[książki] Ostatnie zakupy

Film, teatr, muzyka, książka, architektura.
Awatar użytkownika
krzytom
forumowy
forumowy

[książki] Ostatnie zakupy

Postautor: krzytom » 17.06.2004 22:11:23

Zakładam nowy temat do którego zainspirował mnie Hebius :-D . Będzie tu można wpisywac tytuły ksiażek, które sie właśnie kupiło lub wypożyczyło. A ponieważ jest sie tym co sie czyta (albo chociaż kupuje ;-) ) zestaw może być bardzo interesujący.

1. Wielkie szalone - opowieśc o kilku interesującch postaciach uwazanych za szalone, m.in. Camille Claudel czy Sylvia Plath, Virginia Woolf czy Joanna Szalona.
Wydawnictwo Sic! Cena w taniej ksiazce na Koszykowej: 17.00 zł

2. Autobiografia wydawczyni Ireny Szymańskiej "Miałam dar zachwytu". M.in. osobne sylwetki takich osób jak Agnieszka Osiecka, jerzy Andrzejwski, Jarosław Iwaszkiewicz
Wydawnictwo Czytelnik. Cena w taniej ksiażce na Koszykowej 16.50.

3. Biografia Matki Teresy z Kalkuty - "Misjonarska miłość. Matka Teresa w teorii i praktyce". Cudna ksiażka! Polecam!!! :-D
Wydawnictwo Prometeusz. Cena w księgarni MDM - 23.00 zł
"Skoro jedna matka jest czymś dobrym, dwie są czymś lepszym"
/3xf/

Awatar użytkownika
Walpurg
wielki miś Gejowa
wielki miś Gejowa
Kontakt:

Postautor: Walpurg » 17.06.2004 22:20:56

A w jakim mieście są te księgarnie?
Bo u mnie nie ma ulicy Koszykowej...

Dlaczego nie napiszesz, że chodzi o Warszawę?
Dlaczego zakładasz, że czytają Cię tylko warszawiacy?
Bądźmy pasywni, ale nie bądźmy bierni! (Bartosz Żurawiecki, Nie byłeś na Paradzie? Nie idę z Tobą do łóżka!, "Replika" nr 50, 07/08 2014, s. 11.)

Awatar użytkownika
krzytom
forumowy
forumowy

czepialski Walpurg ;-)

Postautor: krzytom » 17.06.2004 22:33:10

Walpurg pisze:A w jakim mieście są te księgarnie?
Bo u mnie nie ma ulicy Koszykowej...

Dlaczego nie napiszesz, że chodzi o Warszawę?
Dlaczego zakładasz, że czytają Cię tylko warszawiacy?

widze, że dzisiaj chcesz sie do mnie przyczepić? :-D ;)

nie napisalem, ze chodzi o W-we, bo obok zdjęcia jest napisane: warszawa. I gdybym jezdził na zakupy do innego miasta to bym to zaznaczył! :-D
naprawdę nie cierpię na warszawocentryzm, więc trafiłeś kulą w płot! :-D

/3xf/

Awatar użytkownika
Walpurg
wielki miś Gejowa
wielki miś Gejowa
Kontakt:

Postautor: Walpurg » 17.06.2004 22:35:41

To moje najnowsze zakupy i lektury:

1. P. Sztompka: SOCJOLOGIA.

2. POLSKA W EUROPIE XXI WIEKU. WYBRANE PROBLEMY.

3. M. Skwara: MOTYWY SZALEŃSTWA W TWÓRCZOŚCI WITKACEGO I CONRADA

4. Najnowsza POLITYKA - to nie książka, ale nie ma wątku o prasie...
Bądźmy pasywni, ale nie bądźmy bierni! (Bartosz Żurawiecki, Nie byłeś na Paradzie? Nie idę z Tobą do łóżka!, "Replika" nr 50, 07/08 2014, s. 11.)

Awatar użytkownika
Miko
forumowy
forumowy

Postautor: Miko » 17.06.2004 23:12:50

Robert Jordan "Dech zimy". 16 część cyklu "Koło czasu". 750 stron. 40 zeta.

