Inwestycje finansowe ...

Dyskusje najwyższej próby niepasujące do pozostałych działów.
seven_days

Inwestycje finansowe ...

Postautor: seven_days » 23.10.2013 12:39:59

Nie znalaz³em w szukajce nic konkretnego, wiêc mo¿e warto poruszyæ ten temat. Co wed³ug was w dzisiejszych czasach pozwala na pomna¿anie pieniêdzy z zadowalaj±ca stop± zwrotu lub/i w co inwestujecie?

Mo¿e wyda siê troche ¶mieszne poruszanie takiego tematu tutaj, ale zawsze mo¿e kto¶ na tym skorzysta, dowie sie czego¶ nowego ;)
Ostatnio zmieniony 23.10.2013 14:55:29 przez seven_days, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
OPEL-GSI
R.I.P.
R.I.P.

Postautor: OPEL-GSI » 23.10.2013 12:45:05

"biskup Limburga w Niemczech Franz-Peter Tebartz-van Elst"
Wybudował sobie Haus za 31 Milionów Euro.
http://wiadomosci.onet.pl/religia/watyk ... ezja/fnhrf
To jest inwestycja.
Monogamista i faszysta.
Dżihad po niemiecku https://www.youtube.com/watch?v=YoHXZYAEBgI

seven_days

Postautor: seven_days » 23.10.2013 12:54:16

Pewnie zna³ jakie¶ metody na pomna¿anie pieniêdzy ze sk³adek :P

Awatar użytkownika
Yoda
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Yoda » 23.10.2013 13:57:45

Włożyłbym przynajmniej z 5% (ale maksymalnie z 20%) kapitału w walutę Bitcoin - inwestycja może przynieść na dłuższą metę dużo większą procentową stopę zwrotu niż papiery wartościowe, nieruchomości ,itp. Jest jednak obarczona wysokim ryzykiem, dlatego nie warto tam wkładać wszystkich jajek ;) Podstawowa zasada inwestowania to dywersyfikacja.

Awatar użytkownika
OPEL-GSI
R.I.P.
R.I.P.

Postautor: OPEL-GSI » 23.10.2013 14:03:57

Inwestuj w spirytus +96%.
Monogamista i faszysta.

Dżihad po niemiecku https://www.youtube.com/watch?v=YoHXZYAEBgI

Awatar użytkownika
orofar
młodszy wyjadacz
młodszy wyjadacz

Re: Inwestycje ...

Postautor: orofar » 23.10.2013 14:27:36

seven_days pisze:Nie znalazłem w szukajce nic konkretnego, więc może warto poruszyć ten temat. Co według was w dzisiejszych czasach pozwala na pomnażanie pieniędzy z zadowalająca stopą zwrotu lub/i w co inwestujecie?

Może wyda się troche śmieszne poruszanie takiego tematu tutaj, ale zawsze może ktoś na tym skorzysta, dowie sie czegoś nowego ;)

to zależy skąd jesteś :P jeśli to ma być coś nie absorbującego, ja bym kupił ze dwie kawalerki np. w Warszawie, urządził w miarę w dobrym standardzie, czysto i schludnie, i wynajął.

A jeśli chodzi o pomnażanie pieniędzy inwestując na przykład w działalność gospodarczą, to wiadomo- temat rzeka. Wszystko zależy od doświadczenia w branży, znajomości rynku i najważniejsze- środków na inwestycje jakie chce się poczynić.

seven_days

Postautor: seven_days » 23.10.2013 14:50:06

Bitcoin prawdopodobnie z biegiem czasu zostanie zakazane prawnie w wiêkszo¶ci krajów. Nie widzê przysz³o¶ci dla tej waluty, to prêdzej topienie kapita³u ni¿ inwestycja.

Spirytus .. mo¿e prêdzej whisky? Chyba gdzie¶ nawet mo¿na jakie¶ akcje czy udzia³y wykupiæ ;) Obawiam siê tylko, ¿e to mo¿e byæ podobnie jak z Amber Goldem i "wykupywaniem" z³ota na inwestycjê .. :shock:

Nieruchomo¶ci - od 5% do .. mo¿e 10%, 15% max rocznie? Zawsze jaki¶ pomys³, przynajmniej dla kogo¶ z wiêkszym kapita³em.

Sam mam od³o¿one pieni±dze na inwestycje na runku walutowym opart± o automatyczn± strategie inwestycyjn±, niestety, tak jak w pewnym momencie by³o bardo dobrze, tak teraz, jest kiepsko (niby nadal w granicach norm) - wiêc czekam na rozwój sytuacji.

