Banki - gdzie najlepiej założyć konto?

Dyskusje najwyższej próby niepasujące do pozostałych działów.
Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Re: Banki - gdzie najlepiej założyć konto?

Postautor: Nathi » 01.09.2017 22:34:55

Ja nic od nich nie chce. Też uwieżyli, że banki mają korzystne oferty dla klientów.
Banki mają korzystne oferty tylko dla siebie.
Obrazek ✿ ✿ ✿ Natalka je bent mooi ✿ ✿ ✿

seven_days

Postautor: seven_days » 01.09.2017 23:01:07

No tak ale bank na tym nie zarabia przeciez, ze kurs poszedl w gore. Dalej jest ta sama kwota do splacenia, we frankach oczywiscie, tylko bardziej boli przewalutowanie.

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 01.09.2017 23:09:00

Dokładnie,
przecież to oczywiste, że kredyty należy brać w tej walucie, w której się zarabia.
Nie widzę powodu, żeby kogoś traktować jako oszukanego z powodu tego, że kurs waluty, w której ma kredyt, poszedł w górę.
Amber Gold z daleka śmierdział piramidą finansową (i jeszcze ta nazwa :lol:), wystarczyło porównać z ceną złota oraz ofertami konkurencji, żeby widzieć, ze coś nie gra. Nawet KNF nie był potrzebny. Wystarczy zdrowy rozsądek i minimum wiedzy.
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Postautor: Leo » 01.09.2017 23:11:32

Też tak uważam i poniekąd Frankowicze niebezpieczeństwa brali na swe barki. Jednak przewalutowanie było tylko na papierze.

Awatar użytkownika
winshitxp
młodszy forumowy
młodszy forumowy

Postautor: winshitxp » 02.09.2017 02:56:49

Mogę wskazać 3 banki, które mają przyzwoitą ofertę.
1) Raiffeisen Polbank- konto jest oprocentowane (groszowe sprawy, ale zawsze na plus), prowadzenie konta darmowe, darmowa karta VISA (warunek: dokonanie raz w miesiącu transakcji kartą, na dowolną kwotę - darmowe wypłaty z bankomatów sieci Euronet), wpłaty i wypłaty w oddziale - raz w miesiącu za darmo, wygodna platforma R-Dealer do wymiany walut, program lojalnościowy + jakieś bonusy za przelew wynagrodzenia od pracodawcy;
2) IdeaBank oraz NestBank - konto i karty bezwarunkowo darmowe, darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów. W przypadku IdeaBank mamy możliwość bezpłatnego skorzystania - dwa razy w miesiącu - z szybkich przelewów.

Reszta banków ma albo jakieś kosmiczne wymagania w stylu: darmowe konto przy wydaniu 1000 złotych miesięcznie i pięciu transakcjach kartą, albo obowiązkowe opłaty za jakieś pierdółki.

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 02.09.2017 09:39:57

Hebius pisze:Uważasz, że zarabiać można tylko na cwaniactwie i frajerstwie innych?

Na jakim cwaniactwie? Jeżeli ktos podpisuje coś bez czytania to jest poprostu głupi. Po chuja taki ktoś chodził do szkoły i uczył się czytać. To samo frankowicze banda cwaniaków. Teraz chcą pomocy ale dlaczego oni nie pomogli innym jak płacili niskie odsetki?
"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Beniamin Franklin
V1, Rotate, V2, positive climb, gear up

Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Postautor: Leo » 03.09.2017 14:56:38

winshitxp pisze:[
2) IdeaBank oraz NestBank - konto i karty bezwarunkowo darmowe, darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów. W przypadku IdeaBank mamy możliwość bezpłatnego skorzystania - dwa razy w miesiącu - z szybkich przelewów.

Mam konto w nest banku i zamierzam je używać właśnie do płatności kartą i w ogóle do dostępu do pieniędzy na koncie. Jednak moje spostrzeganie tego banku nie jest najlepsze. Placówki nest banku służą tylko wyłącznie do załatwiania kredytów i w zasadzie do niczego więcej. Wszystkie konsultacje, pytania należy kierować przez internet lub telefon. Byłem zapytać tylko o nowy pin do karty, bo stary zapomniałem i się odbiłem od okienka nest banku. Pomimo to, nie skreślam go, chociaż spodziewam się, że za rok jakieś opłaty za kartę się pojawią albo warunki do spełnienia. I pewnie po wczasach zacznę na dobre korzystać z karty debetowej nest banku, bo obecna debetówka w moim banku jest bez prowizyjna za dokonywanie płatności w obcej walucie za granicą i na tym kończą się profity. Byłaby całkiem darmowa (bez opłaty miesięcznej za kartę), gdybym przez nią robił obroty rzędu 800zł na miesiąc, no nie jestem w stanie, gdyż benefity daje mi karta kredytowa więc jej używam na co dzień. Jednak karta kredytowa nie daje bezpośredniego dostępu do swojej gotówki ulokowanej na koncie.

