Dobre bo (nie)polskie?

Dyskusje najwyższej próby niepasujące do pozostałych działów.
Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Re: Dobre bo (nie)polskie?

Postautor: shane82 » 02.06.2017 18:26:53

Nie, ja twierdzę że jeżeli KPH uważa że policja jest nieskuteczna bo jest homofobiczna i przyzwala na takie akty wandalizmu to powinna policji pomoc. Pokazać że da się wykryć sprawców. Nie słyszałem żeby KPH ujawniła dlaczego policja nie wykryła sprawców. Bardzo bardzo prawdopodobne jest że nie wykryła bo nie ma śladów, nagrań, świadków jak w większości tego typu aktów wandalizmu. I policja nie jest tu niczemu winna. KPH to pasuje bo można truć o szerzącej się homofobii, brylować w mediach, mieszać do tego jeszcze rząd czy szerzej, politykę. Dla mnie jest to tym bardziej prawdopodobne że KPH ma w dupie ofertę pomocy, nie wspominając o ich idiotycznych komentarzach. Tyle w temacie.
"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Beniamin Franklin
V1, Rotate, V2, positive climb, gear up

Awatar użytkownika
CryBoy
supernowa
supernowa

Postautor: CryBoy » 02.06.2017 18:33:53

Tyle w temacie po raz n-ty. Dobra policja i wredne KPH.
A komentarze policjanta przyjmującego zgłoszenie, że jakby się KPH tak nie obnosiło ze swoją działalnością to żadnych ataków by nie było, w żadnym razie nie świadczą o homofobii w policji. Absolutnie.
Jesteś impregnowany. Na fakty i na argumenty. Przychodzisz ze swoją jedynie słuszną wersją i z taką samą wychodzisz.
Każde uderzenie w klawiaturę to strata czasu bo ty i tak wszystko wiesz najlepiej. :?
Obrazek

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 02.06.2017 18:35:51

KPH potrafi udowodnić taki tekst? Zgłosili oficjalną skargę na policjanta przyjmującego zgłoszenie?
"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Beniamin Franklin

Awatar użytkownika
CryBoy
supernowa
supernowa

Postautor: CryBoy » 02.06.2017 18:44:33

Dlaczego mnie pytasz? :o
Funkcjonariusz z komisariatu przy ulicy Wilczej w Warszawie, przyjmujący zgłoszenie, zasugerował pracowniczce KPH, aby organizacja zmieniła siedzibę, ponieważ ataki mają miejsce bardzo często. "Wkładacie kij w mrowisko i tak to się niestety kończy".

http://queer.pl/news/197212/kolejny-ata ... ba-policja
Obrazek

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 02.06.2017 19:15:06

CryBoy pisze:jazzik tak sugeruje:
jazzik pisze: Może to ktoś, kto zobaczy, że szyby nie da się wybić i pójdzie rozwalać co innego

A dlaczego pójdzie rozwalać co innego? Bo nie o TĘ szybę mu chodziło tylko o jakąkolwiek. Tjaaa... Na pewno! ;)

Oczywiście, przed wykryciem sprawcy wiesz, co było motywem. Zresztą, nawet gdyby tak było, to co? Jeśli się nie da jej wybić, to co? Zaryzykuje podpalenie i pozostawienie dowodów?
Wiadomo, polska policja ma szklaną kulę i w niej zobaczy, kto to zrobił bez żadnego dowodu z monitoringu. :lol:
Policja ma również obowiązek, aby wykrywać sprawców morderstw a mimo to ileś spraw pozostaje nierozwiązanych z powodu braku dostatecznej liczby dowodów a nie z powodu mizantropii.
Nie rozumiem, dlaczego KPH nie stara się być choć trochę mniej bezbronną.
Niestety, ale policjant, mówiący o wkładaniu kija w mrowisko, nie jest bez racji. Nie mówię, że KPH ma nie działać albo to jej wina, ale naprawdę powinni pomyśleć o systemie zabezpieczeń lub zmianie lokalizacji na zapewniającą podstawowe warunki bezpieczeństwa, bo nie wierzę w to, że nie zdają sobie sprawy z potencjalnych problemów a gadaniem niczego nie zmieniają.
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
CryBoy
supernowa
supernowa

