyś był taki serial z lat 90 "Space: above and beyond". Bardzo mi się podobał :D (koniec serii mnie po prostu rozwalił :P)

Ach, też pamiętam!
Z perspektywy czasu stwierdzam, że jednak nie umywa się do "Battlestar Galactica", ale w swoim czasie z prawdziwą przyjemnością oglądałem.
W sumie, jakby wyszedł na DVD to bym sobie może kupił...

890928

Postautor: 890928 » 18.02.2012 14:58:13

ta ankieta jest bez sensu:P
powinna być możliwość wyboru kilku gatunków:)
obecnie oglądamy tylko komedie i fantastykę^^

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 18.02.2012 19:17:56

Peter pisze:

No właśnie nie warto... Serial jest gwałtem i zbrodnią na książce.

dla mnie cykl Miecz prawdy (mówię o książce, przeczytałem pierwszy tom) jest tak tragicznie słaby, fabuła tak przewidywalna i kopiująca to co już mieliśmy 100 razy wcześniej, że szok
jedyne co tam było oryginalnego, to sceny tortur o zabarwieniu seksualnym pod koniec pierwszego tomu (czyżby autor dawał upust jakimś swoim pragnieniom sado-maso?)

więc jeśli serial jest jeszcze do tego gwałtem na książce, to nie wyobrażam sobie, jak tragicznie musi on być słaby :shock:
Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli nie chce, znajdzie powód.

Awatar użytkownika
mahler
forumowy
forumowy

Postautor: mahler » 18.02.2012 19:32:08

Peter , Dziku, serial na podstawie Goodkinda to faktycznie taka klasa B, ale że nie czytałem wcześniej książek, to dość mi się podobał, szczególnie pierwszy sezon. Sceny z Hornerem bez koszuli stanowiły miły dodatek w serialu :oops:

Nie ma chyba wysokiej klasy seriali fantasy, to jednak zbyt kosztowne do kręcenia.... Martinowi się póki co udało, chociaż ciekawe czy będą kręcić zapowiadane 3 i 4 sezon...

Grimm obejrzałem jeden odcinek i ciekawy może być. Czekam na cały sezon.

Z podobnych gatunkowo przypomniałem sobie jeszcze o Flashforward oraz o The Lost Room. Ten drugi to krótki, parę odcinków, ale pomysł rewelacyjny :)

Dziku na pewno docenisz jeśli się pochwalę, że na półeczce stoją na DVD Stargate SG-1, Star Trek : The Next Generation (2 razy oglądałem :) ); Star Trek Deep Space Nine oraz Star Trek Voyager :)

Battlestar Galactica znudził mnie w 3 sezonie. Może jeszcze kiedyś wrócę...

Awatar użytkownika
Tanuki
młodszy forumowy
młodszy forumowy

Postautor: Tanuki » 18.02.2012 19:37:37

"Pierwsze prawo magii" tylko czytałem z cyklu, fakt, że parę lat temu, ale się podobało pamiętam. Serial jakoś tak wyhaczyłem w telewizji kiedyś i momentalnie zakochałem się w Bridget Regan (czysto platonicznie :P ). Tylko dla niej obejrzałem 1,5 sezonu najgorszego serialu jaki powstał, a kiedy się jeszcze zestawi go z książką, to słów brakuje.

Najulubieńsze seriale to Six Feet Under, Friends, Gra o tron i Dexter.

Edit: Zapomniałem o pierwszych dwóch sezonach Skins, które ubóstwiam :) Jak ktoś ma jakiś ciekawy serial-dramat do polecenia to polecam polecić.
Ostatnio zmieniony 18.02.2012 19:49:25 przez Tanuki, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 18.02.2012 19:44:51

Peter pisze:A w ogóle to odmawiam udziału w ankiecie, ponieważ nie mogę się zdecydować :P

Ja w tej sytuacji wybrałem Inne.
Oglądam różne seriale. Teraz zrobiłem sobie powtórkę z "Dextera", a na bieżąco śledzę "The Walking Dead".
    Hej! hej! mołodyciu ty hoża,
    Luli, luli, piękna królewno!
    Przyjdzie hrabia bogaty zza morza, hej!
    Utuli, utuli, na pewno, hej!

Awatar użytkownika
montague
młodszy wyjadacz
młodszy wyjadacz

Postautor: montague » 20.02.2012 00:13:05

Chciało Ci się Dextera jeszcze raz oglądać? Mnie się średnio podobał.

Poza Twin Peaks żadnego serialu nie obejrzałbym chyba ponownie.

Polecam Breaking Bad - historia chorego na raka nauczyciela chemii, który dla sfinansowania terapii zaczyna produkować narkotyki dla mafii. Wciąga :D

A poza tym czy ktoś jeszcze pamięta Keeping up appearances :D ?

Obrazek

Znakomite do nauki angielskiego.

890928

Postautor: 890928 » 20.02.2012 00:25:45

Tanuki pisze:Jak ktoś ma jakiś ciekawy serial-dramat do polecenia to polecam polecić.

komediodramat Shameless(US)
polecałem, polecam i polecać będę!

Wróć do „2.3. Kultura”