Przyjdzie zima i posprząta

Dyskusje najwyższej próby niepasujące do pozostałych działów.
usuniety_nr1

Postautor: usuniety_nr1 » 18.02.2015 00:14:47

a ja nie znam żadnego

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 18.02.2015 00:44:35

Niestety, ale miałam okazję zetknąć się z nimi, a konkretniej, z Cygankami/Romkami, młodymi dziewczynami i nie mam najlepszych doświadczeń. :? To tak delikatnie ujmując. Kradzieże, wyzwiska pod moim adresem, startowanie z pięściami.
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
mare
NAAWSW
NAAWSW

Postautor: mare » 18.02.2015 01:01:15

A ja miałem wykładowcę Cygana na studiach. Wrażenia pozytywne.

Awatar użytkownika
mare
NAAWSW
NAAWSW

Postautor: mare » 21.02.2015 00:46:51

Bezdomni z USA przed strzyżeniem i po strzyżeniu:

https://www.youtube.com/watch?v=yJIQwwXJ_tw

Awatar użytkownika
kaylan
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: kaylan » 03.03.2015 22:21:45

http://natemat.pl/135397,swinoujscie-chce-sie-pozbyc-bezdomnych-beda-otrzymywac-bilety-w-jedna-strone

Paweł Sujka, drugi zastępca prezydenta Janusza Żmurkiewicza, zapowiedział, że takie osoby będą otrzymywały za darmo bilet kolejowy – bilet w jedną stronę.

Bilet w jedną stronę
O fundowaniu przyjezdnym bezdomnym biletów Sujka poinformował podczas sesji miejskiej rady. Za bilety zapłaci Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. – Osoby bezdomne zamiejscowe, przebywające w naszym mieście, będą otrzymywać bilety w jedną stronę, do miejsca swojego zamieszkania – oznajmił zastępca prezydenta miasta.

Portal eSwinoujscie.pl wyjaśnił, że w okresie wakacyjnym bezdomni śpią na ławkach, a w parkach organizują libacje. – Trawniki i parki służą im jako toalety – zauważyła redakcja serwisu.

Ponadto władze Świnoujścia zamierzają zamurować pustostany, aby bezdomni nie mieli budynków do nocowania. Stworzony zostanie również spis miejsc, w których gromadzą się osoby bezdomne.

Podczas obrad rady zwrócono uwagę, że większość przebywających w Świnoujściu bezdomnych to przyjezdni z innych części Polski. Szczególnie dużo bezdomnych przybywa do nadmorskiego miasta w okresie letnim.

– Coraz więcej osób bezdomnych spoza naszej gminy zjeżdża do naszego miasta. Niektórzy są wręcz zapraszani przez naszych lokalnych bezdomnych – skarżył się Marek Niewiarowski (SLD), którego cytuje Radio Szczecin. Sujka dodał, że inicjatywa, w ramach której bezdomni otrzymają bilety w jedną stronę, będzie miała charakter „propozycji nie do odrzucenia".

nie no problem jest, ale rozwiązanie trochę dziwaczne :shock:
po pierwsze, skoro to bezdomny to w jaki sposób będą ustalać skąd jest :D
z drugiej strony jeżeli to się jakimś cudem rozpowszechni to dopiero będzie ciekawe, władze miasta A wyślą bezdomnego do B, tam go wpakują w pociąg do C, a tam może znowu do A :D w zasadzie polską kolej można by było zwiedzić :P

Awatar użytkownika
mpp
Moderator
Moderator

Postautor: mpp » 03.03.2015 22:27:23

Propozycji nie do odrzucenia? A jak życzą sobie to egzekwować? Będą wyłapywać bezdomnych do klatek i nadawać na przesyłkę konduktorską, jeśli sami nie będą chcieli wsiadać?
Proszę pospieszyć z przesiadaniem.

Awatar użytkownika
regysky
Administrator
Administrator

Postautor: regysky » 03.03.2015 22:29:11

Przecież wpakować na siłę do pociągu nie mogą? Poza tym obawiam się, że obecnie do wielu miejsc transport zbiorowy nie dociera, więc sprawa przegrana już na starcie. :D Może będą kusić bezdomnych szansą darmowego ogrzania się w ciepłym wagonie?
Polish priest blessing “an important road” in the Radom county. Dąbrówka Połężna, 2012.

Awatar użytkownika
kaylan
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: kaylan » 03.03.2015 22:33:03

Propozycji nie do odrzucenia? A jak życzą sobie to egzekwować?