Postautor: CryBoy » 02.06.2017 19:23:46

Oczywiście. Bo tylko podpalenie zostawia ślady. :?
Wrzucony przez okno kamień żadnym śladem nie jest a dowodem dla policji tym bardziej.
No bo co może być na kamieniu? Najwyżej odciski palców albo wręcz całej dłoni.
Czy to o czymś świadczy? Najwyraźniej o niczym. Ustalenie sprawcy na podstawie odcisków palców zdjętych z wrzuconego kamienia to jak widać ponad możliwości polskiej policji. :?
No i oczywiście wszystkie przypadki, w których policja ustaliła sprawców to te, kiedy do przestępstwa doszło w zasięgu jakiejś kamery. Bez nagrania nie ma szans.
Rozmawiamy w oparach absurdu. :?
Obrazek

Awatar użytkownika
Horticulturist
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: Horticulturist » 02.06.2017 19:31:25

Ja nie chcę się czepiać, ale naprawdę czysto logicznie nikt tu nie twierdzi o winie KPH. Jest o tyle winna niczym chłopiec, który zostawił gdzieś nieprzypięty rower, czyli wcale. Ale z drugiej strony nie jest też głupia, środki, które może podjąć takie jak odpowiednio wytrzymała szyba czy kamera nie są drogie i nie zachowuje się pod tym względem odpowiedzialnie względem samej siebie. To nie są też środki "twierdzy nie zdobycia", a nawet rzekłbym, że typowe dla większości sklepów, nawet tych osiedlowych, prywatnych działek itp. To co do środków.

Przy czym nie pochwalałbym słów policjanta i nie upatrywałbym w tym jakiegoś spisku martyrologicznego, który ma na celu wykreowanie obrazu KPH jako wiecznej ofiary, bo na to żadnych dowodów nie mam i mieć nie mogę, poza założeniem, że ludzie są skłonni do takich reakcji prewencyjnych.

Oczywiście rozmawiamy o pewnym dysonansie. Dobra, wspaniała policja powinna bronić ludzi i zajmować się czymś innym niż nieustannym konsumowaniem donutów. Ale bywa nieskuteczna i to nie tylko na tym gruncie, o którym rozmawiamy, a także nie tylko z tych powodów, które domniemywamy. Darcie tu niebios i wzywanie bogów nic nie pomoże. Po prostu chyba zgubiłem gdzieś praktyczną stronę dyskusji. Jeśli mielibyście wyjść na ulicę z transparentami to co by na nich było napisane? Że nie chcecie homofobii w policji? Akurat wypowiedź policjanta była, że tak powiem kwestią jednostki. To jak to wszystko jest ścigane to osobna sprawa, względem której nie założyłbym, że policjant to wzór bohaterstwa dla każdego pięcioletniego chłopca.

A co do lojalności, to wszystko zależy od przyjętego kryterium. O ile wszystko jest dla Ciebie wewnętrznie zgodnie to jest ok, ale tak naprawdę nawet w ten sposób nie musi.
Ostatnio zmieniony 02.06.2017 19:54:19 przez Horticulturist, łącznie zmieniany 1 raz.
They say there's not much difference between a good man and a long drag from a cigarette,
Sometimes you feel it, sometimes you don't,
Sometimes you need it, sometimes you don't,
But no one likes a ghost.

Awatar użytkownika
żmij
puer aeternus
puer aeternus
Kontakt:

Postautor: żmij » 02.06.2017 19:53:22

Coraz częściej mam odruch wymiotny czytając forum.

Btw, KPH ma monitoring, specjalnie na to zbiórkę zrobili.
https://kph.org.pl/658659-zlotych-wynik-zbiorki/

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 02.06.2017 19:59:10

CryBoy pisze:Oczywiście. Bo tylko podpalenie zostawia ślady. :?
Wrzucony przez okno kamień żadnym śladem nie jest a dowodem dla policji tym bardziej.
No bo co może być na kamieniu? Najwyżej odciski palców albo wręcz całej dłoni.
Czy to o czymś świadczy? Najwyraźniej o niczym. Ustalenie sprawcy na podstawie odcisków palców zdjętych z wrzuconego kamienia to jak widać ponad możliwości polskiej policji. :?

Jeśli nie posiadają odcisków sprawcy w bazie danych, to jest to szukanie igły w stogu siana. Nawet zakładając, że jego ręka nie była w rękawiczce.
CryBoy pisze:No i oczywiście wszystkie przypadki, w których policja ustaliła sprawców to te, kiedy do przestępstwa doszło w zasięgu jakiejś kamery. Bez nagrania nie ma szans.

Nie wszystkie, ale, jak pokazuje przykład z kamienicą, o którym wspomniałam wcześniej, to znacznie ułatwia sprawę.

