Emerytura

Dyskusje najwyższej próby niepasujące do pozostałych działów.
Awatar użytkownika
Mazemi
gwiazda północy
gwiazda północy

Re: Emerytura

Postautor: Mazemi » 02.03.2018 12:46:44

Obecną sytuację przewidziano i dlatego wprowadzono OFE, Fundusz Rezerwy Demograficznej i kapitałowy system emerytalny. Cóż z tego, skoro od razu postanowiono zlikwidować te bezpieczniki systemowe...

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 02.03.2018 13:26:49

Dlatego bardzo prawdziwe jest:
Alexis de Tocqueville pisze:Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy.

Dlatego rząd/państwo musi być ograniczone do minimum, bo w przeciwnym razie zawsze dochodzi do sytuacji jak obecnie i gorszych.
"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Beniamin Franklin
V1, Rotate, V2, positive climb, gear up

Awatar użytkownika
Renly Baratheon
gejowy
gejowy

Postautor: Renly Baratheon » 02.03.2018 13:44:07

shane82 pisze:
CryBoy pisze:W realiach, kiedy miliony płacą składki a emerytury pobierają tylko setki tysięcy system się bilansował. ;)

To się nazywa krótkowzroczne i nieodpowiedzialne nie przewidziano sytuacji obecnej. W końcu dojdzie do momentu, w którym państwo powie sorry, ale nie mamy kasy żeby wam coś wypłacić. I co wtedy?

Czy wtedy nie dojdzie czasem do Rewolucji? Takiej prawdziwej z pochodniami i widłami... :D Wzburzony tłum zdobyłby Nowogrodzką. :D
Chwała Amonowi Re
Niechaj będzie pochwalona Grota Antinousa zawsze chętna i Priap Hadriana wiecznie stojący

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 02.03.2018 14:38:21

Nie do takiej raczej nie. A jezeli nawet to kto obejmie władzę? Yntelygent pokroju Wałęcy czy finansista pokroju Morawieckiego? Pomysły emerytalne, edukacyjne czy zdrowotne serwowane przez państwo obywatelom są takim samym "oszustwem" jak chwilówki tylko na większą skalę i pod przymusem.
"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Beniamin Franklin

Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Postautor: Leo » 02.03.2018 14:45:53

Jak się emerytury skończą, to ludzie wyjdą na ulice, a jeśli państwo będzie ograniczone do minimum, to nikt nie będzie tłumił krwawych zamieszek. Dla chleba w ludziach obudzą się najgorsze instynkty i nie będą to pokojowe marsze z transparentami w rękach.

Dlatego właśnie dogadza się ludziom i tworzy systemy emerytalne, komunikację publiczną, namiastkę finansowania opieki zdrowotnej... Ideałów jeszcze nikomu w dziejach ludzkości nie udało się stworzyć, jeśli mowa o powyższych systemach.

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 02.03.2018 15:26:44

No i co z tego że wyjdą na ulicę? Z pustego i Salomon nie naleje. Państwo minimum to między innymi policja i wojsko także tłumić będzie miał kto.
Skoro jak sam zauważyłeś że ideałów w systemach jak emerytalny nie ma to jak można to popierać? Nieważne czy system spowoduje zapaść za naszego życia czy za 100 lat jest zły i należy go zlikwidować. Tym bardziej że nikt z nas nie ma prawa żyć na koszt przyszłych pokoleń. Skoro systemy emerytalne/zdrowotne edukacyjne są takie zajebiste to dlaczego trzeba ludzi zmuszać do udziału w nich albo dlaczego nie powstały konkurencyjne prywatne? Najważniejszy pkt Konstytucji powinien być o całkowitym zakazie zadłużania i uchwalania budżetu z deficytem.

Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Postautor: Leo » 02.03.2018 15:37:40

Popieram słuszny kierunek, prób szukania sensownych rozwiązań.

Awatar użytkownika
Renly Baratheon
gejowy
gejowy

Postautor: Renly Baratheon » 02.03.2018 16:39:02

Czyli jednak Mikołaj II i Ludwik XVI to idioci bo nie umieli stłumić buntów... a taki prezes pisuarów to nawet z najgorszej opresji jak kot: spadnie zawsze na cztery łapy. Bogowie chyba się nami bawią, a ja jestem coraz większym zwolennikiem nowej Rewolucji. I tak nie mam już nic do stracenia.
Chwała Amonowi Re
Niechaj będzie pochwalona Grota Antinousa zawsze chętna i Priap Hadriana wiecznie stojący

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 02.03.2018 17:02:06

Leo pisze:Popieram słuszny kierunek, prób szukania sensownych rozwiązań.

Słuszny??? Tu jedyne sensowne rozwiązanie to likwidacja przymusu udziału w tego typu systemach. Tylko Ty wciąż wierzysz że jakoś się uda. To wynika z braku podstawowej wiedzy ekonomicznej oraz z tego że boisz się o siebie.

