Gdy partner jest o wiele starszy....

Dyskusje o najbardziej nieracjonalnej z namiętności.
mike
młodszy gejowy
młodszy gejowy

Re: Gdy partner jest o wiele starszy....

Postautor: mike » 14.05.2017 15:03:38

Incertus pisze:Skoro nie widzisz żadnego problemu, to dlaczego oceniasz? Ja też nie widzę problemu, jeśli chodzi o parę z filmiku, więc nie komentuję. Ich życie, ich sprawa.

Fakt, że tworzą legalny związek nie uwalnia ich automatycznie od jakichkolwiek ocen, zwłaszcza że sami się na oceny wystawili, bo tak działa YouTube. Mam krytyczne zdanie nt. sponsoringu i jeszcze bardziej wobec starych pryków i ich obrońców próbujących tłumaczyć takie związki wszystkim, tylko nie kasą. Mam takie same prawo to wyrazić jak CryBoy ma prawo napisać, że to piękny związek miłosny, w którym nie dostrzega nic negatywnego.

Incertus pisze:Kiepski przykład. Kiedy zaczynali ze sobą kręcić ona, owszem, była niezależna finansowo, ale on był uczniem szkoły średniej. Nie wydaje ci się to podejrzane?

Czemu kiepski? To nie ma dla mnie znaczenia w ocenie ich związku. Zresztą kiedy on był uczniem to tylko jej wspomniał, że się z nią ożeni, a ona to wzięła na żarty. Kręcić zaczęli ze sobą po latach, gdy był już dorosłym facetem.
I walk alone

Awatar użytkownika
CryBoy
supernowa
supernowa

Postautor: CryBoy » 14.05.2017 15:18:49

mike pisze:Mam takie same prawo to wyrazić jak CryBoy ma prawo napisać, że to piękny związek miłosny, w którym nie dostrzega nic negatywnego.

Dziękuję, że mi dajesz takie prawo ale ja z niego do tej pory nie skorzystałem i nie zamierzam skorzystać.
Przede wszystkim nie rozumiem jak wpadłeś na to, że w ogóle miałbym ochotę napisać,że wg mnie jest to "piękny związek miłosny"? Ja to gdzieś zasugerowałem? Napisałem?
A może znowu wyłazi z ciebie klasyczna Krycha Pawłowicz z jej klasycznym: "wam nie chodzi o spadki i odwiedziny w szpitalu tylko o adoptowanie dzieci"? :?
Obrazek

mike
młodszy gejowy
młodszy gejowy

Postautor: mike » 14.05.2017 15:25:47

Starasz się idealizować ich związek, napisałem, że wg. mnie taki jest przekaz twoich postów. Poza tym ignorujesz to o czym oni sami o sobie mówią. Nieuczciwe jest, że atakujesz osoby, które dostrzegają pewne rzeczy w takich relacjach, w tym tej konkretnej relacji, które w NASZYM uważaniu są niekoniecznie pozytywne. I dla przykładu ja nie mam najmniejszego problemu z tym, że uważasz inaczej, natomiast dla ciebie fakt odmiennych poglądów jest motorem napędowym do atakowania dyskutantów i nawoływania do zamykania wątku.
I walk alone

Awatar użytkownika
CryBoy
supernowa
supernowa

Postautor: CryBoy » 14.05.2017 15:43:06

Faktycznie nie masz z tym problemu. Żadnego! :D
Kilka ostatnich stron tego wątku świadczy o tym bardzo dobitnie! Nie masz problemu do tego stopnia, że nawet posuwasz się do ewidentnych kłamstw na mój temat, na temat tego co napisałem albo co sądzę. Przykłady twoich kłamstw razem z cytatami podałem powyżej ale to jak grochem o ścianę.
I pozwól sobie powiedzieć jedno: absolutnie nie staram się ich idealizować. Gdyby nie twoje zaślepienie to może byś zauważył, że ja ANI RAZU nie wypowiedziałem się na temat ich relacji. Ani pozytywnie ani negatywnie.
Nie wypowiedziałem się, ponieważ w przeciwieństwie do ciebie para z filmiku jest mi ABSOLUTNIE OBOJĘTNA!
Od samego początku piszę tu tylko i wyłącznie o twoim (i na początku również kotka) podejściu do nich, które jest moim zdaniem równie chamskie co na niczym konkretnym nie oparte.
Aha! I co z tym, że rzekomo dla mnie to "piękny związek miłosny"? Na jakiej podstawie tak uważasz?
Obrazek