@żmij, no i dobrze, że, wreszcie, go ma.
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
Horticulturist
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: Horticulturist » 02.06.2017 20:04:47

Rzecz w tym, że rozpętał się tu jakiś sztorm, z jednej i z drugiej argumentów bzdurnych (kamery to fortyfikacja twierdzy vs spisek martyrologiczny), a tak jak wskazuje Walpurg, dużo z zadanych w wątku przy okazji pytań należy do relacji KPH i policji. Czy ktokolwiek ma wiarygodne źródła w tej kwestii i wie jakie działania podjęła policja i przede wszystkim jakie KPH miało uwagi względem jej postępowania? Ja szczerze przyznam, że nie mam, choć nie założyłbym, że jestem w tym względzie jakoś odosobniony...
They say there's not much difference between a good man and a long drag from a cigarette,
Sometimes you feel it, sometimes you don't,
Sometimes you need it, sometimes you don't,
But no one likes a ghost.

Awatar użytkownika
CryBoy
supernowa
supernowa

Postautor: CryBoy » 02.06.2017 20:20:09

Wiesz Horti mnie średnio obchodzi jakie działania podjęła policja. Najwyraźniej mało adekwatne skoro okazały się całkowicie nieskuteczne.
Zresztą KPH to offtop w tej dyskusji, który wypłynął kiedy shane zażądał przykładów świadczących o tym, że państwo wspiera homofobię.
Ja podałem też inny przykład: błyskawicznej i całkowicie skutecznej pacyfikacji "Obywateli RP" podczas marszu ONR-u oraz całkowitej bezradności policji w przypadku blokad gdańskiego marszu równości, kiedy jedyne co można było zrobić to w ostatniej chwili zmienić trasę czyli de facto zejść homofobom z drogi.
Ale ten przykład został całkowicie przez shane i jazzik olany.
Obrazek

Awatar użytkownika
żmij
puer aeternus
puer aeternus
Kontakt:

Postautor: żmij » 02.06.2017 20:34:07

Takich przykładów można mnożyć. W Szczecinie podczas marszu zygotarian policja zgarnęła na komisariat robiące kontrdemonstrację (zupełnie pokojową, w bezpiecznej odległości) Dziewuchy. My z kolei w Toruniu nie możemy od marca doczekać się odpowiedzi od policji w sprawie tego, co zaszło na manifie. A zaszło to, że spotkaliśmy się z zygotariańską kontrą. Oczywiście mieli do niej prawo, było to zgłoszone zgromadzenie, ale przepisy jasno mówią, że nie można przeszkadzać innej demonstracji. Przeszkadzanie miało miejsce (zagłuszanie, a potem zablokowanie chodnika, którymi mieliśmy przejść), ale policja była bardzo opieszała i ostatecznie nawet doszło do przepychanek. Podobnie działo się niedawno na pikiecie antyrasistowskiej w Tczewie.
Żeby nie było, że tylko narzekam: byłem dwa tygodnie temu na demonstracji w Bydgoszczy i tam policja spisała się wzorowo.

Awatar użytkownika
CryBoy
supernowa
supernowa

Postautor: CryBoy » 02.06.2017 20:44:38

żmij pisze:Coraz częściej mam odruch wymiotny czytając forum.

Btw, KPH ma monitoring, specjalnie na to zbiórkę zrobili.
https://kph.org.pl/658659-zlotych-wynik-zbiorki/

Ale co tam jakiś żmij skoro shane wie swoje:
shane82 pisze:Gdyby KPH zależało choćby na ukaraniu sprawców to założyli by chociaż kamerę i mieli dziadów na tacy.

shane82 pisze:Jeżeli KPH chce udowodnić, że państwo chroni bandytów to niech pokaże jak ich złapie, dlaczego nie pomogą policji i nie założą kamery?

shane82 pisze:(…) jeżeli rzuca się oskarżenia, że policja nic nie robi, że państwo przyzwala etc. to wypada chyba się odwołać, nagłośnić sprawę i po kilku podobnych przypadkach samemu spróbować się zabezpieczyć czy nagrać sprawców.

Typowe dla shane. G…wno wie ale się mądrzy tonem znawcy. Dupek pospolity! :P
Obrazek

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 02.06.2017 20:59:03

CryBoy pisze:Ja podałem też inny przykład: błyskawicznej i całkowicie skutecznej pacyfikacji "Obywateli RP" podczas marszu ONR-u oraz całkowitej bezradności policji w przypadku blokad gdańskiego marszu równości, kiedy jedyne co można było zrobić to w ostatniej chwili zmienić trasę czyli de facto zejść homofobom z drogi.
Ale ten przykład został całkowicie przez shane i jazzik olany.