Jednak jakby kto¶ mnie teraz zapyta³, w co inwestowaæ, to pewnie te¿ bym powiedzia³, ¿e w siebie, tj. dzia³alno¶æ gospodarcz±. Problem polega na tym, ¿e rynek jest ju¿ trochê za³adowany i wkraczanie w jaki¶ segment, na którym jest ju¿ do¶æ du¿a konkurencja jest praktycznie skazane na klêskê. Podstawa to pomys³ ...

Doradztwo finansowe .. przynajmniej w polsce to jedna wielka lipa, max co sa w stanie zaoferowaæ? Ubezpieczeniowe Fundusze Kapita³owe , czy jako¶ tak, 8% rocznie z nie wiadomo jakim poziomem ryzyka straty. W zasadzie nic szczególnego, po prostu inwestycja w fundusze inwestycyjne.

Awatar użytkownika
pokerFace
starszy wyjadacz
starszy wyjadacz

Postautor: pokerFace » 23.10.2013 17:58:51

Te fundusze od doradców to ściema, paczka zwykłych instrumentów finansowych + prowizja dla pośrednika.

seven_days, jak idą te automatyczne inwestycje na forexie? I czy to jakiś fundusz bankowy czy bezpośrednio na koncie forexowym?

Awatar użytkownika
Andrzejek
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: Andrzejek » 23.10.2013 18:00:12

Ohh ale z Was głuptaski. Przecież wystarczy wygrać w totka :lol: :P

Awatar użytkownika
orofar
młodszy wyjadacz
młodszy wyjadacz

Postautor: orofar » 23.10.2013 18:33:01

albo kraść , ewentulanie założyć zorganizowaną grupę przestępczą , co de facto sprowadza się często do kradzieży.

seven_days

Postautor: seven_days » 23.10.2013 18:36:47

pokerFace pisze:Te fundusze od doradców to ¶ciema, paczka zwyk³ych instrumentów finansowych + prowizja dla po¶rednika.

Tak, dok³adnie. Kolega do mnie dzwoni³, pojecha³em na kilka szkoleñ, ale stwierdzi³em, ¿e nie ma sensu w tym "pracowaæ", tj. wciskaæ ludziom w³a¶nie tych funduszy od doradców. A prêdzej, i tak bym siê pewnie na tym nie dorobi³. Ca³a ideologia polega raczej na tym, ¿e prowizje dostaj± te¿ kierownicy, jedna wielka siatka, wiêc werbuj± ludzi, co zagarniaj± swoich znajomych i rodzinê (bliski kontakt) do podpisywania umów.
Mówiê tu w tej chwili o OVB - a ich oferta? Có¿, "obiektywne doradztwo finansowe" - hehe, obiektywne, na ka¿d± potrzebê compensa i ten sam fundusz .. 8% na rok. Haczyk? UFK na 20 lat, sk³adki regularne co miesi±c, przez 2 lata praktycznie wszystkie pieni±dze przepadaj± (w najwiêkszym stopniu id± na prowizje dla agentów). Tylko kto ku*** w dzisiejszych czasach zainwestuje w jakie¶ gówno na 20 lat? Za rok albo dwa banki bêd± oferowaæ pewnie 0,5%, to compensa z 4% - w efekcie po 20 latach nie bedzie juz z 50 tys pol miliona, a mo¿e 55 tys - ¿aden w sumie zysk i nici z luksusów na emeryturze.

seven_days, jak id± te automatyczne inwestycje na forexie? I czy to jaki¶ fundusz bankowy czy bezpo¶rednio na koncie forexowym?

Nic mi nie wiadomo o funduszu bankowym. Prawdê mówi±c to szuka³em te¿ mo¿e jaki¶ "ogarniêtych" ludzi, co potrafi± zarz±dzaæ kapita³em na forexie, ale nikt chyba tego nie chce dla innych robiæ?

Id± ciê¿ko, tzn. wpad³em, a w zasadzie strategia wpad³a w "drawdown", wiêc z zysku oko³o 100% spad³em na .. w sumie to pewnie okolice zera, bo problem w tym, ze co jaki¶ czas robi³em wyp³aty na bie¿±ce potrzeby.
To w zasadzie ju¿ chyba ostatni element, do którego mia³em zaufanie na forexie, wiêc jak to te¿ nie wypali, to chyba sobie odpuszczê.
Dlatego te¿ m.in. staram siê podpytywaæ ludzi, czy maj± jakie¶ m±drzejsze sposoby na zarabianie, bo ja ju¿ nie mam pomys³ów na chwilê obecn± :) I fakt, dywersyfikacja jest do¶æ istotna, nie koniecznie w inny segment, a mo¿e po prostu parê walutow±, a wszystko siê krêci g³ównie wokó³ eurodolara.