mike
młodszy gejowy
młodszy gejowy

Postautor: mike » 14.05.2017 15:55:31

Rzekomego kłamstwa ani jednego nie wykazałeś to po pierwsze. Ja wykazałem, że twoje zarzuty są absurdalne. Potrafisz tylko bezpodstawnie o coś oskarżać i wyzywać nazwiskami nielubianych przez siebie polityków.
Po drugie wypowiadałeś się nt. ich związku stwierdzając, że do siebie pasują, co jest oceniające. Niedawno cytowałem cię po raz drugi, trzeci nie zamierzam, bo i tak znowu napiszesz, że nie oceniałeś...
Moja z kolei ocena ich relacji oparta jest na obejrzeniu kilkunastu vlogów z ich udziałem. Twoja na podstawie jednego jak sam przyznałeś, a potem odgórnie sobie założyłeś, że każda opinia opierająca się na większej ilości filmów jest nieprawdziwa. Stąd ten twój atak na słowa o sugar daddy, sponsoring itp. To nie jest nasz problem, że nie raczyłeś się zapoznać z ich kanałem i oceniasz po łebkach zaprzeczając wszystkiemu co ci się nie podoba i czego nie zobaczyłeś w jednym filmiku.
I walk alone

Awatar użytkownika
CryBoy
supernowa
supernowa

Postautor: CryBoy » 14.05.2017 16:00:33

mike pisze: (…) wg. CryBoya sam fakt 30 letniej różnicy wieku partnerów jest gwarancją miłości i w ogóle super wzorcową relacją do podziwiania

To też rzekome kłamstwo? :?
Jeśli tak, to czekam na CYTAT. (CYTAT a nie twoje subiektywne odczucie), w którym DOKŁADNIE TAK twierdzę jak napisałeś. :?
No czekam.
Obrazek

niebieski

Postautor: niebieski » 14.05.2017 16:04:46

Ja pierdole, dajcie se po ryju i koniec.

Awatar użytkownika
CryBoy
supernowa
supernowa

Postautor: CryBoy » 14.05.2017 16:06:00

Na pieszczoty to trzeba zasłużyć. ;)
Obrazek

niebieski

Postautor: niebieski » 14.05.2017 16:06:32

:mrgreen:

mike
młodszy gejowy
młodszy gejowy

Postautor: mike » 14.05.2017 16:24:06

CryBoy już tłumaczyłem na czym polega absurdalność twoich oskarżeń. Nie zrozumiałeś to sobie wróć do wcześniejszego posta i jeszcze raz przeczytaj. Kłamstwo to ja wykazałem, kiedy mi próbowałeś wcisnąć, że określam panów z YT "fuj i obrzydzeniem". Miałeś nawet szansę dyplomatycznie z tego wybrnąć jakbyś np. wydumał, że dyskutanci ci się pomylili, jednak nawet tego nie potrafiłeś uczynić...
I walk alone

Awatar użytkownika
Horticulturist
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: Horticulturist » 14.05.2017 16:55:16

Ale wy wszyscy jesteście, od trzech stron, jak nie więcej, o to samo.

