Przyjdzie zima i posprząta

Dyskusje najwyższej próby niepasujące do pozostałych działów.
Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Przyjdzie zima i posprząta

Postautor: Hebius » 07.12.2011 14:40:35

Onet pisze:W opuszczonej kamienicy przy ul. Zachodniej w Łodzi policja znalazła zwłoki 31-letniego mężczyzny. Lekarz stwierdził, że przyczyną zgonu było wychłodzenie. To pierwsza w tym jesienno-zimowym sezonie ofiara niskich temperatur w woj. łódzkim.
(...)
Policja apeluje, by dla własnego bezpieczeństwa wszystkie osoby, które nie mają dachu nad głową korzystały w okresie zimowym ze schronisk lub noclegowni.

- Apelujemy również, aby nikt nie przechodził obojętnie obok osób, których życie i zdrowie może być zagrożone z uwagi na niskie temperatury. O każdym przypadku zauważenia osoby nieprzytomnej czy też znajdującej się w stanie świadczącym o tym, że nie może sama zadbać o swoje bezpieczeństwo należy poinformować policję lub pogotowie ratunkowe - powiedziała Kącka.

A nie będzie lepiej, jeśli zima rozwiąże problem z bezdomnymi? Skoro wg państwa jest czymś najzupełniej w porządku wyrzucanie ludzi na bruk, to po co sobie zawracać głowy jakimiś zamarzającymi nieudacznikami? Komu się podobają żebracy na ulicach, menele wyciągający łapy po kasę na jabole czy narkotyki? Pomrą i problem będzie z głowy.
    Hej! hej! mołodyciu ty hoża,
    Luli, luli, piękna królewno!
    Przyjdzie hrabia bogaty zza morza, hej!
    Utuli, utuli, na pewno, hej!

wojtek89

Postautor: wojtek89 » 07.12.2011 14:49:00

no nie, bo czymś zupełnie normalnym jest mieszkanie i niepłacenie rachunków...

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 07.12.2011 16:27:44

No nie - normalniejsze byłoby wywożenie takich w największe mrozy do lasu, a nie do jakichś schronisk dla bezdomnych. Przecież to skandal, żeby państwo utrzymywało takie przybytki z podatków uczciwie pracujących obywateli.

timtam12

Postautor: timtam12 » 07.12.2011 16:42:38

Ty Hebius to masz jednak dobre serduszko :x

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 07.12.2011 17:20:38

Żebyś wiedział - mam :oops:

Awatar użytkownika
CryBoy
supernowa
supernowa

Re: Przyjdzie zima i posprząta

Postautor: CryBoy » 07.12.2011 17:39:47

hebius pisze:Skoro wg państwa jest czymś najzupełniej w porządku wyrzucanie ludzi na bruk

Jedną z najbardziej irytujących wg mnie rzeczy jest tani populizm. :?
To nie państwo wyrzuca ludzi na bruk tylko co najwyżej właściciel mieszkania. Jeśli właścicielem jest gmina to i tak niemal w 100% są to eksmisje do lokali zastępczych lub socjalnych a w zasadzie nigdy donikąd.
Natomiast jeśli właścicielem jest osoba prywatna czy nawet prawna (np spółdzielnia mieszkaniowa) no to cóż...
Jakoś nikomu nie przychodzi do głowy zmuszać restauratorów czy np. bary mleczne do tego, żeby kogokolwiek żywiły za darmo. Dlaczego więc ktoś miałby mieszkać i nie płacić?
Problem bezdomności nie wynika z materialnego ubóstwa (istnieje przecież system dodatków mieszkaniowych - w skrajnych przypadkach gmina może pokryć nawet całość czynszu) ale ze skrajnie nieodpowiedzialnego ignorowania przez pojedyncze jednostki tzw. zasad współżycia społecznego (wiem... wiem... źle się kojarzy) polegającego właśnie m. in. na przekonaniu, że mogę nie płacić przez całe lata za mieszkanie (zazwyczaj mając jednak np. na alkohol a nawet często na utrzymanie samochodu!) bo przecież nikt mnie z niego nie wyrzuci...
Zresztą... Każda gmina w Polsce (nawet najmniejsza) zapewnia swoim pozbawionym dachu nad głową mieszkańcom miejsca w noclegowniach.
To, że niektórzy nie chcą z nich korzystać to już naprawdę niczyja wina. Zima jest w Polsce przecież co roku - prawda?
Obrazek

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 07.12.2011 18:26:54

To państwo stanowi prawo.