:D
no to też ciekawe, podejrzewam że przyjdzie strażnik miejski który będzie straszył aresztem, izbą itp albo bilet, ale kto upilnuje żeby bezdomny nie wysiadł stacje dalej i wrócił :P

a tak btw, czyżby komisja zainteresowała się darmowym zwiedzaniem? :P

Awatar użytkownika
mare
NAAWSW
NAAWSW

Postautor: mare » 03.03.2015 22:47:03

No właśnie. Wielu forumowiczów skarżyło się, że nie mają możliwości opuszczenia Ojczyzny. Proste rozwiązanie: trzeba się zgłosić w Świnoujściu w odpowiedniego okienka i zadeklarować, że jest się bezdomnym np. z Sydney albo Chicago.

Awatar użytkownika
OPEL-GSI
R.I.P.
R.I.P.

Postautor: OPEL-GSI » 04.03.2015 00:04:54

Fajna wycieczka.
Monogamista i faszysta.
Dżihad po niemiecku https://www.youtube.com/watch?v=YoHXZYAEBgI

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 16.04.2015 00:40:03

NSZZ Solidarność pisze:W nocy z 21 na 22 stycznia w całym kraju odbyło się liczenie osób bezdomnych. Według ostatniego badania przeprowadzonego w 2013 roku problem bezdomności dotyka w Polsce ponad 30 tysięcy osób, w tym aż 1,5 tysiąca dzieci.

Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych zorganizowane przez Ministerstwo Pracy i Polityki Socjalnej odbywa się co dwa lata. W akcji uczestniczą setki streetworkerów, pracowników socjalnych, strażników miejskich, policjantów i wolontariuszy z organizacji pozarządowych. Liczeniem objęte są noclegownie, schroniska i placówki opiekuńcze, pustostany, tereny ogródków działkowych i nieużytków, klatki schodowe i piwnice. Dziennik Metro podaje zatrważające wyniki poprzedniego liczenia.

Problem bezdomności dotyczy w Polsce ponad 30 tysięcy osób. 12 proc. z nich to młodzi ludzie jeszcze przed trzydziestką, w tym aż 1,5 tysiąca dzieci. Aż 80 proc. bezdomnych stanowią mężczyźni (24,5 tys. osób), ponad 14 proc. - kobiety. Większość bezdomnych kiedyś prowadziła normalne życie. Wielu z nich ma tytuł magistra. Najczęstszą przyczyną bezdomności są eksmisja i wymeldowanie, konflikty rodzinny i uzależnienia. Kolejne to brak pracy i zadłużenie.

A zimy niestety coraz cieplejsze.
    Hej! hej! mołodyciu ty hoża,
    Luli, luli, piękna królewno!
    Przyjdzie hrabia bogaty zza morza, hej!
    Utuli, utuli, na pewno, hej!

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 20.10.2015 01:27:27

Czasem jednak bezdomni się przydają nawet u nas, a nie tylko w Japonii.

Piotr Ikonowicz pisze:Kradną naszą pracę

Wybrałem się do burmistrza na warszawskiej Woli, żeby negocjować w sprawie eksmitowanej lokatorki. Przed wejściem zastałem kilkunastu budowlańców, którzy protestowali przeciw nie wypłaceniu im wynagrodzeń. Wyremontowali dla miasta st. Warszawy dzielnicy Wola 17 mieszkań i wykonawca nie zapłacił im ani grosza. Przyszli wiec do urzędników miejskich, którzy za wykonanie pracy zapłacili z pytaniem, czy miasto im pomoże odzyskać wypłatę. Protestujący pracownicy to osoby bezdomne zamieszkujące w jednym z warszawskich schronisk. Wykonawca najwidoczniej sobie wykombinował, że jak wynajmie bezdomnych to będzie mógł bezkarnie nic im nie zapłacić. Rzecznik prasowy dzielnicy kierował ich wyłącznie do Inspekcji Pracy. Inspekcja nie ma jednak specjalnych uprawnień w tej sprawie. Po moich naleganiach burmistrz jednak zgodził się wydelegować jakiegoś prawnika miejskiego, żeby chociaż pomógł w złożeniu pozwu. Kiedy jednak zapytałem, czy jeśli ta sama firma znana z nie płacenia znowu stanie do przetargu, to czy miasto zleci jej kolejne remonty, i słyszałem, że tak, bo nie ma prawnych przeciwskazań.