mike A fakt trzydziestoletniej różnicy między partnerami w jakiś sposób wyklucza miłość i trwały związek? Bo nie rozumiem tu twojej generalizacji, owszem, chłopak z filmiku sprawia wrażenie kurwy, czy to oznacza, że każdy młody chłopak kochający się w starszym facecie leci na pieniądze? Ja na przykład mam 19 lat i często spotykam osoby o wiele starsze ode mnie, które uważam za atrakcyjne, a nawet nie znam ich statusu materialnego. Ba, spotykam wiele osób niespecjalnie urodziwych czy nawet niezbyt zadbanych, które uważam za pociągające, na przykład przez wzgląd na ich umiejętności albo charakter (o czym nie raz pisałem tu na forum). A nie określiłbym siebie jako gerontofila, zwyczajnie nie wyznaję idei twarzyzmu, w związku jest się z osobą, a nie z dupą i to chyba do niektórych nie dociera. Rozwodzę się i rozwodzę, a mógłbym po prostu zapytać jak ten filmik i dyskusja nad nim ma się do tematu? Co ma na celu? Zgeneralizowanie, że każdy młody + starszy to dla kasy?
They say there's not much difference between a good man and a long drag from a cigarette,
Sometimes you feel it, sometimes you don't,
Sometimes you need it, sometimes you don't,
But no one likes a ghost.

Awatar użytkownika
CryBoy
supernowa
supernowa

Postautor: CryBoy » 14.05.2017 16:56:00

Doczekam się na CYTAT, którym udowodnisz, że nie kłamałeś pisząc o mnie:
mike pisze: (…) wg. CryBoya sam fakt 30 letniej różnicy wieku partnerów jest gwarancją miłości i w ogóle super wzorcową relacją do podziwiania

??
Obrazek

mike
młodszy gejowy
młodszy gejowy

Postautor: mike » 14.05.2017 17:19:55

Horticulturist pisze:Ale wy wszyscy jesteście, od trzech stron, jak nie więcej, o to samo.

mike A fakt trzydziestoletniej różnicy między partnerami w jakiś sposób wyklucza miłość i trwały związek? Bo nie rozumiem tu twojej generalizacji, owszem, chłopak z filmiku sprawia wrażenie kurwy, czy to oznacza, że każdy młody chłopak kochający się w starszym facecie leci na pieniądze? Ja na przykład mam 19 lat i często spotykam osoby o wiele starsze ode mnie, które uważam za atrakcyjne, a nawet nie znam ich statusu materialnego. Ba, spotykam wiele osób niespecjalnie urodziwych czy nawet niezbyt zadbanych, które uważam za pociągające, na przykład przez wzgląd na ich umiejętności albo charakter (o czym nie raz pisałem tu na forum). A nie określiłbym siebie jako gerontofila, zwyczajnie nie wyznaję idei twarzyzmu, w związku jest się z osobą, a nie z dupą i to chyba do niektórych nie dociera. Rozwodzę się i rozwodzę, a mógłbym po prostu zapytać jak ten filmik i dyskusja nad nim ma się do tematu? Co ma na celu? Zgeneralizowanie, że każdy młody + starszy to dla kasy?

Rzecz jasna nie każdy, wszystko kwestia indywidualna natomiast rzeczony przypadek z YT niestety potwierdza stereotypy o takich związkach. Czy twierdzę, że wszyscy z dużą różnicą wieku są tacy? Nie, jednak twierdze, że najpewniej jest to znacznie częstsze zjawisko aniżeli w związkach rówieśniczych. Sądzę, że wynika to z prostego faktu naturalnie wyższego statusu materialnego osoby starszej. Widziałeś może takie związki, w których starszy byłby mało zamożnym, czy wręcz biednym? Ilu 20-latków poleciałoby na biednego 50+ latka? Tylko gerontofile. Dla przeciętnych starszych facetów związki z młodzikami są mało prawdopodobne. Wszystkie takie związki, o których słyszałem, czytałem i które widziałem opierały się na relacji starszego ponadprzeciętnie majętnego faceta, który spełnia zachcianki młodego i który musi nieustannie o to dbać, aby go przy sobie chociaż na dłuższą chwilę zatrzymać. Przypadek z YT jest brutalnym potwierdzeniem tej reguły dotyczącej znacznego odsetka, jak nie większości takich związków.
I walk alone

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 14.05.2017 18:52:10

mike pisze:w tym tej konkretnej relacji, które w NASZYM uważaniu są niekoniecznie pozytywne

No i czym się zatem różnisz od homofobów? Dla nich ogólnie relacje homoseksualne są "niekoniecznie pozytywne" i dają temu wyraz, podobnie jak ty na forum. To jest taka sama potrzeba oceniania innych i postrzegania "na szczęście ja jestem lepszy, uff" :?