Awatar użytkownika
Renly Baratheon
gejowy
gejowy

Postautor: Renly Baratheon » 02.03.2018 17:11:51

Ja też mam zerowe pojęcie o ekonomii, dlatego sprawy gospodarczo średnio mnie interesują, choć kiedyś byłem zwolennikiem feudalizmu.
Chwała Amonowi Re

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 02.03.2018 17:16:15

Dlatego demokracja to zło.

Awatar użytkownika
Renly Baratheon
gejowy
gejowy

Postautor: Renly Baratheon » 02.03.2018 17:19:02

Kiedyś byłem zwolennikiem monarchii absolutnej (może i nadal jestem, ale jednak o bardziej antychrześcijańskich ideałach). :D A Ty jaki chciałbyś ustrój? :)
Chwała Amonowi Re

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 02.03.2018 17:32:12

Monarchia absolutna jak najbardziej w ostateczności republika na wzór początków USA z bardzo ograniczoną rolą państwa.

Awatar użytkownika
Renly Baratheon
gejowy
gejowy

Postautor: Renly Baratheon » 02.03.2018 17:51:28

Zawsze mi się republika kojarzyła z konserwatyzmem obyczajowym. :o Wymyśliłem sobie kiedyś monarchię o profilu politeistycznym, gdzie poddani Imperatora mieliby wiele swobód, a feudalizm byłby tak wdrożony, że byłby to Kraj Mlekiem i Miodem płynący (ale jak tego dokonać :( ). W moim sercu jest tyle sprzeczności. Ludzka bieda wzrusza moje sumienie. Z drugiej strony tęsknię za dawnymi wiekami. Gdyby nie ci okropni chrześcijanie Ancien Regime byłby dla mnie Rajem Utraconym. :buja: Och ta moja nostalgia za Burbonami. :gay:
Chwała Amonowi Re

Awatar użytkownika
CryBoy
supernowa
supernowa

Postautor: CryBoy » 02.03.2018 19:10:35

shane82 pisze:
CryBoy pisze:W realiach, kiedy miliony płacą składki a emerytury pobierają tylko setki tysięcy system się bilansował. ;)

To się nazywa krótkowzroczne i nieodpowiedzialne nie przewidziano sytuacji obecnej.

You made my day! ;)
No sorka ale ani wtedy ani teraz nie ma ludzi ze szklaną kulą, z której można wyczytać jaki system emerytalny będzie wydolny za 100 lat. :D
Stawianie twórcom pruskiego systemu emerytalnego z przełomu XIX i XX w. zarzutu, że byli krótkowzroczni bo nie przewidzieli realiów z początku XXI w. zakrawa na kpinę w żywe oczy!
A może ty geniuszu wiesz jak powinien wyglądać system emerytalny za 100 lat, żeby był wydolny? ;)
No, zaskocz mnie! :P

shane82 pisze: Państwo minimum to między innymi policja i wojsko także tłumić będzie miał kto.

Shane jest zwolennikiem państwa policyjnego! :o
Dobrze wiedzieć. ;)
No cóż, niewykluczone, że niedługo będziemy już żyć w takim państwie. Szkoda tylko, że nie dowiemy się wtedy czy shane jest zadowolony. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 02.03.2018 20:39:43

Żaden państwowy i przymusowy system emerytalny nie przetrwa bo nie przewidzi nikt czy będzie ciągły przyrost wpłacających żeby utrzymać stale rosnącą liczbę beneficjentów.
Co do drugiej części wypowiedzi to przeczytaj do czego mój post się odnosił a potem pisz.
Poczytaj też co to państwo policyjne. Dobrze wiesz jakie mam poglądy wiec nie rozumiem dlaczego z takimi idiotyzmami wyssanymi z palca wyjeżdżasz.

Awatar użytkownika
CryBoy
supernowa
supernowa

Postautor: CryBoy » 02.03.2018 21:04:30

Jasne, jasne... Wyssałem z palca. ;)
Cytat jest całkowicie zmyślony. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 02.03.2018 21:12:05

Przeczytaj do czego to co cytujesz się odnosi mistrzu manipulacji ;)

Awatar użytkownika
CryBoy
supernowa
supernowa

Postautor: CryBoy » 02.03.2018 21:22:26

Widzę do czego się odnosi. :P
Do tego, że państwo ma się ograniczyć do policji i wojska. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Renly Baratheon
gejowy
gejowy

Postautor: Renly Baratheon » 02.03.2018 22:37:15

Marzy mi się świat bez wojen i wojska. Imperium Miłości... Czyńmy Miłość nie wojnę. :)
Chwała Amonowi Re

Wróć do „1.5. Pozostałe”