Banki, które warunkują benefity za wpłatę wynagrodzenia są automatycznie przeze mnie skreślane, bo jestem już uwięziony w banku, który kredytuje mi hipotekę (chyba, ze będę mieć drugi etat). Jednak nie zamierzam mieć wszystkich usług właśnie w nim, bo inni dają lepsze możliwości w lepszej cenie albo i bez ceny.

Awatar użytkownika
Walpurg
wielki miś Gejowa
wielki miś Gejowa
Kontakt:

Postautor: Walpurg » 29.11.2017 17:26:31

Nie wiem, czy macie świadomość, ale dzisiaj wybuchła i (na szczęście) szybko zgasła tęczowa afera z mBankiem. A było to tak.

Dziewczyna opisała swoje zderzenie z mBankiem, gdy chciała umieścić na karcie tęczową flagę - bank oferuje spersonalizowane karty z wybranym przez siebie zdjęciem czy grafiką jako tłem karty.
Widzę, że mbank wpisuje się w najnowszy polski trend dyskryminacji i homofobii. Chciałam ustawić na swojej karcie spersonalizowanej taki oto obrazek zamieszczony niżej. Z jakiego powodu został odrzucony? Jest to zdjęcie łamiące paragraf 70, punkt 8, mówiący o tym czego nie może zawierać zdjęcie na karcie. Został wyszczególniony w rozmowie z Państwa konsultantem i uzasadnieniu 3) "tematyki prowokacyjnej i erotycznej, także z uwzględnieniem nagości".

Faktycznie, pracownik podał jej kuriozalny powód odmowy:
"tematyki prowokacyjnej i erotycznej, także z uwzględnieniem nagości".

Na szczęście, po burzy w komentarzach Bank się zreflektował i zmienił zdanie:
Odpowiedź banku: Eni, niestety, niesłusznie założyliśmy, że tęczowa flaga jest logotypem konkretnej organizacji i może być kojarzone z erotyką. Takie stwierdzenie jest oczywiście nadużyciem. Przepraszamy za ten błąd i niewiedzę.
Odpowiadając na pojawiające się wątpliwości – w mBanku nie zgadzamy się na nietolerancję. Z przyjemnością wydamy taką i kolejne karty. Dziękujemy, że zwróciłaś nam na to uwagę. Zrobimy wszystko, żeby nie popełniać tego typu błędów.

No to znowu mały kroczek do przodu :lol:
Bądźmy pasywni, ale nie bądźmy bierni! (Bartosz Żurawiecki, Nie byłeś na Paradzie? Nie idę z Tobą do łóżka!, "Replika" nr 50, 07/08 2014, s. 11.)

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 29.11.2017 17:42:30

To pokazuje, że warto w takich sytuacjach nie odpuszczać. :)
Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli nie chce, znajdzie powód.

Awatar użytkownika
Prestige
młodszy gejowy
młodszy gejowy

Postautor: Prestige » 29.11.2017 18:28:01

Swoją drogą, po co komu tęcza na karcie?

Awatar użytkownika
Walpurg
wielki miś Gejowa
wielki miś Gejowa
Kontakt:

Postautor: Walpurg » 29.11.2017 19:05:15

A dlaczego nie?
A po co komu na koszulkach Polska Walcząca? Po co Orzeł? Po co Che Guevara? Po co inne napisy? Po co zdjęcie z Forum Romanum na karcie? Albo po co PKiN na karcie kredytowej?
Bo ktoś chce. A bank oferuje taka usługę, że można mieć swoją grafikę a nie zaprojektowaną przez kogoś.
Bądźmy pasywni, ale nie bądźmy bierni! (Bartosz Żurawiecki, Nie byłeś na Paradzie? Nie idę z Tobą do łóżka!, "Replika" nr 50, 07/08 2014, s. 11.)