Awatar użytkownika
Yoda
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Yoda » 27.10.2013 00:45:42

seven_days pisze:Bitcoin prawdopodobnie z biegiem czasu zostanie zakazane prawnie w większości krajów. Nie widzę przyszłości dla tej waluty, to prędzej topienie kapitału niż inwestycja.

Jest to ryzykowna inwestycja, ale jednak i to z potencjalną dużą stopą zwrotu. Na pewno lepsze to niż granie na buchmakerce, czy w kasynie. W 2011r Bitcoin wzrósł z 0,1 USD do 32 USD, a następnie spadł do 2 USD. Nieważne, czy kupiłeś w górce, czy na dołku, dzisiaj jesteś do przodu, bo kurs wynosi około 190 USD. Nawet, jeśli zleci do około 160-165 (ja uważam na odwrót - obstawiłem odpowiednie pozycje na Forexie ze stop lossem), to za rok czy dwa wartość jednego bitcoina może być nie trzycyfrowa, a czterocyfrowa. Np. ostatnio Niemcy zalegalizowały oszczędzanie w tej walucie i dodatkowo zwolniły je od podatku, a chińska wyszukiwarka Baidu (największa na świecie po Google) niedawno zaczęła akceptować płatności BTC.

seven_days

Postautor: seven_days » 31.10.2013 10:28:54

Nie chcê dywagowaæ nad bitcoinem, bo mnie osobi¶cie ta inwestycja te¿ nie przekonuje i raczej bym w to ¿adnego pieni±dza nie w³o¿y³, ale gdyby¶ spróbowa³ poruszyæ te dyskusjê na jakimkolwiek forum tematycznym, to pewnie by ciê zbombardowali.

Wygrzeba³em w mBanku w oszczêdno¶ciach mSaver Plus co¶ takiego jak "Portfel agresywny" - z tego co ja rozumiem, to to jest co¶ w stylu funduszu inwestycyjnego? Stopa zwrotu z tego co obliczy³em wychodzi w granicach 20% rocznie. Oczywi¶cie, umowy zak³adaj± jakie¶ tam "wysokie ryzyko inwestycyjne", ale nie znalaz³em nigdzie jakich konkretnie spadków mo¿na siê po tym spodziewaæ.

Na analizy.pl wygrzebaæ mo¿na te¿ konkretne ciekawe fundusze inwestycyjne.
Choæby to: http://www.analizy.pl/fundusze/fundusze ... Parasolowy).html
Stopa zwrotu na podobnym poziomie.

Czy to, http://www.analizy.pl/fundusze/fundusze ... O-FUND-FIZ).html , które deklaruje zwrot te¿ 20% w skali roku. Nie podoba mi siê to jedynie dlatego, ¿e z wykresu notowania wnioskujê ma³± aktywno¶æ funduszu - wiêc wydaje mi siê, ¿e ciê¿ko okre¶liæ skuteczno¶æ.

20% sza³u nie robi, ale lepiej ni¿ 2,5% na lokacie.

Awatar użytkownika
pokerFace
starszy wyjadacz
starszy wyjadacz

Postautor: pokerFace » 31.10.2013 15:03:09

20% robi szał, bo to dostatecznie dużo, by brać kredyt w banku, wpłacić go na fundusz i spłacać z niego kredyt, a resztę dla siebie zatrzymać :)

Awatar użytkownika
Yoda
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Yoda » 31.10.2013 17:45:18

Może jestem konserwatywny w kwestiach finansowych, ale wkładanie pieniędzy z kredytu na fundusz inwestycyjny jest zbyt mocno ryzykowne. Kredyt na inwestycje ma sens jedynie wtedy, gdy bierze się go na firmę i w razie bankructwa można ogłosić upadłość. W pozostałych przypadkach - inwestujemy wyłącznie to, co sami posiadamy. Szczególnie, że roczna rzeczywista stopa oprocentowania kredytu wynosi około 20% właśnie.

Instytucja upadłości konsumenckiej w Polsce praktycznie nie istnieje, dlatego wplątywanie się w jakiekolwiek większe długi jest moim zdaniem bezsensowne i niepotrzebnie stresujące.

seven_days

Postautor: seven_days » 31.10.2013 17:48:55

100 tys kredytu na 10 lat to oko³o 16.000 z³ w ratach rocznie.
Je¿eli wygenerujesz 20.000 zysku, to masz 4.000 rocznie na czysto, dochodzi kwestia podatku, po którym z 20.000 robi siê 16.200 i mo¿esz dla siebie zatrzymaæ 200 z³.

Je¿eli uda Ci siê dostaæ kredyt na 30 lat, to automatycznie mo¿esz z tego wiêcej wyci±gn±æ - raty powiedzmy ok. 8.000 rocznie, to 8.200 mo¿esz sobie "zatrzymaæ".

