Witam was

Jesteś nowy/nowa? Powiedz wszystkim cześć. Napisz coś o sobie.
Awatar użytkownika
Librian
gejątko
gejątko

Witam was

Postautor: Librian » 18.01.2018 09:25:35

Witam was wszystkich.
Zarejestrowałem się tutaj po to, by się dowiedzieć czy aby na pewno jestem gejem, ponieważ mam trochę wątpliwości, a z drugiej strony jestem coraz bardziej tego pewien.
Przeglądałem różneżne strony internetowe na których można poznać gejów i szczerze mówiąc to chyba nie dla mnie, boję się, mnie umiem chyba zapoznawać nowych ludzi, dlatego chciałem się was spytać jak Wy się poznajecie, gdzie się poznajecie i tak dalej?
Wydaje mi się że jestem do niczego, że się do niczego nie nadaję, że mnie nikt nie będzie chciał pokochać ani zrozumieć i po prostu, nie wiem, szukam wsparcia u kogoś. Byłem u psychologa jednak co mi może psycholog pomóc?
Wydaje mi się że jestem w ogóle do niczego, że się do niczego nie nadaję, że jestem za głupi, za brzydki i i z drugiej strony to też się boję bo wiadomo w końcu jakie nasze społeczeństwo jest i nie wiem po prostu jak mam się zachować wśród ludzi. Jak wy sobie z tym radzicie?
Coraz bardziej myślę o przeprowadzce z tego kraju. Niestety ale nie wiem gdzie.
No nic. W każdym razie witam was wszystkich bardzo serdecznie i mam nadzieję że miło tu spędzę czas.

Awatar użytkownika
Hermesiątko
jutrzenka
jutrzenka

Re: Witam was

Postautor: Hermesiątko » 18.01.2018 09:34:31

Cześć. Ja bym powiedział, że masz objawy depresji
Carpe diem :cfaniak:
Cogito ergo sum :twisted:

Awatar użytkownika
Nanvi
starszy wyjadacz
starszy wyjadacz

Postautor: Nanvi » 18.01.2018 09:49:05

Cześć, a ja bym powiedział że niekoniecznie. Hermes, depresje nie tak łatwo dostać, to może być zwykły dołek życiowy, ludzie zbyt łatwo strzelają „depresja, mam depresje!”.
Co rozumiesz przez to jak sobie z tym radzimy? Z bycie homoseksualistami? To tylko 1 z 10000 czy więcej rzeczy które robią z ciebie człowieka/osobę. Z czasem zrozumiesz, uświadomisz sobie bądź nauczysz się z tym żyć, ja na przykład zrozumiałem że tego nie zmienię a jak osoby skreślają mnie tylko z powodu mojej orientacji, to nie są mnie warte. Nie skreśla się osób przez to kogo kochają.
Po pierwsze to mam pytanie, ile masz lat?
A psycholog może ci pomóc, trzeba znaleźć dobrego ale także nie zapominać że to ty podejmujesz decyzje i musisz myśleć i pracować nad własnym życiem, psycholog nie da ci recepty na szczęśliwe życie, chodzi bardziej o refleksje, porady, zadawanie pytań nad którymi sami musimy pomyśleć i przepracować.
A aplikacje nie są nawet dla mnie, wolę spotkania face-to-face, to po prostu forma kontaktu jakiego preferujesz.
Staraj się nie myśleć negatywnie o sobie, proponuje napisać na kartce wszystko co o sobie TY myślisz, nie wpuszczaj żadnych opinii innych ludzi do głowy tylko pisz o sobie co ty uważasz, wypisz wady i zalety. Później rozpisz dalej dlaczego wybrana cecha charakteru itd. Tak do ciebie pasuje/należy, jeśli jest negatywna, sprawdź jak możesz ją zmienić.
Póki co to tyle, powodzenia ;)