Awatar użytkownika
CryBoy
gejlord
gejlord

Postautor: CryBoy » 29.11.2017 19:10:30

Walpurg pisze:
Odpowiedź banku: Eni, niestety, niesłusznie założyliśmy, że tęczowa flaga jest logotypem konkretnej organizacji i może być kojarzone z erotyką.

Ja się tylko zastanawiam z jaką to organizacją bankowi skojarzyła się tęcza? ;)
Z jakąś agencją towarzyską? :P
Obrazek

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 29.11.2017 22:28:29

Swoją drogą to jest fenomen, że jak ktoś minimalnie odstaje od ogólnej szarzyzny (choćby chce tęczową kartę), to zaraz znajdują się jacyś geje-malkontenci typu "a po co mu to, nie ma większych problemów" itp :-o
Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli nie chce, znajdzie powód.

seven_days

Postautor: seven_days » 30.11.2017 04:18:15

Walpurg pisze:A dlaczego nie?
A po co komu na koszulkach Polska Walcząca? Po co Orzeł? Po co Che Guevara? Po co inne napisy? Po co zdjęcie z Forum Romanum na karcie? Albo po co PKiN na karcie kredytowej?
Bo ktoś chce. A bank oferuje taka usługę, że można mieć swoją grafikę a nie zaprojektowaną przez kogoś.

chyba źle zadał to pytanie. Ja bym spytał, po co komu karta z jakimiś grafikami? Żeby przy piwie z kumplami wyciągnąć portfel i szpanować, jakie to ma cuda na kiju na karcie?

Awatar użytkownika
Mazemi
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Mazemi » 30.11.2017 08:01:50

Mnie się podoba ta idea :) To dyskretny sposób na coming out. Szkoda, że mój bank nie oferuje kart spersonalizowanych :(
kotek91 pisze:Mazemi-jeśli chodzi o mnie to ja mam zawsze swoje zdanie bo jestem dowartościowany i ludzie w pracy i znajomi mnie lubią.Natomiast Ty w pracy jak i na forum jesteś tylko pionkiem ,także twoje zdanie się nie liczy..... 8)

Awatar użytkownika
Prestige
młodszy gejowy
młodszy gejowy

Postautor: Prestige » 30.11.2017 12:37:19

Mi się nie podobają te dodatki tęczowe, wolałbym już to forum romanum :P

Ja nawet karty nie wyciągam, bo wszędzie płacę i wypłacam zbliżeniowo więc jedną kartę mam w jednej połowie portfela, a drugą w drugiej, i przykładam portfel. Żal mi by było tych 20 zł na jakąś śmieszną ilustrację na karcie schowanej w portfelu.

Awatar użytkownika
Czartogromski
gejlord
gejlord

Postautor: Czartogromski » 30.11.2017 13:12:58

Obrazek
Zastanawiam się, czy skorzystałbym z usług banku, który z klientami komunikuje się, używając takiego koszmarnego żargonu. :? Niby pieniądzom wszystko jedno, ale...
Ciekawe, czy umowa napisana takim językiem jest ważna na terenie Polski 8)
Znośność bytu jest nielekka
Czartogromskie Czytanki 2.0
La Dolce Fiamma
Obrazek

Awatar użytkownika
Prestige
młodszy gejowy
młodszy gejowy

Postautor: Prestige » 30.11.2017 18:08:16

Ale private banking to żadne nadzwyczajne określenie.

Awatar użytkownika
Czartogromski
gejlord
gejlord

Postautor: Czartogromski » 30.11.2017 18:16:43

Po angielsku. Uważam, że zwracanie się po angielsku (czy może raczej po angielskiemu) do polskich klientów jest lekceważące. Czy gdyby firma oferowała ein private Bankgeschäfte, to też byłoby w porządku?
Znośność bytu jest nielekka
Czartogromskie Czytanki 2.0
La Dolce Fiamma
Obrazek

Awatar użytkownika
Mazemi
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Mazemi » 30.11.2017 19:08:51

"Private banking" może jeszcze jakoś ujdzie, ale oczy mnie bolą, gdy ktoś stosuje zasady polskiej gramatyki do angielskich słów. Anglik zastanowi się dwa razy, co to znaczy "bankera".
kotek91 pisze:Mazemi-jeśli chodzi o mnie to ja mam zawsze swoje zdanie bo jestem dowartościowany i ludzie w pracy i znajomi mnie lubią.Natomiast Ty w pracy jak i na forum jesteś tylko pionkiem ,także twoje zdanie się nie liczy..... 8)

Wróć do „1.5. Pozostałe”