Zapytałem o to, między innymi dlatego, że ta sama brygada poprzednio remontowała mieszkania dla ministerstwa Sprawiedliwości, a firma, która ten kontrakt dostała i wzięła zań pieniądze mieści się pod tym samym adresem co ta która remontowała dla miasta. I podobnie jak ona, nie zapłaciła. Pod tym adresem są trzy firmy, które naciągają pracowników na bezpłatną pracę i jakoś żadna prokuratura nie chce podjąć tego tropu. W końcu to, że ktoś wykonuje za darmo pracę najpierw dla ministerstwa sprawiedliwości a potem dla miasta to żadne przestępstwo. Organa ścigania ruszyłyby do boju, gdyby któryś z pracowników wziął wiertarkę „w zastaw” aż mu nie zapłacą. Bo przecież kradzież cudzej pracy nie jest u nas przestępstwem. A to, że samorząd i resort sprawiedliwości korzysta z tej kradzieży. To jest zaledwie niemoralne ale nie nielegalne.

A ja bym chciał, że nie wypłacanie wynagrodzeń przez firmę, która nie bankrutuje tylko zatrudnia wciąż następnych frajerów było przestępstwem i żeby sprawcy siedzieli. Tego jednak nawet nikt w tej pełnej obietnic kampanii nie obiecuje.
    Hej! hej! mołodyciu ty hoża,
    Luli, luli, piękna królewno!
    Przyjdzie hrabia bogaty zza morza, hej!
    Utuli, utuli, na pewno, hej!

Awatar użytkownika
Kawa
Arcybiszkopt
Arcybiszkopt

Re: Przyjdzie zima i posprząta

Postautor: Kawa » 08.07.2016 19:33:52

Z frontu budowy banglakapitalizmu - lato czasami też sprząta.
Jak wiemy - pracownik to tylko koszty, dotyczy to nawet pracownika firmy zewnętrznej. A że koszty należy ciąć...

Gazeta Krakowska pisze:Wadowice. Maszyna obcięła głowę pracownikowi

Katarzyna Ponikowska
7 lipca 2016 Aktualizacja: 8 lipca 2016 15:27

W środę ok. godz. 22 w drukarni Pack Plus na ul. Chopina w Wadowicach doszło do tragicznego wypadku. Suszarka odcięła głowę serwisantowi. Nie było szans na ratunek.

W momencie wypadku serwisant znajdował się wewnątrz jednej z maszyn - suszarki. Inny pracownik włączył ją nie wiedząc, że ktoś jest w środku. Maszyna obcięła serwisantowi głowę. Prokuratura Rejonowa w Wadowicach prowadzi w tej sprawie śledztwo.

Zmarły miał 63 lata. Był pracownikiem zewnętrznej warszawskiej firmy.
Ceterum censeo konserwa winna być zniszczona!

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 08.07.2016 21:58:21

Gratuluję poczucia humoru, :brawo: ręce opadają.
"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Beniamin Franklin
V1, Rotate, V2, positive climb, gear up

Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Postautor: Leo » 08.07.2016 22:02:48

Rutyna. Też kiedyś nie odłączyłem sterowania i zaufałem temu, że inny pracownik o mnie nie zapomni. Cztery razy nie zapomniał... Na szczęście żyję, bo uratowało mnie przeczucie.

Zresztą pośpiech i presja sprawia, że człowiekowi zawęża się spojrzenie na sprawy bezpieczeństwa. Też mi się to zdarza.

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 08.07.2016 22:10:22

Dokładnie, to nie ma w ogóle związku z jakimś banglakapitalizmem.
Zwykłe nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa pracy.
Podstawą przy pracach serwisowych jest chociażby głupia tabliczka na przycisku startu:
UWAGA - awaria nie załączać.
To, że operator maszyny włączył ją to za to mu płacą... żeby pracowała. Brak przepływu informacji w firmie o serwisowaniu danego sprzętu i jest tragedia. Nikt przecież nie zagląda w pracy czy w maszynach siedzą ludzie.

Bardzo słabe porównanie.
Obrazek ✿ ✿ ✿ Natalka je bent mooi ✿ ✿ ✿

Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Postautor: Leo » 08.07.2016 22:40:57

Osoba. która załączyła musi mieć teraz traumę. Współczuję temu komuś. W ogóle cała sytuacja jest bardzo przykra.

usuniety_nr1

Postautor: usuniety_nr1 » 08.07.2016 22:46:56

dałem dziś bułkę bezdomnemu

i to chyba nie z dobroci serca, a po to żeby to ciacho co obok stało we mnie rozkochać

jestem złym, bardzo złym człowiekiem:<

usuniety_nr02

Postautor: usuniety_nr02 » 08.07.2016 23:29:15

Ja też próbowałem leżącego na trawniku pana zweryfikować pod względem stanu zdrowia. Rozbudzony po kilku sekundach wyjął spod głowy czarną aktówkę i wyciągnął z niej nadpitą w około 1/3 butelkę 0,75 l wódki, po czym po ukraińsku zaproponował, aby się przysiąść i napić wraz z nim.

