---

Znalazłeś coś zabawnego - podziel się.
usuniety_nr1

Postautor: usuniety_nr1 » 06.01.2014 14:56:15

ja kiedyś zainstalowałem, nie wiedziałem ocb i wywaliłem
nadal wolę cs'a, chociaż nie grałem już całe wieki!

Awatar użytkownika
Mazemi
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Mazemi » 06.01.2014 15:54:29

Gra się zaczyna od IV lub V tieru. Na pierwszych tierach czołgiści nie znają map ani taktyk, więc z bitwy robi się bezmyślna napierdalanka niczym w CS. Poza tym na niższych tierach (tak jak na początku II wojny światowej), nie ma wyraźnej specjalizacji pomiędzy czołgami, nie ma w zasadzie podziału między lekkim a średnim czołgiem, nawet niszczycielami czołgów gra się tak samo jak lekkimi czołgami. To wypacza podstawowe mechanizmy tej gry, które są takie:
1. lekki czołg niszczy artylerię i niszczycieli czołgów (TD)
2. średni czołg niszczy lekkie czołgi
3. ciężki czołg niszczy średnie i lekkie czołgi
4. TD i artyleria niszczy ciężkie czołgi

Jeżeli wszystkie te typy pojazdów są na mapie, to mamy równowagę i liczy się taktyka. Jeżeli jakichś pojazdów jest za dużo (przykładowo za dużo lekkich czołgów), to równowagi nie ma i zaczyna się napierdalanka.

Nathi, na jakim czołgu skończyłeś przygodę z WOTem?

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 06.01.2014 15:57:36

Na jakimś scoutcie niemieckim III tier nie pamiętam, już nie mam tego na dysku żeby sprawdzić.

Awatar użytkownika
Mazemi
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Mazemi » 06.01.2014 16:13:21

Właśnie o tym piszę. Na niskich tierach jest bardzo dużo lekkich czołgów/skautów, a jest mało średnich czołgów, niszczyciele są słabe i brak jest ciężkich czołgów, więc nie opłaca się być skautem, bo nie ma komu wystawiać fragów. Co z tego, że podświetlisz wroga, skoro nikt go nie zniszczy? Na wyższych tierach nie ma tego problemu ;)

Wróć do „4.1. Humor”