Bijcie, he he 8)

Awatar użytkownika
masses
gejątko
gejątko

Postautor: masses » 17.06.2004 23:17:01

Thinking in Java. Wydanie 3. Edycja polska, 1 szt., 95zł.
Oracle9i. Przewodnik dla początkujących, 1 szt., 48zł

:P

Awatar użytkownika
palnik
gejątko
gejątko

Postautor: palnik » 17.06.2004 23:25:28

Hihihi, a ja dzisiaj skusiłem się na 3 książki za 8,90 - taka promocja dziś była na zewnątrz EMPIKa przy Alejach Jerozolimskich róg Nowy Swiat w Warszawie.

Powszednie dni 1939 - 1989 Wladyslaw - Karol Dobrucki
Wyniesione z pozogi nauki Powstania Warszawskiego - Kzimierz Kąkol
Opowiesc o Gustawie i Maryli - Marta Zielinska

Po przeczytaniu ich, bede recenzowal.

Hebius - specjalne pozdrowienia dla ciebie :P

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Dedykując Krzytomowi

Postautor: Hebius » 18.06.2004 00:57:53

:o No tak Palnik był w sieci a mimo to... :( :x Ale na bok prywata - rozleniwiłem się więc wrzucę tekst z HP bez żadnych (prawie :P) poprawek (zwłaszcza, że Miko ze swoim "Kołem czasu" podniósł mnie na duchu :P )

Lektura dla „zwykłych ludzi”

Czyli o tym, co Hebiusek będzie czytał w ciągu najbliższego miesiąca.

Z zasobów własnych tytuły dwa:
Czwartkowa wizyta w księgarni na Mielczarskiego. Przejrzałem stoisko z fantastyką (jest sporo tytułów, które mam zamiar kupić, ale zrobię to przez Internet, korzystając z oferty SOLARIA). Rzut oka na sensacje i przechodzę do regałów z resztą beletrystyki. Na półce z serią KAMELEON „Wampir Armand” Anne Rice. Wiem, że się znów rozczaruje, ale nie potrafiłem odmówić sobie nadziei, że jednak odnajdę w tomie coś z klimatu „Wywiadu z wampirem”. W portfelu ubyło 30 zł 9bez 10 groszy). Komiksy – nowy album Tymka & Mistrza #4 „Wyprawa na koniec świata” – do sklepowej kasy trafia jeszcze 12,90 zł.

Z zasobów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kętrzynie tytuły cztery:
Przed siedemnastą wizyta w zamku (dla niezorientowanych – siedzibą MBP jest pokrzyżacki gotycka niewielka warownia). Wiedziałem już co chcę wypożyczyć, więc obyło się bez długiego grzebania po półkach.
1. Szekspir „Najżałośniejsza rzymska tragedia Titusa Andronicusa” (bo jak już wspominałem zasnąłem przed końcem filmu, głośnej ekranizacji z Hopkinsem w roli tytułowej). Trochę się obawiałem, że nie znajdę tytułu (jako że mało popularny), ale był! Stał wśród gustownego zbioru Dzieł Wiliama S. w przekładzie Macieja Słomczyńskiego.
2. Szekspir „Jak wam się podoba”. Nie będzie mi tu żaden Walpurg kłuł po oczach swoimi jakubowymi refleksjami. Znów wybrałem tłumaczenie Słomczyńskiego. Mam jakiś sentyment - za Joe Alexa najpewniej, i za „Alicję w krainie czarów” - do faceta, więc choć pan W. postawił wyżej przekład Barańczaka, nie zdecydowałem się na translację brata Chmielewskiej.
3. Szekspir „Sonety” (uśmiechacie się na taką porcję Szekspira? Bibliotekarka się uśmiechnęła. Ciekawe co też kobieta pomyślała sobie przy okazji). Tu inspiracją oczywiście Sojuz ze swoim przekładem sonetu #3. Poczytam – może się przyda, gdybym zechciał... Ale ciiii... Bo jeszcze Madi przeczyta o oskarży mnie o jakieś niecne zamiary.
4. Jeremi Przybora „Uwiedziony”. Wybór nie wymaga chyba żadnych wyjaśnień. Ostatni nie przeczytany przeze mnie tytuł Starszego Pana z zasobów kętrzyńskiej biblioteki. No bieda.

