Dobre bo (nie)polskie?

Dyskusje najwyższej próby niepasujące do pozostałych działów.
Awatar użytkownika
Walpurg
wielki miś Gejowa
wielki miś Gejowa
Kontakt:

Re: Dobre bo (nie)polskie?

Postautor: Walpurg » 02.06.2017 00:06:41

Ludzie! Potraktujmy poważnie głos shane82 i zrzućmy się na cegły dla KPH. Niech zamurują okna! Wtedy nikt ich nie potłucze! :D
Bądźmy pasywni, ale nie bądźmy bierni! (Bartosz Żurawiecki, Nie byłeś na Paradzie? Nie idę z Tobą do łóżka!, "Replika" nr 50, 07/08 2014, s. 11.)

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 02.06.2017 01:08:07

Nikt tu nie proponował zamurowywania okien.
Jakby sprzedawca, któremu wybijają szyby, miał takie podejście jak KPH, to daleko by zaszedł.
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 02.06.2017 08:51:32

CryBoy pisze:Tak, masz rację. Żeby kogoś oskarżyć i skazać trzeba mieć najpierw dowody.
Ale żeby MIEĆ dowody to trzeba najpierw CHCIEĆ JE MIEĆ.
Pytam po raz drugi: Złapano już sprawców któregokolwiek z napadów na siedzibę KPH?
Jeśli nie, to zadaj sobie pytanie: dlaczego? Odpowiedź możesz zachować dla siebie. Ja nie jestem jej ciekaw. :?

Naprawdę nie uważasz, że zamurowanie okien byłoby pewniejsze niż wymiana szyb? Serio?
No i jeszcze: kamery, ochrona... Co dalej?
Czy KPH to jakaś organizacja przestępcza albo ABW, żeby jej siedziba musiała przypominać twierdzę nie do zdobycia?

Problem z tobą polega na tym, że ubzdurałeś sobie, że ataki na siedzibę KPH to były klasyczne chuligańskie wybryki gimbazy, która postanowiła z nudów wybić komuś szybę. Że to nie miało żadnego związku z homofobią bo przecież żadnej homofobii w Polsce nie ma a kto twierdzi inaczej popada w histerię.
Otóż nie! Nie chodziło o wybicie JAKIEJŚ szyby. Chodziło o wybicie TEJ szyby!
I wymiana TEJ szyby nic nie da, bo to nie jest tak, że jeśli wybicie TEJ szyby kamieniem okaże się niemożliwe, to napastnicy pójdą wybić jakąś inną szybę. Oni pogłówkują i zaatakują w inny sposób.
To się nazywa ESKALACJA. Zabezpieczyłeś się? Ale spoko! Wymyślę coś innego bo TY masz się mnie bać.
Nie wierzę, że tego nie rozumiesz a tego, że tu jest jak w Rosji nikt nie twierdzi więc sobie nie dopowiadaj.

Dlaczego KPH nie chce zdobyć dowodów? Przecież pokazali by publicznie że poradzili sobie lepiej niż policja.
To Ty zadaj sobie pytanie dlaczego policja nie złapała winnych? Czy KPH starała się przypilnować tego żeby policja zrobiła wszystko co w ich mocy żeby kutasów złapać? Czy jest w pobliżu jakiś monitoring? Umówmy się, takie zdarzenie o ile nie jest zarejestrowane jest prawie niemożliwe do udowodnienia. Ale najlepiej powiedzieć że państwo pozwala i broni sprawców.
Jeżeli ktoś kilka razy wybija Ci szybę i nie da się złapać sprawcy to zakładasz szybę której rozbić się nie da. Po pierwsze dlatego żeby nie mieć znowu kosztów, a po drugie żeby komuś w środku nie stała się krzywda na co samo KPH zwracało uwagę.
Jeżeli KPH chce udowodnić, że państwo chroni bandytów to niech pokaże jak ich złapie, dlaczego nie pomogą policji i nie założą kamery? Na bank znalazłby się darczyńca i nic by ich to nie kosztowało.
Oczywiście że były to huligańskie wybryki i jak każdy miał swój motyw tu prawdopodobnie była to homofobia.
To że po tylu atakach KPH nie zrobiło nic żeby zabezpieczyć siedzibę i ludzi tam pracujących dowodzi tylko że te ataki są im na rękę, bo jest szum w mediach można łatwiej zdobyć środki finansowe od różnych instytucji czy ludzi.

Walpurg pisze:Ludzie! Potraktujmy poważnie głos shane82 i zrzućmy się na cegły dla KPH. Niech zamurują okna! Wtedy nikt ich nie potłucze! :D

To co piszesz to zwykłe skurwysyństwo, nigdy tak nie napisałem, nie powiedziałem ani nie uważałem.
"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Beniamin Franklin
V1, Rotate, V2, positive climb, gear up

Awatar użytkownika
Walpurg
wielki miś Gejowa
wielki miś Gejowa
Kontakt:

Postautor: Walpurg » 02.06.2017 11:13:26

Ale dlaczego? To tylko krok więcej od nietłukących się szyb, które proponujesz.
Bądźmy pasywni, ale nie bądźmy bierni! (Bartosz Żurawiecki, Nie byłeś na Paradzie? Nie idę z Tobą do łóżka!, "Replika" nr 50, 07/08 2014, s. 11.)