Awatar użytkownika
Librian
gejątko
gejątko

Postautor: Librian » 18.01.2018 10:16:41

Witajcie mam 23 lata. Moje zainteresowania to języki obce i media, jednakże mój problem polega na tym że nie bardzo wiem co mam ze sobą zrobić, to znaczy skończyłem szkołę średnią, nie mam matury nie podchodziłem do poprawki bo i tak jej bym nie zaliczył i tak bym jej nie zdał, a na studia pewnie i tak bym się nie wybrał, no i teraz nie wiem co robić, gdzie dalej iść?
Byłem u psychologa to psycholog w żaden sposób mi nie potrafi pomóc.
Byłem też u psychiatry to psychiatra powiedział że homoseksualizm się leczy także... Nie mam ochoty siedzieć dniami w domu i chodzić po lekarzach, a do pracy nie wiem gdzie mam iść. Nigdy nie pracowałem i po prostu się boję.
Ja po prostu nie potrafię zapoznawać nowych ludzi. Nie wiem po prostu gdzie mam kogoś poznać. Do klubu sam nie pójdę bo raz że się boję a dwa to jakoś tak mi niezręcznie. Poza tym dochodzę do takiego wniosku że jako ktoś kto miał problem w nauce to nie znajdzie nikogo kto mógłby się nim zainteresować zaopiekować
W ogóle to ja nie wiem czy ja aby na pewno jestem zdrowy psychicznie czy jestem normalny bo mnie to się marzy związek z facetem bardzo dominującym autorytarnym wręcz który mnie kontroluje i który mi daje że tak powiem przysłowie przysłowiowego kopa w dupę jakkolwiek to nie zabrzmi Wydaje mi się że no nie mam czego szukać tutaj w Polsce w tym kraju jasne znajomości tak ale raczej nic poza tym
Zacząłem się udzielać w jednej z organizacji lgbt jako wolontariusz i prawdę mówiąc chciałem poznać ludzi chciałem poznać środowisko ale im dłużej tam chodzę tym coraz większe mam wątpliwości czy nie zrezygnować bo czuję się po prostu tam olany czuje się po prostu jakby nie wiem jak bym wszedł do wzajemnego kółka adoracji i czuje się po prostu zepchnięty zawsze tak miałem nigdy nie potrafiłem się zakumplować z kimś na dłuższą metę Poza tym tak naprawdę nie jestem pewien do końca swoich uczuć no kobiety nie pociągają mnie jeśli mam być tak naprawdę szczery ale z drugiej strony boję się presji i nie wiem co mam zrobić Chciałbym się dalej kształcić Chciałbym rozwijać swoje zainteresowania ale wydaje mi się że w tym kraju jest to absolutnie niemożliwe był ktoś z was muszę za granicą poleciałbym mi ktoś jakiś kraj do zamieszkania

mike
młodszy gejowy
młodszy gejowy

Postautor: mike » 18.01.2018 10:20:46

Witaj! Jak najszybciej uciekaj z Polski
I walk alone

Awatar użytkownika
Librian
gejątko
gejątko

Postautor: Librian » 18.01.2018 15:45:53

Ciekawe dokąd i jak? :p

Awatar użytkownika
Nanvi
starszy wyjadacz
starszy wyjadacz

Postautor: Nanvi » 18.01.2018 16:48:26

Na przykład Holandia lub Niemcy, biuro pracy, znajdą ci prace (prawdopodobnie szklarnia jeśli nie masz w ogóle wykształcenia) i zamieszkanie, przegryźć pierwsze trzy miesiące gównianej roboty, zapoznać język i spróbować zmienić na inną. Trochę Polaków tak robi co przyjeżdzają tylko pracować, chociaż dużo też zostaje tylko na szklarni i języka się nie uczy.

Awatar użytkownika
Librian
gejątko
gejątko

Postautor: Librian » 18.01.2018 20:00:14

Myslem o Anglii lub Hiszpani, ale i o Niemczech tez, a w takiej szklarni nie moglbym pracowac.

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 18.01.2018 20:07:43

Masz 23 lata. Studiujesz? Pracujesz?
"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Beniamin Franklin
V1, Rotate, V2, positive climb, gear up

mike
młodszy gejowy
młodszy gejowy

Postautor: mike » 18.01.2018 21:05:07

Librian pisze:Myslem o Anglii lub Hiszpani, ale i o Niemczech tez, a w takiej szklarni nie moglbym pracowac.

Na początku nikt cię nie weźmie za 5000 euro do pracy biurowej. Zawsze zaczyna się od czegoś prostego
I walk alone

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 18.01.2018 22:02:41

Cześć,
przede wszystkim - zmień myślenie, że się nie uda. Nie rozumiem, dlaczego nie iść na poprawkę matury? Jeśli się nie uda, to się nie uda i tyle. Skoro Cię interesują języki obce, to najpewniej znasz choć jeden, więc jedź do kraju, w którym mówią w języku, jaki znasz. Bez matury raczej nie znajdziesz pracy w mediach, tam by się przydały nawet studia. Musiałbyś mieć bardzo silną lub ciekawą osobowość, żeby się wkręcić do takiej pracy z ulicy i bez wykształcenia a tutaj piszesz, że masz problem z zapoznawaniem ludzi. Nie zniechęcaj się, zawsze tak jest, że dołączenie nowego = badanie kto to i co to. Myślę, że z czasem zostaniesz zaakceptowany w tej organizacji LGBT. Tam jest na pewno jakaś pomoc psychologiczna, idź do niej, zamiast się włóczyć po psychiatrach z wiedzą nieaktualizowaną od lat 70 zeszłego stulecia. :D
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
Librian
gejątko
gejątko

Postautor: Librian » 19.01.2018 09:01:48

Shane82 - wszystko masz napisane.
Jazzik - boję się kompromitacji.
Z tego co wiem to są w Polsce szkoły artystyczne do których nie potrzeba matury, lecz są płatne i nie wiem czy warto?