Awatar użytkownika
CryBoy
supernowa
supernowa

Postautor: CryBoy » 07.12.2011 18:37:03

I jak rozumiem nie podoba Ci się również prawo, które mówi, że za jedzenie w restauracjach trzeba płacić? :P
A tak całkiem serio. Jakiego prawa byś sobie życzył? Gwarantującego każdemu że może mieszkać i nie płacić? Zapewniam Cię, że pod rządami takiego prawa liczba bezdomnych wzrosłaby lawinowo, ponieważ wtedy nikt nikomu niczego już by nie wynajął :P
Ostatnio zmieniony 07.12.2011 18:41:39 przez CryBoy, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 07.12.2011 18:39:27

hebius, uprawiasz tani populizm (nie myślałeś o zapisaniu się do jakiejś partii politycznej?)

sporo z tych co nie płacą za mieszkanie, prąd czy gaz (niby nie mają z czego), dziwnym trafem na piwo i papierosy mają...
Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli nie chce, znajdzie powód.

Awatar użytkownika
Pathfinder
starszy forumowy
starszy forumowy

Re: Przyjdzie zima i posprząta

Postautor: Pathfinder » 07.12.2011 19:15:29

CryBoy pisze:Zresztą... Każda gmina w Polsce (nawet najmniejsza) zapewnia swoim pozbawionym dachu nad głową mieszkańcom miejsca w noclegowniach.
Jest tylko jedna kwestia. W noclegowni trzeba się stawić trzeźwym, a dla niektórych to bariera nie do przeskoczenia.
I want to be the minority
I don't need your authority
Down with the moral majority
'Cause I want to be the minority

Awatar użytkownika
Palpatine
Argent Crusader
Argent Crusader

Postautor: Palpatine » 07.12.2011 19:23:11

A no właśnie, Pathfinder dotknął istotnej kwestii...

Swoją drogą jJakieś dwa tygodnie temu sam wyprosiłem z mojego bloku menela, który korzystając z rozwalonego domofonu mościł już sobie posłanie z kartonu przy piwnicach. Abstrahując nawet od tego, że blok to nie noclegownia, chodziło również o bezpieczeństwo - menel ciulił papierosa, nie zdziwiłbym się, gdyby z nim usnął, podpalił te kartony, siebie i piwnice przy okazji.

Nie uważam, żebym postąpił źle; gdyby było chłodniej zadzwoniłbym po straż miejską, żeby mu zaproponowano odstawienie do noclegowni.

Tak samo jestem za usuwaniem meneli z autobusów, w których się grzeją. Skutek jest taki, że w połowie autobusu nie sposób stać bo śmierdzi, nie mówiąc o tym, że mogą oni zostawić na siedzeniach rozmaite rzeczy - od pcheł (sam widziałem) po produkty przemiany materii...

nigrivon

Postautor: nigrivon » 07.12.2011 19:30:42

W hostelu dla ofiar przemocy w moim ośrodku permanentnie brakuje miejsc. Żeby przyjmować wszystkich, którzy potrzebują, powinniśmy mieć 5 razy więcej miejsc. A na mieszkanie socjalne trzeba czasami czekać latami.