Ale nie wiem czy bym tak ryzykowa³, minimalny zwrot musia³by byæ rzêdu 10% ¿eby pokryæ chocia¿ raty kredytu.

Przy 300-400 tys. z³otych mo¿na by w zasadzie uzyskaæ ju¿ do¶æ ³adn± sumkê rocznie/miesiêcznie.

Awatar użytkownika
regis_godefroy
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: regis_godefroy » 31.10.2013 23:41:17

Ludzie, brać kredyt żeby kupować 'inwestycje'?! Świetna recepta na bankructwo, które tak jak Yoda napisał nie jest w Polsce tak proste i przyjemne jak w USA.

Te 20% które sobie wyliczyłeś, to opiera się na wynikach historycznych. NIKT nie może Ci zagwarantować, że przyszłość będzie taka sama. Może być tak samo, może być lepiej a może też być gorzej. Kredyt natomiast na pewno będzie trzeba co miesiąc spłacać.

Wzięcie tego kredytu miało by sens tylko wtedy, kiedy wydaje się, że te wyniki zostaną osiągnięte w przyszłości oraz kiedy byłbyś w stanie spłacić ten kredyt bez zwrotu z inwestycji.

Ludzie mają niestety tendencję do ekstrapolowania wyników historycznych w nieskończoność.

Awatar użytkownika
Yoda
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Yoda » 01.11.2013 01:38:56

BTW, eksperymentalnie zainwestowałem małą część kapitału (kilkaset złotych) w parę walutową USD/PLN na Forexie - kupione po kursie 3,03-3,04 z dźwignią 1:100. Obecnie z 3,07-3,08 na tych pozycjach jest jakieś 100% do przodu, ale poczekamy jeszcze trochę, dolar i tak jest dość tani ;)

Co do Bitcoina, dość prawdopodobny teraz może być spadek do 185-190 USD (w obrębie trójkąta wyznaczonego w okresie dziennym przez wierzchołki skrajnych wartości wywołanych przez korektę, ale to tylko moja skromna opinia :P

seven_days

Postautor: seven_days » 01.11.2013 10:47:44

Nie cieszy³bym siê ze zwrotu 100% inwestuj±c kilkaset z³otych. Powtórz to samo na ca³ym kapitale - na pewno siê nie odwa¿ysz. Poczekasz jeszcze trochê i kilka groszy w drug± stronê stracisz wszystko. Forex nie jest taki prosty jakim siê wydaje, 100% zwrotu jest realne jedynie w skali roku, a na USD/PLN raczej nikt siê bawiæ nie bêdzie, bo s± za wysokie spready.

Ja bym zamkn±³ te kilka stówek na tych twoich +100% i nigdy wiêcej ju¿ tak nie robi³.

Awatar użytkownika
pokerFace
starszy wyjadacz
starszy wyjadacz

Postautor: pokerFace » 01.11.2013 10:55:57

Sorry :D zapomniałem dodać, że to co pisałem nie było moją "propozycją", ale formą dowodu nie wprost, gdzie dojście do sytuacji arbitrażowej jest odpowiednikiem sprzeczności w "tradycyjnej" matematyce. W tej konkretnej sytuacji, gdyby istniał fundusz o wartości oczekiwanej zysku 20% rocznie, to bank sam by sobie w niego inwestował - a tak nie jest, czyli mamy sprzeczność. Tą samą formę wnioskowanie można było przeprowadzić w stosunku do złotego Amberu, ale widać sporo ludzi nie wyciągnęło takich wniosków...

Oczywiście może istnieć sytuacja taka, jak w przypadku zakładów bukmacherskich czy wyścigów konnych - możemy mieć dodatkowe informacje, których rynek nie uwzględnił, czy nie doszacował i mieć przewagę.

Dane z funduszy oparte na danych historycznych są kompletnie bezwartościowe. Bierzemy serię kilku parametrów, robimy regresję matematyczną i wychodzą nam różne "strategie wygrywające", które w przyszłości nie muszą już działać. Dokładnie tę samą metodę można zastosować do serii rzutów monet i "przewidywać" co wypadnie w przyszłości. Na danych historycznych model regresyjny wykaże pewne (zwykle małe) korelacje, które wystarczą do pewnego przewidywania następnego rzutu. Niestety, ta korelacja w przyszłości już może nie istnieć.

Jest jeszcze inna opcja robienia takich oszustw: tworzymy 20 różnych funduszy na dość losowych strategiach i pozwalamy im działać przez rok. 5 z nich okaże się całkiem dobrych. Po roku pokazujemy klientom tylko te 5 najlepszych i mówimy, że fundusz istnieje od roku, to nie są dane symulacyjne, ale faktycznie fundusz działa od roku i ma takie wyniki.

Wróć do „1.5. Pozostałe”