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 02.06.2017 11:22:55

Raz, jest zasadnicza różnica pomiędzy zamurowaniem, a wymianą na nietłukące się szyby. To nie tylko krok więcej, a aż krok więcej. Dwa nigdy nie proponowałem zamurowywania i zrzucania się na cegły dla KPH ani dla nikogo. To jest największe skurwysyństwo z Twojej i cryboy'a strony, że wmawiacie coś czego nigdy nie twierdziłem.

Jeżeli jeszcze zdarzy się atak na KPH i ktoś ucierpi to ten co olał przyjęcie pomocy będzie moralnie odpowiedzialny za krzywdę poszkodowanego.
Czy KPH w ogóle dowiadywało się co policja próbowała zrobić by złapać sprawców? Czy zapytali dlaczego ich nie mogą wykryć? Czy są w stanie pokazać że policja wykazała się brakiem woli w wykryciu sprawców? A może po prostu lubicie bić pianę jakie to państwo jest straszne dla osób LGBT?
"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Beniamin Franklin

Awatar użytkownika
Selario
Zbanowany
Zbanowany

Postautor: Selario » 02.06.2017 11:26:20

A nie jest?

Awatar użytkownika
Walpurg
wielki miś Gejowa
wielki miś Gejowa
Kontakt:

Postautor: Walpurg » 02.06.2017 11:33:19

To są pytania do KPH.

Natomiast ja nigdzie nie twierdziłem, że to ty proponowałeś zamurować okna. Nie, to moja propozycja! Prześmiewcza, ale moja.

Awatar użytkownika
CryBoy
supernowa
supernowa

Postautor: CryBoy » 02.06.2017 11:48:02

jazzik pisze: Natomiast KPH: nie, nie wymienimy szyb, nie o to chodzi. Więc o co?

Tłumaczyłem już shane ale to daremne. Może Ty pojmiesz (trzeba wierzyć w ludzką inteligencję i dobrą wolę choć czasem to naiwne myślenie).
Chodzi o to, że wymiana szyb nic nie da. Dlaczego? Ano dlatego:
CryBoy pisze:bo to nie jest tak, że jeśli wybicie TEJ szyby kamieniem okaże się niemożliwe, to napastnicy pójdą wybić jakąś inną szybę. Oni pogłówkują i zaatakują w inny sposób.
To się nazywa ESKALACJA. Zabezpieczyłeś się? Ale spoko! Wymyślę coś innego bo TY masz się mnie bać.

Inaczej mówiąc: odpowiednio silnie zmotywowanego ideologicznie sprawcy nie powstrzymają ŻADNE zabezpieczenia. ŻADNE! Bo jemu nie chodzi o szybę tylko o tych wstrętnych dewiantów.
Jaśniej już nie potrafię, więc jeśli nadal się upierasz przy swoim to ja odpuszczam. :?

Wypociny shane pominę z czystej ludzkiej litości.
Jeśli w tym kraju to na ofiarę spada obowiązek zbierania dowodów, schwytania sprawcy a przynajmniej "przypilnować tego żeby policja zrobiła wszystko co w ich mocy" oraz zabezpieczania się przed atakiem na wszelkie możliwe sposoby to ja mam pytanie: PO UJ NAM W OGÓLE JAKIEŚ SŁUŻBY? :o :?
Obrazek

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 02.06.2017 12:55:56

Widząc co wypisujesz to w Twoją inteligencję nie wierzę.
Nie, na ofiarę nie spada obowiązek zbierania dowodów ale jeżeli rzuca się oskarżenia, że policja nic nie robi, że państwo przyzwala etc. to wypada chyba się odwołać, nagłośnić sprawę i po kilku podobnych przypadkach samemu spróbować się zabezpieczyć czy nagrać sprawców.
Tyle że nie chodzi o złapanie króliczka a o gonienie go :lol:

Awatar użytkownika
Selario
Zbanowany
Zbanowany

Postautor: Selario » 02.06.2017 12:59:10

A jak ktoś tego nie potrafi, lub nie ma możliwości?

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 02.06.2017 13:01:02

To za pomaganie innym, walkę z homofobią i organizowanie parady brać nie powinien.

Awatar użytkownika
CryBoy
supernowa
supernowa

Postautor: CryBoy » 02.06.2017 13:16:51

shane82 pisze:Dlaczego KPH nie chce zdobyć dowodów?

oraz
shane82 pisze:Nie, na ofiarę nie spada obowiązek zbierania dowodów (...)