Awatar użytkownika
diabel
forumowy
forumowy

Postautor: diabel » 18.06.2004 01:07:33

skoro wspomniano wyzej o komiksie, to ja wam polecam odjechane komiksy moich koelgow. tylko dla widzow doroslych:) autorzy: fil i termos, tytuly: sikalafo oraz ciach bajera cz. 1 i 2. m. in. w empik-ach. pekniecie ze smiechu. a poza tym czytam teraz: anioly i demony dana browna, tego od kodu leonarda da vinci. do tego dokladam jeszcze mistrza i malgorzate mojego ulubionego bulhakowa, stara knige pies na telewizje raczka i ksiazke mojej kolezanki (jeszcze nie wydana). lubie czytac kilka na raz:)

Awatar użytkownika
palnik
gejątko
gejątko

Postautor: palnik » 18.06.2004 11:18:15

palnik pisze:Powszednie dni 1939 - 1989 - Wladyslaw Karol Dobrucki

Do niedawna czytalem w zasadzie ksiazki tylko i wylacznie finansowo ekonomiczne brrr, ale wreszcie wzialem ksiazke typowo biograficzna, rzeczywiscie iekawa, choc wiekszosc osob nie bedzie nia zainteresowana - tak przypuszczam, jest to autobiografia profesora AGH napisana dla jego wnuczat, ale rowniez i dla kazdego smiertelnika. Powiem szczerze, mnie wciagnela i czytam ja z przyjemnoscia, hihihi jestem juz po polowie, zamierzam ja dac do przeczytania osobom pamietajacym okres od roku 1939. Co ciekawe w swej ksiazce wskazuje na roznice pomiedzy ludzmi z lat wojny a dzisiejszymi, z ich podejsciem do obowiazku, pracy, do ojczyzny. Pokazuje to co dzialo sie pozniej, jaka nastepowala degrengolada w latach powojennych. Wiem jedno, czytajac jego ksiazke slysze slowa swojej matki - ma w zasadzie identyczne skojarzenia :o

Awatar użytkownika
krzytom
forumowy
forumowy

książki

Postautor: krzytom » 20.06.2004 13:23:31

oto co wypożyczyłem z BUW-u:

1. "Dziennik" Jana Lechonia - część 1 (1949 i 1950 r.) wcześniej czytalem część II, bo pierwszej nie było.

2. "Dziennik wojenny" Zofii Nałkowskiej (1930-1944), przedłużyłem wypożyczenie, nie mogę tego czytać zbyt często, tym bardziej, że wiem, że w tym tomie umrze jej matka.

3. "Sposób zycia" - wywiad-rzeka zmarłej niedawno reportażystki Barbary Łopieńskiej z Pawłem Hertzem. Bardzo ciekawe, ale też Dołujące jak wszystkie wywiady z polskimi homoseksualistami.

4. "A History of Women. From Ancient Goddesses to Christian Saints", praca zbiorowa. przedłużenie wypozyczenia. cegła. Bardzo lubię takie opracowania, których w Polsce bardzo brakuje.

jak widać ostatnio mam fazę na biografie i życiorysy. :-D

/3xf/

nigrivon

Postautor: nigrivon » 22.06.2004 12:41:21

skoro miko wygłupił się już z kołem czasu ;), to ja może nie ostatnio kupiłem, ale w końcu udało mi się przeczytać dwie pozycje Wolskiego:
"Antybaśnie z 1001 nocy" i "Alterland"

Awatar użytkownika
krzytom
forumowy
forumowy

zakupy

Postautor: krzytom » 22.06.2004 14:23:27

a ja wczoraj kupiłem nowy numer pólrocznika [size=18]"Lewą nogą", który objętością (600 stron0 i ceną (28 zł) może spokojnie uchodzić za ksiażkę! :)
dużo bardzo ciekawych tekstów, jeszcze nie wszystkie czytałem.
dużo o feminizmie i sytuacji kobiet. bardzo ciekawe zapowiada sie np. tekst Ewy Mazierskiej o obrazie macierzyństwa w polskim kinie postkomunistycznym.
Poza tym m.in:
- Jacek Kornak "Orfeusz a problemy tożsamości seksualnej"
- Theodor Adorno "Tabu seksualne a wsolczesne prawo"
- Wilhelm Reich "Sekualno-ekonomiczne podstawy rodziny mieszczańskiej"