Awatar użytkownika
Kawa
Arcybiszkopt
Arcybiszkopt

Postautor: Kawa » 12.09.2016 23:20:33

Przyjdzie prasa i posprząta. Zwłaszcza, jeżeli sprzątanym jest pracownik z Ukrainy.
Jakaś przeciwniczka nieskrępowanej przedsiębiorczości dla "GW" pisze:Dima, niewolnik z Ukrainy. Pracował 90 godzin tygodniowo aż maszyna ugotowała mu rękę
Alicja Lehmann
12.09.2016 01:05

(...)
– Dom należał do właściciela firmy. Spaliśmy z Nazarem w jednym pokoju, mieliśmy kuchnię i łazienkę do dyspozycji. Wszędzie zalatywało stęchlizną – opowiada Dima.

Do pracy przyjmują go Robert i Norbert S. – ojciec i syn. Właścicielem firmy jest ten pierwszy. Dima musi oddać paszport. Mówią, że to konieczne do sporządzenia umowy. Dokument zabiera Jan K. z agencji pracy. Dima kilka razy pyta o tę umowę, ale zawsze dostaje odpowiedź, że nie jest jeszcze gotowa.
(...)
Z maszyną jest problem, bo co jakiś czas się zacina i pudełka nie wypadają z formy. Norbert S. pokazuje Dimie, jak oszukać systemy zabezpieczające i wyjąć pudełko bez wyłączania prasy. Trzeba przy tym włożyć rękawicę, bo wyciskarka pracuje w 150 stopniach.

Po tygodniu nauki Dima jest gotowy, by pracować samodzielnie. Zaczyna o godz. 6 rano, kończy o godzinie 21 – i tak sześć dni w tygodniu. Maszyna stoi w piwnicy bez okien, ale z małą toaletą. Dima nie ma przerw, lecz może usiąść i zjeść, kiedy maszyna pracuje bez problemów. Właściciele firmy zamykają go na klucz. W ciągu dnia nikt do niego nie zagląda.

SMS: „Ratuj mnie”

12 kwietnia o godz. 6 Dima schodzi do piwnicy. Odpala maszynę, pilnuje, by pudełka wypadały z formy. Po półtorej godziny jedno znowu się przykleja. Dima wkłada rękawicę i obchodzi maszynę od tyłu, by wyciągnąć pudełko.

„Następnie z niewiadomych przyczyn prasa nagle spadła i przycisnęła p. Dymitrowi Shutak prawą rękę na długości nadgarstka i ją zmiażdżyła, a powyżej nadgarstka poparzyła” – napisze inspektor PIP.

Ukrainiec krzyczy, lecz nikt nie przychodzi. Maszyna trzyma i gotuje jego rękę w 150 stopniach Celsjusza. Po 15 minutach Dimie przypomina się, że w kieszeni ma telefon. Nie może zadzwonić, bo na karcie brakuje pieniędzy, ale wysyła darmowego SMS-a do Nazara. „Ratuj mnie” – pisze.

Nazar przybiega i wyłącza maszynę. Dzwonią po właściciela i syna. Ci wiozą Dimę do mieszkania i każą mu się przebrać w domowe ubranie. Ręka wisi tymczasem na kawałku skóry, chłopak nie może włożyć koszuli. Właściciele firmy rozpalają w tym czasie piec. Później – w szpitalu w Grodzisku Wielkopolskim – każą Dimie mówić, że poparzył się w domu. Mówią, że za milczenie na temat wypadku dadzą mu pięć tysięcy euro.
(...)

Dima nie doczekał się pięciu tysięcy euro, tylko 84 złotych.

K*rwa! Tacy "przedsiębiorcy", którzy dodatkowo jojczą, jak to ich ZUS okrada, PIP i Sanepid prześladują, a "nieżyciowe prawo im się wszędzie wtrąca" - tacy janusze biznesu są taką samą patologią, jak kiedyś jaśnie k*rwa szlachta, żyjąca z pańszczyzny! Kiedyś takiemu wąsatemu bęcwałowi z szabelką przy kontuszu wystarczyło g*wnianym herbem się pieczętować, by uważać się za pana świata, a zależnych odeń chłopów pańszczyźnianych - uznawać za podludzi do wykończenia. I teraz dokładnie takie same feudalne stosunki są powielane w polskim banglakapitalizmie!
K*rwa, rzekłem!
Ceterum censeo konserwa winna być zniszczona!

Wróć do „1.5. Pozostałe”