I oczywiście nikt nas nie przekona, "że białe jest białe a czarne jest czarne". ;)

Poza tym widzę, że ty kompletnie nie rozróżniasz, co kto twierdzi. ;)
To JA twierdzę, że państwo chroni bandytów napadających na siedzibę KPH. Rozumiesz? JA tak uważam a nie KPH!
Obrazek

Awatar użytkownika
Selario
Zbanowany
Zbanowany

Postautor: Selario » 02.06.2017 13:24:21

Kompletnie nie rozumiem co shane ma na myśli. To wygląda jak jakies poplątanie z pomieszaniem. :?

Awatar użytkownika
CryBoy
supernowa
supernowa

Postautor: CryBoy » 02.06.2017 13:28:04

O proszę!
Zaczynasz łapać! ;)
Brawo!
Obrazek

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 02.06.2017 13:47:05

KPH w ogóle tego nie sugerowało w komentarzach, wcale. Poza tym pisałem że jak ileś razy Cie atakują i policja nie potrafi złapać sprawców to chyba wypada wziąć trochę na siebie i pomóc policji, czy zabezpieczyć swoje mienie przed wandalami. tylko wtedy nie było by zniszczeń, media by się nie interesowały, nie?

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 02.06.2017 13:49:33

Zakładasz, że sprawca jest silnie zmotywowany, ale, ponieważ nie został złapany, to nie wiadomo, kto nim jest. Może to ktoś, kto zobaczy, że szyby nie da się wybić i pójdzie rozwalać co innego a nie - np. - posunie się do podpalenia, które zostawia więcej dowodów. Była niedawno sprawa wandala, który obrzucał elewację kamienicy słoikami ze smołą. Został złapany, bo ujął go monitoring. Jeśli ktoś często pada ofiarą wandali, to w jego osobistym interesie jest zbieranie dowodów, np. nagrań jak w przypadku obrzucanej kamienicy, które pomogą policji. Jasne, może tego nie robić, bo po co mamy policję, ale, skoro tak, to narzekanie, że policja nie znalazła sprawcy, jest słabe. To nie serial o Sherlocku Holmesie, który ujmie sprawcę na podstawie pozostawionego przez niego odcisku buta, najlepiej najki, która jest na tysiącach nóg. :wink:
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
CryBoy
supernowa
supernowa

Postautor: CryBoy » 02.06.2017 14:05:57

Czyli nadal bez zmian. :?
Nadal oparta na "niewiadomoczym" teoria, że sprawcy nie kierują się homofobią i jeśli "szyby nie da się wybić (...) pójdzie rozwalać co innego". Innego co? Szybę w zakładzie pogrzebowym? Bo oczywiście to banda niewydarzonej gimbazy, która musi coś zniszczyć a szyby w siedzibie KPH to tak przez przypadek bo akurat byli na tym podwórku.
Mnie już brakuje pomysłu czy ten upór w twierdzeniu, że sprawcy niszczą "co popadnie" a nie wybrane z premedytacją obiekty oraz że to jednak ofiara powinna wziąć na siebie jeśli nawet nie całość sprawy to przynajmniej wyręczyć policję w znacznej części tego, co jest policji USTAWOWYM obowiązkiem to dowód na ograniczenie umysłowe, ciche sprzyjanie środowiskom homofobicznym czy typowo polska "schadefreude" bo nielubiana KPH obrywa. :?
Obrazek

Awatar użytkownika
Selario
Zbanowany
Zbanowany

Postautor: Selario » 02.06.2017 14:10:33

Nie każdy jest w stanie się zabezpieczyć kiedy padł czyjąś ofiarą. Państwo od tego jest, by zapewnić ochronę, a nie ''radź sobie sam''. Ofiara która jest wykończona psychicznie i/lub nie ma wsparcia sama sobie nie pomoże. Nie wiem co w tym niezrozumiałego. :?

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 02.06.2017 14:38:10

CryBoy pisze:Czyli nadal bez zmian. :?
Nadal oparta na "niewiadomoczym" teoria, że sprawcy nie kierują się homofobią

Co za różnica czym się kierują w tej sytuacji? Choćby i 10 lat za homofobię groziło to chuja i tak by nie złapano.
Poza tym ani ja ani Jazzik nie twierdzimy że tym kimś nie motywuje homofobia.

Awatar użytkownika
CryBoy
supernowa
supernowa

Postautor: CryBoy » 02.06.2017 14:50:32

jazzik tak sugeruje:
jazzik pisze: Może to ktoś, kto zobaczy, że szyby nie da się wybić i pójdzie rozwalać co innego

A dlaczego pójdzie rozwalać co innego? Bo nie o TĘ szybę mu chodziło tylko o jakąkolwiek. Tjaaa... Na pewno! ;)
Tak już podsumowując to widzę, że obaj w zasadzie piszemy to samo: że KPH jest naiwna licząc na pomoc policji i jej skuteczność w wykryciu sprawców.
Różnica w tym, że mnie to wkurza i absolutnie nie akceptuję takiej sytuacji a dla ciebie to nic nadzwyczajnego a KPH niech się po prostu lepiej zabezpieczy i nie zawraca policji gitary kiedy ta jest zajęta np. blokowaniem "Obywateli RP" protestujących na marszu ONR-u.
Obrazek

Wróć do „1.5. Pozostałe”