Szczególnie polecam: Gayle S. Rubin "Rozmyslając o seksie: zapiski w sprawie radykalnej teorii polityki seksualnosci".Naprawdę świetny tekst w tlumaczeniu Joanny Mizielińskiej.
[/size]

/3xf/

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 22.06.2004 19:51:18

Michaił Bułhakow "Mistrz i Małgorzata" :diabel: - nie potrafiiłem się powstrzymać i kupiłem dziś egzemplarz dołączony do "Wyborczej" (książka 15 zł + 2 zł gazeta) :oops:
W białym płaszczu z podbiciem koloru krwawnika posuwistym krokiem kawalerzysty wczesnym rankiem czternastego dnia wiosennego miesiąca nisan pod krytą kolumnadę łączącą oba skrzydła pałacu Heroda Wielkiego wyszedł procurator Judei Poncjusz Piłat

Przy okazji przeczytałem artykuł o rynku książki w Polsce. 63% Polaków w ogóle nie kupuje tychże, padają małe lokalne księgarnie, a Prezez (kobieta :P) Polskiej Izby Książki mimo wszystko uważa, że rynek nie wymaga pilnej naprawy. Pogratulowac dobrego samopoczucia.

Awatar użytkownika
diabel
forumowy
forumowy

Postautor: diabel » 22.06.2004 19:59:05

hebius pisze:Michaił Bułhakow "Mistrz i Małgorzata" :diabel: - nie potrafiiłem się powstrzymać i kupiłem dziś egzemplarz dołączony do "Wyborczej" (książka 15 zł + 2 zł gazeta) :oops:
W białym płaszczu z podbiciem koloru krwawnika posuwistym krokiem kawalerzysty wczesnym rankiem czternastego dnia wiosennego miesiąca nisan pod krytą kolumnadę łączącą oba skrzydła pałacu Heroda Wielkiego wyszedł procurator Judei Poncjusz Piłat

Przy okazji przeczytałem artykuł o rynku książki w Polsce. 63% Polaków w ogóle nie kupuje tychże, padają małe lokalne księgarnie, a Prezez (kobieta :P) Polskiej Izby Książki mimo wszystko uważa, że rynek nie wymaga pilnej naprawy. Pogratulowac dobrego samopoczucia.

dobry wybor, bulhakow jest git. mistrza i malgorzate bardzo lubie, dobrze sie czyta. zreszta o mistrzu i malgorzacie mowilem na ostatnim zaliczeniu na uniwerkju (hist. lit.). polecam tez psie serce bulhakowa.

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 22.06.2004 20:06:25

:D
Hebius pisze: nie potrafiiłem się powstrzymać

a powinien, bo ma już jeden egzemplarz powieści u starych, a teraz będzie miał drugi, tu, gdzie mieszka obecnie :diabel:
"Psie serce" :P też oczywiście ma w dwóch różnych egzemplarzach :oops:

Awatar użytkownika
diabel
forumowy
forumowy

Postautor: diabel » 22.06.2004 20:24:45

hebius pisze::D
Hebius pisze: nie potrafiiłem się powstrzymać

a powinien, bo ma już jeden egzemplarz powieści u starych, a teraz będzie miał drugi, tu, gdzie mieszka obecnie :diabel:
"Psie serce" :P też oczywiście ma w dwóch różnych egzemplarzach :oops:

ja rowniez mialem juz egzemplarz mistrza.. ale tez kupilem sobie dzis to wydanie z wyborcza. kolekcjonuje zreszta co tydzien te ksiazki:)

Awatar użytkownika
LUKAS
gejątko
gejątko

Postautor: LUKAS » 22.06.2004 21:33:57

hebius pisze:Michaił Bułhakow "Mistrz i Małgorzata" :diabel: - nie potrafiiłem się powstrzymać i kupiłem dziś egzemplarz dołączony do "Wyborczej" (książka 15 zł + 2 zł gazeta) :oops:

tez sobie kupilem! bo podobno tegoroczne lato ma byc diabelsko :lol: zimne i ponure.... wiec jakby cos - to sobie bede czytal w wolnych chwilach! :P

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 23.06.2004 01:19:18

:hahaha: Trafny wybór :diabel:

Awatar użytkownika
Gothiclady
gejątko
gejątko

Postautor: Gothiclady » 23.06.2004 08:26:56

nie pamietam co kupilam ale czytam "kostnice" Mastertona