Własne lokum (mieszkanie, dom)

Dyskusje najwyższej próby niepasujące do pozostałych działów.
Awatar użytkownika
wpcomet
starszy gejowy
starszy gejowy

Własne lokum (mieszkanie, dom)

Postautor: wpcomet » 23.01.2010 12:00:12

Abstrahując od mojej osoby i moich problemów, jak załatwiliście lub jakie macie plany odnośnie posiadania własnego lokum (mieszkania, domu) i w jakiej perspektywie czasowej? Jeżeli kredyt to jak macie zamiar go dostać i spłacać (czy samodzielnie czy z jakąś pomocą), itp. A może coś innego niż kredyt, np. pożyczka lub bezzwrotna pomoc od rodziny bądź przyjaciół. I czy wasza orientacja seksualna ma jakiś wpływ na realizację tych planów, np. czy będziecie ją ukrywać (lub ukrywaliście) czy nie ubiegając się o kredyt, pożyczkę lub pomoc.

swiffy

Postautor: swiffy » 23.01.2010 12:43:18

ja to celuje w wojskowe TBSy

Pegaz

Postautor: Pegaz » 23.01.2010 13:11:31

A po co własne? Nie chce mi się pisać, bo dla Ciebie to i tak jak grochem o ścianę, swoje wiesz, zatem pójdę na łatwiznę i zacytuję z forum Wyborczej czyjąś gotową wypowiedź, bo ładnie mi koresponduje:

"W Niemczech i Austrii 55% społeczeństwa nigdy w swym życiu nie kupi nieruchomości na własność. A przecież kosztują one prawie tyle co w Polsce. Tam ludzie po prostu myślą rozsądniej, chcą mieć swobodę do zmiany miejsca zamieszkania, a nieruchomości kupują ludzie, którzy mają ustabilizowaną pozycję życiową, pracują po 20 lat na etacie w jednej firmie, albo mają swoją firmę,praktykę lekarską, czy prawniczą w jednym miejscu od dłuższego czasu. Polskie szarpanie się na kredyt (gdyż przecież wcale nie na mieszkanie) rujnuje gospodarkę, zmniejsza potencjał jej wzrostu, a wszystko w interesie tuzów inwestowania w nieruchomości, gdyż nieruchomości to ulubiony - jak w USA - sport nielicznej polskiej klasy średniej."

Nie zauważyłem, żeby na Zachodzie ludzie chodzili z wbitymi w ziemię oczami i ciągle marudzili, choć na WŁASNE mieszkanie mało kogo stać. Ja nie znam nikogo, z tych co wyjechali nawet kilka late temu i nieźle, a czasem bardzo dobrze zarabiają nawet jak na warunki lokalne, od Hiszpanię po Finlandię, kto kupiłby mieszkanie. Po co? Dziś mieszkasz w Irlandii, a za rok może to być Portugalia. Po co wiązać sobie kamień u szyi w postaci kredytu hipotecznego? W Polsce to inna bajka - wszyscy pokupowali mieszkania i głównym tematem rozmów na wszelkich spotkaniach jest marudzenie o kursach walut, prowizjach, usterkach lub nierzetelnych developerach. Myślę, że nabywając dowolne lokum poczułbyś się jak ryba w wodzie - powodów do narzekania miałbyś o wiele więcej!

P.S. - Nie zapomnij zacząć nowego wątku - jak wynająć mieszkanie?
- ujęła mnie prostota propozycji pozyskania funduszy w postaci bezzwrotnej pożyczki od przyjaciół - generalnie po to się ich ma, a te kilkaset tys. to jedynie dowód przyjaźni dla mniej zaradnych, za to oddanych - właściwie to normalka, sam funduję 2-3 mieszkania znajomym rocznie :o
- w banku starając się o kredyt dostaniesz korzystniejsze warunki jako pedał, bo formalnie mieszkanie kupują 2 niespokrewnione osoby o oddzielnych źródłach dochodu - większa ściągalność w razie czego, bo brak wspólnoty majątkowej, a banki lubią takich klientów i dodatkowe zabezpieczenie pożyczek wszelakich.
Co to w ogóle za problem powiedzieć, że jesteś pedałem w banku, czy urzędzie? Ja na koncie mam zdefiniowane przelewy i część z nich od razu w tytule wpłaty ma wpisane Dla męża, żebym nie musiał tyle klepać za każdym razem. Pewnie nadzór bankowy i ABW juz o mnie wiedzą, ba, byle babka z infolinii wie, żem ciota widząc wykonywane operacje. :olaboga: Wydało się.
Ostatnio zmieniony 23.01.2010 13:17:32 przez Pegaz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wpcomet
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: wpcomet » 23.01.2010 13:17:15

Czyli nie planujesz mieć własnego mieszkania lub domu?