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 19.01.2018 09:24:47

Fakt, sorki przeoczyłem Twój drugi post.
"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Beniamin Franklin
V1, Rotate, V2, positive climb, gear up

Awatar użytkownika
bothardderek
forumowy
forumowy

Postautor: bothardderek » 19.01.2018 13:58:05

Cześć
Mój blog z opowiadaniami gejowskimi.
Najnowszy rozdział "Poskramiacza Anakond"
Zapraszam
Dionizyjski Świat

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 19.01.2018 20:29:44

Bry
    Hej! hej! mołodyciu ty hoża,
    Luli, luli, piękna królewno!
    Przyjdzie hrabia bogaty zza morza, hej!
    Utuli, utuli, na pewno, hej!

Awatar użytkownika
Avril
gejlord
gejlord

Postautor: Avril » 19.01.2018 21:14:58

Librian pisze:Z tego co wiem to są w Polsce szkoły artystyczne do których nie potrzeba matury, lecz są płatne i nie wiem czy warto?

Ale jakie szkoły? Miejskie kółka artystyczne? W dzisiejszych czasach, jeśli chcesz się kształcić, a przede wszystkim pracować u kogoś i mieć dobrą kasę to musisz mieć przynajmniej maturę, a żeby nie zdać matury nawet na 30% trzeba być wybitnie "zdolnym".

Awatar użytkownika
Vax
młodszy forumowy
młodszy forumowy

Postautor: Vax » 20.01.2018 17:29:14

Cześć, skąd jesteś?

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 21.01.2018 01:04:18

Librian pisze:Jazzik - boję się kompromitacji.

Przed kim?
Przecież dzisiaj większość nauczycieli nie jest nawet w stanie wymienić z nazwisk tych, których uczyła rok do tyłu.
Wg mnie większą kompromitacją jest nie pójść niż spróbować i nie dać rady.
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
Librian
gejątko
gejątko

Postautor: Librian » 22.01.2018 12:29:52

Avril, są ludzie bez matury i pracują. Nie, chodziło mi o płatne studium artystyczne.
I wierz mi, wiele ludzi z mej klasy nie zdało matury z matmy.

Awatar użytkownika
Dinka
gejątko
gejątko

Postautor: Dinka » 22.01.2018 16:42:28

troszke motasz watki.
co za roznica w tym czy jestes gejem czy nie? Ty masz raczej problem z ogarnieciem siebie jako takiego
Wyjazd z PL? W jakim celu? Co tutaj jest takiego strasznego co tam bedzie lepsze?

wiem ze to ultra glupio brzmi ale musisz sobie jakis cel w zyciu postawic. co chcesz robic? jak ktos tu wspomnial, to zeby nie zdac matury to trzeba byc "zdolnym" :). ja bym powiedziala raczej ze nawet malo inteligentny czlowiek zda mature - jezeli chce. jako ze umiesz pisac i robisz to dosc skladnie, to zakladam ze to nie jest kwestia zdolnosci a checi. po prostu nie chce ci sie tego robic bo uwazasz to za niepotrzebne w swoim zyciu.

Bez matury oczywiscie da sie pracowac pytanie jest - jako kto?
niestety trend jest taki, ze jezeli chcesz godnie zarabiac to nawet na operatora w fabryce, za kase ktora nadal jest psia, musisz miec papier wyzszej uczelni.
mozesz pojsc we wlasny biznes. pytanie czy masz do tego samozaparcie i dryg. chociaz nawet tutaj koniec koncow jednak warto zdac.

pewnie znajdziesz kogos kto sie wybil bez szkoly ale to przyznam ze chyba przypadek jeden na milion i ta osoba musi byc naprawde wybitna.

banalnie to brzmi ale dopoki nie znajdziesz sobie celu w zyciu to nic ci nie wyjdzie. Chodzisz na jakies wolontariaty lgbt ale ci sie nie podoba. to po co tam chodzic. nie lepiej isc na ukladanie kwiatkow czy wspinacze? cos co cie kreci? nie samym tylkiem zyje czlowiek

Wróć do „3.1. Przywitaj się”