Z tego, co wiem, to "Obywatele RP" utworzyli blokadę, żeby marsz ONR nie mógł przejść a policjanci przesunęli "Obywateli RP" na chodnik tak by ONR mógł przejść. Pacyfikacja jednak kojarzy mi się z czymś innym.
Kwestia podstawowa: ONR = Warszawa, "marsz równości" = Gdańsk.
Może gdańska policja wolała dmuchać na zimne, czyli skorygować trasę marszu? Oczywiście, epicka bitwa wyglądałaby najładniej. ;) Ale może próba jej uniknięcia, to nie zawsze jest homofobia, jak chcesz zakładać?

Awatar użytkownika
CryBoy
supernowa
supernowa

Postautor: CryBoy » 02.06.2017 21:03:52

A ja widziałem relację na żywo z marszu ONR-u. W tym przypadku "przesunęli" to eufemizm.
Tym bardziej, że marsz ONR-u był już daleko a "Obywatele RP" nadal stali przyparci do muru budynku w szczelnym kordonie.
No a Twoja "kwestia podstawowa" to już kpiny w żywe oczy.
Myślałem, że mamy jedną policję w tym kraju, jedne przepisy i jedne reguły postępowania. Wiem, jestem naiwny. Co innego legalny marsz ONR-u a zupełnie co innego marsz jakichś tam dewiantów. ;) Chociaż może raczej co innego jacyś tam "Obywatele RP" a co innego pani radna Kołakowska otoczona patronatem samego ministra Błaszczaka. ;)
Przecież mogła sobie w przepychance uszkodzić lakier na paznokciach. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 02.06.2017 21:11:38

Jak zwykle brak argumentów próbujesz ukryć rzucaniem inwektyw.
Btw. skoro mają monitoring to chyba maja sprawcę na widelcu? Choć w artykule słowa o zainstalowaniu nie ma a tylko o zebraniu kasy. Skoro było to rok temu to nagrania są i przekazano je policji jak rozumiem. Czy ktoś to może potwierdzić?
Co do tychże kontrowersyjnych decyzji i działań policji skoro sa homofobiczne to każdorazowo organizator marszu powinien składać skargę na działanie policji ewentualnie kierować sprawę do prokuratury lub sadu o ile to możliwe. Maja prawników od tego.

Awatar użytkownika
CryBoy
supernowa
supernowa

Postautor: CryBoy » 02.06.2017 21:14:01

Upewnię się. ;)
Do prokuratury min. Ziobro? Tego samego, który oburzał się w sprawie pana drukarza? ;)
Ty tak na serio? ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 02.06.2017 21:15:57

Tak tak Ziobro zajmuje się wszystkimi sprawami.

Awatar użytkownika
CryBoy
supernowa
supernowa

Postautor: CryBoy » 02.06.2017 21:23:02

Sprawą drukarza się "zajął". Przypadek?
shane82 pisze:Jak zwykle brak argumentów próbujesz ukryć rzucaniem inwektyw.

O jakim braku argumentów piszesz?
TRZY cytaty z twoich wypowiedzi świadczące jednoznacznie o tym, że nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz ale piszesz to mało? :o
TRZY razy stwierdziłeś, że KPH kamer nie zainstalowała. Mało tego. Twierdziłeś również, że ich nie zainstalowała świadomie, ponieważ nie jest zainteresowana złapaniem sprawców a kolejne ataki są KPH na rękę bo pozwalają jej zaistnieć w mediach.
Po takim bełkocie, gdybyś miał minimum przyzwoitości to byś po prostu zamilkł ale nie! Jeszcze o jakichś inwektywach tu kląskasz. :?
Obrazek

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 02.06.2017 21:26:29

Nawet na Wawalove i in. portalach raczej nie nacjonalistycznych, wspominali o przesunięciu "Obywateli RP", których działanie - czyli zablokowanie przejścia (i te wszystkie "Faszyzm nie przejdzie" itd.) - miało więcej wspólnego z prowo (podobnie zresztą jak działanie narodowców w Gdańsku) niż z kontrmanifestacją.
Policja warszawska ma doświadczenie z różnymi manifestacjami, gdańska może niekoniecznie, ale, jak rozumiem, mieli torować drogę marszowi i nie patrzeć, czy czasem coś się komuś nie stanie.

Wróć do „1.5. Pozostałe”