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 07.12.2011 20:41:11

Jasne - jestem tanim populistą! Było niedawno w tv, ze ktoś zamarzł na ławce naprzeciwko ośrodka dla bezdomnych. Pijany, więc najzupełniej zgodnie z prawem. Cieszmy się - jednego śmiecia mniej.

wojtek89

Postautor: wojtek89 » 07.12.2011 21:05:27

innym razem wezwali karetkę, koleś był napruty, nic więcej

to są wędrownicy, co za problem wywędrować sobie do włoch czy hiszpanii, tam wielkich mrozów nie ma

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 07.12.2011 21:14:47

hebius pisze:Jasne - jestem tanim populistą! Było niedawno w tv, ze ktoś zamarzł na ławce naprzeciwko ośrodka dla bezdomnych. Pijany, więc najzupełniej zgodnie z prawem. Cieszmy się - jednego śmiecia mniej.

no dobrze, wiadomo że są takie przypadki

ale to co proponujesz? uchwalenie prawa, że można mieszkać i nie płacić? No ok, ja bym też bardzo chętnie zrezygnował z płacenia...
Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli nie chce, znajdzie powód.

timtam12

Postautor: timtam12 » 07.12.2011 21:27:49

Przeważnie pija dlatego bo są bezdomnymi. Pewnie wielu z was w takiej sytuacji też by chlała.

Wojtek gdyby iść takim tokiem myślenia , to spokojnie można dojść do konkluzji by homoseksualistów pozbawić emerytur. Toć bezdomny gdyby bardzo się zaparł znalazłby jakiś dach nad głową, homo też na siłę może spłodzić potomka co zarobi na jego emeryturę.

Co do darmowego lokum , to są w Europie państwa w których najubożsi nie nie płacą czynszu.

wojtek89

Postautor: wojtek89 » 07.12.2011 21:39:23

państwa te są pewnie dużo bogatsze od naszego

co do emerytur, to jestem za zmianą systemu, niech każdy sam sobie odkłada( państwo EWENTUALNIE dokłada)

a co płodzenia potomków- w przypadku takiej zmiany prawa każdego bezdzietnego osobnika/czke i parę należałoby uznać za G/L

timtam12

Postautor: timtam12 » 07.12.2011 21:47:50

Cieszę się że me posty są zrozumiałe tylko dla niektórych ;)

Co do bogatych państw , to pamiętaj że mamy dziurę budżetową, spowodowaną przez zasiłki dla bezrobotnych i darmowe szkolnictwo. Gdybyś musiał zapłacić za swe studia myślisz że byłbyś na 3 roku ?
Więc jak? jesteśmy tak bogaci by finansować każdemu uniwerek ?

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 07.12.2011 21:51:41

Najwygodniejsze wytłumaczenie, że państwa nie stać.

Rozbawiła mnie dzisiaj jakaś urzędniczka wypowiadająca się w programie Jaworowskiej na temat ewentualnej eksmisji całej rodziny - "Ja wiem, że to krzycząca niesprawiedliwość, ale wszystko jest zgodnie z prawem". I już ma kobieta sumienie czyste. A w Teleexpresie mówili o jakichś emerytach, którym właściciel budynku odciął media (wodę, prąd), a teraz rozbiera dach - ale wszystko też jest OK, bo zgodnie z prawem.

Awatar użytkownika
Elfriede
młodszy gejowy
młodszy gejowy

Postautor: Elfriede » 07.12.2011 22:01:47

timtam12 pisze:Przeważnie pija dlatego bo są bezdomnymi. Pewnie wielu z was w takiej sytuacji też by chlała.

Sądzę, że ogólnie mylisz przyczynę ze skutkiem.
Jeśli ktoś nie nadużywał alkoholu/narkotyków już wcześniej, to wątpię, aby pierwszym, co mu przyjdzie do głowy w takiej sytuacji, było popadnięcie w nałóg, który nijak nie poprawi jego sytuacji.

Jeśli ktoś woli spać zimą po klatkach schodowych albo na ławce, bo w noclegowni, z oczywistych względów, wymagają trzeźwości, to ja nie widzę powodu, aby się nad nim rozczulać. Tacy ludzie nie dają sobie pomóc, jeśli ta pomoc miałaby wymagać z ich strony pracy nad sobą. Przecież to takie niedorzeczne i nieludzkie wymaganie, aby idąc do noclegowni byli trzeźwi...

Wróć do „1.5. Pozostałe”