Poza tym tak, faktycznie, nie masz z tym żadnego problemu :? Tak "żadnego", że od kilku stron się produkujesz, jak bardzo ci się taki związek nie podoba. Dziwne jak na osobę, która "nie ma z tym problemu" :?
Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli nie chce, znajdzie powód.

mike
młodszy gejowy
młodszy gejowy

Postautor: mike » 14.05.2017 18:59:32

Od kiedy wyrażanie opinii jest oznaką problemu? Próbujesz mi wcisnąć, że nie mogą robić co chcą i tworzyć takich relacji. Wytłumaczyłem do czego sprowadza się moja krytyka, a ten dalej swoje... No i oczywiście sztandarowy argument jak się nie podoba to porównać do katoli, homofobów i narodowców, bo skoro oceniam coś co wg. marcina nie podlega ocenie tzn, że jestem tacy jak oni :glaszcze:
I walk alone

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 14.05.2017 19:01:52

Oni przecież też tylko "oceniają", podobnie jak ty.
Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli nie chce, znajdzie powód.

mike
młodszy gejowy
młodszy gejowy

Postautor: mike » 14.05.2017 19:15:11

Owszem oceniają, tylko niech potem nie twierdzą, że nie oceniają jak to robią. Nikogo nie atakuje z powodu ocen, a mnie i parę osób się tutaj atakuje za to, że nasze oceny są inne, bądź sugeruje się, że skoro oceniamy tzn, że chcielibyśmy zakazać i zdelegalizować...
I walk alone

Awatar użytkownika
CryBoy
supernowa
supernowa

Postautor: CryBoy » 14.05.2017 21:09:49

Jednak miałem "nosa", że nigdy nie zamieściłem swojego zdjęcia w "Pokaż swoją twarz". ;)
Dopiero bym się naczytał komentarzy! ;)
Mam przecież na sumieniu choćby takie niewybaczalne występki:
- nie farbuję włosów, żeby sobie odjąć lat (raz w życiu zafarbowałem - ponad 10 lat temu);
- nie używam, ba! nigdy nie używałem kremów do twarzy;

Kiedyś pokazałem siebie w "Pokaż swoją rękę, nogę....".
Fotka była mała i niezbyt wyraźna ale i tak co dociekliwsi wypatrzyli na niej włosy pod pachami. ;)
Ależ spadły na mnie wtedy gromy! :D
Obrazek

mike
młodszy gejowy
młodszy gejowy

Postautor: mike » 14.05.2017 21:17:59

CryBoy pisze:Mam przecież na sumieniu choćby takie niewybaczalne występki:
- nie farbuję włosów, żeby sobie odjąć lat (raz w życiu zafarbowałem - ponad 10 lat temu);
- nie używam, ba! nigdy nie używałem kremów do twarzy;

vs
CryBoy pisze:Farbowanie włosów to dbanie o siebie? :o I co jeszcze? Liposukcja może?
Jeśli facet farbuje włosy to jest u mnie totalnie przegrany. :?
I walk alone

Awatar użytkownika
verreo-men
homme fatale
homme fatale

Postautor: verreo-men » 22.05.2017 19:07:32

Moim zdaniem, nie ma co generalizować. Każdy związek tworzą osoby o pewnych oczekiwaniach: od materialnych po emocjonalne.
Ja zawsze byłem daleki od stygmatyzowania, ale też...potrafiłem wykorzystywać to, co było mi w danym układzie potrzebne.
W zyciu jak na boisku nie każdy musi grac czysto;-)

Wróć do „2.1. Miłość”