Pegaz

Postautor: Pegaz » 23.01.2010 13:23:04

Abstrahując od mojej osoby i moich problemów zabrałem jedynie głos dyskusji poddając w wątpliwość sam sens nabywania przewartościowanych niemiłosiernie mieszkań w Polsce.

Kto wp pozwolił Ci stawiać takie pytania? Jakim prawem? Nie znasz mnie, nie o wszystkim piszę na forum i nie życzę sobie tak osobistych dociekań. To moje życie, moje problemy i moja rzeczywistość. Wypraszam sobie bezczelne wtykanie przez Ciebie nosa w nie swoje sprawy. Nic o mnie nie wiesz, a śmiesz snuć dywagacje!!

Awatar użytkownika
wpcomet
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: wpcomet » 23.01.2010 13:36:31

:shock:

Pegaz

Postautor: Pegaz » 23.01.2010 13:40:29

wpcomet pisze:A może mam jeszcze podać imię i nazwisko, PESEL, itd.? W pełni "otworzyć się" to ja mógłbym przed zaufaną osobą, którą znałbym osobiście, a nie przez Internet.

Podpiszę się pod tym -
- Pegaz

swiffy

Postautor: swiffy » 23.01.2010 13:42:27

a ja myslalem ze to dyskusja taka praktyczna o bardzo waznej rzeczy niezaleznie od orientacji czyli o mieszkaniu w koncu nikt nie bedzie cale zycie trollil sie u rodzicow

Awatar użytkownika
wpcomet
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: wpcomet » 23.01.2010 13:42:47

Przecież nikt ciebie nie zmusza do odpowiadania na każde pytanie zadane na forum. Nie chcesz odpowiadać to nie odpowiadaj.

Awatar użytkownika
wpcomet
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: wpcomet » 23.01.2010 13:43:58

swiffy pisze:a ja myslalem ze to dyskusja taka praktyczna o bardzo waznej rzeczy niezaleznie od orientacji czyli o mieszkaniu w koncu nikt nie bedzie cale zycie trollil sie u rodzicow

Dlatego podniosłem ten temat.

Pegaz

Postautor: Pegaz » 23.01.2010 13:46:05

Temat już był wielokrotnie na tapecie - wystarczy poszukać. Teraz to czerstwa odgrzewana klucha, która ma być pożywką dla destrukcyjnych pojękiwań.

swiffy

Postautor: swiffy » 23.01.2010 13:46:30

czy ja jecze?

Pegaz

Postautor: Pegaz » 23.01.2010 13:47:36

A czy ja napisałem, że Twoich?

swiffy

Postautor: swiffy » 23.01.2010 13:48:03

dobra juz sie nie wtracam w Wasz dialog

Awatar użytkownika
wpcomet
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: wpcomet » 23.01.2010 13:50:41

Pegaz pisze:Temat już był wielokrotnie na tapecie - wystarczy poszukać. Teraz to czerstwa odgrzewana klucha, która ma być pożywką dla destrukcyjnych pojękiwań.

Obiecuję tutaj nie jęczeć. W ogóle obiecuję się w tym temacie nie odzywać, chyba że wywołany wprost.

Pegaz

Postautor: Pegaz » 23.01.2010 13:50:44

Jako zawodowy powinieneś poczekać, aż przez sejm, senat i prezydenta przejdą 2 ustawy związane z zakwaterowaniem wojskowych. Ponoć ma to nastąpić na dniach.

swiffy

Postautor: swiffy » 23.01.2010 13:51:54

e tam TBS bede mial nawet jak zakoncze sluzbe z mieszkania sluzbowego bede musial sie wyprowadzic po zakonczeniu sluzby

Awatar użytkownika
Palpatine
Argent Crusader
Argent Crusader

Postautor: Palpatine » 23.01.2010 13:53:13

Oj Pegaz, może już starczy tego czepiania się...

Co do tematu: tak, też uważam, że ludzie wpadli 3-4 lata temu w jakiś kredytowy amok, i skutki tego widać dziś - w postaci cen metra kwadratowego dochodzących do 10k :?

Nie uważam, żeby koniecznie trzeba było posiadać własne mieszkanie/dom, ale z drugiej strony jeśli ktoś może sobie na to pozwolić to czemu nie? To dość pewna lokata kapitału

Pegaz

Postautor: Pegaz » 23.01.2010 13:58:07

Jeśli nie interesuje Cię wykup (bo w TBSach to problem), to tak, a wojskowe, nawet po nowelizacji, wykupisz za 40% wartości.

swiffy

Postautor: swiffy » 23.01.2010 13:59:57

u mnie w jw buduja wlasnie TBS-y jestem zapisany i czekam chwilowo wynajmuje mieszkanie

Wróć do „1.5. Pozostałe”